βοηθεια για καλυτερη επιλογη

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

pheilippe

Member
Σας χαιρετω ολους εδω μεσα και ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις που θα δοθουν(ελπιζω)...
Αρχικα να πω πως χρησιμοποιω regaine 5% χρονια τωρα και αν αρχικα ειχε πολυ καλα αποτελεσματα αυτα εχουν σταματησει πλεον,λογικο οπως ειδα μετα απο λιγη περιηγηση στο forum.Σαμπουν εχω το fungoral 2% μαζι με το epicuric που μου ειχε δωσει δερματολογος.Αυτο που θελω να μου πειτε ειναι τι θεωρειτε καλυτερο σαν τοπικο dht απο τη στιγμη που θελω να αποφυγω χρηση χαπιων.Η τριχοπτωση εχει προχωρησει αρκετα και εχω μπερδευτει λιγο με αυτα που χρησιμοποιουν αρκετοι εδω μεσα...Αν προσθεσω το spiro2% θα δω καποια βελτιωση ή πρεπει να κανω κατι παραπανω οπως revivogen?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

Γεια σου. Δοκίμασε Spiro μαζί με Revivogen ή Super Zix.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

γειά χαρά

με πρόλαβε ο "άνεμος"(Άκης)!!! :p
 

pheilippe

Member
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

Γεια σας και παλι...επειδη δεν θελω να σταματησω το regaine θα μπορουσα να χρησιμοποιησω και τα 3 τοπικα διαλυματα μαζι ή θα ηταν καλυτερο να διαλεξω αναμεσα σε αυτα που προτεινετε?ή θεωρειτε πιο σωστο να σταματησω το regaine και να ξεκινησω τα τα αλλα 2?συγνωμη αν σας πρηζω αλλα ολοι εχουμε κοινες ανησυχιες αλλα καποιοι περισσοτερες γνωσεις....
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

αυτό λέμε...

- regain 5% => μιά φορά καθημερινά
- revivogen ή super Zix II => ανά 12-16 ώρες καθημερινά
- δ/μα σπιρονολακτόνης 2% => ανά 16-24 ώρες καθημερινά
και τα σαμπουάν που έχεις εναλλάξ.
 

pheilippe

Member
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

Ευχαριστω για τις απαντησεις,θελω βεβαια να ρωτησω και κατι αλλο...με την εφαρμογη του spiro 2% υπαρχει πιθανοτητα να εχουμε shedding?Και κατι ακομα,ειδα αρκετους που χρησιμοποιουν minoxil μεσα στην οποια ριχνουν ντουτα,μπορειτε να μου πειτε με 2 λογια τι παραπανω προσφερει,αν εχετε δει αποτελεσματα,αν εχουν ανεφερθει side effects και αν η αναλογια ειναι αυτη που εχει αναφερθει σε αλλο ποστ(5 καψουλες στα 60ml)?
 

magic810

New Member
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

pheilippe είπε:
Ευχαριστω για τις απαντησεις,θελω βεβαια να ρωτησω και κατι αλλο...με την εφαρμογη του spiro 2% υπαρχει πιθανοτητα να εχουμε shedding?Και κατι ακομα,ειδα αρκετους που χρησιμοποιουν minoxil μεσα στην οποια ριχνουν ντουτα,μπορειτε να μου πειτε με 2 λογια τι παραπανω προσφερει,αν εχετε δει αποτελεσματα,αν εχουν ανεφερθει side effects και αν η αναλογια ειναι αυτη που εχει αναφερθει σε αλλο ποστ(5 καψουλες στα 60ml)?

για το πρωτο που ρωτας οχι....αφου οπως λεει και ο dr.lee η σπιρο μεταβολιζεται αμεσα.....
τωρα για το δευτερο θα σου πουν τα παιδια που το εφαρμοζουν....
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

shedding δεν θα έχεις με την spiro

η ντουτα στην μινοξ. κάνει μία συνδυαστική λοσιόν-τα καλύτερα τοπικά growth stimulant(μινοξ.) & dht blocker(ντουτα)
η αναλογία είναι αυτή που διάβασες, 4-5 καψάκια στο μπουκάλι μινοξ.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

Σπύρος είπε:
γειά χαρά

με πρόλαβε ο "άνεμος"(Άκης)!!! :p

το ποιος ειναι ανεμος σπυρο αστο καλυτερα .. . . . .. :D :D

εγω πηγα να βγαλω τον ακη σε συνταξη και δεν προλαβα και βγηκα και εγω απο εσενα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: βοηθεια για καλυτερη επιλογη

υπερβολές - δεν παίζεσαι αρχηγόπουλο,και αυτό είναι γεγονός :eek: :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα