Ελαττωματικός Rogaine Foam;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vasp

New Member
Είχα παραγγείλει τον περασμένο Νοέμβριο 4μηνη θεραπεία Rogaine Foam από εδώ http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm
Η παρτίδα είχε ημερομηνία λήξης 4/2011. Ενώ στην αρχή ήταν όλα καλά και μετά τη χρήση της πρώτης φιάλης έπειτα από κάποιους μήνες στις υπόλοιπες (τις ανοίξαμε όλες μια και τις χρησιμοποιούσαν και άλλα άτομα) δεν μπορούσε να σχηματιστεί ο αφρός στα χέρια μας αλλά έβγαινε σκέτο υγρό. Δεν έχει να κάνει με τα ζεστά χέρια μας, φροντίζαμε να είναι κρύα κατά τη χρήση, εξάλλου στην αρχή δεν υπήρχε πρόβλημα. Ως εκ τούτου σταματήσαμε να τους χρησιμοποιούμε.
Τι λέτε να συμβαίνει, ήταν άραγε ελαττωματική παρτίδα; Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

Μου κάνει εντύπωση γιατί έχω αγοράσει πάνω από 48 μπουκάλια (4x12) rogain foam από το συγκεκριμένο site και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά εγώ χρησιμοποιώ τον αφρό εφαρμόζοντας απευθείας πάνω στο κεφάλι ... Βέβαια το ότι δε βγάζει αφρό αλλά την υγρή μορφή δε σημαίνει ότι αυτό το υγρό διάλυμα δεν περιέχει Minoxidil ...
 

magic810

New Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

vasp είπε:
Είχα παραγγείλει τον περασμένο Νοέμβριο 4μηνη θεραπεία Rogaine Foam από εδώ http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm
Η παρτίδα είχε ημερομηνία λήξης 4/2011. Ενώ στην αρχή ήταν όλα καλά και μετά τη χρήση της πρώτης φιάλης έπειτα από κάποιους μήνες στις υπόλοιπες (τις ανοίξαμε όλες μια και τις χρησιμοποιούσαν και άλλα άτομα) δεν μπορούσε να σχηματιστεί ο αφρός στα χέρια μας αλλά έβγαινε σκέτο υγρό. Δεν έχει να κάνει με τα ζεστά χέρια μας, φροντίζαμε να είναι κρύα κατά τη χρήση, εξάλλου στην αρχή δεν υπήρχε πρόβλημα. Ως εκ τούτου σταματήσαμε να τους χρησιμοποιούμε.
Τι λέτε να συμβαίνει, ήταν άραγε ελαττωματική παρτίδα; Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό;

Κουνας τον αφρο πριν τον χρησιμοποιησεις.....?
 

vasp

New Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

tropheus είπε:
Μου κάνει εντύπωση γιατί έχω αγοράσει πάνω από 48 μπουκάλια (4x12) rogain foam από το συγκεκριμένο site και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά εγώ χρησιμοποιώ τον αφρό εφαρμόζοντας απευθείας πάνω στο κεφάλι ... Βέβαια το ότι δε βγάζει αφρό αλλά την υγρή μορφή δε σημαίνει ότι αυτό το υγρό διάλυμα δεν περιέχει Minoxidil ...

Και πώς ξέρεις ποσή είναι η σωστή δόση με αυτόν τον τρόπο; Λένε ξεκάθαρα οι οδηγίες μισό καπάκι αφρού...

magic810 είπε:
Κουνας τον αφρο πριν τον χρησιμοποιησεις.....?

Και να τον κουνήσω και να μην τον κουνήσω ίδιο το αποτέλεσμα. Ξέρω να το κάνω, στην αρχή όλα γίνονταν σωστά...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

Δεν νομιζω να φταίει το διάλυμα μαλλον ειναι το εξαρτημα που το μετατρεπει σε αφρο.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

vasp είπε:
Και πώς ξέρεις ποσή είναι η σωστή δόση με αυτόν τον τρόπο;

Δεν το ξέρω ... πάντα βάζω παραπάνω και ένα μπουκάλι αντί για 30 ημέρες μου κρατάει περίπου 20-22 μέρες ... και φαντάσου ότι βάζω μια φορά την ημέρα γιατί λόγο δουλειάς δεν προλαβαίνω.

Αλλά πάντα μου βγάζει αφρό ...
 

vayero

Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

επειδη 2μηνες τωρα περιπου χρησιμοποιω κι εγω τον αφρο, εχω διαπιστωσει κι εγω οτι μερικες φορες δεν προλαβαινω να το βαλω στο χερι μου και γινεται υγρο. παρατηρησα οτι αργει να παρει υγρη μορφη σε ψυχρο χωρο (λειτουργουσε κλιματισμος). ωστοσο εχω κι εγω μια επιφυλαξη με την δοσολογια (εδω δεν τα καταφερνα με το regaine που ειχε δοσομετρητη) και κατεληξα να ξοδευω ενα μπουκαλι σε μεγιστο 20μερες (ισως και λιγοτερο γιατι δεν κρατησα ακριβη ημ/νια εναρξης θεραπειας)!!! και κατι τελευταιο (ισως να μην εχει σχεση, αλλα σιγουρα με βαζει λιγο καχυποπτο) παρατηρησα λιγο καιρο μετα την εναρξη με αφρο οτι εβγαλα καποιες φουσκαλες στα δακτυλα με υγρο οπου σπανε και γινεται πληγη (εκζεμα? αν το λεω σωστα), αυτο το ειχα παθει πριν χρονια σε περιοδο εντονου στρες (παλι και τωρα εχω για αυτο λεω οτι δεν ειναι απολυτα υπευθυνος ο αφρος ισως και καθολου) απλως δεν ξερω αν εχει κατι διαφορετικο στα συστατικα του απο το υγρο regaine. ισως η μινοξιδιλη να μην εχει να μου προσφερει πολλα εως καθολου πλεον αφου δεν βλεπω βελτιωση απο το περασμενο καλοκαιρι οπου και ξεκινησα να χανω αυτα που επανακτησει και ειχαν βγει και μετα την τελευταια μεταμοσχευση! δυστυχως για μενα...
 

dimpet

New Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΝΗEREA.ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.ΤΟ ROGAINE FOAM EXEI ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

Δεν ξερω αν είναι καλύτερο αλλά από τη στιγμή που σε μένα κανει δουλεια δεν το αλλάζω.
Όλα τα φάρμακα έχουν διαφορετικά αποτελέσματα από ανθρωπο σε ανθρωπό
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vayero

Member
Απ: Ελαττωματικός Rogaine Foam;

καλησπέρα. πηρα για 2η φορα απο biovea το 4μηνο πακετο (περιττο να πω οτι κραταει λιγοτερο απο 4 μηνες με 2 φορες τη μερα) και παρατηρησα κατι σημαντικο κατα τη γνωμη μου, ο αφρος δεν εχει πλεον την ωραια μυρωδια που ειχαν τα προηγουμενα αλλα ...βρωμαει λιγο! επισης μου εχει επαναδημιουργηθει μερικη σμηγματορροια! προσπαθησα να εντοπισω καποια ουσιαστικη διαφορα τοσο στις φιαλες οσο και στο εξωτερικο πακετο συσκευασιας αλλα το μονο που παρατηρησα-ισως ασημαντο-ειναι καποιες επιπροσθετες αναγραφες στην μπροστινη ετικετα (την μπλε) δηλ.: πανω απο τη λεξη foam λεει easy to use & επισης πιο κατω γραφει for best results apply twice daily directly to scalp (δηλαδη δεν πρεπει να βαζω ποσοτητα στο χερι αλλα κατευθειαν στο κεφαλι, πως γινεται αυτο; ) ! παρολα αυτα δεν γραφει το ενα με το αλλο κατι διαφορετικο στα συστατικα! αν καποιο-α εχει αναλογη εμπειρια ή καποια γνωμη για τι μπορω να κανω παρακαλω ας βοηθησει! ευχαριστω!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα