Φιναστεριδη-απορίες

Panos1995

Member
Τι να περιμένω από την φιναστεριδη τον πρώτο καιρό;Σε πόσο διάστημα αρχίζει να λειτουργεί;Σε πόσο φαίνονται αποτελέσματα;Την χρησιμοποιώ 2,5βδομαδες ήδη 1mg ημερησίως σε συνδυασμό με μινοξ δύο φορές την μέρα.Την μινοξ την παιρνω 9 μήνες αλλά δεν μου έδωσε regrowth και μου έπεσαν και μαλλιά κυρίως μπροστά πίσω από το hairline και στο κέντρο .Κάνω καλά που συνεχίζω μινοξ;Μήπως η μινοξ δεν κάνει τίποτα για την μπροστά περιοχή δηλαδή hairline κροταφοι και πιο πίσω;Δεν μου πέφτουν τριχες πολλές βέβαια δεν έχω και πολλες.Οταν πειραζω τα μαλλιά ή στο ντουζ βλέπω 2-3 τριχες.Η φιναστεριδη δίνει regrowth?Το πρόβλημα μου έτσι οπωςτο αντιλαμβάνομαι έχει να κανει κυρίως με αραίωση και όχι με τριχόπτωση.Δηλαδη δεν βλέπω πολλές τρίχες να πέφτουν αλλά δεν βγαίνουν κιόλας.Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Φίλε όλα αυτά που ρωτάς έχουν συζητηθεί άπειρες φορές. Αν έχεις διαβάσει το φόρουμ θα είχες απαντήσεις σε όλες τις απορίες σου. Δηλαδή τι ωφελεί το φόρουμ να λέμε τα ίδια και τα ίδια; Το σωστό είναι πρώτα να διαβάζεις τα σχετικά νήματα και μετά αν κάτι δεν έχει συζητηθεί να ρωτήσεις όχι να επαναλαμβανόμαστε. Φιλικά.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Επειδή και εγώ όταν πρωτομπήκα άνοιξα 3 νήματα και πιο πολύ μάλλον μπέρδεψα τα παιδιά παρά τους έδωσα να καταλάβουν τη κατάσταση μου, θα σε συμβούλευα καλέ μου φίλε να κρατήσεις ένα νήμα και λίγο πολύ εκεί να ρωτάς ότι θες. Έχεις ανοίξει πάρα πολλά και έχει γίνει ένα μπέρδεμα. Φιλικά στο λέω.
 

Panos1995

Member
Όπως και να έχει νομίζω πάντως ότι έχεις την πρωτιά σχετικά με τα πιο πολλά νήματα στο φόρουμ
Φίλε όλα αυτά που ρωτάς έχουν συζητηθεί άπειρες φορές. Αν έχεις διαβάσει το φόρουμ θα είχες απαντήσεις σε όλες τις απορίες σου. Δηλαδή τι ωφελεί το φόρουμ να λέμε τα ίδια και τα ίδια;
Έχω διαβάσει αρκετά αλλά δεν έχω βρει απάντηση σε αυτά που ρωτάω.Γι αυτό τα ρωτάω.Συγνωμη αν κουράζω με τα συνεχή νήματα αλλά με έχει πιάσει μια μανία με τα μαλλιά τελευταία.Τοσα χρόνια αγννουσα το θέμα ενώ αυτό προχωρούσε.Ειμαι σε μια φάση που ψάχνω να βρω απαντήσεις για το κάθε τι.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Έχω διαβάσει αρκετά αλλά δεν έχω βρει απάντηση σε αυτά που ρωτάω.Γι αυτό τα ρωτάω.Συγνωμη αν κουράζω με τα συνεχή νήματα αλλά με έχει πιάσει μια μανία με τα μαλλιά τελευταία.Τοσα χρόνια αγννουσα το θέμα ενώ αυτό προχωρούσε.Ειμαι σε μια φάση που ψάχνω να βρω απαντήσεις για το κάθε τι.
Χρηστο,υπαρχουν απαντησεις για ολα τα θεματα που θιγεις,ειδικα το θεμα φιναστεριδης εχει υπεραναλυθει και εξαντληθει σε ολα τα επιπεδα.Αν σε απασχολει τοσο το θεμα σου και θελεις απαντησεις τοτε δεν μενει παρα να να διαβασεις και να ενημερωθεις,η μπαρα αναζητησης πανω δεξια η καλυτερη σου φιλη και συμμαχος,φιλικα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εαν η μινοξιδιλη δε σου δινει παρενεργειες συνεχισε σιγουρα για ενα τριμηνο με 2 δοσεις επειδη σε συνδιασμο με τη φιναστεριδη ισως δεις μεγαλυτερα αποτελεσμα απο πριν.
Αντι για τα σαμπουαν που ειδα παιρνεις, βαλε στο πλανο σου κετοκοναζολη 2%(Fungoral/Nizoral)/ οποιοδηποτε υπαρχει στο φαρμακειο με αντιστοιχη περιεκτικοτητα.
Μια χαρα δουλευει η μινοξιδιλη παντου.
 

Panos1995

Member
Εαν η μινοξιδιλη δε σου δινει παρενεργειες συνεχισε σιγουρα για ενα τριμηνο με 2 δοσεις επειδη σε συνδιασμο με τη φιναστεριδη ισως δεις μεγαλυτερα αποτελεσμα απο πριν.
Αντι για τα σαμπουαν που ειδα παιρνεις, βαλε στο πλανο σου κετοκοναζολη 2%(Fungoral/Nizoral)/ οποιοδηποτε υπαρχει στο φαρμακειο με αντιστοιχη περιεκτικοτητα.
Μια χαρα δουλευει η μινοξιδιλη παντου.
Η κετοκοναζολη σε τι βοήθαει ακριβώς;Είναι απαραιτητη;
 

Gianney

Well-Known Member
Εαν η μινοξιδιλη δε σου δινει παρενεργειες συνεχισε σιγουρα για ενα τριμηνο με 2 δοσεις επειδη σε συνδιασμο με τη φιναστεριδη ισως δεις μεγαλυτερα αποτελεσμα απο πριν.
Αντι για τα σαμπουαν που ειδα παιρνεις, βαλε στο πλανο σου κετοκοναζολη 2%(Fungoral/Nizoral)/ οποιοδηποτε υπαρχει στο φαρμακειο με αντιστοιχη περιεκτικοτητα.
Μια χαρα δουλευει η μινοξιδιλη παντου.
Nizoral νομίζω μόνο από έξω
 
Μπλουζα