ΑΡΑΙΩΣΗ DETECTED

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

jesse

New Member
Καλημερα και χαιρετισμους και απο μενα ...

Απο το καλοκαιρι που μας περασε αρχισα να βλεπω αραιωση στα μαλλια μου .Το πραγμα στη παρουσα κατασταση δεν ειναι σοβοαρο καθως αν μακρυνουν δεν φαινεται σχεδον τιποτα.Καποια μεθυσμενη συγκοιρια με εκανε να τα κοψω κοντα και τρομαξα καθως εβλεπα συνεχεια το κρανιο να γυαλιζει .Ο πατερας μου εχει προβλημα στα ιδια σημεια με εμενα (εκτος απο crown ..εκει δεν εχω) και η μανα μου εχανε μαλι απο απωλεια σιδηρου και ιχνοστοιχειων.Δεν το χω ταυτοποιησει ακομα μιας και οι αιματολογικες θα γινουν 13/5 .Πηγα σε 2 δερματολογους ο ενας μου εγραψε propecia και βιταμινες,regain και ο αλλος μου ειπε οτι το ικα δεν ασχολειται με αυτα και θα χρειαστει τριχοριζογραμμα οπως επισης οτι το ικα δεν κανει εξετασεις για dht.Προς το παρον χρησιμοποιω (μη γελασετε :p)εκχυμα τσουκνιδας τοπικο /48 hours και εχω δει βελτιωση .Φυσικα αυτο θα μπορουσε να ειναι επειδη μακραινουν και να ξεγελιεμαι. Παντως η τριχα εχει σκλυρηνει.Σκοπευω να αρχισω να χρησιμοποιω μινοξυντιλ της κιρ**αντ και αργοτερα φινα σε ενα ποσοστο που να μην εχω παρενεργειες αν αποδειχτει οτι ειναι απλα θεμα τεστορονης.Θα ανεβασω φωτος μολις παραλαβω το πακετο μινοξυντιλ.Οπως ειπα το προβλημα δεν ειναι μεγαλο αλλα θελω να το προλαβω και να το αναστρεψω.Σας διαβαζω και το site με εχει ενημερωσει πληρως.Σκεφτομαι επισης να πω στη γιατρο να μου γραψει προσκαρ αντι για προπετσια γιατι το ταμειο ειναι μειον .
Επισης και οι δυο μου ειπαν οτι σε 5 χρονια max βγαινει η θεραπεια οποτε να μην ανυσηχω η μια και ο αλλος ειπε να μην κανω τιποτα . :-\
καραφλας ο δευτερος ::)
τελος να πω οτι ειμαι 25 και το μαλι το χω καραταλαιπωρησει ,μια ζωη τα στερεωνα με σαπουνι (πρασινο τα τελευταια χρονια ) και απο το καλοκαιρι ειχα μια πολυ ανγχωτικη περιοδο μεχρι το φεβρουαριο και επισης τα εβαψα 4 φορες :down σε διαστημα 1,5 μηνα .

σημεια αραιωσης ...τριχωτο μεχρι crown εκτος απο μια τριγωνικη μυτη μπροστα.πλευρες απο φαβοριτες μεχρι 7 εκατοστα πανω και 8 εκατοστα πισω.

Θα δουμε .... :-[
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kkathi

Member
Απ: ΑΡΑΙΩΣΗ DETECTED

Aυτό το εκχύλισμα τσουκνίδας που αναφερεις και χρησιμοποιείς ανα 48ωρο αν καταλαβα καλά, είναι τσουκνιδα αποξηραμένη που τη βραζεις εσύ ή ετοιμο προιόν και αν ναι απο που θα μπορούσα να το προμηθευτώ;
(Μακάρι να προκύψει θεραπεία εστω σε 5 χρόνια)
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: ΑΡΑΙΩΣΗ DETECTED

jesse είπε:
.Πηγα σε 2 δερματολογους ο ενας μου εγραψε propecia
Καλως ηρθες
Το propecia δεν γραφεται σε βιβλιαριο.Αλλαξε κατι?Πηγες σε φαρμακειο να το παρεις?Εκτος αν εννοεις οτι σου το εγραψε σε ενα μπακαλοχαρτο και σου ειπε να πας να το ζητησεις

jesse είπε:
Σκεφτομαι επισης να πω στη γιατρο να μου γραψει προσκαρ αντι για προπετσια γιατι το ταμειο ειναι μειον .
Νομιζω το proscar δεν γραφεται απο δερματολογο,μονο απο ουρολογο.Εμενα τουλαχιστον ετσι μου ειπε ο δερματολογος και ετσι εκανα

jesse είπε:
Προς το παρον χρησιμοποιω (μη γελασετε :p)εκχυμα τσουκνιδας τοπικο /48 hours και εχω δει βελτιωση .Φυσικα αυτο θα μπορουσε να ειναι επειδη μακραινουν και να ξεγελιεμαι.
Ετσι ακριβως........ξεγιελιεσαι.Η τριχοπτωση δεν σταματαει.

jesse είπε:
Επισης και οι δυο μου ειπαν οτι σε 5 χρονια max βγαινει η θεραπεια οποτε να μην ανυσηχω η μια και ο αλλος ειπε να μην κανω τιποτα . :-\
καραφλας ο δευτερος ::)
Για τα πανηγυρια ο δευτερος

jesse είπε:
τελος να πω οτι ειμαι 25 και το μαλι το χω καραταλαιπωρησει ,μια ζωη τα στερεωνα με σαπουνι (πρασινο τα τελευταια χρονια )
Δεν παιζει κανενα ρολο

jesse είπε:
απο το καλοκαιρι ειχα μια πολυ ανγχωτικη περιοδο μεχρι το φεβρουαριο και επισης τα εβαψα 4 φορες :down σε διαστημα 1,5 μηνα .
Δεν παιζει κανενα ρολο

jesse είπε:
Σας διαβαζω και το site με εχει ενημερωσει πληρως.
Συνεχιζε να το διαβαζεις και θα σου λυθουν πολλες αποριες
 

jesse

New Member
Απ: ΑΡΑΙΩΣΗ DETECTED

kakathi einai apoxirameni kai kanei 1.5 eyro apo laiki i peripou 2 apo katastima viologikwn proiontwn .tha sinexisw na vazw apokleistika logw pepithesews sto atomo pou ti proteine kai peiramatismou kata ta alla to pithanotero einai na einai mumbo jumbo votani kai tipota parapanw. an mporeseis bres xlwres kai sporiasmenes, prosthese merika kastanofyla kai dendrolibano sto ekxima ...an doulepsei tha to onomasoume votano panoramix tha to lansaroume kai tha ginoume oloi tou site metoxoi :p

crossfire NAI se ola ...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα