Σκεψεις για μμ fue γνωμες για καλο γιατρο στην ελλαδα

Skilltone

New Member
Καλησπερα παιδια ! Ειμαι 23 χρονων με μια μικρη αραιωση στους κροταφους η οποια με ενοχλει προσωπικα .. Επειδη θελω να προλαβω το προβληα μου και να μην το αφησω να μεγαλωσει σκεφτομαι να κανω μμ με fue αλλα θα ηθελα προσωπικες σαν γνωμες για καλους γιατρους στην ελλαδα απο εμπειριες σας η απο γνωστα σας ατομα! Ευχαριστω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Καλησπερα παιδια ! Ειμαι 23 χρονων με μια μικρη αραιωση στους κροταφους η οποια με ενοχλει προσωπικα .. Επειδη θελω να προλαβω το προβληα μου και να μην το αφησω να μεγαλωσει σκεφτομαι να κανω μμ με fue αλλα θα ηθελα προσωπικες σαν γνωμες για καλους γιατρους στην ελλαδα απο εμπειριες σας η απο γνωστα σας ατομα! Ευχαριστω!
Το ιδιο σκεφτηκα και εγω, εκανα πολυ γρηγορα μεταμοσχευση στη hairline αλλα σε 3 χρονια ειχα παλι προβλημα στα πιο πισω και μεσα σε 6 χρονια μου εμεινε σχεδον μονο μια πολυ μικρη λωριδα με τα ματαμοσχευμενα.Αν αρχισει η τριχοπτωση απο τοσο νεος προχωραει πολυ γρηγορα συνηθως, οποτε προετοιμασου για πολλες συνεδριες.
Απο κλινικες στην Ελλαδα μονο DHI και Βεκρη προτεινει το forum.
 

Utopia

Active Member
απλα οσο πιο μικρος εισαι το καλυτερο αποτελεσμα δεν θα εχεις γτ η δοτρια ειναι πολυ δυνατη??
Ναι αλλά μετά που θα προχωρήσει η αραίωση κι άλλο τι θα κάνεις; Θα πηγαίνεις για μπαλώματα κάθε τρεις και λίγο;
 

aeratos28

Just aeratos
φίλε θες πολύ διάβασμα να ρίξεις..όλο λάθος αυτό που λες..γι αυτό δεν κάνεις ποτέ μικρός μεταμόσχευση..γιατί δεν ξέρεις που θα φτάσει ή φαλακρα ..και σημεία πίσω στην δοτρια που σου φαίνονται πολύ δυνατά και πυκνά μπορεί να αδειάζουν χρόνο με το χρόνο..οποτε σκεψου,αν κανείς μεταμόσχευση αυτά τα μαλλιά από πίσω που στην πορεία μπορεί να πέσουν,το ίδιο θα συμβεί και στα σημεία που θα τα φυτεψεις..
απλα οσο πιο μικρος εισαι το καλυτερο αποτελεσμα δεν θα εχεις γτ η δοτρια ειναι πολυ δυνατη??
 

ViNNiE

New Member
Και εγώ στην ηλικία σου είμαι κοντά και ετοιμάζομαι για μ.μ σιγά σιγά.Η διαφορά είναι ότι εγώ είμαι μεγάλο norwood και δεν έχω να χάσω κάτι μιάς και έχω γίνει σχεδόν Σπανούλης στο μαλλί...Αναπολώ τις στιγμές που έψαχνα να κλείσω κροτάφους με θεραπείες στα 17-18 μου...Εσύ αν πας τώρα να κλείσεις κροτάφους υπάρχει μεγάλο ρίσκο να δεις να αδειάζουν κι'άλλα μέρη του κεφαλιού σου(η λογική λέει οτι αυτό θα συμβεί)και μετά θα τρέχεις να καλύψεις τα ακάλυπτα...Η μόνη λογική στο να κάνεις σε τέτοια ηλικία μ.μ κροτάφους είναι αν γνωρίζεις στάνταρ απο ποιόν κληρονόμησες την ΑΑ,και είναι κάποιος ώπου έχει θέμα μόνο κροτάφους(απο μικρή επίσης ηλικία)διατηρητέα σε τουλάχιστον αρκετά μεγάλη ηλικία.Ωπότε αν δεν ισχύει αυτή η περίπτωση καλύτερα να ψαχτείς με καμία θεραπεία προς το παρών και στην πορεία βλέπεις και κρίνεις αναλόγως την πορεία σου με τις θεραπείες που θα προτιμήσεις.Αυτή είναι η γνώμη μου.
 

crossfire

Well-Known Member
Σωστά αυτά που λέει ο αεράτος.


Επειδη θελω να προλαβω το προβληα μου και να μην το αφησω να μεγαλωσει σκεφτομαι να κανω μμ με fue

Με την μεταμόσχευση δεν προλαβαίνεις κανένα πρόβλημα .....
Κάτσε διάβασε ....
 

nikolakis

Well-Known Member
Και το χειρότερο απο ολα ειναι οτι ο φίλος πήγε στο μπάμια το καγκουρα κ του είπε οτι τον αναλαμβάνει! Αν εχει το θεό του ο άνθρωπος παιδι πραμα χωρίς να του εχει εξηγήσει τιποτα κ χωρίς ίχνος τυψεων του είπε έλα να κανεις μμ. Κάποιος να τον μαζέψει
 

nikolakis

Well-Known Member
Κανονικα θα επρεπε να διαλέγουμε γιατρούς για μμ βάσει των μαλλιών που έχουν. Αν δείτε απο κοντά το καγκουρα ειναι για γέλια το κουπ του, μα καλα τέτοια κορυφή γιατρός στο τομέα των μμ δεν μπορούσε να φτιάξει κάτι αντίστοιχο; Ο θεός κ το φόρουμ με έσωσαν κ εμενα αλλιως θα ειχα πάει στο χασάπη κ εγω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα