Τα φωτα σας παρακαλω ψυλλοι στ σπιτι βοηθεια!!!!!!

kikh vas

Member
οπως καταλαβετε κ απ τ τιτλο ειχα τη ατυχια να πα8ω κατι τετοιο..ολα ξεκινησαν κανα 2βδομαδο πισω οταν ο σπιτονοικυρης εφερε τ σκυλι τ απ τ χωριο στ σπιτι κ τ εδενε στ αυλη εξω απ τη πορτα τ αποο κει π περνουσαμε κ μεις να ανεβουμε στ δικο μας...ξαφμικα 1μερα εβγαζα καντηλες κοκκινες σαν κατι να με τσιμπησε,πηγα σε γιατρο κ μ πε ξεκα8αρα (κοπελα μ κατι εντομο σε τρωει κ μαλιστα τ αρεσεις πολυ) φρικαρα λεω τι κ πως ..μα πως εμενα κ οχι το συζυγο...κατοπιν εξηγησε πως οτι ειναι σθνη8ως προτιμαυν τα εντομα γυναικες κ ως αλλεργικη φουλ εκδηλωνω καντηλες κ ο αντρας μ παροτι ισως τον τσιμπουν δε κανει καμια ενδειξη.φαγαμε λοιπον το τοπο ..σκουπισματα τεζα γ ψυλλους κ κοριους στ κρεβατι κ υπνοδωματιο τα χαλια πεταγμα εξω στ αυληγια λιγο ηρεμησα δε λεω πηρα τα μετρα μ πλενω τα ροτχα στ 60 τα σιδερωνω ολα κ χτες ενω σιδερωνα τη πετσετα κοιταω τις αποδειξεις ψυλλος σιδερωμενος στ τραπεζι, απελπιζομαι μειπε γνωστη γεωπονος να φυγω τ συντομοτερο κ ο σπιτονοικοκυρης απορω με τα χρονια π τ δεινω τα λεφτα μ ειπε 80 ετων αν8ρωπος με σκυλια κ τετοια οταν τ το πα πως δε τα ξερει αυτα κ ουδεποτε ειχανε τετοιο 8εμα αυτοι.εγω φευγω το 8εμα ειναι ξερει κανεις αυτα τα διαολια μεταφερονται?να παω σε ενα γεωπονο να παρω κατι να πεταω στα πραματα μ πριν τη μετακομιση?απεντομωση δε εχω τα χρηματα ιδιως τωρα π 8α αλλαξω σπιτι κ μεγαλωνουν τα ε3οδα..τι φαρμακι να παρω..σας παρακαλω 1 γνωμη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Να σε καλα βρε κικη με κανες να γελασω.
Εγω εχω 10 χρονια σκυλακι μεσα στο σπιτι και αυλη οπου το καλοκαιρι δεν μπορεις να αποφυγεις και κανα ψιλο.
Αλλα παρολα αυτα ποτε δε ειχα καποιο προβλημα.εβαζα και κολαρο για τα τσιμουρια,ψιλλους στο σκυλακι.
Πανε σε κανα κτηνιατρο να σε συμβουλεψει και googlare να ψαχτεις η καψε το σπιτι ολο προτου μετακομισεις.:p
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Καλο κουραγιο...πρεπει ολα τα πραγματα να τα βαλεις σε σακουλα και μετα στον ηλιο για να πεθανουν τα εντομα και τα αυγα τους, δυστυχως ξεμπερδευεις δυσκολα με τα εντομα αυτα, απλα κοιτα τωρα που θα μετακομισεις μη τα μεταφερεις στο νεο σπιτι,.,,καλη ευκολια!
 

kikh vas

Member
Να σε καλα βρε κικη με κανες να γελασω.
Εγω εχω 10 χρονια σκυλακι μεσα στο σπιτι και αυλη οπου το καλοκαιρι δεν μπορεις να αποφυγεις και κανα ψιλο.
Αλλα παρολα αυτα ποτε δε ειχα καποιο προβλημα.εβαζα και κολαρο για τα τσιμουρια,ψιλλους στο σκυλακι.
Πανε σε κανα κτηνιατρο να σε συμβουλεψει και googlare να ψαχτεις η καψε το σπιτι ολο προτου μετακομισεις.:p
να σαι καλα κ εσυ γ τς τροπους τζοντζον να κοροιδευεις κατασταση ατομου αλλεργικου ( αν δε εχς γνωση καλο 8α ηταν να μη απαντας ειρωνικα) π ο γιατρος τ το συμβουλεψε οταν εμα8ε γ ψυλλους να ξεμπερδευει τ συντομοτερο γιατι ξυπνα τπυμπανο κ εχει κινδυνο αναφυλαξιας.αν κ δε εχει νοημα ουδενα να απαντησω ψαξτο καλυτερα πως απ αμελεις ιδιοκτητες την πληρωνουν αλλοι κ αν8ρωποι μ εξτριμ αλλεργιες οπως εγω κινδυνευουν,εχασα 5 λεπτα να απαντησω αλλα που ξερεις αυτα προς γνωση σ για τη κοροιδια π ισως λαβεις καποτε αν τ πα8εις .εγω θα σε συμβουλευα παντως ενηλικας αν8ρωπος αν δε εχεις σοβαρα να πεις πραματα κ 8ες να γελασεις να πας στ αλλου να περασεις καλα οχι να μπαινεις σε φορουμ να κοροιδευεις κοσμο,γιατι βρωμα απ μακρια προβλημα,παντα φιλικα ,κ καλο σ βραδυ
 

kikh vas

Member
Καλο κουραγιο...πρεπει ολα τα πραγματα να τα βαλεις σε σακουλα και μετα στον ηλιο για να πεθανουν τα εντομα και τα αυγα τους, δυστυχως ξεμπερδευεις δυσκολα με τα εντομα αυτα, απλα κοιτα τωρα που θα μετακομισεις μη τα μεταφερεις στο νεο σπιτι,.,,καλη ευκολια!
νικο σε ευχαριστω γ τη ααντησση ετσι λεω σε σακουλες π αφαιρουν τ αερα σιδερωμενα πρωταγιατι τα σκασμενα μεταφερονται
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω εχω 5 σκυλια και καθε καλοκαιρι τους ριχνω αμπουλα..τα εχω σε αυλη και πολλες φορες ανεβαινουν και στη βεραντα αλλα δεν ειχα ποτε θεμα με ψιλους μεσα στο σπιτι
πηγαινε σε εναν κτηνιατρο κικη να σε συμβουλεψει
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Το προβλημα με τους ψυλλους ειναι οτι αρκει ενας για να γεμισει τοσπιτι μιας και κανουν εκατομμυρια αυγα. Τα σκυλια τους κουβαλανε συνηθως, σωστα καταλαβες, ιδιως αν παιζουν σε χορτα οπου ζουν οι ψυλλοι
 

kikh vas

Member
εγω εχω 5 σκυλια και καθε καλοκαιρι τους ριχνω αμπουλα..τα εχω σε αυλη και πολλες φορες ανεβαινουν και στη βεραντα αλλα δεν ειχα ποτε θεμα με ψιλους μεσα στο σπιτι
πηγαινε σε εναν κτηνιατρο κικη να σε συμβουλεψει
εσυ ποσειδωνα π τα προσεχεις,ο ιδιοκτητης τ χει τ καημενο απλυτο χωρις κολαρο να υποφερει φαντασου ελειπε 3μερες κ τ αφησε ετσι χωρις λιγο νερο κ παραλιγο να τ βρει τεζα ετσι δεμενο,αυτος δε τα προσεχει κ τη πληρωσε τ σκυλι κ γω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κικη και η κοπελα μου το επαθε πριν 3 μερες απο ψιλους και μπορω να σε στειλω και φωτο της να δεις.
Εχει 2 σκυλακια σπιτι της.
Μαθε να εχεις και λιγο χιουμορ στην ζωη σου γιατι ξερεις πολυ καλα οτι στο γραψα χαριτολογοντας και κατα δευτερον ψαξου να δεις πρωτα τι εχω προσφερει εγω στο φορουμ και μετα ελα μιλα μας.
Να υποθεσω οτι εισαι και απο αυτες που θα ριχνε και φολα στα σκυλια με τον τροπο που μου μιλας στα 5 χρονια που γραφω στο φορουμ με οσους ειχα αντιπαραθεση για ασυμφωνια κανεις μα κανεις δεν με μιλησε ετσι..
 

kikh vas

Member
Το προβλημα με τους ψυλλους ειναι οτι αρκει ενας για να γεμισει τοσπιτι μιας και κανουν εκατομμυρια αυγα. Τα σκυλια τους κουβαλανε συνηθως, σωστα καταλαβες, ιδιως αν παιζουν σε χορτα οπου ζουν οι ψυλλοι
το χει διπλα στ πορτα κ λιγο π τα αφηνει στα χορτα απλυτο αφροντιστο κ στις κοτες διπλα κ μετα παλι μπροστα στη πορτα της εξοδου τ φερνει,ναι τα ατιμα πολλαπλασιαζονται αυτο φοβαμαι
 

kikh vas

Member
Κικη και η κοπελα μου το επαθε πριν 3 μερες απο ψιλους και μπορω να σε στειλω και φωτο της να δεις.
Εχει 2 σκυλακια σπιτι της.
Μαθε να εχεις και λιγο χιουμορ στην ζωη σου γιατι ξερεις πολυ καλα οτι στο γραψα χαριτολογοντας και κατα δευτερον ψαξου να δεις πρωτα τι εχω προσφερει εγω στο φορουμ και μετα ελα μιλα μας.
Να υποθεσω οτι εισαι και απο αυτες που θα ριχνε και φολα στα σκυλια με τον τροπο που μου μιλας στα 5 χρονια που γραφω στο φορουμ με οσους ειχα αντιπαραθεση για ασυμφωνια κανεις μα κανεις δεν με μιλησε ετσι..
σε ατομο π μ λεει να καψω το σπιτι η να γκουγκλαρω οταν αναζητω βοη8εια οντας αλλεργικη με χτεσινη αναφυλαξια τι 8α επρεπε να απαντησω? καλα κανεις να προσφερεις αλλα τ 8εμα χιουμορ ιδιως σε λεπτα 8εματα ειναι υποκειμενικο κ οταν ξεπερνα τα ορια δε ειναι ανεκτο κ οσο γ τς ατακες φολα κ αυτα δε θα κατσω να πω αν εχω σκυλια στ πατρικο μ κ ποσα μαζεψα κ εσωσα κ φροντισα κ γ αυτο ξερω καλα οτι ο σπιτονοικοκυρης τα χει ετσι γιατι ξερω,ενα μονο 8α πω οτι κ να προσφερες εμενα προσωπικα μ προσεφερες αγαπητε τζοντζον ειρωνια σε θεμα λεπτο 8εμα υγειας κ ασκοπους εκ τ μηδενος αναγωμενους προσβλητικους χαερακτηρισμους τυπου φολα κ τα λοιπα,δε ξερω ποιος η τι μιλησε αλλα στη προσβολη ειμαι αυστηρη γιατι αυτο ημουν παντα ευγενης στ ζωη μ,καλο βραδυ συμφορουμιτη κ υγεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εκτος το απο το καψε το σπιτι που στο τελος εβαλα μια φατσουλα και φενεται κανω χιουμορ δεν βλεπω κατι αλλο ειρωνικο στο πρωτο μου μυνημα που σε στειλα.
 

kikh vas

Member
εκτος το απο το καψε το σπιτι που στο τελος εβαλα μια φατσουλα και φενεται κανω χιουμορ δεν βλεπω κατι αλλο ειρωνικο στο πρωτο μου μυνημα που σε στειλα.
οταν ξεκινας με γελασα κ αυτα κ ειμαι ενας αν8ρωπος αγαπητε τζοντζον με κορτιζονες πρησμενος να φοβαμαι να πατησω μεσ τ ιδιο μ τ σπιτι μ ψυχολογια κουρελι κ οικονομικα π δε επιτερεπουν απεντομωσεις κ ζηταω απ ατομα π βοηουν στ φορουμ βοηθεια κ βλεπω καποιον να γελαει δεν ειναι λιγο καπως? πολλοι ειρωνευτηκαν με φατσουλες δε ειναι λογος ο γραπτος γ να πιανεις τι λεει κα8εις..αλλα οχι να χεις τ χαλι σ κ να σ λενε καφτο τ σπιτι κ γελασα,παει πολυ κ τ οτι εστ δε εχις ψυλλους τα προσεχεις ξερεις εδω πως τ χει αυτς τ σκυλι?μη γενικευουμε ετσι κακα τα ψεματα
 
Μπλουζα