Τι μου είπαν οι Couto και Zarev στα consult που εκανα - 24 χρονων

Marios1982

Well-Known Member
MIcro-irregulations εννοούμε τις μικροασσυμετρίες, τα μικρά ακανόνιστα σχηματάκια που δημιουργούνται από τον τρόπο που έχουν τοποθετηθεί τα grafts.
Δεν έχει να κάνει με τη φορά της τρίχας.
Οκ ευχαριστώ. Απορώ όμως γιατί σε άλλες hairline στα βίντεο που έχει στο κανάλι του στο YouTube οι περισσότερες είναι ο χωρίς αυτά τα σχηματάκια. Επίσης και Λορέντσο δεν το έχω δει. Είναι κάτι που πρέπει να το «παραγγείλεις» ;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Οκ ευχαριστώ. Απορώ όμως γιατί σε άλλες hairline στα βίντεο που έχει στο κανάλι του στο YouTube οι περισσότερες είναι ο χωρίς αυτά τα σχηματάκια. Επίσης και Λορέντσο δεν το έχω δει. Είναι κάτι που πρέπει να το «παραγγείλεις» ;;
Φίλε μου ακριβώς και γω αυτό βλέπω: ότι σπάνια βλέπουμε hairlines με micro-iiregulations όπως πρέπει.
Είναι φυσικά και θέμα αρτιστικής ικανότητας του γιατρού πιστεύω, είτε το έχει είτε δεν το έχει κανείς.
Επίσης όπως είπες πρέπει και κάποιος να το ζητήσει κατά τη διάρκεια του σχεδιασμού, να ξέρει τι θέλει κανείς δηλαδή, και όχι απλά να πει "σήμερα πάω να κάνω ΜΜ".
 

NikosLmp

Member
Καλησπερα, 12η μερα, σημερα, εχουν φυγει τα SCRAMPS εχω λιγη κοκκινιλα,

να ξεκινησω το regain η οχι ακομα επειδη ειναι κοκκινη η περιοχη?
επισης, γυμναστηριο μου ειπε ο φρειτασ μπορω να ξεκινησω κανονικα, απλα ανναρωτιεμαι επειδη κανω φουλ σκληρη προπονηση και κανω περιεργες εκφρασεις προσωπου, κουναω κ πιεζω το κεφαλι κλπ, αν χρειαζεται να περιμενω λιγο ακομα η εστω να ξεκινησω πιο χαλαρα

ειναι οκ να φοραω καπελο πλεον στο γυμναστηριο και γενικα παντου?
 

Συνημμένα

  • 400326497_3476604235933830_4297569635633316908_n.jpg
    400326497_3476604235933830_4297569635633316908_n.jpg
    116.6 KB · Προβολές: 45

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπερα, 12η μερα, σημερα, εχουν φυγει τα SCRAMPS εχω λιγη κοκκινιλα,

να ξεκινησω το regain η οχι ακομα επειδη ειναι κοκκινη η περιοχη?
επισης, γυμναστηριο μου ειπε ο φρειτασ μπορω να ξεκινησω κανονικα, απλα ανναρωτιεμαι επειδη κανω φουλ σκληρη προπονηση και κανω περιεργες εκφρασεις προσωπου, κουναω κ πιεζω το κεφαλι κλπ, αν χρειαζεται να περιμενω λιγο ακομα η εστω να ξεκινησω πιο χαλαρα

ειναι οκ να φοραω καπελο πλεον στο γυμναστηριο και γενικα παντου?
Καλησπέρα φίλε μου!
Regaine μετά τις 15 μέρες κανονικά και εφόσον έχει καθαρίσει το τριχωτό!Η κοκκινίλα δεν έχει να κάνει καθώς μπορεί να είναι κόκκινη η περιοχή για μέρες!
Γυμναστήριο θα έλεγα να κάνεις υπομονή τουλάχιστον 3 εβδομάδες!Εγώ αυτό έκανα και μπήκα σιγά σιγά ξανά χωρίς πολλά βάρη!
Κανονικά λένε πάνω στον μήνα!
Καπέλο ναι δεν υπάρχει θέμα!Και εγώ έβαζα για μεγάλο διάστημα και γυμναστήριο και δουλειά!Γενικά όπου ήθελα είχα ρωτήσει και την κλινική και μου είπαν δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
regain προσεχε αν σε φερει φαγουρα κτλ να το κοψεις γιατι εισαι φρεσκος. Γυμναστηριο υπομονη ρε παιδια επενδυσατε ενα καρο λεφτα στο κεφαλι σας δεν χαθηκε ο κοσμος.
 

jersey

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φιλε. Ωραία δουλειά φαίνεται.. Γυμναστήριο νομίζω μετά από 3-4 εβδομάδες μετά την επέμβαση πρέπει να πας αφού κάνεις δυνατή προπόνηση..Δεν νομίζω οτι ειναι τόσο ανάγκη να πας αμέσως, μην αγχώνεσαι δεν θα χάσεις του μύες σε 1 μήνα αν συνεχίσεις να τρως κανονικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Νεαρέ πώς πας διανύοντας το 2ο μήνα από την επέμβαση στον Φρέιτας;
Έπεσαν όλα τα μεταμοσχευμένα; Η δότρια επανήλθε;
Αν θες κάνε μας ένα update.
 

Eradon

Member
Αν πας σε σωστό γιατρό, μη φοβάσαι τίποτα. Και η πυκνότητα θα είναι πολύ ικανοποιητική και όλα θα είναι εντάξει.
Το μόνο που προσωπικά με ανησυχεί λίγο με την περίπτωσή σου, είναι η εξέλιξη της τριχόπτωσης που έχεις, διότι δεν φαίνεται να είναι
μία συνηθισμένη περίπτωση, όπως σου είπαν και οι γιατροί.
Από εκεί και πέρα μην αποθαρρύνεσαι στο να προχωρήσεις σε μεταμόσχευση. Το αντίθετο. Απλά πολύ προσοχή στην επιλογή γιατρού...!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα