Consultation dhi αθήνας και παρατράγουδα

twilight

Member
Γεια σασ παιδια

Καινούργιο μελος ειμαι βεβαια παρακολουθω καιρο τωρα το φορουμ μιας και ειμαι σχεσον 5αρι και με ενδιαφερει να κανω μεταμοσχευση μιας και δεν θελω να παρω φινα η μιχοξιδιλη.
Ειμαι 32 ετων και ο αδερφοσ μου είναι και αυτός 5αρι (μεγαλυτεροσ απο μενα 38) όπως και ο πατερασ μας.
Εχω διαβασει , παρα πολυ το φορουμ και ειδικοτερα ολες τις δημοσιευσεις των παλιων και αξιοποιστων μελλων.
Το μπανζετ μου ειναι γυρω στις 7000euro και γι αυτο επικεντρονομαι κυριως Ελλαδα και Κυπρο αν και πολυ θα ηθελα να πηγαινα προς Ισπανια μερια οπως ο μοντερατορ και να ξεμπερδευα μια και καλη.
Οπως είχα γράψει πριν μερικες βδομαδες πισω στο νημα ενους παιδιου που εκανε μεταμοσχευση στην DHI , ειχα κληση ραντεβου στην κλινικη , ηθελα μια καθοδηγηση , αλλά οπως μου προτειναν ανοιξα το δικο μου θεμα γιατι ειμαι αρκετά μπερδευμενος μετα απο αυτο το ραντεβου καθως και το ραντεβου που ειχα την προηγουμενη εβσομαδα στου βεκρη και με τα οσα διαβαζω εδω μεσα.

Ετσι πριν 3 βδομαδες πηγα στην DHI Αθηνασ για consultation , με υποδεχτη ο διευθυντης τησ κλινικης ο κο.Σταθης μαζί με τον κο.Γεωργαλη.

Στην διαρκεια του ραντεβου συζειτησαμε για την κληρονομικοτητα μου , και οτι δεν με ενδιαφερει να μπω σε καποια θεραπεια.Απο οτι μου ειπαν ειμαι 4ρι που λογικα τα επομενα χρονια θα προχορησω σε 5αρι ομως δεν θα πρεπει να ανησυχω λογικα δεν θα ανηξω αλλο μιασ και το πατερν μου μοιαζει με αυτο του αδερφου μου και του πατερα μου.Μου μετρησαν την δοτρια μου και μου ειπαν οτι εχω 15000 τριχες προς μεταμοσχευση.Γενικοτερα το κλιμα πολυ καλο και μου εξηγησαν τα παντα , ειδικα ο κοσ Σταθης ειναι πολύ ευγενεστατος και προσιτος , ο Γεωργαλης ειναι λιγο στυφος , απροσιτος και μπορω να πω λιγο ως πολυ στημενος δεν μου αρεσε αλλα ενταξει δεν μιλουσε πολυ και αρκεστηκα στην παρουσια του κο.Σταθη.
Μου προτιναν μια συνεδρια 2 ημερων και 6000 τριχων με τιμη στα 6600 euro.
Και εκει που ξεκινουσαμε να συζηταμε τα διαδικαστικα της μεταμοσχευσης και για την επιλογη μου τον κο.Παπανικολαου σαν γιατρο που θα ηθελα να μου κανει την μτχ μιασ και εχω διαβασει τα καλυτερα στο φορθμ γι αυτον ,
μπαινει μεσα στο δωματιο ο ιδρυτης της DHI ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΩΤΗΣ.

Μολισ ακουσε την συζητηση αρχισε ενα παραληρημα οτι η DHI εινια η καλυτερη εταιρεια στον κοσμο αρωγοσ στισ μεταμοσχυσεισ , κανουν ερευνες , χρησιμοποιούνε τα αυστηροτερα προτοκολα παγκοσμιωσ...μεσα στην αλαζωνια και στον σνομπισμο.
Αν δεν ηταν παπουλησ καπου εκει στα 70 θα ελεγα οτι ήταν μεσα στην κοκα , βεβαια αυτο που με ξενερωσε ποιο πολυ με αυτον τον ανθρωπο ειναι οτι μου ειπε οτι δεν ειμαι σε θεση να τους οριζω ποιοσ θα ειναι ο γιατροσ μου , αυτοι θα επιλεξουν και οτι ολοι οι γιατροι κανουν εξαιρετική δουλεια.

Παρολο που προσπαθησα να εξηγησω στον κο.ΚΩΣΤΑ ΓΙΩΤΗ , οτι το ποσο που μου ζητανε ειναι για τις σημερινες εποχες μεγαλο και οτι στου Βεκρη κανουν καλυτερεσ τιμες , ειμαι διατεθιμενος να το δωσω ομωςμε οχι με οποιον γιατρο εχει ελευθερο χρονο η ειναι βολικος αλλα με τον κο.Παπανικολαου ακομα και αν αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να επιλεξω ημερομηνιες που βολευουν το γιατρο καθαρο.

Εεε και εκει εγινε τουρκος ο προεδρος που λενε , αρχισε να μου λεει για τον Βεκρη οτι ηταν στην DHI εμαθε την δουλεια και μετα εφυγε και ανοιξε την δικη του κλινκη , ειναι στα δικαστηρια και άλλες βλακεις που δεν εχει νοημα να αναφερω γιατι μαλλον λασπες ειναι.

Στο τελος και αφου εφυγε , με καλεσε ο Σταθης στο γραφειο του , εμφανος ντροπιασμενος απο την παρουυσια του ΓΙΩΤΗ μου ζητησε συγνωμη και μου ζητησε να του δωσω τις ημερομηνιες που με βολευουν προκειμενου να επικοινωνησει με τον Παπανικολαου και να δει τι μπορει να κανει.
Και ενω είμουν ετοιμοσ να φυγω , να σου παλι ο Γιωτης και να ρωταει τον Σταθη μπροστα μου αν εκλεισα την μεταμοσχευση και οτι δεν θα πρεπει να το καθυστερω γιατι ειναι κλησμενοι για τους επομενους τρεισ μηνες και αλλες τετοιες βλακεις...

Εφυγα με τις χειροτερες εντυπωσεις!!!

Το επομενο ραντεβου μου ηταν την προηγουμενη εβδομαδα με την κλινικη του Βεκρη.
Με ειπωδεχτηκε η διευθηντρια της κλινικης , πολύ γλυκομίλητη φοβερα εμφανισημη γκομενάρα , και συζητάσαμε λίγος ωσ πολύ τα ίδια που συζήτησα στην DHI.
Μου προτειναν μια συνεδρια 2 ημερών και 4000 μοσχευματα , στην τιμή των 5000 euro
Η δότριά μου εχει περίπου 8000 μοσχευματα και θα χρησιμοποιήσουνε τα μισα τωρα και τα υπόλοιπα θα μεινουν για το μελλον.

Οταν την ρωτησα αν θα μου μετρησουν τη δοτριά μου , γιατι το νουμερο που μου είπε το ειπε απλα ανακατευοντασ λιγο το μαλλι μου.
Μου ειπε απλα οτι δεν χρησιμοποιούνε τα αντίστοιχα μαρκετινγκ τεχνασματα που χρησιμοποιούνε σε αλλες κλινικές.
Οταν την ρωτησα τι εννοει μου εδειξε στην γωνια του γραφειου της εναν υπολογιστη με καμερα οπως ειχαν στην DHI και μου ειπε οτι άν θέλω μπορεί να μου κάνει ότι ακριβώς μου κάνανε στην DHI.
Όμως όλο αυτό είναι ενα παραμυθάκι , ψέμα , πρώτον γιατί η κάμερα μετράει λιγότερη επιφάνεια απο ενα εκατοστό και δευτερον γιατί δέν μπορεί να προσδιοριστεί η δοτρια περιοχή με δύο λήψεις που κάνουν και βρισκουν το μεσο ορο στην DHI γιατί άλλη πθκνότητα έχει η μία περιοχή , άλλη η άλλη ενώ είναι διαφορετικός ο αριθμός των πολύτριχων μοσχευμάτων ανά περιοχή και βέβαια ότι όλο αυτό διαφοροποείται απο ασθενή σε ασθενή ,ενώ δεν μετράνε αυστηρά την ασφαλή περιοχή αλλά και ποιό πάνω προκειμένου το νουμερο να ακουγεται πιο μεγάλο και οι πελάτες τους να ησυχάζουν και να προχωράνε στις μεταμοσχεύεσεις. Στην ουσία η DHI το εφαρμόζε για το Θεαθήνε όπως ειπε και για να ισχυροποιούνε τα κλησίματά τους!.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα έμπειρα μέλη άν ισχύει αυτό και άν το νούμερο που μου έδωσαν απο την DHI είναι αληθινό ή ψεύτικο?

Τελος όταν την ρώτησα και αυτή άν το χειρουργείο θα το κάνει ο Βεκρής , μου είπε πως όχι , το κάνουν οι συνεργάτες του και ότι θα πρέπει να τους εμπιστευτώ και να μήν είμαι τόσο καχύποπτος.

Αυτο που κατάλαβα εν ολίγης είναι ότι και οι δύο κλινικές είναι εταιρείες , δέν υπάρχουν γιατροι που θα σε δούνε απο το αρχικό ραντεβού μέχρι το χειρουργείο , αλλά και μετά στην μελλοντική πορεία.

Και ήθελα να ρωτησω μίας και δέν έφυγα απο τις καλύτερες εντυπώσεις ούτε απο την μία κλινική ούτε απο την άλλη , τί γίνεται υπάρχει κάποιια άλλη εναλλακτική?...?

Συγνώμη άν κούρασα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

anargiros88

Well-Known Member
Μολισ ακουσε την συζητηση αρχισε ενα παραληρημα οτι η DHI εινια η καλυτερη εταιρεια στον κοσμο αρωγοσ στισ μεταμοσχυσεισ , κανουν ερευνες , χρησιμοποιούνε τα αυστηροτερα προτοκολα παγκοσμιωσ...μεσα στην αλαζωνια και στον σνομπισμο.
Αν δεν ηταν παπουλησ καπου εκει στα 70 θα ελεγα οτι ήταν μεσα στην κοκα , βεβαια αυτο που με ξενερωσε ποιο πολυ με αυτον τον ανθρωπο ειναι οτι μου ειπε οτι δεν ειμαι σε θεση να τους οριζω ποιοσ θα ειναι ο γιατροσ μου , αυτοι θα επιλεξουν και οτι ολοι οι γιατροι κανουν εξαιρετική δουλεια.

Πολυ θα ήθελα να ήμουν μπροστά !! θα έπεφτε τρελό γέλιο ! Βάλε καμιά φώτο να δούμε ! με τα χρήματα που έχεις διαθέσιμα κοίτα και για κυπρο μερια ! Ο Γεωργίου κάνει καλύτερες τιμές στα μέλη του φόρουμ ! Άρε τρελέ με έκανες και γέλασα βραδιάτικα με τον Mr σοφό της μεταμοσχευσης !!!
 

anargiros88

Well-Known Member
Και ενω είμουν ετοιμοσ να φυγω , να σου παλι ο Γιωτης και να ρωταει τον Σταθη μπροστα μου αν εκλεισα την μεταμοσχευση και οτι δεν θα πρεπει να το καθυστερω γιατι ειναι κλησμενοι για τους επομενους τρεισ μηνες και αλλες τετοιες βλακεις...

Καλά γιατί δεν έκλεισες ? Ήταν ευκαιρία ! Η τιμή που σου έδωσαν ήταν 1,10 Ε η τρίχα !
 

naruto

Well-Known Member
Γεια σασ παιδια

Καινούργιο μελος ειμαι βεβαια παρακολουθω καιρο τωρα το φορουμ μιας και ειμαι σχεσον 5αρι και με ενδιαφερει να κανω μεταμοσχευση μιας και δεν θελω να παρω φινα η μιχοξιδιλη.
Ειμαι 32 ετων και ο αδερφοσ μου είναι και αυτός 5αρι (μεγαλυτεροσ απο μενα 38) όπως και ο πατερασ μας.
Εχω διαβασει , παρα πολυ το φορουμ και ειδικοτερα ολες τις δημοσιευσεις των παλιων και αξιοποιστων μελλων.
Το μπανζετ μου ειναι γυρω στις 7000euro και γι αυτο επικεντρονομαι κυριως Ελλαδα και Κυπρο αν και πολυ θα ηθελα να πηγαινα προς Ισπανια μερια οπως ο μοντερατορ και να ξεμπερδευα μια και καλη.
Οπως είχα γράψει πριν μερικες βδομαδες πισω στο νημα ενους παιδιου που εκανε μεταμοσχευση στην DHI , ειχα κληση ραντεβου στην κλινικη , ηθελα μια καθοδηγηση , αλλά οπως μου προτειναν ανοιξα το δικο μου θεμα γιατι ειμαι αρκετά μπερδευμενος μετα απο αυτο το ραντεβου καθως και το ραντεβου που ειχα την προηγουμενη εβσομαδα στου βεκρη και με τα οσα διαβαζω εδω μεσα.

Ετσι πριν 3 βδομαδες πηγα στην DHI Αθηνασ για consultation , με υποδεχτη ο διευθυντης τησ κλινικης ο κο.Σταθης μαζί με τον κο.Γεωργαλη.

Στην διαρκεια του ραντεβου συζειτησαμε για την κληρονομικοτητα μου , και οτι δεν με ενδιαφερει να μπω σε καποια θεραπεια.Απο οτι μου ειπαν ειμαι 4ρι που λογικα τα επομενα χρονια θα προχορησω σε 5αρι ομως δεν θα πρεπει να ανησυχω λογικα δεν θα ανηξω αλλο μιασ και το πατερν μου μοιαζει με αυτο του αδερφου μου και του πατερα μου.Μου μετρησαν την δοτρια μου και μου ειπαν οτι εχω 15000 τριχες προς μεταμοσχευση.Γενικοτερα το κλιμα πολυ καλο και μου εξηγησαν τα παντα , ειδικα ο κοσ Σταθης ειναι πολύ ευγενεστατος και προσιτος , ο Γεωργαλης ειναι λιγο στυφος , απροσιτος και μπορω να πω λιγο ως πολυ στημενος δεν μου αρεσε αλλα ενταξει δεν μιλουσε πολυ και αρκεστηκα στην παρουσια του κο.Σταθη.
Μου προτιναν μια συνεδρια 2 ημερων και 6000 τριχων με τιμη στα 6600 euro.
Και εκει που ξεκινουσαμε να συζηταμε τα διαδικαστικα της μεταμοσχευσης και για την επιλογη μου τον κο.Παπανικολαου σαν γιατρο που θα ηθελα να μου κανει την μτχ μιασ και εχω διαβασει τα καλυτερα στο φορθμ γι αυτον ,
μπαινει μεσα στο δωματιο ο ιδρυτης της DHI ΚΩΣΤΑΣ ΓΙΩΤΗΣ.

Μολισ ακουσε την συζητηση αρχισε ενα παραληρημα οτι η DHI εινια η καλυτερη εταιρεια στον κοσμο αρωγοσ στισ μεταμοσχυσεισ , κανουν ερευνες , χρησιμοποιούνε τα αυστηροτερα προτοκολα παγκοσμιωσ...μεσα στην αλαζωνια και στον σνομπισμο.
Αν δεν ηταν παπουλησ καπου εκει στα 70 θα ελεγα οτι ήταν μεσα στην κοκα , βεβαια αυτο που με ξενερωσε ποιο πολυ με αυτον τον ανθρωπο ειναι οτι μου ειπε οτι δεν ειμαι σε θεση να τους οριζω ποιοσ θα ειναι ο γιατροσ μου , αυτοι θα επιλεξουν και οτι ολοι οι γιατροι κανουν εξαιρετική δουλεια.

Παρολο που προσπαθησα να εξηγησω στον κο.ΚΩΣΤΑ ΓΙΩΤΗ , οτι το ποσο που μου ζητανε ειναι για τις σημερινες εποχες μεγαλο και οτι στου Βεκρη κανουν καλυτερεσ τιμες , ειμαι διατεθιμενος να το δωσω ομωςμε οχι με οποιον γιατρο εχει ελευθερο χρονο η ειναι βολικος αλλα με τον κο.Παπανικολαου ακομα και αν αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να επιλεξω ημερομηνιες που βολευουν το γιατρο καθαρο.

Εεε και εκει εγινε τουρκος ο προεδρος που λενε , αρχισε να μου λεει για τον Βεκρη οτι ηταν στην DHI εμαθε την δουλεια και μετα εφυγε και ανοιξε την δικη του κλινκη , ειναι στα δικαστηρια και άλλες βλακεις που δεν εχει νοημα να αναφερω γιατι μαλλον λασπες ειναι.

Στο τελος και αφου εφυγε , με καλεσε ο Σταθης στο γραφειο του , εμφανος ντροπιασμενος απο την παρουυσια του ΓΙΩΤΗ μου ζητησε συγνωμη και μου ζητησε να του δωσω τις ημερομηνιες που με βολευουν προκειμενου να επικοινωνησει με τον Παπανικολαου και να δει τι μπορει να κανει.
Και ενω είμουν ετοιμοσ να φυγω , να σου παλι ο Γιωτης και να ρωταει τον Σταθη μπροστα μου αν εκλεισα την μεταμοσχευση και οτι δεν θα πρεπει να το καθυστερω γιατι ειναι κλησμενοι για τους επομενους τρεισ μηνες και αλλες τετοιες βλακεις...

Εφυγα με τις χειροτερες εντυπωσεις!!!

Το επομενο ραντεβου μου ηταν την προηγουμενη εβδομαδα με την κλινικη του Βεκρη.
Με ειπωδεχτηκε η διευθηντρια της κλινικης , πολύ γλυκομίλητη φοβερα εμφανισημη γκομενάρα , και συζητάσαμε λίγος ωσ πολύ τα ίδια που συζήτησα στην DHI.
Μου προτειναν μια συνεδρια 2 ημερών και 4000 μοσχευματα , στην τιμή των 5000 euro
Η δότριά μου εχει περίπου 8000 μοσχευματα και θα χρησιμοποιήσουνε τα μισα τωρα και τα υπόλοιπα θα μεινουν για το μελλον.

Οταν την ρωτησα αν θα μου μετρησουν τη δοτριά μου , γιατι το νουμερο που μου είπε το ειπε απλα ανακατευοντασ λιγο το μαλλι μου.
Μου ειπε απλα οτι δεν χρησιμοποιούνε τα αντίστοιχα μαρκετινγκ τεχνασματα που χρησιμοποιούνε σε αλλες κλινικές.
Οταν την ρωτησα τι εννοει μου εδειξε στην γωνια του γραφειου της εναν υπολογιστη με καμερα οπως ειχαν στην DHI και μου ειπε οτι άν θέλω μπορεί να μου κάνει ότι ακριβώς μου κάνανε στην DHI.
Όμως όλο αυτό είναι ενα παραμυθάκι , ψέμα , πρώτον γιατί η κάμερα μετράει λιγότερη επιφάνεια απο ενα εκατοστό και δευτερον γιατί δέν μπορεί να προσδιοριστεί η δοτρια περιοχή με δύο λήψεις που κάνουν και βρισκουν το μεσο ορο στην DHI γιατί άλλη πθκνότητα έχει η μία περιοχή , άλλη η άλλη ενώ είναι διαφορετικός ο αριθμός των πολύτριχων μοσχευμάτων ανά περιοχή και βέβαια ότι όλο αυτό διαφοροποείται απο ασθενή σε ασθενή ,ενώ δεν μετράνε αυστηρά την ασφαλή περιοχή αλλά και ποιό πάνω προκειμένου το νουμερο να ακουγεται πιο μεγάλο και οι πελάτες τους να ησυχάζουν και να προχωράνε στις μεταμοσχεύεσεις. Στην ουσία η DHI το εφαρμόζε για το Θεαθήνε όπως ειπε και για να ισχυροποιούνε τα κλησίματά τους!.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα έμπειρα μέλη άν ισχύει αυτό και άν το νούμερο που μου έδωσαν απο την DHI είναι αληθινό ή ψεύτικο?

Τελος όταν την ρώτησα και αυτή άν το χειρουργείο θα το κάνει ο Βεκρής , μου είπε πως όχι , το κάνουν οι συνεργάτες του και ότι θα πρέπει να τους εμπιστευτώ και να μήν είμαι τόσο καχύποπτος.

Αυτο που κατάλαβα εν ολίγης είναι ότι και οι δύο κλινικές είναι εταιρείες , δέν υπάρχουν γιατροι που θα σε δούνε απο το αρχικό ραντεβού μέχρι το χειρουργείο , αλλά και μετά στην μελλοντική πορεία.

Και ήθελα να ρωτησω μίας και δέν έφυγα απο τις καλύτερες εντυπώσεις ούτε απο την μία κλινική ούτε απο την άλλη , τί γίνεται υπάρχει κάποιια άλλη εναλλακτική?...?

Συγνώμη άν κούρασα
Πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λες φιλε μου.
Αν θες την γνωμη μου μην εμπιστευεσε καμμια Ελληνικη κλινικη για μετρηση δοτριας.Αν θες να ξερεις ακιβως τι γινετε με την δοτρια σου κανονισε συναντηση με τον Ερντογαν και θα στα μετρησει ολα ο Τουκος (grafts-παχος-λογο τριχων).Ή εστω με τους Κυπριους.
Εννοειτε η τιμη της DHI πολυ ακριβη για αυτα που προσφερει.Με τα ιδια χρηματα πας Κυπρο.Και με λιγα περισσοτερα πας Ερντογαν που ειναι αλλο λεβελ με τους δικους μας εδω
 

tasos33

Well-Known Member
Βάλε φωτο, στον βεκρη η γκομεναρα που λες μαλακιες κοπανιστες σου έλεγε, τραγικοί εντελώς, ελλαδαρα ανίκητη, τι να πεις για τον επαγγελματισμό τους σε μια δουλεια που η λεπτομέρειας μετράει όσο τίποτα.

Και ο παππούς απο την αλλη ζητάει δυο ευρώ το μόσχευμα, σου φωνάζει κιόλας που θες συγκεκριμένο γιατρό, πες του να σου βάλει αυτούς που δεν φτιάχνουν hairline η αυτους που δεν προλαβαίνουν σήμερα και την αλλη μέρα βάζουν άλλον.

Αισχος αηδία και ο βεκρης κ η dhi.

Σε αλλη χώρα θα ηταν απλα οι τελευταίες τρύπες στο κλαρινο.
 

makis25

Well-Known Member
Οσο περισσοτερο ενημερωμένος ειναι ο υποψήφιος πελάτης τόσο πιο δυσκολα θα δωσει τα χρηματα του . Ειναι εξαιρετικα προσβλητικο να χρησιμοποιουνται τακτικες εκφοβισμού για να πουληθεί μια υπηρεσία . Βεβαια ειναι η πρωτη φορα νομιζω που διαβαζουμε κατι τετοιο για την Dhi αθηνας , δε χρειαζεται να τους τσουβαλιαζουμε ολους . Βεβαια τα σημαντικά ζητήματα του να μετρουν τριχες αντι για θύλακες και η ανωνυμία του γιατρου παραμένουν . Αν συνεχισουν να πηγαινουν ενημερωμενοι πελατες καποια στιγμη αυτο το συστημα θα καταρευσει . Το πραγμα ειναι πολυ απλο . Κανεις μια μεταμοσχευση . Παιρνεις ενα οργανο απο καπου και το βαζεις καπου αλλου . Δεν εχει σημασια το γεγονος οτι ειναι μικρο σε μεγεθος ή οτι το κανεις για αισθητικους λογους . Πες πως εβαζες οδοντικο εμφυτευμα ή μοσχευμα απο ουλο . Η μεταμοσχευεις ενα νεφρο ή ενα συκωτι . Ειναι παραλογο να ξερεις ποιος θα κανει την επεμβαση; Δεν ειναι προφανες πως πρεπει να ξερεις το ιστορικο του γιατρου , ποσες επεμβασεις εχει κανει , τι επεμβασεις εχει κανει , ποσο αποτελεσματικος ειναι , τι φημη εχει ; Δε θα ψαξεις να βρεις παλαιοτερους ασθενεις του γιατρου να ρωτησεις τη γνωμη τους; . Σε οποιονδηποτε αλλο γιατρο να πας , πχ δερματολογο , ωρλ κτλ , ψαχνεις , ρωτας . Εδω να μην ξερεις; Ποσες μεταμοσχευσεις εχει κανει συνολικα ; Ποσες hairline ; Τι ποσοστα φυτρωσης πιανουν οι ασθενεις του ; Σε τι πυκνοτητες μπορει να τοποθετει; Υπαρχουν φωτογραφιες απο δουλειες του; Υπαρχουν βιντεο; Υπαρχουν παλιοι πελατες διαθεσιμοι για συναντηση να τους μιλησουμε να δουμε απο κοντα αποτελεσματα; Γιατι μιλω με σας που ειστε πωλητης και δε μπορω να κλεισω ενα ραντεβου με το γιατρο να συζητησω εκτενως πριν αποφασιστει η μεταμοσχευση; Οταν κανεις καποιο αλλο χειρουργειο , τον γιατρο τον γνωριζεις 10 λεπτα πριν την αναισθησια; Στη μεταμοσχευση μαλλιων γιατι τοτε; Εχει η dhi ενα μεγαλο καταλογο απο γιατρους; Πολυ ωραια , Τι κακο υπαρχει στο να ειναι γνωστα τα ονοματα τους ωστε να μπορει ο καθε υποψηφιος πελατης να κανει την ερευνα του , να βλεπει τα αποτελεσματα καθε γιατρου; . Τελος ενα μικρο σχολιο για τις τριχες . Οταν η DHI ποσταρει αποτελεσματα σε ξενα φορα οπως εδω http://www.hairlossexperiences.com/forum47/ γραφει τον αριθμο απο τριχοθυλακες . Στα 44 αποτελεσματα που εχει δημοσιευσει σε 4 χρονια μονο σε 2 γραφει τον αριθμο απο τριχες στον τιτλο του post . Ο υποψηφιος πελατης με το πρωτο ακουσμα για αριθμο τριχων θα πρεπει να ρωτα ποσοι τριχοθυλακες ειναι αυτες οι τριχες . Η Dhi αθηνας , αυτη τη στιγμη χρεωνει εως και 2,5 για καθε τριχοθυλακα . Οποτε καποιος πελατης σε αυτη τη τιμη μπορει να επιλεξει κλινικες κυπρου( στη κυπρο ισως και καλυτερη τιμη) η και τον erdogan . Με αυτους τα βαζει η Dhi με αυτο το τιμολογιο .
 

Flosk

Well-Known Member
Τι να πούμε ρε φιλε; ότι πέφτουμε απο τα σύννεφα; ψέμματα θα σου πούμε..
Κάνε οικονομία και τραβά έξω καλύτερα!
 

twilight

Member
Ανάργυρε εμείς τα λέγαμε και στο άλλο νήμα , ήμουν σχεδόν αποφασισμένος για DHI απλά ήθελα λίγο καθοδήγηση με την επιλογή του γιατρού.

Βέβαια ο παππούλης της Dhi με ξενέρωσε με την συμπεριφορά του και την αλαζονια του.
Ξαφνιάζομαι πως τον αφήνουνε και τριγυρνάει εκεί μέσα , γιατι αν συμπεριφέρεται έτσι σε όλους τους πελάτες ποιο πολλοί τους διώχνει παρά τους κρατάει.
Βέβαια δικιά του ειναι η εταιρεία ότι θέλει κάνει , αλλά οι δικοί του άνθρωποι δεν του λένε ότι ειναι ώρα να αποτραβηχτεί και να άφησει τα υπόλοιπα παιδιά εκεί να κάνουν. Την δουλειά τους;

Τώρα εξετάζω άλλες λύσεις βάση των μην που μου γράψατε όλοι!
Πολυ θα ήθελα να ήμουν μπροστά !! θα έπεφτε τρελό γέλιο ! Βάλε καμιά φώτο να δούμε ! με τα χρήματα που έχεις διαθέσιμα κοίτα και για κυπρο μερια ! Ο Γεωργίου κάνει καλύτερες τιμές στα μέλη του φόρουμ ! Άρε τρελέ με έκανες και γέλασα βραδιάτικα με τον Mr σοφό της μεταμοσχευσης !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτο με τον γιωτη οντως μπορω να το επιβεβαιώσω κ εγω που τον συνάντησα μετα την μμ μου αν κ δεν μου ειπε κάτι το περιεργο.απλα εχει ενα στυλακι αλλαζονειας οταν σου μιλαει απαξιώνοντας τα παντα εκτος dhi και θεοποιώντας το μαγαζι του.λογικο απ την μια ....υπερβολικός απ την αλλη ομως .
 

John1924

Active Member
Φίλε μου στην ίδια ακριβώς φαση ημουν κι εγώ οταν βρισκόμουν σε διαδικασία αναζητησης πριν 5-6 μηνες και μάλιστα με αρκετούς περιορισμους λόγω μπατζετ κυριως. Οπότε σε καταλαβαίνω και επιβεβαιώνω ότι ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λες ειναι. Τελικά επέλεξα αυτό που επέλεξα αλλά το αν ήταν σωστή επιλογή ή όχι θα φανεί σε αρκετούς μήνες από τώρα. Προς το παρόν δεν εκφέρω άποψη ούτε θετικη ουτε αρνητικη για να μην εκτεθώ. Αν το αποτέλεσμα ειναι μέτριο θα τους κράξω αλύπητα. Αν ειναι θετικό (συμφωνα με τις ρεαλιστικές προσδοκίες μου πάντα) θα εκφράσω ευγνωμοσύνη στην κλινικη. Θα σταθώ μονο στη φράση σου "φοβερα εμφανισημη γκομενάρα", την οποία ακούω και διαβάζω συνέχεια από όλους όσοι έχουν επισκεφτει την AHC. Προφανώς και ο Βεκρής το κάνει για λόγους μαρκετινγκ, ψαρώνουν όλοι μόλις μπουν στο γραφείο της υπευθυνης (οποια κι αν ειναι αυτη, όλες ειναι ετσι) και σίγουρα οι πιο "ευαίσθητοι" δίνουν λιγότερη προσοχή στα της μμ που τους εξηγεί. Ισως ως εικόνα δεν είναι ότι πιο κολακευτικό για μια σοβαρη κλινική αλλά όπως έχω ήδη γράψει σε άλλο νήμα, το θέμα είναι να γίνει η καλύτερη δυνατή δουλειά. Μην ψαρώνετε μάγκες! Δεν πας εκεί για να βγάλεις γκόμενα αλλά για να βάλεις μαλλιά!
Υ.Γ. Αν έχεις μπάτζετ κάνε μια έρευνα αγοράς και εκτός Ελλάδας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κρίμα για την κλινική ενώ θα μπορούσαν να προσφέρουν περισσότερα τόσα χρονιά ,λίγο ανάπτυξη τέλος πάντων.
 

anargiros88

Well-Known Member
Στο νήμα της μεταμόσχευσης του @Giorgos-3

ΟΚ . Απλά δεν το θυμώνουν για αυτό ρώτησα !
Τώρα επειδή με την AHC είχα και εγώ επαφές και προχωρημένες μάλιστα μέχρι να κάνω τελικά μ.μ στην DHI Θεσσαλονίκης δεν μπορώ να συμφωνήσω με τα περισσότερα από όσα γράφεται ! Η γιατρός που με είδε ( ναι ήταν γιατρός ) ήταν ευγενικότατη και δεν άφησε κανένα ερώτημα μου αναπάντητο . Τώρα για κάτι κασέτες που διάβασα κλπ δεν σχολιάζω . Η γυναικά ήταν επαγγελματιας και γνώστης του αντικείμενου και πάρα πολύ σοβαρή . Ούτε αστεία ούτε πλακιτσες που . Και όλα αυτά για μια επικοινωνία που κράτησε πάνω από 3 μήνες . Όποτε το γεγονός ότι ήταν εμφανίσιμη δεν σημαίνει ότι ήταν στόκος και την είχαν εκεί απλά για κράχτη !
 
φιλε ειχα πανω κατω την ιδια εμπειρια

στο Βεκρη εστειλα 2 φορές και δεν με πηραν τηλ καν εδω και 2,5 μηνες

στη DHI πηγα μου μετρησαν δοτρια κτλ μου ειπαν οτι θα με ξαναπαρουν να με δει γιατρος. Δε με πηραν ποτε! αλλα μου ξεκαθαρισαν 1 ευρω η τριχα ακατεβατα που δεν τους τα δινω γιατι το θεωρω υπερτιμολογηση για το προιον που προδσφερουν


δεν ξερω ισως ειναι και καλο οτι δεν καιγονται πολυ αφου εχουν πολλους πελατες. οπως το παρει κανεις:D


α ειχα παει και τζερμια μου ειπαν 1, 7 ευρω το graft αλλα κατι περιεργα οτι θα ειμαι οκ φουλ με 1400 1500 σε δυο συνεδριες..

...............

θα παω στους κυπριους που εχω μεγαλυτερες προσδοκιες και μαλλον το βλεπω πιο πιθανο να καταληξω αν βολεψουν ημερομηνιες και το αποφασισω αλλα και εκει αν μου πουν
2,5 ευρω το graft θα με ξενερωσουν και πιθανοτατα θα παω erdogan με την ιδια τιμη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε ειχα πανω κατω την ιδια εμπειρια

στο Βεκρη εστειλα 2 φορές και δεν με πηραν τηλ καν εδω και 2,5 μηνες

στη DHI πηγα μου μετρησαν δοτρια κτλ μου ειπαν οτι θα με ξαναπαρουν να με δει γιατρος. Δε με πηραν ποτε! αλλα μου ξεκαθαρισαν 1 ευρω η τριχα ακατεβατα που δεν τους τα δινω γιατι το θεωρω υπερτιμολογηση για το προιον που προδσφερουν


δεν ξερω ισως ειναι και καλο οτι δεν καιγονται πολυ αφου εχουν πολλους πελατες. οπως το παρει κανεις:D


α ειχα παει και τζερμια μου ειπαν 1, 7 ευρω το graft αλλα κατι περιεργα οτι θα ειμαι οκ φουλ με 1400 1500 σε δυο συνεδριες..

...............

θα παω στους κυπριους που εχω μεγαλυτερες προσδοκιες και μαλλον το βλεπω πιο πιθανο να καταληξω αν βολεψουν ημερομηνιες και το αποφασισω αλλα και εκει αν μου πουν
2,5 ευρω το graft θα με ξενερωσουν και πιθανοτατα θα παω erdogan με την ιδια τιμη.

Συνηθως οι κλινικες σε παιρνουν καθε εβδομαδα για να κλεισεις. Τωρα πως εγινε σε εσενα να μην σε παρουν ουτε οι μεν ουτε οι δε ποιος ξερει.
Αν πας προς erdo κανε και μια παρουσιαση να δουμε.
 

tasos33

Well-Known Member
Όταν πηγες ήσουν εντελώς ασχετος ,λογικό, δεν γνωριζες βασικό τα τα πράματα, λογικό.

Απορω τι απορίες βάσης είχες και πως σε κάλυψε αυτή με.το αετισιο βλεμμα. Εκτός και αν είσαι ο μοναδικος που του μέτρησαν δοτρια.

Και γω όταν είχα παει στην b.k και ρωτούσα σε όλα μου απαντούσαν αλλά τι ρωτούσα και τι απαντούσαν ας το αφήσουμε καλυτερα.

Αν όλοι έχουν πει οτι η μέτρηση δοτριας και το plan γίνεται με.το μάτι απορω εσένα πως σε καλυψαν.



ΟΚ . Απλά δεν το θυμώνουν για αυτό ρώτησα !
Τώρα επειδή με την AHC είχα και εγώ επαφές και προχωρημένες μάλιστα μέχρι να κάνω τελικά μ.μ στην DHI Θεσσαλονίκης δεν μπορώ να συμφωνήσω με τα περισσότερα από όσα γράφεται ! Η γιατρός που με είδε ( ναι ήταν γιατρός ) ήταν ευγενικότατη και δεν άφησε κανένα ερώτημα μου αναπάντητο . Τώρα για κάτι κασέτες που διάβασα κλπ δεν σχολιάζω . Η γυναικά ήταν επαγγελματιας και γνώστης του αντικείμενου και πάρα πολύ σοβαρή . Ούτε αστεία ούτε πλακιτσες που . Και όλα αυτά για μια επικοινωνία που κράτησε πάνω από 3 μήνες . Όποτε το γεγονός ότι ήταν εμφανίσιμη δεν σημαίνει ότι ήταν στόκος και την είχαν εκεί απλά για κράχτη !
 

anargiros88

Well-Known Member
Τάσο εγώ αναφέρομε σε χαρακτηρισμους που γράφτηκαν όπως
είμαστε οι καλύτεροι , να μην είσαι καχύποπτος που γράφτηκε πιο πάνω , η συνομιλία μου ήταν με γιατρό και όχι με πωλήτρια , επίσης σε καμία συνομιλία μας δεν είχε την << κασσετα >> που έγραψαν κάποιοι άλλοι συμφορουμιτες , μέτρηση δότριας είχα κάνει στην dhi Θεσσαλονίκης δεν πήγα εκεί για να δω τι απόθεμα έχω ! Επίσης δεν μου είπε έλα και θα σε κάνω 15 ετών . Από την αρχή ξεκαθάρισε ότι η περίπτωση μου είναι δύσκολη ! Θα μπορούσε άνετα να μου πει έλα και θα σε φτιάξω .
Ο λόγος που έγραψα ήταν για να πω και εγώ την εμπειρία μου από την εν λόγο κλινική και ότι αν μια γιατρός - πωλήτρια είναι εμφανίσιμη ( επειδή γίνεται συνεχώς αναφορά σε αυτό το θέμα ) δεν σημαίνει ότι είναι στόκος και απλά γλάστρα σε μια κλινική ! Αυτό ήθελα να ξεκαθαρίσω ! Δεν έχω σκοπό να χαϊδέψω αυτάκια !
 
Μπλουζα