βοηθεια με το jojoba oil

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GeoPower

New Member
καλησπερα παιδια θα ηθελα να μου πειτε για το jojoba oil πως να το χρησιμοποιήσω? άκουσα πολύ καλά λόγια μεσα απο το forum αλλα πουθενα δεν βρηκα οδηγιες χρησης... αν καποιος ξερει ας μου πει τα παντα για το προϊόν αυτό θα ειμαι ευγνωμων ευχαριστω πολυ :worshipper :worshipper :worshipper ;D ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: βοηθεια με το jojoba oil

Το jojoba oil είναι ξηρό λάδι, δηλαδή απορροφάται εύκολα (αν και λάδι). Αν απλώσεις μερικές σταγόνες πάνω στο δέρμα σου θα το διαπιστώσεις και μόνος. Βάσει της παραπάνω ιδιότητάς του μπορείς είτε να το χρησιμοποιείς σαν καθημερινή λοσιόν απλώνοντας μερικές σταγόνες στο τριχωτό είτε σαν εβδομαδιαία απλώνοντας παραπάνω ποσότητα. Καλύτερα είναι να το συνδυάσεις με κάποιο αιθέριο έλαιο όπως δεντρολίβανο, που έχει μικροδιεγερτική δράση.
 

GeoPower

New Member
Απ: βοηθεια με το jojoba oil

αληθεύει ότι βοηθάει στο regrowth? αν ναι γιατι? τι περιεχει? θέλω επίσης να μου πεις που μπορω να το βρω εστω μαρκα να την ψαξω.. νασε καλα για την βοηθεια σου
 

tatini

New Member
Απ: βοηθεια με το jojoba oil

Υποτίθεται έχει γίνει μια έρευνα που έχει αποδειχτεί ότι σε ένα χρόνο όσοι χρησιμοποιούσαν ένα μίγμα jojoba με κάτι άλλα αιθέρια είδαν αποτέλεσμα. Μπορείς να βρεις στο φαρμακείο της APIVITA, εγώ αυτό έχω πάρει και είναι πολύ καλό.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: βοηθεια με το jojoba oil

οποιος ενδιαφέρετε για λάδια ας κοιτάξει την υπογραφή μου αν θέλετε καλά λάδια και πολύ φθηνά ξέρω μαγαζί στην Αθήνα που τα πουλάει με το κιλό και δεν είναι συνθετικά όπως αυτά του εμπορίου σύμφωνα με τα λεγόμενα του μαγαζάτορα. jojoba βάζω στο μίγμα που φτιάχνω. τα λάδια είναι μια πολύ καλή μάσκα μαλλιών αλλά μέχρι εκεί δέν είναι δραστικά σαν τα χημικά.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα