Konakihotel, dream team (lorenzo&feriduni), fue, 1260 grafts, 23&24/6/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Screenshot_20180211-125412.png
Και εξαιτίας αυτού του γεγονότος φαίνεται ότι είναι μεταμόσχευση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε αυτό το πλάνο η ασυμμετρία στην τοποθέτηση - φυτρωση δείχνει μια αραίωση που προχωρά ομοιόμορφα σε βάθος η οποία μπορεί να υπάρχει και χωρίς μμ. Αυτό που δείχνει μμ είναι η πανοραμική γιατί αυτή η αραιότερη εικόνα επεκτείνεται σε μια ζώνη περιμετρικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

PROF

Active Member
Προφανώς επιτυχής η επέμβαση.
Προσωπικά περίμενα κάτι παραπάνω, πιθανώς να μην έχει ολοκληρωθεί
η φύτρωση, ούτως ή άλλως στους 12 μήνες κρίνονται πλήρως τα αποτελέσματα.
 

koumparos

Well-Known Member
Πολυ καλο το αποτελεσμα.Ισως οντως ηθελε μερικα ακομα για να γινει οπως λετε τσιμεντο.Παντως ειναι επιτυχημενο και εχει ακομα 5 μηνες.Ισως βελτιωθει λιγο ακομα ειδικα μπροστα στα μονοτριχα που μπορει να μην φυτρωσαν ολα(??)
 

konakihotel

Member
Αυτό που αναφέρει ο CVIAL ισχύει...Έχω μια φυσικότατη αραίωση που προχωρά ομοιόμορφα προς τα μέσα...δεν φαίνεται σε καμία περίπτωση πως έχω κάνει μμ...Η αλήθεια είναι πως μια μικρή πύκνωση των 500g θα βοηθούσε αρκετά (ειδικά σε μονοτριχα μπροστά) για να ήταν άριστο το αποτέλεσμα, αλλά και έτσι δεν έχω κανένα παράπονο!!!Πιστεύω πως η περίπτωση μου ήταν δύσκολη με αρκετό ρίσκο καθώς έφαγα αρκετό splitting (λίγα μονοτριχα δεν έχουν βγει ακόμα)...Ευτυχώς είχα τοπ γιατρούς από πάνω μου και όλα πήγαν καλά...Στο μέλλον δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω καθώς φοβάμαι πολύ τις επεμβάσεις (Ευχαριστώ πάντως τον CVIAL και όλα τα παιδιά του φόρουμ για ότι έχουν κάνει για μένα)...
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το κατέβασμα της hairline ήταν περίπου 1.5cm (το είχα μετρήσει). Το μήκος της ήταν περί τα 17cm, άρα μιλάμε για 25,5cm2. Για “τσιμέντο” ήθελε τουλάχιστον 50g, άρα μιλάμε για 1275g μόνο εκεί, χωρίς να βάλω το έξτρα εμβαδόν του αριστερού κροταφου (όπως τον βλέπουμε) ο οποίος είχε πρόβλημα πέραν του 1.5cm και φυσικά την πύκνωση στις περιοχές με τα μαμά. Με τον σχεδιασμό του Erdogan ακόμα και μετά την συντηρητική προσέγγιση του Lorenzo το σωστό νούμερο ήταν κοντά στο 2χιλιαρο ίσως και λίγο παρακάτω. Άρα αυτό που βλέπουμε και με την σίγουρη βελτίωση σε επίπεδο κάλυψης (λόγω πάχυνσης αλλά και πολλαπλασιασμού των πολυτρίχων - και είχε πολλά) είναι ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα. Να πω επίσης ότι το πάχος της τρίχας του ήταν στον μ.ο: 55μ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
Το κατέβασμα της hairline ήταν περίπου 1.5cm (το είχα μετρήσει). Το μήκος της ήταν περί τα 17cm, άρα μιλάμε για 25,5cm2. Για “τσιμέντο” ήθελε τουλάχιστον 50g, άρα μιλάμε για 1275g μόνο εκεί, χωρίς να βάλω το έξτρα εμβαδόν του αριστερού κροταφου (όπως τον βλέπουμε) ο οποίος είχε πρόβλημα πέραν του 1.5cm και φυσικά την πύκνωση στις περιοχές με τα μαμά. Με τον σχεδιασμό του Erdogan ακόμα και μετά την συντηρητική προσέγγιση του Lorenzo το σωστό νούμερο ήταν κοντά στο 2χιλιαρο ίσως και λίγο παρακάτω. Άρα αυτό που βλέπουμε και με την σίγουρη βελτίωση σε επίπεδο κάλυψης (λόγω πάχυνσης αλλά και πολλαπλασιασμού των πολυτρίχων - και είχε πολλά) είναι ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα. Να πω επίσης ότι το πάχος της τρίχας του ήταν στον μ.ο: 55μ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θέλω να θέσω τον προβληματισμό μου.

Πως μιλάμε για εξαίρετικό αποτέλεσμα απο την στιγμή που φαινεται αραιό?

Δεν έπρεπε να μπουν όσα γκραφς χρειάζονταν?
Το να μπουν λιγότερα και να λέμε για αυτά που μπήκαν καλά είναι , είναι μιά άποψη αλλά το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.
 

kolias

Active Member
το βασικο ειναι οτι δεν θα τον παρει χαμπαρι κανενας απο αυτους που τον ξερουν οτι εκανε κατι στα μαλλια του και αν καποιος κατι δει θα πει ρε φιλε εκανα μια θεραπεια και ειδες πηραν τα πανω τους τα μαλλια , τι αλλο δηλαδη να ζητησεις απο μια μεταμοσχευση? προβλημα δεν ειχε απλα καλυτερη εικονα και χτενισμα ηθελε και τα πηρε...... και μην ξεχναμε οτι ολοι εμεις που εχουμε περασει τα 40 και κραταμε καποια μαλλια απλα η αα το παει πολυ αργα στο μελλον θα αλλαξει η εικονα των μαλλιων προς το χειροτερο, κατα την γνωμη μου το τσιμεντο μπροστα δεν ειναι απαραιτητο τι να λεει αν φαινεται λιγο αραιο? δεν ειναι μεταμοσχευση σε κρανιου τοπο τυπου ιλλουζιον ειναι ενα πολυ καλο φυσικο αποτεελσμα, τι επρεπε δηλαδη να βαλει 3000g στον εναμιση ποντο και στους κροταφους? αυτο θα ειχε λογικη ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως θα έχεις διαβάσει (έχεις;), ήταν γνωστό από την αρχή ότι δεν θα έμπαιναν (λόγω workshop) πάνω από 1000g. Άρα το αποτέλεσμα κρίνεται με αυτό το κριτήριο. Το να λέμε ότι έπρεπε να μπουν παραπάνω είναι μάλλον εκ του πονηρού αφού και για τα 1260 που μπήκαν, έγινε υπερπροσπαθεια.

Επίσης είχε γνωστοποιηθεί σε όλους του υποψηφίους ότι αν ήθελαν παραπάνω για να τελειοποιήσουν το αποτελεσμά του θα μπορούσαν να πάνε είτε Τουρκία είτε Ισπανία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kolias

Active Member
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω εγω ειναι το ζητουμενο για καποιους.... ενα αποτεελσμα ειτε σου αρεσει η οχι στο συνολο, αραιο η πυκνο τι να εχει να λεει? δηλαδη στον δρομο ποσα ατομα βλεπουμε που εχουν αραιουτσικα μαλλια που θα θελαμε πολυ να τα ειχαμε? εκει δεν μας πειραζει αν ειναι αραια? απο την στιγμη που δεν ειναι καρτα εγω δεν σχιζω το καλσον μου για πυκνοτητες (τρελες)
 

athenian

Well-Known Member
Cvial απο την στιγμη που τα εβαλαν καλυτερα θα ηταν πχ να κατεβαζαν την hairline λιγοτερο για να υπαρχει το σωστο αποτελεσμα.Δεν ειναι δικαιολογια οτι μπηκαν μονο τοσα μοσχευματα,σημασια εχει με τα μοσχευματα που θα εβαζαν να εχουν και το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα,κι απο οτι καταλαβα παλι καλα που ησουν εσυ εκει και ''πιεσες'' για να μπουν τα εξτρα 260.
Φαντασου δλδ να μην εμπαιναν.
 

athenian

Well-Known Member
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω εγω ειναι το ζητουμενο για καποιους.... ενα αποτεελσμα ειτε σου αρεσει η οχι στο συνολο, αραιο η πυκνο τι να εχει να λεει? δηλαδη στον δρομο ποσα ατομα βλεπουμε που εχουν αραιουτσικα μαλλια που θα θελαμε πολυ να τα ειχαμε? εκει δεν μας πειραζει αν ειναι αραια? απο την στιγμη που δεν ειναι καρτα εγω δεν σχιζω το καλσον μου για πυκνοτητες
Δεν ειναι λογικη αυτη,πολλοι για παραδειγμα απο το φορουμ θα ηθελαν να εχουν την δικια μου πυκνοτητα,αυτο ομως δεν σημαινει πως δεν πρεπει να μπω για μμ η οτι εχω ωραια μαλλια.
 

kolias

Active Member
αν το ζητουμενο σε καποιους ειναι τα ωραια μαλλια οκ δεκτον αλλα θα ηθελα να τους πληροφορησω οτι αν μπεις σε διαδικασια μεταμοσχευσης γιατι θες να εχεις ωραια μαλλια ελπιζω να κρατανε μικρο καλαθι για το μελλον των ωραιων μαλλιων τους......δηλαδη με λιγοτερο κατεβασμα στην hairline θα ειχε νοημα? ποιο ηταν το ζητουμενο του κονακι να δειξει πυκνος η να ερθει το κεφαλι μπροστα στα ισια, βλεπεις την διαφορα στα προφιλ?
 

kolias

Active Member
ο κονακι μπηκε καθαρα για περιγραμμα και καλα εκανε , λετε οι γιατροι να μην το καταλαβαν αυτο?
ενα μικροτερο κατεβασμα στην hairline θα ηταν ατελεσφωρο και η μεταμοσχευση ανουσια
 

athenian

Well-Known Member
Και τα δυο ειναι εξισου ζητουμενα,απλα απο την στιγμη που ειχαν οριο στα μοσχευματα κατα την γνωμη μου καλυτερα να μην κατεβαιναν.Βεβαια,οτι και να λεμε ειναι μια δωρεαν μεταμοσχευση απο δυο κορυφαιους γιατρους,δεν συζηταμε για αποτυχια,αλλα ισως για λιγο καλυτερη διαχειρηση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial απο την στιγμη που τα εβαλαν καλυτερα θα ηταν πχ να κατεβαζαν την hairline λιγοτερο για να υπαρχει το σωστο αποτελεσμα.Δεν ειναι δικαιολογια οτι μπηκαν μονο τοσα μοσχευματα,σημασια εχει με τα μοσχευματα που θα εβαζαν να εχουν και το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα,κι απο οτι καταλαβα παλι καλα που ησουν εσυ εκει και ''πιεσες'' για να μπουν τα εξτρα 260.
Φαντασου δλδ να μην εμπαιναν.

Σωστός ο προβληματισμός σου αλλά:

1. O konaki ήθελε εκεί την hairline (και καλά έκανε). Αν περιπτώσεις σαν τον Konaki δεν κατεβάσουν την hairline ποιος θα την κατεβάσει. Με βάση αυτή την επιθυμία ήταν προφανές ότι ήθελε περισσότερα graft. H αντίρρηση του Lorenzo (και η δικιά μου) ήταν η πάνω γραμμή (μέχρι δηλαδή που θα γινόταν πύκνωση).
2. Είναι σαφώς προτιμότερο να γίνει αυτό που έγινε (δηλαδή κατέβασμα) και όχι απλά κλείσιμο κροτάφων γιατί είμαι σίγουρος ότι το impact στην αλλαγή εικόνας στην καθημερινότητα θα είναι (και είναι) πολύ μεγαλύτερο. Επίσης του επιτρέπει να κάνει μια μικρή 2μμ και να χτίσει πάνω στην 1η μμ ένα άριστο αποτέλεσμα. Το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα δεν σημαίνει ότι θα το πάρεις σε 1μμ, μπορεί να χρειάζεται και 2η ή και 3η σε κάποιες περιπτώσεις.
 
Μπλουζα