Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Lord Raflas

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

Παυλο

Μην σκοτιζεις το μυαλο σου με τετοια ζητηματα.
Και μονο το οτι πηγες στον θεωρουμενο ως κορυφαιο :knup: ελληνα πλαστικο πρεπει να σου λεει πολλα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

pavlos mallias είπε:
[quote author=tatini link=topic=2273.msg41285#msg41285 date=1287532213]
Από αυτά που διάβασα μπορώ εύκολα να συμπεράνω ότι είσαι υστερικός με το κεφάλαιο μαλλιά (με την καλή έννοια πάντα): τα είχες αφήσει να μακρύνουν από πιτσιρικάς και η μικρή υποχώρηση στους κροτάφους σού προκαλεί απανωτές κρίσεις πανικού. Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, στην ουσία βλέπεις αυτό που θεωρείς βασικότερο στοιχείο της εμφάνισής σου να σε εγκαταλείπει... ΌΜΩΣ: Είσαι σε μία ηλικία που θα έπρεπε ήδη να έχεις καταλάβει ότι ένας άνθρωπος όσο περνάνε τα χρόνια αλλάζει. Η υποχώρηση στους κροτάφους σου είναι μέσα στα λογικά πλαίσια της φθοράς που παθαίνει ο οργανισμός καθώς μεγαλώνεις. Να κάνεις την προσευχή σου που στην ηλικία σου το μόνο χτύπημα που έχει δεχτεί το τριχωτό σου είναι μια μικρή υποχώρηση στους κροτάφους. Γιατί, όπως ανέφερε κι ένας φίλος πριν, άλλοι βιώναμε το πρόβλημά αυτό από τα 20 μας. Εξάλλου, ακόμη και στο έλεος του Θεού να αφήσεις τα μαλλιά σου (που δε θα το κάνεις, το ξέρω) μπορείς να είσαι βέβαιος ότι εάν συνεχίσει με αυτούς τους ρυθμούς η τριχόπτωσή σου θα αργήσεις πολύ να φτάσεις στο σημείο να ξυρίζεις το κεφάλι σου για να μη φαίνεται η αραίωση. Προσωπική εκτίμηση. Βέβαια, επειδή είμαι της άποψης ότι ο κόσμος πάει μπροστά κοιτώντας το παράδειγμα προς μίμηση και όχι το παράδειγμα προς αποφυγή (στα τέτοια σου αν κάποιοι άλλοι είναι φαλακροί από τη γέννησή τους), η συμβουλή που μπορώ να σου δώσω προσωπικά δεν απέχει από τις γενικότερες κατευθύνσεις του εν λόγω φόρουμ για τον περιορισμό του προβλήματος: ξεκίνα αγωγή με τα προτεινόμενα φάρμακα, ΠΟΤΕ μην αγοράσεις κάτι χωρίς να έχεις ψάξει πρώτα πόσο αποτελεσματικό είναι και αντί να πλουτίζεις τα χαϊβάνια της Ελλάδας που κάνουν μεταμόσχευση άρχισε να μαζεύεις χρήματα προς εξωτερικό μεριά. Τουλάχιστον με τη θεραπεία θα κερδίσεις το χρόνο να μαζέψεις το ποσό που απαιτεί το αξιόλογο αποτέλεσμα ενός πλαστικού στο εξωτερικό. Άλλωστε εφόσον δίνεις τόση βαρύτητα στο θέμα μαλλιά, σίγουρα οι μετριότητες δεν είναι για εσένα (όπως και για κανέναν πιστεύω, αλλά ένα παραπάνω για εσένα που θέλεις να αφήνεις και χαίτη).

Συμφωνώ 99% με όλα όσα είπες. Επέτρεψε μου απλά μιά επισήμανση. Μακρια μαλλιά χωρίς αλχημείες ειχα απο 19 εως 24. Με αλλα λόγια η αραίωση στους κρόταφους ξεκίνησε στα 25 μου , δηλαδή πριν 5 χρόνια και απο τότε καλύπτω με αλχημείες τα κενά στα πλάγια. Mεσολάβησε και η αποτυχία του 2007 με τον ΓΓ και τον ΠΒ στο Μετροπόλιταν και με πήγε πίσω. Ίσως μετα τα 40 -45 που ο ανθρωπος παύει να ειναι νεος και μπαίνει στη μέση ηλικία, να συμβιβαστώ. Αφου ομως ειμαι ακόμα νεος και αφού το πρόβλημα μου δεν είναι μεγάλο, τότε θα προσπαθήσω να το λύσω και είναι σαφές ότι με απασχολεί.

Θελω τη γνωμη σου για την κλινικη μαλλιών στην Κυπρο. Γιατι διαφερει κατ'εσέ απο τις αντιστοιχες ψευτο-κλινικες-σουπερμαρκετ τυπου k**d΄;
[/quote]

φιλε μου παυλο διαβασα με προσοχη οτι λες...εγω εκανα επεμβαση και μου πηγαν τοσο καλα που δεν το πιστευα..εκανα στον ΠΒ πριν ενα χρονο οπως και πολυ γνωστοι μου ειμασταν απιστευτα ικανοποιούμενοι.κατσε λες οτι σε χερουργεισαν ο ΓΚ ξαθ ο ΠΒ...?μα αυτοι δεν κανουν ποτε μαζι δουλεια απλα ειναι συναδελφοι ο καθενασ κανει μονος του ,και το λεο γτ οταν εψαχνα και εγω εδειχνε οτι ηταν μαζι αλλα δεν ηταν...δεν ξερω μπερδεμα..εμανα δεν με εκανε ο ΓΚ αλλα ο ΠΒ κα ιοπριστε το αποτελεσμα μου
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2142.30.html ειναι ο δημητρης121.
Μηπως σε εκανε ο ΓΚ και οχι ο ΠΒ το εψαξες αυτο,γτ και οι 2 μαζι αποκλειόταν να το εκαναν.
τι να πω ελπιζω να βγει ακρη....εμενα με γεμισε ολο και κροταφουσ και τα παντα....
 

Lord Raflas

New Member
Απ: Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΕΝΟΣ ΨΕΥΤΟΜΑΛΛΙΑ....

κατσε λες οτι σε χερουργεισαν ο ΓΚ ξαθ ο ΠΒ...?μα αυτοι δεν κανουν ποτε μαζι δουλεια απλα ειναι συναδελφοι ο καθενασ κανει μονος του

Ποτε δουλεια μαζι?και εμενα περυσι πως με χειρουργησαν μαζι?ο Γκ.. αφαιρεσε το στριπ,ο Βαλ.. με μια μελαχροινη κοπελα τοποθετησαν μοσχευματα...τοτε δεν ηξερα το ονομα του αλλα τον αναγνωρισα οταν οταν πατησα το οναμα του στο γοογλι

http://www.iimm.gr/hair-transplant/greekp1.php?page=G3231010202129357648

οποτε προφανως παει οενας στο χειρουργειο του αλλου..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα