Αυνανισμος-Δημοσκοπηση

Πόσο συχνά αυνανίζεσαι;

  • Καθημερινά (μία με δύο )

    Ψηφοφορίες: 14 42.4%
  • Καθημερινά (τρεις και πάνω)

    Ψηφοφορίες: 1 3.0%
  • Μερικες φορες την εβδομαδα

    Ψηφοφορίες: 16 48.5%
  • Μερικές φορές το μήνα

    Ψηφοφορίες: 2 6.1%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    33
  • Η δημοσκόπηση ολοκληρώθηκε .

MANKAR

Active Member
εγω λεω να τις βγαλουμαι και να τις μετρησουμαι να δουμαι αν σχετιζεται η καραφλα με το μεγεθος του πουλιου!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
ANAR είπε:
Το αγαπημενο θρεντ του Panos1982 :bon::bon::bon:

:21m::21m::21m:

χαχααχα...Κωστακηηηηη....
οχι ακριβως το αγαπημενο μου...αλλα κοντα σ αυτο ομως :p

Το αγαπημενο μου ειναι οι γυναικες ^^
και αν παιζει καμμια δημοσκοπηση για ξανθιες και μελαχρινες....
εγω μελαχρινες δαγκωτο παιδια....αυτο που μου βγαζουν οι μελαχρινες δε το εχει καταφερει καμμια ξανθια....οσο κι αν το προσπαθησε...:/
 
weznem είπε:
dimitris__27 είπε:
Δεν αυνανίζομαι και ούτε σεξ κάνω.
τι εννωεις φιλε?μας κανεις πλακα?


όχι δεν κάνω πλάκα. Απέχω για λόγους οικογενειακούς, έχω το μυαλό μου σε σημαντικά θέματα άσε που δε βρίσκομαι πολλές ώρες στο σπίτι...

Αυτά το τελευταίο 2 μηνο....
 

weznem

Well-Known Member
ευχομαι τα καλυτερα σε οτι προβλημα εχεις φιλε..αλλα γινεται 2 μηνες αποχη διχως να σου χτυπησει το ρολοϊ το βιολογικο?εκτος και αν παιζει πολυ σημαντικο προβλημα οποτε σιγουρα εκει συμβαινει..συγνωμη αν σε εφερα σε δυσκολη θεση,απλα καταλαβαινεις καπως μου ρθε αυτο που εγραψες..
 

dimos18

Member
αν υπαρξει και επιστημονικη ερευνα που συνδεει την αναπνοη με τη τριχοπτωση ,κοβω πολλους να σταματανε να αναπνεουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Χαιρετώ τα όλα τα παιδιά του φόρουμ μετά από καιρό, φοβερό θέμα guys και κρύβει επιστημονικά μονοπάτια :p

Από όσο ξέρω η έντονη σεξουαλική δραστηριότητα σχετίζεται με τα μαλλιά (με αυτούς που έχουν ευαίσθητα τριχοθυλάκια στην dht εννοείται) τώρα... για τον αυνανισμό από ότι έχω διαβάσει λένε ότι δεν είναι το ίδιο.

Πάντως όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω η μαλακία είναι υγεία μέχρι κάποια ηλικία :cheesy:

Μην καταπιέζεστε αμα σας έρθει η όρεξη τραβάτε αβέρτα! Η αμα τύχει γκόμενα θα κάτσω να σκεφτώ όλα αυτά περί dht.. ρε βουυυρ στο ψητό! :p

Και φίνα που πίνω 1,25, στάνταρ μια φορά στο 2ήμερο θα ρίξω μια για πάρτη μου να γουστάρω και να τσεκάρω αν το σύστημα ανταποκρίνεται :blush:
 

baldy

Member
Σταματηστε να την παιζεται ρεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δικιο ειχαν οι παλιοι και μαλ@κες γινεστε και χανετε και τα μαλλια σας
 

Άκης

Administrator
Αν και κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά για το αν ρίχνει τα μαλλιά ή όχι, δείτε μερικές από τις παρακάτω αναφορές σχετικά με τον αυνανισμό με μεγαλύτερη σημασία από τα μαλλιά.
Επίσης ο αυνανισμός συμβάλει και στην πρόωρη εκσπερμάτωση, ενώ μια νεότερη έρευνα (2ο quote) αναφέρει ότι ο υπερβολικός αυνανισμός στις ηλικίες 20-30 είναι πιθανών να συμβάλει στην ανάπτυξη του καρκίνου του προστάτη, σε αντίθεση με την παλιότερη που έλεγε ότι δεν συμβάλει.

[Πηγή]
Frequent ejaculation abrades your prostate, bulbourethral glands and urethra and induces extra production of prostaglandin-E2 for swelling and burning.
A swelling prostate and urethral duct causes you to experience urination difficulty after ejaculation. This is why some men experience post-ejaculation pelvic or prostate pains and precum/semen leakage in the post-ejaculation state.
Middle-aged men, seniors, and sexually exhausted men will experience a longer recovery (refraction) time.
If your recovery time is longer than 48 hours and you ejaculate every 48 hours you will keep your PSA and prostaglandin E-2 level high all the time.

Excessive sexual activity, over-masturbation and prolonged sexual fantasy lead to overproduction of androgen hormones, causing adrenal and sex organ fatigue, and excess release of dopamine to maintain prolonged sexual arousal.
Since dopamine is the precursor to the stress hormone epinephrine (adrenaline), excess dopamine results in the adrenal glands overproducing epinephrine and putting the body in a prolonged state of fight-or-flight stress.

[Πηγή 1 - 2]
A new study finds men who are sexually active in their 20s and 30s are more likely to develop prostate cancer — especially if they masturbate frequently.
 
Μπλουζα