Πώς γινεται η μεταμόσχευση γενιών???

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Στο παρακάτω βιντεο εξηγούνται οι βασικες αρχες της lege artis μεταμόσχευσης γενιών.



Screenshot 2022-02-01 at 19-34-34 Hairlossgr forum - Υποδοχές στα γένια.png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

obi one

Active Member

Panos1982

Well-Known Member
Εργένης ειναι απ οτι ειχε πει σε βιντεο.
Ωστοσο τα σκουφακια ειναι οντως ωραια.
Να που εχει κ θετικα η κλινικη,
Στα σκουφακια ειναι πρωτη !
 

oreo

Well-Known Member
Γράφω για την δυσκολία της μετ στσ γένια κ ο obi νομίζει πως supportarw ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ε ρε θεέ μου.
Γνωρίζεις καθόλου απο την φάση, σκεφτόμουν να ρίξω απο 100 g σε κάθε πλευρά να κάνω ενα definition παραπάνω στην cheek line καθ'ως ενώνεται με το μουστάκι.
 

Kostas97

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic Γιατρε θεωρω πως αρκετους εδω θα μας ενδιαφερε να μας αναφερετε κατω υπο ποιες προυποθεσεις φτανουμε σε μεταμοσχευση στα συγκεκριμενα σημεια.
Εαν λ.χ. υπαρχουν τριχες(οχι χνουδι) οι αποιες δεν εχουν ακομα γινει οπως τα υπολοιπα γενια επηρεαζονται σε περιπτωση μεταμοσχυεσης;;
Η μεταμοσχευση γινεται μονο σε περιοχες που δεν υπαρχει καθολου τριxα;
Η μινοξιδιλη θα μπορουσε να βοηθησει ;
Ο κ.Τουλιατος εχει μια τοπικη φορμουλα DHT. Τοπικη εφαρμογη στο σημειο θα μπορουσε να αυξησει διαμετρο της τριχας ; Γενικοτερα υπαρχει καποια αγωγη που βοηθαει ;

Ευχαριστουμε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic Γιατρε θεωρω πως αρκετους εδω θα μας ενδιαφερε να μας αναφερετε κατω υπο ποιες προυποθεσεις φτανουμε σε μεταμοσχευση στα συγκεκριμενα σημεια.
Εαν λ.χ. υπαρχουν τριχες(οχι χνουδι) οι αποιες δεν εχουν ακομα γινει οπως τα υπολοιπα γενια επηρεαζονται σε περιπτωση μεταμοσχυεσης;;
Η μεταμοσχευση γινεται μονο σε περιοχες που δεν υπαρχει καθολου τριxα;
Η μινοξιδιλη θα μπορουσε να βοηθησει ;
Ο κ.Τουλιατος εχει μια τοπικη φορμουλα DHT. Τοπικη εφαρμογη στο σημειο θα μπορουσε να αυξησει διαμετρο της τριχας ; Γενικοτερα υπαρχει καποια αγωγη που βοηθαει ;

Ευχαριστουμε!
Επίσης θα θέλαμε να δούμε εκτός το πριν κ μετά που δεν έχει παρουσιαστεί κάπου, εικόνες επίσης της περιοχής απο ασθενή clean shaven. Για κάποιο λόγο συνήθως αποφεύγεται αυτό, σαν να πρέπει να φέρεις αξυρισιά εφ όρου ζωής.
Σημαντικό να γνωρίζουμε το διάστημα που υπάρχει κνησμός και πως αποφεύγονται οι πιθανότητες cobblestoning, αποχρωματισμός της περιοχής, ουλές κτλ.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Έχω τράβήξει 2 μαύρες γραμμούλες , αν μπορείτε να μου πείτε πόσα τριχοθυλάκια θα χρειαζόμουν για να αποκαταστήσω τις 2 περιοχές θα ήμουν ευγνώμων.
Είσαι ο πρώτος άνθρωπος που για να έρθει σε ισορροπία το κεφάλι του πρέπει να αφαιρέσει τριχοθυλακια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Η πρεζοαλωπεκια που λέει και ο φίλος μου ο @MaleCyprus σε χτύπησε και στα γένια τώρα πφφφφ :p
Έχω τράβήξει 2 μαύρες γραμμούλες , αν μπορείτε να μου πείτε πόσα τριχοθυλάκια θα χρειαζόμουν για να αποκαταστήσω τις 2 περιοχές θα ήμουν ευγνώμων.
 

Gianney

Well-Known Member
Όντως φίλε.Τωρα άνοιξα τηλ και το Δίον κανάλι από Κατερίνη δείχνει τον Γκούρα να μιλά για fue χαχαχ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Φίλε νομίζω και τα 2 σχολιά σου ήταν λάθος χιούμορ. Είπαμε να κάνουμε λίγο κράτει.
Αν το χιουμορ προκαλεί ανάφλεξη της έριδας, να το πάρω πίσω , κανένα πρόβλημα κ ας σβηστούν και οι αναρτήσεις.
Εδώ βέβαια υπάρχει κάτι διαφορετικό απο την μετ μαλλιών, το οποίο δεν έχει αναλυθεί και αφορά αρκετούς ανθρώπους, που για χ,ψ λόγους χρείαζονται την συγκεκριμένη αποκατάσταση.
Σύμφωνα με τον γιατρό " Το στοίχημα είναι να μην μπορεί να διακρίνει κανείς οτι έχει γίνει επέμβαση. Επειδή αυτό ακριβώς γίνεται, οι ασθενείς δεν λένε οτι έχουν υποβληθεί σε μεταμόσχευση και αναγκαστικα γίνονται τα video ως τρόπος απόδειξης".
Μια τέτοια επέμβαση ενέχει πολλούς κινδύνους ως προς το τελικό αποτέλεσμα, μερικούς τους ανέφερα σε προηγούμενο post. To πρόσωπο είναι γεμάτο νευρικές απολήξεις ,αν κάτι πάει στραβά και δεν καλύπτεται στην μετ στο κεφάλι 1 στο πρόσωπο δεν καλύπτεται 10.
Τα πράγματα εδώ πρέπει να είναι ξεκάθαρα και χρίζουν διευκρινήσεων για να επιμορφωθούμε. Όχι γενικότητες όμως.
 

Kostas97

Well-Known Member
Επίσης θα θέλαμε να δούμε εκτός το πριν κ μετά που δεν έχει παρουσιαστεί κάπου, εικόνες επίσης της περιοχής απο ασθενή clean shaven. Για κάποιο λόγο συνήθως αποφεύγεται αυτό, σαν να πρέπει να φέρεις αξυρισιά εφ όρου ζωής.
Σημαντικό να γνωρίζουμε το διάστημα που υπάρχει κνησμός και πως αποφεύγονται οι πιθανότητες cobblestoning, αποχρωματισμός της περιοχής, ουλές κτλ.
Τι τα θες αυτα τα ερωτηματα ;; Καλυτερα να ξεκιναγες κανα καβγα περι σπουδων πτυχιων κλπ. Θα χαν ηδη γραφτει 2-3 σεντονια. Αυτα αλλωστε ειναι που "προσφερουν και αξια" στο φορουμ. :D
 

oreo

Well-Known Member
Τι τα θες αυτα τα ερωτηματα ;; Καλυτερα να ξεκιναγες κανα καβγα περι σπουδων πτυχιων κλπ. Θα χαν ηδη γραφτει 2-3 σεντονια. Αυτα αλλωστε ειναι που "προσφερουν και αξια" στο φορουμ. :D
Λυπάμαι φίλε πλέον για όσους δεν έχουν τρόπο και χρόνο να ψαχτούν. Για όσους δεν μπορούν να κατευνάσουν την ανάγκη για αλλαγή και ορμάνε με κλειστά μάτια χωρίς πληροφόρηση. Η ύπαρξη του φόρουμ δεν είναι μόνο για να σώζει τα καινούργια μέλη αλλά κ τα παλιά. Μέχρι να αλλάξουν τα πράγματα, δεν βλέπω καμμιά ουσιαστική διαφοροποίηση απο αυτό:
 
Μπλουζα