Μινοξιδιλη και πιεση οφθαλμων

Υπάρχει κάποια συσχέτιση μετάξι της μινοξιδιλη και την ενδοφθαλμικης πίεσης?και τι παίζει με την διορθωση με λέιζερ στα μάτια ειναι επικίνδυνο νΑ κανείς χρήση μινοξιδιλης?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis25

Member
εγω θα σου ελεγα να μην κανεις λειζερ στα ματια. πρωτον γιατι παιρνεις ακτινοβολια που μπορει να σου βγει σε κακο μετα και δευτερον μπορει να γινει το οτιδηποτε μην τυφλωφεις ξερω γω. εγω θα σου λεγα να μεινεις μακρια απο λειζερ γιατι εχει αποδειχτει οτι ακομα και επεμβασεις ρουτινας μπορει να εχουν αρνητικα αποτελεσματα
 
Την έχω κανει εδώ και ενα χρόνο φίλε και ευτυχώς όλα καλά, αυτό που θελω να μάθω ειναι αν επηρεάζει η μινοξιδιλη την πιεση των των οφθαλμων αν ειναι επικίνδυνο για αυτούς που έχουν κανει λειζερ. Γιατι αν ειναι να φτιάχνουμε το ενα και να χαλάει το άλλο...
 

andrew1988

Member
giorgosathan είπε:
Την έχω κανει εδώ και ενα χρόνο φίλε και ευτυχώς όλα καλά, αυτό που θελω να μάθω ειναι αν επηρεάζει η μινοξιδιλη την πιεση των των οφθαλμων αν ειναι επικίνδυνο για αυτούς που έχουν κανει λειζερ. Γιατι αν ειναι να φτιάχνουμε το ενα και να χαλάει το άλλο...


καλησπερα φιλε μου.
αυτό για την πιεση στα ματια πως προεκυψε. εχει γραφει καπου στο νετ?καποιος γιατρος?

εχω κανει κι εγω λειζερ στα ματια και γι αυτο ρωταω...
 
Μπλουζα