Μεταμόσχευση 3500 grafts 10-11/7/23

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mpampiss3

Member
Μα ναι, γι’αυτό στο λέω επειδή κάναμε στην ίδια κλινική. Είχα χειρότερη αραίωση μπροστά αλλά μικρή στο crown που έκλεισε με φιναστερίδη. Τα αποτελέσματα μου πριν καν κλείσω το 4μηνο για μένα είναι εντυπωσιακά!
Εν το μεταξύ, μπηκα και ξαναείδα τις φωτό σου κατά την περίοδο του sock loss. Βλεπω όντως την αραίωση αλλα έχω την εντύπωση ότι σε εμένα πέσαν σχεδόν όλα. Πες μου κάτι ακόμα φίλε, σε ποσο διάστημα μετά το sock loss αρχισες να βλεπεις να αναπτύσσονται τα νέα σου μαλλιά σε βαθμό που ήσουν ικανοποιημένος;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Εν το μεταξύ, μπηκα και ξαναείδα τις φωτό σου κατά την περίοδο του sock loss. Βλεπω όντως την αραίωση αλλα έχω την εντύπωση ότι σε εμένα πέσαν σχεδόν όλα. Πες μου κάτι ακόμα φίλε, σε ποσο διάστημα μετά το sock loss αρχισες να βλεπεις να αναπτύσσονται τα νέα σου μαλλιά σε βαθμό που ήσουν ικανοποιημένος;
Μπάμπη μου Μπάμπη μου φιλαράκι μου!Τι σου είπα βρε?Δεν θα σκέφτεσαι καθόλου τα μαλλιά για 2,5 3 μήνες?Τότε θα αρχίσεις να βλέπεις διαφορά!Εγώ τώρα μπήκα στους 2 μήνες και 10 μέρες και αρχίζω να βλέπω μια φύτρωση στα σημεία που έχουν μπει τα τριχοθυλάκια!Αδύναμα δε αλλά πετάγονται αργά αργά!Μην σε απελπίζει η εικόνα σου!Στο λέω γιατί το περνάμε όλοι και λέμε μήπως έχουμε κάνει κάτι λάθος?Σε κάποιο σημείο νιώθεις και χειρότερα απο πρίν!αλλά όχι είναι η εξέλιξη της ΜΜ!Εγώ βάζω αφρό regaine πρωί και βράδυ!Μην απελπίζεσαι υπομονή τα τριχάκια σου θα σκάσουν μούρη και θα σε κάνουν μάγκα!;)
 

ch7.panos

Active Member
Θα το κάνω φιλε. Πες μου κάτι, τις βιταμίνες που πήραμε για τις πρώτες 25 μέρες εξακολουθείς και τις παίρνεις;
Πήρα D για 2 μήνες όπως μου είπα κι είχα προσθέσει εγώ 2 μήνες cystiphane… Τώρα διάλειμμα και Σεπτέμβρη ξανά cystiphane.
 

ch7.panos

Active Member
Εν το μεταξύ, μπηκα και ξαναείδα τις φωτό σου κατά την περίοδο του sock loss. Βλεπω όντως την αραίωση αλλα έχω την εντύπωση ότι σε εμένα πέσαν σχεδόν όλα. Πες μου κάτι ακόμα φίλε, σε ποσο διάστημα μετά το sock loss αρχισες να βλεπεις να αναπτύσσονται τα νέα σου μαλλιά σε βαθμό που ήσουν ικανοποιημένος;
Έπεσαν φουλ πάνω στον μήνα και κάτι και άρχισαν να είναι παλέψιμα αυτά που βγήκαν γύρω στις 65-70 μέρες.Εχασα περίπου το 80-90% των μεταμοσχευμένων και βοήθησαν τα λίγα μαμά δικά μου, αλλά ήμουν όντως χάλι… τώρα έχω τρελαθεί με την εικόνα μου ήδη !
 

Mpampiss3

Member
Μπάμπη μου Μπάμπη μου φιλαράκι μου!Τι σου είπα βρε?Δεν θα σκέφτεσαι καθόλου τα μαλλιά για 2,5 3 μήνες?Τότε θα αρχίσεις να βλέπεις διαφορά!Εγώ τώρα μπήκα στους 2 μήνες και 10 μέρες και αρχίζω να βλέπω μια φύτρωση στα σημεία που έχουν μπει τα τριχοθυλάκια!Αδύναμα δε αλλά πετάγονται αργά αργά!Μην σε απελπίζει η εικόνα σου!Στο λέω γιατί το περνάμε όλοι και λέμε μήπως έχουμε κάνει κάτι λάθος?Σε κάποιο σημείο νιώθεις και χειρότερα απο πρίν!αλλά όχι είναι η εξέλιξη της ΜΜ!Εγώ βάζω αφρό regaine πρωί και βράδυ!Μην απελπίζεσαι υπομονή τα τριχάκια σου θα σκάσουν μούρη και θα σε κάνουν μάγκα!;)
Θα προσπαθήσω Ευχαριστώ και παλι για την υποστήριξη!
 

Mpampiss3

Member
Πήρα D για 2 μήνες όπως μου είπα κι είχα προσθέσει εγώ 2 μήνες cystiphane… Τώρα διάλειμμα και Σεπτέμβρη ξανά cystiphane.
Κακώς δεν τις πήρα φεύγοντας απ την κλινική, αλλα θα τις πάρω τώρα. Ότι μπορεί να βοηθήσει για καλό θα είναι. Ευχαριστω φιλε!
 

Mpampiss3

Member
Έπεσαν φουλ πάνω στον μήνα και κάτι και άρχισαν να είναι παλέψιμα αυτά που βγήκαν γύρω στις 65-70 μέρες.Εχασα περίπου το 80-90% των μεταμοσχευμένων και βοήθησαν τα λίγα μαμά δικά μου, αλλά ήμουν όντως χάλι… τώρα έχω τρελαθεί με την εικόνα μου ήδη !
Όποτε εγώ που βρίσκομαι στον 1,5 μήνα έχω δρόμο. Υπομονή λοιπόν και καλή επιτυχία να έχουμε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Θα προσπαθήσω Ευχαριστώ και παλι για την υποστήριξη!
Να μην ευχαριστείς εδώ είμαστε για να υποστηρίζουμε ο ένας τον άλλον βάση εμπειριών και γνώσεων!Απλά να μην αγχώνεσαι καθώς είναι μια διαδικασία άτιμη δε,αλλά σε ανταμοίβει στο τέλος
 

Mpampiss3

Member
Γεια χαρα σε ολους. Βρήκα πριν λίγο και ανεβάζω μια φωτό της δότριας περιοχής από την 2η μέρα. Μόλις είχα βγάλει τους επιδέσμους και πριν το πρώτο λούσιμο (της δότριας)
 

Συνημμένα

  • IMG_4158.jpeg
    IMG_4158.jpeg
    751.2 KB · Προβολές: 32
Μπλουζα