Ω3 +Μινοξιδιλη =ελαχιστη τριχοπτωση προς το παρων.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εδω κ περιπου 1μιση μηνα παιρνω ω3(ιχθυελαια)με dha500 k epa250.Πριν απο 6-7 μερες εβαλα κ 1 φορα την ημερα μινοξιδιλη.Βλεπω πολυ μικρη τριχοπτωση αν κ ποτε δεν ειχα εντονη τριχοπτωση.Ελπιζω να μην ειναι ιδεα μου κ οντως να γινεται δουλεια γιατι εχω αρχισει να αραιωνω επικινδυνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsths

Member
Mικες φιλε εσυ δεν ειχες κανει ενα ποστ - τελος τα φαρμακα βρηκα την υγεια μου.. ξεκινησες παλι μινοξ ?
 

Atermon

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Εδω κ περιπου 1μιση μηνα παιρνω ω3(ιχθυελαια)με dha500 k epa250.Πριν απο 6-7 μερες εβαλα κ 1 φορα την ημερα μινοξιδιλη.Βλεπω πολυ μικρη τριχοπτωση αν κ ποτε δεν ειχα εντονη τριχοπτωση.Ελπιζω να μην ειναι ιδεα μου κ οντως να γινεται δουλεια γιατι εχω αρχισει να αραιωνω επικινδυνα.

Γράψε στο αντίστοιχο thread για τα ω3 να έχουμε συγκεντρωμένες όλες τις απόψεις εκεί. Το ξέρω, θες να πεις κάτι σημαντικό και φοβάσαι ότι θα χαθεί μέσα σε ένα ήδη υπάρχον μεγάλο thread, αλλά πίστεψε με, όσοι ενδιαφέρονται το ξεκοκκαλίζουν όλο μέχρι τέλος.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
kwsths είπε:
Mικες φιλε εσυ δεν ειχες κανει ενα ποστ - τελος τα φαρμακα βρηκα την υγεια μου.. ξεκινησες παλι μινοξ ?

Ναι φιλε μου,ετσι ειναι.Το ειχα πει αυτο για 2 λογους.Ο ενας ειναι οτι εχω χαλασει παμπολλα λεφτα σε διαφορες θεραπειες κ διαφορους δερματολογους σε Αθηνα κ επαρχια κ δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος.Και ο 2ος ειναι οτι σταματοντας τις θεραπειες διωχνεις το ανγχος κατα καποια εννοια της καθημερινοτητας απεναντι στην ΑΑ.Δυστυχως ειδα οτι παρολο που οι θεραπειες χανουν σε διαρκεια χρονου δυναμη,ακομα κ ετσι δουλευουν.Οπως εχω πει η μαχη αυτη με τα οπλα που εχουμε δεν κερδιζεται απλα καθυστερει την ηττα μας.Διαλεγεις κ παιρνεις.Μακαρι παντως να βγει αληθινη η αποψη οτι δουλευουν τα Ω3.
 

kwsths

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
kwsths είπε:
Mικες φιλε εσυ δεν ειχες κανει ενα ποστ - τελος τα φαρμακα βρηκα την υγεια μου.. ξεκινησες παλι μινοξ ?

Ναι φιλε μου,ετσι ειναι.Το ειχα πει αυτο για 2 λογους.Ο ενας ειναι οτι εχω χαλασει παμπολλα λεφτα σε διαφορες θεραπειες κ διαφορους δερματολογους σε Αθηνα κ επαρχια κ δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος.Και ο 2ος ειναι οτι σταματοντας τις θεραπειες διωχνεις το ανγχος κατα καποια εννοια της καθημερινοτητας απεναντι στην ΑΑ.Δυστυχως ειδα οτι παρολο που οι θεραπειες χανουν σε διαρκεια χρονου δυναμη,ακομα κ ετσι δουλευουν.Οπως εχω πει η μαχη αυτη με τα οπλα που εχουμε δεν κερδιζεται απλα καθυστερει την ηττα μας.Διαλεγεις κ παιρνεις.Μακαρι παντως να βγει αληθινη η αποψη οτι δουλευουν τα Ω3.

ναι ισχυει οτι διωχνεις το αγχος , αλλα εσυ το πες γιατι εκανες μεταμοσχευση και ειδες αποτελεσμα . Και επειτα εκανες πολλα χρονια θεραπειας οποτε ειχες παρενεργειες νομιζω ? τα Ω3 αληθινα θα βγουν μεχρι να τα αντιληφθει ο οργανισμος και να τα αποβαλει .. μετα απο κανα χρονο θα χασουν δυναμη και αυτα..
 

Bouklas

Well-Known Member
6-7 μέρες δεν λέει τίποτα μάγκες.
Πρέπει να περάσουν μήνες για να πει κάποιος ότι δουλεύει. Το ότι κάποιος μπορεί να δει μια μειωμένη τριχόπτωση για λίγες μέρες δεν σημαίνει κάτι, ακόμα όταν τα είχα σταματήσει όλα είχα μέρες που είχα τριχόπτωση και άλλες που δεν έπεφτε τρίχα κάτω. Σε λίγο κλείνω 1 μήνα και από τα Ω3 δεν έχω δει το παραμικρό.
 

zafi1988

Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Εδω κ περιπου 1μιση μηνα παιρνω ω3(ιχθυελαια)με dha500 k epa250.Πριν απο 6-7 μερες εβαλα κ 1 φορα την ημερα μινοξιδιλη.Βλεπω πολυ μικρη τριχοπτωση αν κ ποτε δεν ειχα εντονη τριχοπτωση.Ελπιζω να μην ειναι ιδεα μου κ οντως να γινεται δουλεια γιατι εχω αρχισει να αραιωνω επικινδυνα.

της now foods και εσυ?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ναι της Now foods.Παιδια οπως εχω ξαναπει αν δεν περασουν καποιοι μηνες δεν μπορουμε να λεμε οτι δουλευει κατι.Πρεπει ομως να επιμεινουμε για να το δουμε αυτο.Πολλα παιδια δεν εχουν δει το παραμικρο οπως εσυ φιλε Boukla αλλα κ ο Fenimore το ιδιο μου ελεγε υστερα απο 1,5 μηνα χρησης.Το οτι καποιος δεν εχει τριχοπτωση η εχει παλι δεν λεει κατι.Το θεμα ειναι τι ποιοτητας τριχες χανονται.Το να χανεις συνεχεια αδυναμες τριχες ειναι παντως κακο.Πρεπει να εστιασουμε κυριως στο αν εχουν παχυνει τα μαλλια μας.Αν βλεπουμε οτι οι τριχες ειναι πιο δυνατες σημαινει οτι δουλευουν.Εγω δεν εχω τριχοπτωση αυτο τον καιρο.Με ικανοποιει αυτο αλλα το κακο ειναι οτι βλεπω κ καποιες αδυναμες τριχες.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Δυστυχως βλεπω κ παλι τριχοπτωση.Οχι παρα πολυ εντονη αλλα ειναι μεγαλυτερη απο αυτη που ειχα πριν λιγες μερες.Βασικα ισως ηταν λαθος να ξεκινησω μινοξιδιλη γιατι ετσι εχω αρχισει κ μπερδευομαι κ δεν ξερω αν ειναι το sheding κ μονο η αν οντως δεν δουλευουν τα ω3.Ti πιστευετε.......με μια φορα την ημερα μινοξ μετα απο 1 χρονο αποχης ειναι ισως λογος για sheding?
 

Bouklas

Well-Known Member
Πιστεύω φιλε πως το shedding ίσως είναι από την μινοξιδίλη, λογικά θα σταματήσει σε λίγο καιρό. Οποτε μετά θα αρχίσει να δίνει η μινοξιδίλη και αν τα Ω3 όντως κάνουν δουλειά δεν θα έχεις πρόβλημα. Ούτος η άλλος πας σχεδόν 2 μήνες με τα Ω3 θα έπρεπε να είχαν δείξει κάτι. Όσο περνάει ο καιρός είναι υπέρ τους για το αν όντως θα βοηθήσουν.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Πραγματικα μακαρι να δουλευουν τα ω3.Εδω ακομα κ η φινα στεριδη κανει μηνες για να δειξει αποτελεσματα κ καποιοι ακομα κ σε 2 μηνες εχουν δει αποτελεσματα με τα ω3 συμφωνα με αυτα που λενε.Ακουγεται σαν ψεμα αλλα σε αυτη την ζωη ολα μπορουν να συμβουν...........καλο ειναι να ονειρευομαστε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis25

Member
Επειδη τα epa μειωνουν την dht 55% http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12589947 η φιναστεριδη 70. Με μια καλη διατροφη ισως ανεβει αυτο το ποσοστο. Εγω που εκοψα αναψυκτικα που εχουν ζαχαρη, ποτα, ψωμια κ.α. βλεπω βελτιωση. Ειδικα τωρα που εκοψα το ψωμι.τις ζαχαρες τις εχω κοψει 2 χρονια.(αναψυκτικα πολλα γλυκα)Λετε τα epa και τα dha με μινοξιδιλη και με σαμπουαν με κετοκοναζολη και με καλη διατροφη τις τροφες που προκαλουν ινσουλινοαντισταση που λεγαμε να λειτουργει σαν το big 3; χωρις τις παρενεργειες τη φιναστεριδης για οσους την φοβουνται ;
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
giannis25 είπε:
Επειδη τα epa μειωνουν την dht 55% http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12589947 η φιναστεριδη 70. Με μια καλη διατροφη ισως ανεβει αυτο το ποσοστο. Εγω που εκοψα αναψυκτικα που εχουν ζαχαρη, ποτα, ψωμια κ.α. βλεπω βελτιωση. Ειδικα τωρα που εκοψα το ψωμι.τις ζαχαρες τις εχω κοψει 2 χρονια.(αναψυκτικα πολλα γλυκα)Λετε τα epa και τα dha με μινοξιδιλη και με σαμπουαν με κετοκοναζολη και με καλη διατροφη τις τροφες που προκαλουν ινσουλινοαντισταση που λεγαμε να λειτουργει σαν το big 3; χωρις τις παρενεργειες τη φιναστεριδης για οσους την φοβουνται ;

Ποσο epa δηλ πρεπει να εχουν τα ω3 για να μειωσουν 50%την DHT?Το dha δεν παιζει ρολο?
 

kal

Member
Να ρωτησω κατι οποιος εχει παρει δηα 500 ποσο καιρο του καναν να ρθουν απο αμερικη?
 
Μπλουζα