Την αποψη σας

Ειμαι στη Φινα εδω και περιπου 3 χρονια με φανταστικα αποτελεσματα ειδικα μετα τον πρωτο χρονο. Τον τελευταιο μηνα λοιπον παρατηρω φοβερη τριχοπτωση και λεπτυνση των τριχων (κατα την αποψη μου). Υπαρχει καποιο shed εποχικο αυτη την περιοδο δεν μπορω να καταλαβω τι εχει συμβει! Εχετε διαβασει αν ειναι λογικο ενα τετοιο shed?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Serifis

Active Member
Εμένα πάντως αυτήν την περίοδο η τριχόπτωση με έχει ξεσκίσει, τι γίνεται ρε με την άνοιξη...
 

weznem

Well-Known Member
και γω νομιζω οτι εχω μια αυξηση ιδιως λιγο πιο πριν αρκετο μαλλι..δεν ξερω αν ισχυουν οι εποχιακες τριχοπτωσεις ρε παιδες..
 
μακαρι ρε παιδες τι να πω! Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι βλεπω και λεπτυνση λιγο τις τριχας! Αντε να περασει η ανοιξη να δουμε.....!
 
Πως τα πατε παιδια απο την εποχικη? Ποσο κραταει συνηθως γιατι εγω συνεχιζω δυστυχως να χανω... Για να καταλαβεται γενικα τριχοπτωση μεσα στη μερα δε βλεπω φοβερη..στο λουσιμο στο πρωτο χερι βλεπω καμια 15αρια και στο δευτερο χερι επισης. Να σημειωσω οτι γενικα δεν χτενιζομαι και οταν κανω να λουστω πανω απο δυο μερες βλεπω περισσοτερες τριχες απο οταν καθε μερα...κατα μεσο ορο ομως καμια 15αρια ανα λουσιμο....
 

weznem

Well-Known Member
georgehairs είπε:
Πως τα πατε παιδια απο την εποχικη? Ποσο κραταει συνηθως γιατι εγω συνεχιζω δυστυχως να χανω... Για να καταλαβεται γενικα τριχοπτωση μεσα στη μερα δε βλεπω φοβερη..στο λουσιμο στο πρωτο χερι βλεπω καμια 15αρια και στο δευτερο χερι επισης. Να σημειωσω οτι γενικα δεν χτενιζομαι και οταν κανω να λουστω πανω απο δυο μερες βλεπω περισσοτερες τριχες απο οταν καθε μερα...κατα μεσο ορο ομως καμια 15αρια ανα λουσιμο....
φιλε αυτο δεν ειναι εποχιακη τριχοπτωση,αυτο σημαινει δεν εχω τιποτα.. να εξηγησω το εξης.. ο ανθρωπος ειναι φυσιολογικο να χανει μεχρι 100 τριχες την μερα.. τι δεν καταλβαινει ο περισσοτερος κοσμος ομως.. το να χανεις 100 τριχες απο ολο το κεφαλι ειναι λογικο..
το ναχανεις 100 τριχες μονο απο ενα σημειο δεν ειναι λογικο.. εμεις που εχουμε α/α ξερουμε καλα οτι αν πιασουμε τα μαλλια της ινιακης χωρας 30 φορες θα δουμε καμια 15 αρια τριχες αν το κανουμε στα επανω μαλλια θα δουμε καμια 80 αρια τριχες τουλαχιστον..
 
Δηλαδη θεωρεις οτι δεν ειναι κατι ανυσηχιτκο? Να προσθεσω οτι ειμαι κατω απο ΦΙΝΑ..

weznem είπε:
georgehairs είπε:
Πως τα πατε παιδια απο την εποχικη? Ποσο κραταει συνηθως γιατι εγω συνεχιζω δυστυχως να χανω... Για να καταλαβεται γενικα τριχοπτωση μεσα στη μερα δε βλεπω φοβερη..στο λουσιμο στο πρωτο χερι βλεπω καμια 15αρια και στο δευτερο χερι επισης. Να σημειωσω οτι γενικα δεν χτενιζομαι και οταν κανω να λουστω πανω απο δυο μερες βλεπω περισσοτερες τριχες απο οταν καθε μερα...κατα μεσο ορο ομως καμια 15αρια ανα λουσιμο....
φιλε αυτο δεν ειναι εποχιακη τριχοπτωση,αυτο σημαινει δεν εχω τιποτα.. να εξηγησω το εξης.. ο ανθρωπος ειναι φυσιολογικο να χανει μεχρι 100 τριχες την μερα.. τι δεν καταλβαινει ο περισσοτερος κοσμος ομως.. το να χανεις 100 τριχες απο ολο το κεφαλι ειναι λογικο..
το ναχανεις 100 τριχες μονο απο ενα σημειο δεν ειναι λογικο.. εμεις που εχουμε α/α ξερουμε καλα οτι αν πιασουμε τα μαλλια της ινιακης χωρας 30 φορες θα δουμε καμια 15 αρια τριχες αν το κανουμε στα επανω μαλλια θα δουμε καμια 80 αρια τριχες τουλαχιστον..
 

weznem

Well-Known Member
georgehairs είπε:
Δηλαδη θεωρεις οτι δεν ειναι κατι ανυσηχιτκο? Να προσθεσω οτι ειμαι κατω απο ΦΙΝΑ..

weznem είπε:
georgehairs είπε:
Πως τα πατε παιδια απο την εποχικη? Ποσο κραταει συνηθως γιατι εγω συνεχιζω δυστυχως να χανω... Για να καταλαβεται γενικα τριχοπτωση μεσα στη μερα δε βλεπω φοβερη..στο λουσιμο στο πρωτο χερι βλεπω καμια 15αρια και στο δευτερο χερι επισης. Να σημειωσω οτι γενικα δεν χτενιζομαι και οταν κανω να λουστω πανω απο δυο μερες βλεπω περισσοτερες τριχες απο οταν καθε μερα...κατα μεσο ορο ομως καμια 15αρια ανα λουσιμο....
φιλε αυτο δεν ειναι εποχιακη τριχοπτωση,αυτο σημαινει δεν εχω τιποτα.. να εξηγησω το εξης.. ο ανθρωπος ειναι φυσιολογικο να χανει μεχρι 100 τριχες την μερα.. τι δεν καταλβαινει ο περισσοτερος κοσμος ομως.. το να χανεις 100 τριχες απο ολο το κεφαλι ειναι λογικο..
το ναχανεις 100 τριχες μονο απο ενα σημειο δεν ειναι λογικο.. εμεις που εχουμε α/α ξερουμε καλα οτι αν πιασουμε τα μαλλια της ινιακης χωρας 30 φορες θα δουμε καμια 15 αρια τριχες αν το κανουμε στα επανω μαλλια θα δουμε καμια 80 αρια τριχες τουλαχιστον..
οι 30 τριχες την μερα??? οχι φιλε εισαι μια χαρα...μονο αν δεις κενα σημαινει οτι χανεις τριχες που δεν αναπληρωνονται..
 

baldy

Member
30 τριχες την ημερα και τι εγινε?μην αγχωνεσαι τζαμπα,καλα λεει ο weznm αν βλεπεις αραιωση τοτε να ανυσηχεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα