Ανδρικά φρύδια

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Εγώ εδώ και 2 μήνες που άρχισα μινοξιδίλη... πέρα από το τσιμπιδάκι όπου και αυτό χρησιμοποιώ...
 

jerome

Member
Stripar είπε:
Βάλτη να σου τα κοψει-βγαλει , να σου σχματίσει δηλ. το επιθυμιτό περίγραμα...έπειτα μπορείς safe να κάνεις αποτρίχωση απο το περίγραμα και έξω!.

Αυτό. Αν βέβαια υποθέσουμε πως το έχει και την εμπιστεύεσαι που λογικά λόγω ιδιότητας θα το έχει παραπάνω από σένα. Σου δίνει σωστό σχήμα και μετά εσύ το διατηρείς βγάζοντας ότι καινούργιο βγαίνει που είναι εκτός από αυτό. Αν το τσεκάρεις κάθε τρεις μέρες περίπου δεν θα χάσεις ποτέ τον μπούσουλα. Για laser δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι πως αν το οικονομικό δεν είναι θέμα, μπορεί να αποτελέσει μια πιο μόνιμη λύση αν γίνει σωστά.

Για κόψιμο που λες τώρα, ναι και σε αυτό. Μόλις πετύχεις το σχήμα και πάνω απ' όλα φύγει το μεσόφρυδο (που πίστεψε με, ΚΑΝΕΙΣ δεν το θεωρεί ωραίο και ΠΡΕΠΕΙ να φύγει) πάρε μια μικρή χτενούλα και χτένισε τα φρύδια προς τα κάτω. Ότι περισσεύει/κρέμεται είναι περιττό και το μόνο που κάνει είναι να δίνει επιπλέον όγκο/πυκνότητα τύπου Νεάντερταλ που επίσης δεν είναι ωραίο. Παίρνεις ένα μικρό ψαλιδάκι και κόβεις σύριζα λοιπόν ότι εξέχει ή βάζεις και τη κομμώτρια να το κάνει αυτό.

Ό,τι και αν κάνεις πάνω απ' όλα ξεκόλλησε το μυαλό σου πως αν πειράξεις τα φρύδια σου θα σε κάνει να φαίνεσαι θηλυπρεπής ή θα γίνεις λιγότερο άντρας ή οτιδήποτε άλλο. Αλίμονο αν ο ανδρισμός βρισκόταν στα φρύδια. Μην ακούς βλακείες. Αν γίνει σωστά και με μέτρο θα βελτιώσει εντυπωσιακά την εμφάνιση σου εφόσον όπως λες υπάρχει πρόβλημα.
 

Stripar

Established Member
cool11 είπε:
Εκτος απο laser, με κοψιμο φρυδιων, εχει ασχοληθει κανεις;

Απο ότι καταλαβαίνεις απο τις απαντήσεις...θα είσαι ο πρώτος!.
Και μιάς και αντιλαμβάνομαι μια εμμονή στο όλο θέμα , άν και σου έχουν δωθεί καλύτερες και πιο αξιόπιστες λύσεις...ξεκίνα και ενημέρωσέ μας και εμάς κατα πόσον έμεινες ευχαριστημένος με την επιλογή σου.
 

cool11

Well-Known Member
Περιεργο να ειμαι ο πρωτος. Ολοι οι υπολοιποι εχετε τελεια φρυδια, ή δεν ασχολειστε οπως και να ειναι?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Περιεργο να ειμαι ο πρωτος. Ολοι οι υπολοιποι εχετε τελεια φρυδια, ή δεν ασχολειστε οπως και να ειναι?

Εγω προσωπικά ασχολούμε, αλλά εντάξει δεν βγάζω και ντελάλη. Είναι λίγο taboo το συγκεκριμένο για τους άντρες.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Πριν μινοξ είχα τα απόλυτα φρύδια.. τώρα χρησιμοποιώ τσιμπιδάκια ιστορίες και όλα τα accessories.. σαν την γκόμενα να πούμε.. αλλά οκ παλεύεται η κατάσταση ευτυχώς ;)
 

cool11

Well-Known Member
Αρα μαλλον την ζημια την κανει η μινοξ. Κι εγω δεν βγαζω αλλο συμπερασμα. Πριν την ξεκινησω, ειχα τελεια φρυδια.
Τωρα αστα να πανε.
Στο κρανιο την βαζουμε, αλλα μαλλον τελικα επηρεαζει ολη την τριχοφυια του κεφαλιου. Τι λετε?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Αρα μαλλον την ζημια την κανει η μινοξ. Κι εγω δεν βγαζω αλλο συμπερασμα. Πριν την ξεκινησω, ειχα τελεια φρυδια.
Τωρα αστα να πανε.
Στο κρανιο την βαζουμε, αλλα μαλλον τελικα επηρεαζει ολη την τριχοφυια του κεφαλιου. Τι λετε?

όλου του σώματος αγαπητέ.. ακόμα και η φίνα..
 

Stripar

Established Member
Για τους τελειομανείς και πιό ψαγμένους υπάρχει και το Brow Bar της Benefit!.
Ενα salloon που ασχολείτε με τα φρύδια και μόνο...

Εγώ έκλεισα είδη ραντεβού για την άλλη εβδομάδα , για σχηματισμό και αποτρίχωση φρυδιών και την πρώτη βδομάδα του Νοεμβρίου για αποτρίχωση (Laser) απο το περίγραμμα και έξω.
 
Μπλουζα