Ελαιολαδο στα μαλλια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

phoenix

New Member
Εχο ακουσει οτι το ελαιολαδο στα μαλλια κανει πολυ καλο. Κανει δουλεια αυτο? Γιατι και η γιαγια μου ειχε χασει πολλα μαλλια και της ειπαν να βαζει ελαιολαδο μιση ωρα πριν το μπανιο. Και τωρα αν την δεις ειναι γεματη καινουριες τριχες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mel1980

New Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

οι παλια γενια απο μας θεωρουσε το ελαιολαδο θησαυρο για τα μαλλια οπως και στην αρχαιοτητα οι γυναικες εβαζαν στη χτενα ελαιολαδο και χτενιζαν τα μαλλια τους χωρις να το ξεβγαζουν γιατι τα εκανε γερα και λαμπερα! κατι θα ηξεραν σιγουρα! :grandpa: :grandpa: το ιδιο κανω κ εγω μια φορα τη βδομαδα αν διαβασεις σε αλλο topic που γραφει για το δαφνελαιο! πιστευω οτι βοηθαει η βιταμινη ε στην υγεια της τριχας αλλα για την τριχοπτωση δεν εχω δει διαφορα απο το ελαιολαδο!
 

gigozoyzoy

New Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

phoenix είπε:
Εχο ακουσει οτι το ελαιολαδο στα μαλλια κανει πολυ καλο. Κανει δουλεια αυτο? Γιατι και η γιαγια μου ειχε χασει πολλα μαλλια και της ειπαν να βαζει ελαιολαδο μιση ωρα πριν το μπανιο. Και τωρα αν την δεις ειναι γεματη καινουριες τριχες

ΣΤΕΙΛΕ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΑΝ ΤΟΤΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΣΧΕΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΤΗΣ..
 

kwstas

New Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

παίδες εγώ χτυπάω στο κεφάλι μια φορά τη βδομάδα 2 κρόκους με ελαιόλαδο και πραγματικά μου χει δυναμώσει τη τρίχα κατά πολύ, σπάνια να δεις πάνω από 2 τρίχες στη χτένα.

το συνιστώ σε όλους
 

phoenix

New Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

δν εχω φωτος αλλα σας λεω ειχε μεγαλο προβλημα. Δν εκανε καμια αγωγη με τι λεφτα να κανει ι κακομοιρα? Παντωσ εχο δει μεγαλη διαφορα. Εγω θα ξεκινησω να βαζω. Μιση ωρα πριν το μπανιο
 

NGL

Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

kwstas είπε:
παίδες εγώ χτυπάω στο κεφάλι μια φορά τη βδομάδα 2 κρόκους με ελαιόλαδο και πραγματικά μου χει δυναμώσει τη τρίχα κατά πολύ, σπάνια να δεις πάνω από 2 τρίχες στη χτένα.

το συνιστώ σε όλους

βαλε και λιγο πιπερια,το κανει πιο νοστιμο! :D
 

gigozoyzoy

New Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

Η γιαγια εβαζε ελαιολαδο εμποριου ή απο παραγωγο?..και αν εβαζε εμποριου επαιρνε καποια συγκεκριμενη μαρκα ή οτι να ναι?
 

omar77

New Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

εγω χρησιμοποιω ενα σκευασμα το οποιο περιεχει κ ελαιολαδο.
Και επειδη εχω και σκυλια ολοι οι κτηνιατροι μου εχουν πει να βαζω λιγο ελαιολαδο στο φαγητο τους γιατι κανει καλο στην τριχα τους.
 

lalakos

Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

Ρε παιδιά το ελαιόλαδο είναι επίσης πολύ καλό τρόφιμο όπως και το αυγό. Το ότι βοηθάει στην βαθιά ενυδάτωση του δέρματος, +φωνώ, αλλά μάλλον δεν μπορεί να αποτρέψει (από μόνο του) την τριχόπτωση. Πάντως αν θέλετε ενυδάτωση από κάποιο έλαιο, μπορείτε να πάρετε ένα baby oil, βάζετε το βραδάκι πριν το ύπνο, μια πετσετούλα γύρω από το κεφάλι και το πρωί με 2 λουσιματάκια είσαι τζιτζι... Εγώ το κάνω μια φορά (ίσως και λίγο πιο σπάνια) την εβδομάδα και όντως αισθάνομαι και βλέπω το δέρμα μου πιο καθαρό υγειές και χωρίς τις ενοχλητικές νυφάδες της minox. Πάντως να πω πως από μόνη της η αλόη δεν μου δίνει την αίσθηση ενυδάτωσης που θέλω.

Πω πω πιτσιρίκια δεν ξέραμε τι σημαίνει ενυδάτωση, και τώρα όλα με αλόη και με baby oil είμαστε... Ωρεεε θα μας κράξουν.. :D
 

stelios15

New Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

kwstas είπε:
παίδες εγώ χτυπάω στο κεφάλι μια φορά τη βδομάδα 2 κρόκους με ελαιόλαδο και πραγματικά μου χει δυναμώσει τη τρίχα κατά πολύ, σπάνια να δεις πάνω από 2 τρίχες στη χτένα.

το συνιστώ σε όλους

Πως ακριβός το φτιάχνεις αυτό;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

orion

Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

Καπως ετσι φανταζομαι

QA2JN.jpg
 

cmos516

Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

Τι ενυδωτωση λαδια και πρασινα αλογα,αντε γιατι νομιζω εχουμε γινει πολυ γυναικες.
Και στην τελικη ολα αυτα πιστευω δεν κανουν τιποτα απολυτως ,για την τριχοπτωση.
Σημερα ημουν στο φαναρι και εβλεπα ενα τυπα - ζητιανος ο φουκαρας- κουτσος αστα να παν ητανε, ειχε να κουρευτι και να ξυριστει να κανει μπανιο τουλαχιστων 1 χρονο φανταζομε, το μαλλι του μεσ την μπιχλα !!!
Παρολα αυτα μαλλι να φαν κι οι κοτες ιχνος α.α.(αντε Nw2).
Φαντασου να ετρωγε και σωστα...η να βαζε ελαιολαδο χαχαχα
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

Σκεψου κ το πιο σημαντικο το καθε ποτε πλενει το μαλλι του ? ::) Διοτι καθε μερα πλυσιμο το εχω ξαναπει δεν στεκει αλλα με τις μαμακιες που βαζουμε ... δυστηχως δεν μπορουμε να κανουμε κ αλλιως .
Οσο για το λαδακι ναι ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ με δαφναιλεο κ ελαιολαδο κ αφηστετο κ κοιμηθηται με αυτο .
 

cmos516

Member
Απ: Ελαιολαδο στα μαλλια

Σε τι κανει καλο?
Στο να δυναμωνει το θυλακα?και να βγαινουν οι τριχες μετα πιο χοντρες και δυνατες?
Η κανει καλο στη ποιοτητα της τριχας που εχει ηδη βγει.

Επισης θελω να εκφρασω αλλη μια απορια.
Μια τριχα που ειναι πχ 5 εκατοστα,και εχει παχος ασ που 0.05,γινετε να λεπτηνει η να παχυνει μετα ,αφοτου εχει δημιουργηθει απο το θυλακα και αποτελει νεκρο κυτταρο.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα