Προσπαθώ να καταλάβω αν έχω θέμα τριχόπτωσης ελέω Regaine… ή κάτι άλλο!

Balema

New Member
Καλησπέρα σας!

Είμαι 41, είχα τριχόπτωση από τα 27 μου και έβαζα παλιά Regaine στους κροτάφους αλλά είχα σταματήσει τα τελευταία χρόνια. Έκανα μεταμόσχευση μαλλιών πρώτη φορά το Φεβρουάριο (FUE), είμαι ευχαριστημένος και άρχισα το Μαρτιο Regaine αφρό 5%. Όλα καλά πήγαιναν και πριν λίγες μέρες παρατήρησα όταν έβαζα Regaine μου μένουν 10 τρίχες στο χέρι ενώ πριν δε θυμάμαι κάτι τέτοιο. Βάζω δύο φορές τη μέρα το ίδιο κάθε φορά. Φαίνονται όλες ίδιου μήκους. Έχει γίνει κάτι ή είναι φυσιολογικό; Θα ανεβάσω και μια φωτό να δείτε πως μοιάζουν. Σα μέγεθος νομίζω είναι οι μισές απο το υπόλοιπο κεφάλι… Ευχαρίστως να δώσω και άλλες πληροφορίες αν χρειάζεστε, το έψαξα κιόλας μπας και είναι λόγω εποχής αλλά διάβασα αυτό ξεκινάει από Αύγουστο… να πάω σε δερματολόγο;

ΥΓ. Γιατί βάζω σε όλο την επιφάνεια του πάνω κεφαλιού έλεγα μπας και δεν έχω βάλει τη σωστή ποσότητα γιατί δεν το μετράω αλλα πάνω κάτω έχω χαλάσει 5-6 μπουκαλάκια τους τελευταίους 5 μήνες.

ΥΓ1. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

296DF4FC-55A9-41CF-8514-6DC66F86B5F4.jpeg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Balema

New Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά διάβασα εποχική το καλοκαίρι είναι από τον Αύγουστο και μετά, δεν ισχύει;
 

Balema

New Member
Επίσης στο τέλος η τρίχα έχει ένα μαύρο βολβό, δεν ξέρω αν βοηθάει αυτή η πληροφορία.
 
Μπλουζα