Panoschania _ Dr Yaman motorized fue 4850 g 24/03 ΝW6

Panoschania

Active Member
Εχεις ακόμα πιστεύω να δεις βελτίωση φίλε μου Πάνο!Αλλά και έτσι να μείνει(που θα δώσει και άλλο)έχεις μια πολύ καλή εικόνα πλέον καθώς δεν είσαι φαλακρός!Δείχνεις ήδη πολύ πιο νέος και ωραίος!Τα μαλλιά έχουν την τάση να βγαίνουν σγουρά στην αρχή αλλά σιγά σιγά θα στρώσουν!Σου εύχομαι να δώσει άλλο ένα 30% και να έχει την εικόνα που θέλεις!
Μπροστά να δώσει εκεί που δείχνει τρύπα στον κρόταφο κατά τ άλλα μια χαρά, εγώ νομίζω ότι θα είναι η φύτρωση γύρω στο 70%, βάση του πλάνου πάντα, εκτός αν δουμε κάνα μπαμ ξαφνικά και γεμίσει και άλλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Μπροστά να δώσει εκεί που δείχνει τρύπα στον κρόταφο κατά τ άλλα μια χαρά, εγώ νομίζω ότι θα είναι η φύτρωση γύρω στο 70%, εκτός αν δουμε κάνα μπαμ ξαφνικά και γεμίσει και άλλο
Βιταμίνες παίρνεις καθόλου?
 

Legend

Member
Σε σύγκριση πριν-μετά νομίζω είναι μεγάλη και εντυπωσιακή η αλλαγή στην εικόνα σου μέχρι στιγμής στον 6ο μήνα...πολλοί που ειναι καραφλοί θα ήθελαν να είχαν την αλλαγή σου..

image.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
Σε σύγκριση πριν-μετά νομίζω είναι μεγάλη και εντυπωσιακή η αλλαγή στην εικόνα σου μέχρι στιγμής στον 6ο μήνα...πολλοί που ειναι καραφλοί θα ήθελαν να είχαν την αλλαγή σου.

Προβολή συνημμένου 60097
Ναι δεν το συζητάμε αυτο,πλέον έχω μαλλί! βεβαια αν κουρέψω τα μαλλιά θα φανούν κενά αρκετά άλλα δεν υπάρχει λόγος, βοηθάει το μακρος, παίρνω βιταμίνες και μινοξ ως το 9μηνο, όταν την κόψω είναι το στοίχημα αν θα παραμείνει η εικόνα αυτή, γιαυτό υπομονή ακόμα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
7 μήνας κύριοι!
Τα πράματα δείχνουν να πηγαίνουν σχετικά καλά με τα σημάδια στην δοτρια, κάποια έχω την εντύπωση ότι ψιλό επανήλθαν, βεβαια το κούρεμα είναι λίγο μακρύτερο από την προηγούμενη φορά τον Αύγουστο και δείχνει καλύτερο, μάλλον θα κρατήσω αυτό το μήκος, στην ληπτρια όλα ειναι στάσιμα νομίζω ότι βγήκε βγήκε, τα κοντινα κιόλας διότι είχαν φτάσει 15+ εκατοστά σε κάποια σημεία. Δείχνει όμορφο παρόλο που σαν πλάνο νομίζω δεν πήγε όπως υπολόγισε ο γιαμαν. Συνεχίζω μινοξ για δύο μήνες ακόμα για την δοτρια κυρίως. Τελείωσαν οι βιταμίνες του γιαμαν και πίνω σολγαρ και saw palmetto έως το 9μηνο, το προηγούμενο μήνα κόλλησα covid, ελπίζω να μην έχω θέμα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20231021_093445.jpg
    IMG_20231021_093445.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 327
  • IMG_20231021_093534.jpg
    IMG_20231021_093534.jpg
    324.5 KB · Προβολές: 293
  • IMG_20231021_093616.jpg
    IMG_20231021_093616.jpg
    415.6 KB · Προβολές: 263
  • IMG_20231021_093903.jpg
    IMG_20231021_093903.jpg
    878.4 KB · Προβολές: 258

LoverBoy

Well-Known Member
Ωραίος!Άλλαξε πολύ η εικόνα σου αυτό έχει σημασία φίλε μου και πλέον δεν είσαι ράφλας!Θα βελτιωθεί και άλλο η εικόνα σου!Να το χαίρεσαι!
 

Legend

Member
7 μήνας κύριοι!
Τα πράματα δείχνουν να πηγαίνουν σχετικά καλά με τα σημάδια στην δοτρια, κάποια έχω την εντύπωση ότι ψιλό επανήλθαν, βεβαια το κούρεμα είναι λίγο μακρύτερο από την προηγούμενη φορά τον Αύγουστο και δείχνει καλύτερο, μάλλον θα κρατήσω αυτό το μήκος, στην ληπτρια όλα ειναι στάσιμα νομίζω ότι βγήκε βγήκε, τα κοντινα κιόλας διότι είχαν φτάσει 15+ εκατοστά σε κάποια σημεία. Δείχνει όμορφο παρόλο που σαν πλάνο νομίζω δεν πήγε όπως υπολόγισε ο γιαμαν. Συνεχίζω μινοξ για δύο μήνες ακόμα για την δοτρια κυρίως. Τελείωσαν οι βιταμίνες του γιαμαν και πίνω σολγαρ και saw palmetto έως το 9μηνο, το προηγούμενο μήνα κόλλησα covid, ελπίζω να μην έχω θέμα.
Πολύ ωραίο δείχνει φίλε..είναι ήδη είναι πολύ μεγάλη η αλλαγή σου και θα περιμένεις και άλλη βελτίωση μέχρι το 12μηνο. Να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα, γύρισες τον χρονο πίσω!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris34

Well-Known Member
Μια χαρά είσαι φίλε. Έχεις δρόμο ακόμη μέχρι το 12μηνο. Θα βελτιωθεί κι άλλο. Έπιασαν τόπο τα μοσχευματα της δοτριας σου.
Αν κουρεψεις στη δοτρια τους επόμενους μήνες πιο κοντά τα μαλλιά βάλε να δούμε πως θα είναι. Να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα!!
 

Panoschania

Active Member
Μια χαρά είσαι φίλε. Έχεις δρόμο ακόμη μέχρι το 12μηνο. Θα βελτιωθεί κι άλλο. Έπιασαν τόπο τα μοσχευματα της δοτριας σου.
Αν κουρεψεις στη δοτρια τους επόμενους μήνες πιο κοντά τα μαλλιά βάλε να δούμε πως θα είναι. Να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα!!
Σε ευχαριστώ πολύ, Μία χαρά είναι, Πρέπει να είναι κάνα 60%-70% σαν φύτρωση, μπορεί να κανω και λάθος βέβαια και να είναι λιγότερο ή και παραπάνω, νομίζω μπροστά δεν είναι πάνω από 20-25 gr φυτρωμενα με στόχο 45!
 

Antonis80

Active Member
Πολύ καλό δείχνει φιλε και η φύτρωση έχει κυμανθεί σε κανονικά επίπεδα...Είχες πολύ μεγάλη επιφάνεια, δεν μπορείς να περιμένεις θαύματα, και η εικονα σου δείχνει φυσιολογική με βάσει το πρόβλημα που ειχες και την τεράστια επιφάνεια που κάλυψες. Με αλλη μια επέμβαση στο crown θα κάνεις ολική επαναφορά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
Πολύ καλό δείχνει φιλε και η φύτρωση έχει κυμανθεί σε κανονικά επίπεδα...Είχες πολύ μεγάλη επιφάνεια, δεν μπορείς να περιμένεις θαύματα, και η εικονα σου δείχνει φυσιολογική με βάσει το πρόβλημα που ειχες και την τεράστια επιφάνεια που κάλυψες. Με αλλη μια επέμβαση στο crown θα κάνεις ολική επαναφορά...
Καλά δεν μπορείς να ξέρεις αν είναι κανονικά επίπεδα, δείχνει ωραία όμως και φυσικά, εγώ από το πρώτο εκατοστό όσο μπορώ να καταλάβω λέω 25gr.
Το θέμα είναι όταν θα κόψω την μινοξ αν η εικόνα αυτή παραμείνει η έχουμε εκπλήξεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Antonis80

Active Member
Καλά δεν μπορείς να ξέρεις αν είναι κανονικά επίπεδα, δείχνει ωραία όμως και φυσικά, εγώ από το πρώτο εκατοστό όσο μπορώ να καταλάβω λέω 25gr.
Το θέμα είναι όταν θα κόψω την μινοξ αν η εικόνα αυτή παραμείνει η έχουμε εκπλήξεις.
Χωρίς να κάνεις ξύρισμα και να κάνεις μετρήσεις δεν μπορείς να λες για ποσοστά κτλπ...Το μάτι πολλές φορές ξεγελάει. Έχω δει μεταμοσχεύσεις που οι ασθενείς νομιζαν οτι ειχαν χαμηλότερη φύτρωση, και τελικά οταν εκαναν τις μετρήσεις διαπιστώθηκε πως ειχε παει μια χαρά και έτσι έπρεπε να δειχνει..
Είχες και σχετικά χαμηλό λόγο που δεν βοηθάει, και τα μοσχεύματα απλώθηκαν σε ολο το κεφάλι σε μια επιφάνεια norwood 6...Έτσι οπως το βλέπω εγω παντως δειχνει μεγάλη η αλλαγή στην εικόνα σου η φαινεται φυσιολογική και αναμενόμενη η εικόνα σου χωρίς να μπορώ να αποφανθώ με σιγουριά οπως και κανένας δεν μπορει να μιλάει για ποσοστά χωρίς ξύρισμα και μετρήσεις...τελος πάντων καλη συνέχεια εύχομαι μέχρι το 12μηνο.
 

Panoschania

Active Member
Χωρίς να κάνεις ξύρισμα και να κάνεις μετρήσεις δεν μπορείς να λες για ποσοστά κτλπ...Το μάτι πολλές φορές ξεγελάει. Έχω δει μεταμοσχεύσεις που οι ασθενείς νομιζαν οτι ειχαν χαμηλότερη φύτρωση, και τελικά οταν εκαναν τις μετρήσεις διαπιστώθηκε πως ειχε παει μια χαρά και έτσι έπρεπε να δειχνει..
Είχες και σχετικά χαμηλό λόγο που δεν βοηθάει, και τα μοσχεύματα απλώθηκαν σε ολο το κεφάλι σε μια επιφάνεια norwood 6...Έτσι οπως το βλέπω εγω παντως δειχνει μεγάλη η αλλαγή στην εικόνα σου η φαινεται φυσιολογική και αναμενόμενη η εικόνα σου χωρίς να μπορώ να αποφανθώ με σιγουριά οπως και κανένας δεν μπορει να μιλάει για ποσοστά χωρίς ξύρισμα και μετρήσεις...τελος πάντων καλη συνέχεια εύχομαι μέχρι το 12μηνο.
Μίλησα με γιαμαν και μου είπε ότι έχει ακόμα κάνα 10% να πάρει αργά μέχρι το 12μηνο και ότι αν διακόψω την μινοξ δεν θα έχει απώλειες αλλά είναι καλύτερο να συνεχίσω κτλ κτλ..
 

Panoschania

Active Member
8 μήνες σήμερα!
Σύντομα θα ανεβάσω και μετά από κούρεμα που θα κάνω,η φυτρωση νομίζω έχει σταθεροποιηθεί, σιγουρα ακόμα παχαίνουν τριχες, έχει μερικώς κενά σημεία στους κρόταφους που δε θα έπρεπε βάση του πλάνου αλλά με μεγάλο μαλλί δίνει κάλυψη. Δεν ξέρω εάν δόθηκε έμφαση στο κέντρο ή απλά δε πήγε καλά στους κροτάφους η φωτρωση, Το μαλλί είναι σπαστό αρκετά και με δυσκολεύει.παρόλα αυτά Γενικός μια χαρά.
IMG_20231123_120101.jpg
 

Συνημμένα

  • IMG_20231123_115852.jpg
    IMG_20231123_115852.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 158
  • IMG_20231123_115947.jpg
    IMG_20231123_115947.jpg
    1 MB · Προβολές: 150
  • IMG_20231123_120017.jpg
    IMG_20231123_120017.jpg
    708.3 KB · Προβολές: 130
  • IMG_20231123_120040.jpg
    IMG_20231123_120040.jpg
    795.4 KB · Προβολές: 181
Τελευταία επεξεργασία:

Antonis80

Active Member
Πολύ ωραιο φίλε. Μεγάλη η αλλαγή στην εικόνα σου και Καμία σχέση με το πριν. Να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα φίλε μου :D
 

Panoschania

Active Member
Μετά το κούρεμα σήμερα,
Δυστυχώς συνεχίζει το χάλι της δοτριας, η αλλαγή νομίζω είναι ελάχιστη, σε αυτό το μήκος δυστυχώς δείχνει βορβαδισμενο τοπίο, το πάνω μέρος όπως είπαμε και πριν στερείται σε φύτρωση η grafts στους κρόταφους με αποτέλεσμα να δείχνει έτσι, με μεγάλο μαλλί είναι σχετικά οκ, ευτυχώς το hairline δείχνει πυκνό, σιγά σιγά τα πράματα ενώ δείχνουν μια μεγάλη αλλαγή και είμαι ευχαριστημένος σε αυτό το κομμάτι, ως πλάνο όμως σε ποσότητα grafts και φύτρωση και διαχείριση δότριας είναι κατά την γνώμη μου αποτυχημένο.. μόνο και μόνο για το ξεπουλιασμα αρκεί θεωρώ . Επίσης Θα κοπεί η μινοξ αυτό τον μήνα μιας και δεν υπάρχει λόγος πλέον και θα ξέρουμε σε κάνα 6μηνο εάν αλλάξει κάτι στην εικόνα αυτή η όχι.
Η εικόνα είναι πολύ επιτυχημένη και με ευχαριστεί αρκετά πλέον και ελπίζω ότι επειδή δεν είχα μαλλιά αρκετά δεν θα αλλάξει κάτι μετά την διακοπή της μινοξ.
 

Συνημμένα

  • IMG_20231123_193544.jpg
    IMG_20231123_193544.jpg
    701.6 KB · Προβολές: 152
  • IMG_20231123_193607.jpg
    IMG_20231123_193607.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 151
  • IMG_20231123_193742.jpg
    IMG_20231123_193742.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 150
  • IMG_20231123_193817.jpg
    IMG_20231123_193817.jpg
    724.6 KB · Προβολές: 144
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στους 8 μήνες το μαλλί είναι κατσαρό δεν στρώνει. Πάρε μια τσατσάρα χτένα βούρτσα κάνε τα κατά πίσω με χτένισμα επίμονο και βάλε και λίγο λακ πιστολάκι. Σε άδικει η φωτογραφία.
 

Panoschania

Active Member
Στους 8 μήνες το μαλλί είναι κατσαρό δεν στρώνει. Πάρε μια τσατσάρα χτένα βούρτσα κάνε τα κατά πίσω με χτένισμα επίμονο και βάλε και λίγο λακ πιστολάκι. Σε άδικει η φωτογραφία.
Ναι αυτό περιμένω να δω αν στρώσουν ώστε να δώσω καλύτερη φορά και κάλυψη, από μόνα τους ξέρω ότι μετά το 12μηνο στρώνουν, ισχύει?
 

JimKan1

Well-Known Member
Μετά το κούρεμα σήμερα,
Δυστυχώς συνεχίζει το χάλι της δοτριας, η αλλαγή νομίζω είναι ελάχιστη, σε αυτό το μήκος δυστυχώς δείχνει βορβαδισμενο τοπίο, το πάνω μέρος όπως είπαμε και πριν στερείται σε φύτρωση η grafts στους κρόταφους με αποτέλεσμα να δείχνει έτσι, με μεγάλο μαλλί είναι σχετικά οκ, ευτυχώς το hairline δείχνει πυκνό, σιγά σιγά τα πράματα ενώ δείχνουν μια μεγάλη αλλαγή και είμαι ευχαριστημένος σε αυτό το κομμάτι, ως πλάνο όμως σε ποσότητα grafts και φύτρωση και διαχείριση δότριας είναι κατά την γνώμη μου αποτυχημένο μόνο και μόνο για το ξεπουλιασμα αρκεί θεωρώ . Επίσης Θα κοπεί η μινοξ αυτό τον μήνα μιας και δεν υπάρχει λόγος πλέον και θα ξέρουμε σε κάνα 6μηνο εάν αλλάξει κάτι στην εικόνα αυτή η όχι.
Η εικόνα είναι πολύ επιτυχημένη και με ευχαριστεί αρκετά πλέον και ελπίζω ότι επειδή δεν είχα μαλλιά αρκετά δεν θα αλλάξει κάτι μετά την διακοπή της μινοξ.
με τι σκαλα στα εχει παρει στη δοτρια;
 
Μπλουζα