Διαφορετικη hairline σε μ.μ.? ξυρισμενο κεφαλι αν δεν πετυχει?

dios

New Member
Καλησπερα σε ολους. Εχω αποφασισει να κανω μ.μ στην d*i .διαβαζοντας το forum μου λυθηκαν πολλες αποριες , αλλα θελω να ρωτησω κατι συγκεκριμενο (ισως υπαρχει καποια αντιστοιχη απαντηση και να μην την βρηκα, προκαταβολικα συγχωρεστε με). το ζητημα μου ειναι οτι δεν θελω αποτομη μεταβαση στην εμφανιση του τριχωτου της κεφαλης. τωρα ειτε ξυριζω το κεφαλι ,ειτε τα παιρνω με την πρωτη σκαλα.δεν εχω αδειασει τελειως πανω,το προβλημα που εχω ομως ειναι εμφανεστατο.οποτε θελω να ζητησω απο τον γιατρο να μην μου κανει καινουρια hairline αλλα να ακολουθησει την υπαρχουσα,με σχεδον εξαφανισμενους κροταφους,ωστε να μοιαζει περισσοτερο σαν πυκνωση, η οποια θα φαινεται σταδιακα μεσα στους μηνες της φυτρωσης.επισης θελω να ρωτησω ποσες μερες μετα την μ.μ. μπορω να τα παρω με την ξυριστικη μηχανη και για να ειμαστε ρεαλιστες,αν δεν ''πετυχει'' η μ.μ. μπορω να τα κουρευω οπως τωρα χωρις να φαινεται κατι? γενικα αυτο ειναι το πλανο μου,αν καποιος εχει προσωπικη εμπειρια και μπορει να απαντησει στα παραπανω,ισως και καποια φωτογραφια με πολυ κοντοκουρεμενο μαλλι για να καταλαβω πως θα ναι περιπου το αποτελεσμα, θα ημουν ευγνωμων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Θα στα πουν τα καλυτερα τα παιδια που εχουν κανει μμ. Βαλε καλυτερα φωτο.
η θα σου φτιαξει hairline η οχι. εννοεις να κανεις μεταμοσχευση στο μισο κεφαλι;
παντως αν το εχεις πολυ κοντο κουρεμα δες και για smp
 

dios

New Member
απλα θεωρουσα πιο φυσικο να ακολουθησει τις υπαρχουσες τριχες(ελαχιστες βεβαια,αλλα δημιουργουν ενα σχημα),δλδ να μοιαζεις οπως ησουν πριν 5 χρονια ας πουμε,οχι να δημιουργουν ψευτικες ευθειες η καμπυλες.φωτογραφια θα ανεβασω,απλα τα ξυρισα προσφατα και δεν φαινεται το προβλημα.
 

piros75

Well-Known Member
Εμένα εκ πρώτης, μου φαίνετι σωστή η προσέγγιση που σκέφτεσαι, για να έχεις ένα φυσικό αποτελέσμα χωρίς να κάνει μπαμ ότι έκανες κάτι. Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, απλά θες να φαίνεται ότι με κάποιον τρόπο απλά πύκνωσε στην υπάρχουσα περιοχή.
 

piros75

Well-Known Member
Όσο για το δεύτερο σχετικά με το κούρεμα, το πιο κοντοκουρεμένο πρόσφατο που μπορείς να δεις εδώ από DHI είναι του Αλέξανδρου εδώ: http://www.hairlossgr.com/threads/a...μπίρου-2500-grafts-13-14-04-2016.10854/page-4

Αν κατέβεις κάτω χαμηλά έβαλε πρόσφατα φωτογραφία με τη δότρια. Αν ψάξεις υπάρχουν και άλλες φωτογραφίες από διάφορες κλινικές. Από προσωπική μου εμπειρία, δεν τα έχω ξυρίσει ποτέ τελείως, αλλά νομίζω ότι κάποια μικρά σημαδάκια θα φαινόντουσαν, πάντως τίποτα που να ξυνίζει στο μάτι τρίτου ή να βάλει σε σκέψεις κάποιον...
 
Μπλουζα