Τοπική θεραπεία δουταστερίδης

pf_83

Member
Καλησπέρα σε όλους & εύχομαι ό,τι καλύτερο για την νέα χρονιά!

Ψάχνοντας στις σχετικές σελίδες που αναφέρονται στη Δουταστερίδη, δεν βρήκα κάτι ξεκάθαρο σχετικά με την τοπική χρήση δουταστερίδης, ώστε να βρω την απάντηση στα παρακάτω ερωτήματα,

1. υπάρχουν διαφορετικές απόψεις για το πόσα καψάκια θα χρησιμοποιηθούν στο μπουκαλάκι που ήδη περιέχει minox,

2. επίσης δεν αναφέρονται κάπου οι ψεκασμοί (ο αριθμός),

3. και αν υπάρχει πρόβλημα εάν χρησιμοποιείται ένα άλλο σκεύασμα όπως το revivogen.

Αν οι έμπειροι μπορούν να βοηθήσουν στα παραπάνω λέγοντας την γνώμη τους, η βοήθειά τους θα είναι πολύτιμη γιατί αυτό που κατάλαβα διαβάζοντας είναι οι μειωμένες παρενέργειες από την τοπική χρήση συγκριτικά με αυτήν από το στόμα.

Πληροφοριακά, χρησιμοποιώ minox το πρωί και revivogen το βράδυ.

Ευχαριστώ πολύ για όποια βοήθεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπερα.
δεν θυμαμαι ουτε ενα μελος να εχει αποτελεσματα με τοπικη ντουταστεριδη.
γενικα προσωπικα αμφιβαλω για τα τοπικα αντιανδρογονα οτι δουλευουν.
υπαρχουν λοσιον που δουλευουν σιγουρα στο μαλλι,με καποια επανεκφυση.
εδω δυο
http://www.hairlossgr.com/threads/folligen.7634/
http://www.hairlossgr.com/threads/Τοπικό-τονωτικό-σκεύασμα-shen-min-topical-hair-nutrient.9254/
τα εχω χρησιμοποιησει και τα 2 και μου δωσανε την μιση επανεκφυση περιπου της μινοξιδιλης το καθε ενα μονο του.
τα εχω χρησιμοποιησει και μαζι ταυτοχρονα και μου δωσανε αξιολογα αποτελεσματα
 

pf_83

Member
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Διαβάζω τα post σου και είναι πραγματικά διαφωτιστικά.
Χρησιμοποιώ ήδη minox το πρωί και revivogen το βράδυ, και άρα είναι δύσκολο θεωρητικά να εντάξω και 3η λοσιόν.
Επομένως, προσπαθώντας να ενδυναμώσω την minoxκαι βλέποντας άλλες σχετικές προσπάθειες να μην είναι τόσο επιτυχημένες, θεώρησα την προσθήκη δουταστερίδης μια καλή ιδέα.
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στα ερωτήματα που έβαλα πιο πριν θα είμαι ευγνώμων, δηλαδή:
· πόσα καψάκια θα χρησιμοποιηθούν στο μπουκαλάκι που ήδη περιέχει minox,
· πόσοι ψεκασμοί ανά χρήση,
· και αν υπάρχει πρόβλημα εάν χρησιμοποιείται ένα άλλο σκεύασμα όπως το revivogen.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Διαβάζω τα post σου και είναι πραγματικά διαφωτιστικά.
Χρησιμοποιώ ήδη minox το πρωί και revivogen το βράδυ, και άρα είναι δύσκολο θεωρητικά να εντάξω και 3η λοσιόν.
Επομένως, προσπαθώντας να ενδυναμώσω την minoxκαι βλέποντας άλλες σχετικές προσπάθειες να μην είναι τόσο επιτυχημένες, θεώρησα την προσθήκη δουταστερίδης μια καλή ιδέα.
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στα ερωτήματα που έβαλα πιο πριν θα είμαι ευγνώμων, δηλαδή:
· πόσα καψάκια θα χρησιμοποιηθούν στο μπουκαλάκι που ήδη περιέχει minox,
· πόσοι ψεκασμοί ανά χρήση,
· και αν υπάρχει πρόβλημα εάν χρησιμοποιείται ένα άλλο σκεύασμα όπως το revivogen.
η προσθηκη ντουτατεστεριδης μεσα στην μινοξ θα ριξει την μινοξ.
το revivogen δεν αξιζει,ουτε σε αποτελεσματα,ουτε σε κοστος.
θα σου ελεγα αντικατεστησε το ρεβιβο με ενα απο αυτα τα δυο και θα δεις πολυ βελτιωση
 

pf_83

Member
Ευχαριστώ πολύ που μου ξεκαθαρίζεις το τοπίο.
Εσύ πιο από τα 2 που προανέφερες προτείνεις?
Το folligen ή τo shen min?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ πολύ που μου ξεκαθαρίζεις το τοπίο.
Εσύ πιο από τα 2 που προανέφερες προτείνεις?
Το folligen ή τo shen min?
ειναι κατα τα 2 το ιδιο αποτελεσματικα,πραγματικα βγηκαν ισοπαλια στην επανεκφυση.
απο οτι βλεπω απο δικες σας αναφορες το shen min δουλευει σχεδον σε ολους.
οποτε shen min για αρχη.οταν τερματισει σε οτι εχει να σου δωσει αξιζει να δοκιμασεις και το folligen
αν σε ενδιαφερει να αυξησεις τα αποτελεσματα roller http://www.hairlossgr.com/threads/Σωστή-χρήση-derma-roller.8039/
 

pf_83

Member
¨Ενα απλό ευχαριστώ φίλε Kapa είναι λίγο για την βοήθεια που μου έδωσες, αλλα και γενικότερα δίνεις σε αντίστοιχες απορίες εδω στο site.
Μια τελευταία ερώτηση έχει να κάνει με την απευθείας τοπική χρήση δουταστερίδης από το καψάκι στο σημείςο του προβλήματος. Πώς την κρίνεις? Έχει κάποιο θετικό αποτέλεσμα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
¨Ενα απλό ευχαριστώ φίλε Kapa είναι λίγο για την βοήθεια που μου έδωσες, αλλα και γενικότερα δίνεις σε αντίστοιχες απορίες εδω στο site.
Μια τελευταία ερώτηση έχει να κάνει με την απευθείας τοπική χρήση δουταστερίδης από το καψάκι στο σημείςο του προβλήματος. Πώς την κρίνεις? Έχει κάποιο θετικό αποτέλεσμα?
Έχω διαβάσει όλο το αυτό το site και κάποια ξεχώρισαν και κάποια απέτυχαν.
Όχι τοπικά αντιανδρογονα. Τοπικά βοτανα.
 
Μπλουζα