Χρόνια χρήση minoxidil και πάχυνση!!

nightwish1975

New Member
Καλημέρα σας!!
Εδώ και 2 χρόνια κάνω χρήση σκευασμάτων minοxidil και fungoral sampoo χωρίς όμως χρήση proscar (με συμπαθητικά αποτελέσματα). Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι πέρα από ένα γενικό "πρήξιμο" στο πρόσωπο, διαπίστωσα διαχρονικά ότι έπαιρνα κιλά και πλέον είμαι +8 σε σχέση με 2 χρόνια πριν!! Αυτό έχει συμβεί και σε κάποιον από εσάς?? Η αλήθεια είναι ότι στα 37 μου ο μεταβολισμός έχει πέσει ενώ η διατροφή μου παραμένει ίδια. Όμως αυτό από μόνο του δε νομίζω ότι είναι η αιτία του κακού. Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω. ΑΝ κόψω τη θεραπεία θα γυρίσω στο 0 αλλά μπορεί να χάσω μέρος του βάρους. ΑΝ συνεχίσω, θα συνεχίσω να παίρνω και κιλά :( HELPPPPP
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xxxray

Member
ε κοίτα να δεις 8 κιλά πάνω 8 κιλά κάτω δεν νομίζω να ναι τόσο πρόβλημα ούτε βέβαια και 8 τρίχες πάνω είναι τόσο σημαντικό συνέχισε έτσι λέω εγώ η κοιλίτσα είναι γοητεία η καραφλίτσα δεν νομίζω :)
 

MANKAR

Active Member
αλλο ομως παχος και αλλο πριξιμο καμια σχεση αυτα τα δυο , το πριξιμο ειναι πολυ χειροτερο!!!η μινοξιδιλη σου κανει κατακρατηση υγρων δεν σε παχαινει!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
nightwish1975 είπε:
Καλημέρα σας!!
Εδώ και 2 χρόνια κάνω χρήση σκευασμάτων minοxidil και fungoral sampoo χωρίς όμως χρήση proscar (με συμπαθητικά αποτελέσματα). Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι πέρα από ένα γενικό "πρήξιμο" στο πρόσωπο, διαπίστωσα διαχρονικά ότι έπαιρνα κιλά και πλέον είμαι +8 σε σχέση με 2 χρόνια πριν!! Αυτό έχει συμβεί και σε κάποιον από εσάς?? Η αλήθεια είναι ότι στα 37 μου ο μεταβολισμός έχει πέσει ενώ η διατροφή μου παραμένει ίδια. Όμως αυτό από μόνο του δε νομίζω ότι είναι η αιτία του κακού. Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω. ΑΝ κόψω τη θεραπεία θα γυρίσω στο 0 αλλά μπορεί να χάσω μέρος του βάρους. ΑΝ συνεχίσω, θα συνεχίσω να παίρνω και κιλά :( HELPPPPP

Δεν είναι ιδέα σου φίλε, εμένα στα 24 η μινοξιδίλη έφαγε για πρωινό τον μεταβολισμό μου!!! Με την διατροφή και την ζωή που κάνω δεν υπήρχε περίπτωση ούτε 1 στο 1.000.000 να πάχενα.
5 κιλά περίπου συσωρεύτηκαν στην κοιλιά - μέση. Κατά παράδοξο όμως τρόπο, κατακράτηση υγρών δεν μου έδωσε καθόλου.
Το έχω αναφέρει εδώ πιο αναλυτικά http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2891-post-69029.html#pid69029
 

somari

Active Member
xxxray είπε:
αν πιστεύεις πως τα λέω ανάποδα τότε δεν θα χες δουλειά σ'αυτό το φόρουμ :)

Δηλαδη το γεγονος οτι θελω να κρατησω τα μαλλια μου αυτοματως σημαινει πως πιστευω πως η κοιλια ειναι πιο εμφανισιμη απο την καραφλα. Μαλιστα. Λογικοτατον.
 

xxxray

Member
αν πιστεύεις πως η καράφλα είναι γοητεία ναι γιατί να τα κρατήσεις; η κοιλίτσα ομολογουμένως είναι
 

somari

Active Member
1)Γιατι δε θελω στα 25 μου να εχω "mature γοητεια"... στα 40 μου δε θα με χαλαγε
2) Ναι, γιατι ειναι πολλοι κοιλιτσες sex symbols ενω κανενας καραφλος (sarcasm)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
H κοιλιά σε καμμία των περιπτώσεων δεν είναι γοητεία.Και ρώτα όποια γκόμενα θες (που να βλέπεται).Μην χρυσώνουμε το χάπι.Εγώ πάντως όταν έχασα τα κιλά μου (λίγα είχα,κανα 5άρι δηλαδή) με ήθελαν περισσότερο οι γυναίκες.Μην λέμε ότι μας συμφέρει.Η κοιλιά δεν είναι γοητεία και σε καμμία περίπτωση δεν είναι ΥΓΕΙΑ.
 
Μπλουζα