Γνωμη για μεταμοσχευση!

ALFISTAS

New Member
Καλησπερα στην ομαδα!Μια ερωτηση και περιμενω τις γνωμες,οσοι θελετε !Πηγα σε τεσσερις!
Για την περιοχη που εχω επισυναψει απο κατω ,δηλαδη κοραταφους(πυκνωση),ενας μου ειπε (ο πιο ακριβος) οτι θα χρειαστω 2000-2300,ο αλλος μεχρι 2000 FUE ,ο αλλος οσα χρειαστουν και ο τελευταιος και ο πιο φθηνος οτι με 1100-1200 θα ειμαι μια χαρα!
Αν μπορειτε με την εμπειρια σας να μου πειτε!Γιατι μ εχουν τρελανει,οτι να ναι λεει ο καθενας!
(τα εχω βρεγμενα στις φωτο)!

Επισης να πω οτι ειμαι 50 χρονων! (Συγνωμη για τις στραβες φωτο,αλλα ειμαι λιγο ασχετος)


Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

Συνημμένα

  • 20221001_131454.jpg
    20221001_131454.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 107
  • 20221001_131252.jpg
    20221001_131252.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 86
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Για (μικρό) κλείσιμο κροτάφων είναι υπερβολικά αυτά που σου είπανε. Μεγάλο κλείσιμο μην κάνεις κατά την άποψη μου γιατί θα είναι too much για την ηλικία σου (μας, και εγώ συνομήλικος). Αν μιλάμε για μικρό κλείσιμο κροτάφων αλλά και για πύκνωση όλης της Ά ζώνης τότε το 1500+- μου φαίνεται λογικό νούμερο. Σκέψου ότι σε γυμνή περιοχή Ά ζώνη (συμπεριλαμβανομένων κροτάφων) βάζουν 3000-3500 ανάλογα τα χαρακτηριστικά της τρίχας.

Κάτι τέτοιο δηλαδή….
 

Συνημμένα

  • AD99ECEB-BE9C-4D2E-A6C8-F6911449B456.jpeg
    AD99ECEB-BE9C-4D2E-A6C8-F6911449B456.jpeg
    357.8 KB · Προβολές: 79
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Οπως στα ειπε ο bobby, κανεις την καλη να μετρησεις την αποσταση απο το κεντρο των φρειδιων μεχρι τις πρωτες τριχες;
 

dlazaros

Well-Known Member
Μια χαρά είναι τα 6εκ, οτι σου είπε ο bobby. Έχεις σκεφτεί για θεραπεία με φιναστερίδη σε μικρή δόση 3χ την εβδομάδα? Αμα βέβαια το θέμα είναι μόνο το μπροστά και δεν έχεις αραιώσει πίσω τότε δεν υπάρχει λόγος.
 

ALFISTAS

New Member
Μια χαρά είναι τα 6εκ, οτι σου είπε ο bobby. Έχεις σκεφτεί για θεραπεία με φιναστερίδη σε μικρή δόση 3χ την εβδομάδα? Αμα βέβαια το θέμα είναι μόνο το μπροστά και δεν έχεις αραιώσει πίσω τότε δεν υπάρχει λόγος.

Καλησπερα και παλι!Οχι πισω δεν εχω αραιωσει,ειμαι στα λογικα για την ηλικια μου!Οτι μπορεις να διακρινεις μπροστα!
Θα δω τι θα κανω,σ ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σου!
 

giannis88test

Active Member
μια χαρά είσαι φίλε, αν θες κάνεις κάτι θες καλό γιατρό γιατί πρέπει να δουλευτούν περιοχές που έχουν αρκετό μαλλί
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπερα και παλι!Οχι πισω δεν εχω αραιωσει,ειμαι στα λογικα για την ηλικια μου!Οτι μπορεις να διακρινεις μπροστα!
Θα δω τι θα κανω,σ ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σου!
Αν μπορείς βάλε μια φωτό που να σκύβεις λίγο παραπάνω και με στεγνά μαλλιά καθώς όπως σου είπαν το θέμα που θέλει προσοχή σε σένα είναι να μην κάνουν ζημιά στα μαλλιά που έχεις όταν θα "φυτευτούν" τα νέα.
 

ALFISTAS

New Member
Αν μπορείς βάλε μια φωτό που να σκύβεις λίγο παραπάνω και με στεγνά μαλλιά καθώς όπως σου είπαν το θέμα που θέλει προσοχή σε σένα είναι να μην κάνουν ζημιά στα μαλλιά που έχεις όταν θα "φυτευτούν" τα νέα.
Στεγνα ειναι αλλα καθισανε λογω υγρασιας!
 

Συνημμένα

  • 20221001_165231.jpg
    20221001_165231.jpg
    1,022.1 KB · Προβολές: 69
  • 20221001_165244.jpg
    20221001_165244.jpg
    874.1 KB · Προβολές: 69
  • 20221001_165335.jpg
    20221001_165335.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 67
  • 20221001_165420.jpg
    20221001_165420.jpg
    884 KB · Προβολές: 82

dlazaros

Well-Known Member
Στεγνα ειναι αλλα καθισανε λογω υγρασιας!
Μια χαρά, τα μαλλιά φαίνοται υγιή συνομήλικε οπότε το θέμα είναι όπως είπαν και οι υπόλοιποι, καλός γιατρός που θα προσέξει τα μαμά μαλλιά κατά την εμφύτευση, μην αφήσεις στην ηλικία σου να σου κατεβάσει την χερλαίν αφού είναι στα 6εκατοστά ήδη και θα φαίνεται αφύσικη. Δές στις παρουσιάσεις περιπτώσεις που σου αρέσουν, ιδιαίτερα κροτάφους και πως δένουν με τα πλαινά και θα καταλήξεις σε 1-2 γιατρούς που θα σου αρέσουν. Και εγώ πιστεύω οτι με 1500+ θα κάνεις καλή δουλειά με πύκνωση και κροτάφους. Θές να περιμένεις την επόμενη επίσκεψη Λορέντζο? Στείλε μήνυμα στον cvial.
 

ALFISTAS

New Member
Μια χαρά, τα μαλλιά φαίνοται υγιή συνομήλικε οπότε το θέμα είναι όπως είπαν και οι υπόλοιποι, καλός γιατρός που θα προσέξει τα μαμά μαλλιά κατά την εμφύτευση, μην αφήσεις στην ηλικία σου να σου κατεβάσει την χερλαίν αφού είναι στα 6εκατοστά ήδη και θα φαίνεται αφύσικη. Δές στις παρουσιάσεις περιπτώσεις που σου αρέσουν, ιδιαίτερα κροτάφους και πως δένουν με τα πλαινά και θα καταλήξεις σε 1-2 γιατρούς που θα σου αρέσουν. Και εγώ πιστεύω οτι με 1500+ θα κάνεις καλή δουλειά με πύκνωση και κροτάφους. Θές να περιμένεις την επόμενη επίσκεψη Λορέντζο? Στείλε μήνυμα στον cvial.
Σ ευχαριστω πολυ για ολες τις επισημανσεις σου,με βοηθουν για την αποφαση που θα παρω ως αναφορα για το που θα τι κανω!Για Λορεντζο θα το σκεφτω και θα αποφασισω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Μια χαρά, τα μαλλιά φαίνοται υγιή συνομήλικε οπότε το θέμα είναι όπως είπαν και οι υπόλοιποι, καλός γιατρός που θα προσέξει τα μαμά μαλλιά κατά την εμφύτευση, μην αφήσεις στην ηλικία σου να σου κατεβάσει την χερλαίν αφού είναι στα 6εκατοστά ήδη και θα φαίνεται αφύσικη. Δές στις παρουσιάσεις περιπτώσεις που σου αρέσουν, ιδιαίτερα κροτάφους και πως δένουν με τα πλαινά και θα καταλήξεις σε 1-2 γιατρούς που θα σου αρέσουν. Και εγώ πιστεύω οτι με 1500+ θα κάνεις καλή δουλειά με πύκνωση και κροτάφους. Θές να περιμένεις την επόμενη επίσκεψη Λορέντζο? Στείλε μήνυμα στον cvial.
Λάζαρε κλέβεις! Άμα το πάμε έτσι είμαι και εγώ συνομήλικος με το φίλο μας!

Αγαπητέ ALFISTAS μην ξεχάσεις ότι ο γιατρός που θα επιλέξεις θα πρέπει να είναι και μετρ στις hairlines.
Μη σκεφτείς και τόσο το κόστος αφού και οι απαιτήσεις σε grafts είναι μικρές.
 

dlazaros

Well-Known Member
Λάζαρε κλέβεις! Άμα το πάμε έτσι είμαι και εγώ συνομήλικος με το φίλο μας!

Αγαπητέ ALFISTAS μην ξεχάσεις ότι ο γιατρός που θα επιλέξεις θα πρέπει να είναι και μετρ στις hairlines.
Μη σκεφτείς και τόσο το κόστος αφού και οι απαιτήσεις σε grafts είναι μικρές.
Μετά τα 50 είμαστε όλοι ίδιοι.... χαχαχα
 

nik1994

Active Member
Πολύ καλό μαλλί για την ηλικία σου. Πιστεύω αν κάνεις την καλύτερη επιλογή γιατρού για hairlines πιστεύω θα βγεις Τζώρτζ Κλούνεϊ το λιγότερο!!
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Τούμπανο είσαι για την ηλικία σου συναγωνιστή, στη θέση σου, ούτε γι'αστείο δε θα 'κανα ΜΜ, θα 'τρωγα τα φράγκα στα κορίτσα και τις Πέλφε. Κανείς πνευματικά υγιής άνθρωπος δεν θα σε δει να πει 'Α ο καραφλός' ή 'Α τον κακομοίρη, καραφλιάζει'. Τώρα αν θες ντε και σώνει και το οικονομικό δεν είναι θέμα, οι συναγωνιστές σε κάλυψαν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ ζηλεύω το μαλλί με το wet στυλ βάλε και μια με στεγνό πιστεύω δεν έχεις θέμα αν πάλι σε καίει θέλει προσοχή η περίπτωση σου
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Με τόσο υπάρχον μαλλί, όπως έχουν πει και οι προλαλήσαντες, χρειάζεσαι καλό γιατρό, που να δέσει τα μεταμοσχευμένα άψογα με τα δικά σου. Η ομοιογένεια και η φυσικότητα είναι ύψιστης προτεραιότητας πιστεύω για εσένα, και θα πρέπει να είναι το μεγάλο σου στοίχημα.
Σίγουρα κάνε την έρευνα σου και εκτός Ελλάδας
 

ALFISTAS

New Member
Εγώ ζηλεύω το μαλλί με το wet στυλ βάλε και μια με στεγνό πιστεύω δεν έχεις θέμα αν πάλι σε καίει θέλει προσοχή η περίπτωση σου
Καλησπερα!Βαζω δυο με στεγνα(χθεσινες) με προιον styling που τα κανει πιο σκουρα και εχει και λιγο τοπικ στο μπροστινο τμημα!
 

Συνημμένα

  • 20221002_153910.jpg
    20221002_153910.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 48
  • 20221002_154145.jpg
    20221002_154145.jpg
    806.6 KB · Προβολές: 50

Chris34

Well-Known Member
Πρόσεξε μην πας για μαλλί και μπλέξεις.
Έχεις αρκετό μαλλί και πρέπει να γίνει σωστή δουλειά με ασφάλεια για τα υπάρχοντα μαλλιά.
Επίσης φυσικότητα στη νέα hairline πρέπει να είναι στην αναζήτηση σου το νο1 αφού μόνο εκεί θα γίνει η δουλειά.
 
Μπλουζα