ΕΡΩΤΗΣΗ ''ΕΚΖΕΜΑ ΚΑΙ ΤΡΙΧΩΤΟ''

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

MANKAR

Active Member
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ , ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟ ΕΚΖΕΜΑ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΨΩΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ??ΑΝ ΟΧΙ ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ??ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΑΤΕ ΤΟ ΕΚΖΕΜΑ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ , ΜΕ ΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ???ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΤΟ ΕΚΖΕΜΑ Η' Η ΨΩΡΙΑΣΗ???ΣΤΗ ΔΕΜΑΤΙΤΙΔΑ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ''ΕΚΖΕΜΑ ΚΑΙ ΤΡΙΧΩΤΟ''

καταρχήν ρωτάς γενικές πληροφορίες ιατρικής φύσεως...

πήγαινε σε ένα γιατρό δερματολόγο να σου πει τι έχεις αν έχεις κάτι απο αυτά που αναφέρεις...
και να σου προτείνει την ανάλογη αγωγή

και στις τρις περιπτώσεις η τριχόπτωση επηρεάζεται προφανώς γιατι δεν είναι υγιής ο ιστός του κεφαλιού....
απο εκεί και πέρα η δερματίτιδα ήταν η αρχή για πολλούς στην εμφάνισης τριχόπτωσης....
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΕΡΩΤΗΣΗ ''ΕΚΖΕΜΑ ΚΑΙ ΤΡΙΧΩΤΟ''

ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΨΩΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ TARMED KAI RENEX-S KAI KOΡΤΙΖΟΝΟΥΧΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΧΑ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΛΕΓΧΑ ΑΝ ΕΒΓΑΖΑ.ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΡΜΑΤΙΚΟ ΕΚΖΕΜΑ .ΠΕΡΝΩ ΠΑΛΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΩ.ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΕΡΜΑΤΙΔΕΣ .ΛΕΠΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ Η ΤΡΙΧΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ .ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ PLEASE??????????????????????????????????????????????????????????????EXΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΤΡΙΧΩΝ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα