Ποσιμο εξτρα παρθενο ελαιολαδο

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπερα-καλημερα.
το ελαιολαδο δεν δουλευει τοπικα αλλα σε ποσιμη μορφη ναι.
προσεξτε ομως την λεπτομερεια,εξτρα παρθενο ελαιολαδο και οχι σκετο ελαιολαδο.
η δοσολογια ειναι 40ml την ημερα και ωμο.
δεν ξερω αν εχει σημασια,εγω το χρησιμοποιω πρωι μια ωρα μετα τον καφε μου με αδειο στομαχι.
και καθομαι ακομα μια ωρα χωρις να φαω για να το χωνεψω.
τι να περιμενουμε απο αυτην την θεραπεια?σε καμια περιπτωση επανεκφυση,μειωση εως μηδενισμο τριχοπτωσης.
εγω ειμαι στις 15?μερες χρησης και μολις σημερα ξεκινησε να δουλευει,η τριχοπτωση εχει μειωθει κατα παρα πολυ και δεν ξερω αν μηδενιστει στις επομενες μερες γιατι ειναι σε εξελιξη η θεραπεια.
το λαδι που πινω ειναι απο παραγωγο προς το παρον,ακομα ψαχνω σε ποιο να σταφω απο σουπερ μαρκετ για μετα.
δεν ειμαι ο πρωτος που το χρησιμοποιει εδω μεσα.
θα μεταφερω την συζητηση εδω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
δειτε τις δυο φωτογραφιες,εχουν πλακα.
η δευτερη ειναι χωρις θεραπεια.
η πρωτη ειναι την 16η μερα με ποσιμο εξτρα παρθενο ελαιολαδο
12765619_1008780449161351_1119073363_o.jpg 12765686_1008780515828011_829597781_o.jpg
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αρκετη τριχοπτωση εχεις για 24 ωρες μονο. Με το ελαιολαδο ρε παιδια σιγουρα κανει καλο γενικα αλλα σαν Ελληνες ετσι κι αλλιως τρωμε καλες ποσοτητες ωμου ελαιολαδου ειδικα στις σαλατες τις 2 κουταλιες της σουπας της παιρνουμε. Δεν θα επρεπε σε σχεση με αλλους λαους να ειμαστε λιγοτερο ραφλες; προσωπικα σκεφτομαι για μενα να παρω ω3 της mollers για καπσουλες 1 μηνα βγαινει γυρω στα 6 ε απο φαρμακειο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ρε γαμοτο εχω ποτε δεν εχω δει τοσες τριχες εκτος επηδει δεν βουρτσιζω και παω για μπανιο αμεσως και δε φενεται.
Αλλα και νεροχυτη που λουζομαι πεφτουν αλλα οχι τοσες βεβαια ισως φευγουν στις τρυπες..θα το δοκιμασω μια μερα αυτο που κανεις να δω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ρε γαμοτο εχω ποτε δεν εχω δει τοσες τριχες εκτος επηδει δεν βουρτσιζω και παω για μπανιο αμεσως και δε φενεται.
Αλλα και νεροχυτη που λουζομαι πεφτουν αλλα οχι τοσες βεβαια ισως φευγουν στις τρυπες..θα το δοκιμασω μια μερα αυτο που κανεις να δω.
καπως ετσι μετραω την τριχοπτωση μου,ουσιαστηκα ειναι ολες οι τριχες που εφυγαν μεσα στην ημερα και απλα καθονται στο κεφαλι μεχρι το μπανιο,.
το εξτρα παρθενο ελαιολαδο ειναι καλο συμπληρωμα,μονο να μην εχει υποστει θερμικη επεξεργασια,εκει δεν ξερω ποια συστατικα θα καταστραφουν,που θα καταστραφουν καποια,σιγουρο αυτο.
η ασφαλης οδος ειναι απο παραγωγο,εκει μιλαμε για εξτρα παρθενο ελαιολαδο με την σημασια της λεξης
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αρκετη τριχοπτωση εχεις για 24 ωρες μονο. Με το ελαιολαδο ρε παιδια σιγουρα κανει καλο γενικα αλλα σαν Ελληνες ετσι κι αλλιως τρωμε καλες ποσοτητες ωμου ελαιολαδου ειδικα στις σαλατες τις 2 κουταλιες της σουπας της παιρνουμε. Δεν θα επρεπε σε σχεση με αλλους λαους να ειμαστε λιγοτερο ραφλες; προσωπικα σκεφτομαι για μενα να παρω ω3 της mollers για καπσουλες 1 μηνα βγαινει γυρω στα 6 ε απο φαρμακειο.
Εγω προσωπικά δεν κατανάλωνα ελαιόλαδο σχεδόν καθόλου. Υπάρχει περίπτωση να είναι το καλύτερο συμπλήρωμα για το μαλλι.ο mimis δεν είχε αποτέλεσμα με τα ω και έχει με το ελαιολαδο
 

aggelos88

Active Member
φιλος μου κρητικος πινει καθε πρωι ενα φλυτζανακι δικο του εξαιρετικο παρθενο.

εχει φτασει norwood 6, αν ηταν να σταματησουμε την αα με διατροφη θα το ειχαμε λυσει εδω και χρονια.

ειναι αυτοανοσο νοσημα , τπτ απο διατροφη δεν μπορει να το σταματησει απλα μονο να το καθυστερισει λιγο οπως και η μινοξιδιλη.

τζαμπα χρονος και χρημα, εχουν βολε
 

aggelos88

Active Member
καπως ετσι μετραω την τριχοπτωση μου,ουσιαστηκα ειναι ολες οι τριχες που εφυγαν μεσα στην ημερα και απλα καθονται στο κεφαλι μεχρι το μπανιο,.
το εξτρα παρθενο ελαιολαδο ειναι καλο συμπληρωμα,μονο να μην εχει υποστει θερμικη επεξεργασια,εκει δεν ξερω ποια συστατικα θα καταστραφουν,που θα καταστραφουν καποια,σιγουρο αυτο.
η ασφαλης οδος ειναι απο παραγωγο,εκει μιλαμε για εξτρα παρθενο ελαιολαδο με την σημασια της λεξης

kapa εσυ οτι και να δοκιμασεις εχεις αποτελεσμα, τι διαολο, μηπως σου ειναι ψυχολογικο εν τελει ???

οσο για το λαδι που λες μακρια απο παραγωγους που δινουν χυμα λαδια , βαζουν αχρηστα λαδια και τα πουλανε για παρθενα.

αγοραστε μονο ελεγμενα με ετικετες, οι παραγωγοι πολυ νοθεια αφου δεν τα ελεγχει κανεις
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa εσυ οτι και να δοκιμασεις εχεις αποτελεσμα, τι διαολο, μηπως σου ειναι ψυχολογικο εν τελει ???
κανεις πολυ μεγαλο λαθος.
εχω δοκιμασει 50 διαφορετικα συμπληρωματα που υποτιθεται οτι θα κανανε κατι στο μαλλι και τα 48 απετυχαν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aggelos88

Active Member
κανω roller μονο κροταφους

οποτε εχεις καταληξει οτι δουλευει μονο το ελαιολαδο και το ..... ??

ρολλερ πιστευω κι εγω οτι αντι για καλο μπορει να κανει κακο καταστρεφοντας υγιεις τριχες. συστηνουν για τριχοπτωση μονο το μικροτερο ρολλερ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Γιατι δεν κανεις κ στο υπόλοιπο ; Μήπως σου σταματήσει την τριχοπτωση ;
μαυ εβγαινε ακριβη η αναισθητικη κρεμα
μηπως τραυματιζονται ομως τα μαμα? και ξηλωθουν?
οχι δουλεψε θετικα
οποτε εχεις καταληξει οτι δουλευει μονο το ελαιολαδο και το ..... ??

ρολλερ πιστευω κι εγω οτι αντι για καλο μπορει να κανει κακο καταστρεφοντας υγιεις τριχες. συστηνουν για τριχοπτωση μονο το μικροτερο ρολλερ
μονο τα ω3 και το ελαιολαδο.
φετος το καλοκαιρι μαζεψα ενα τσουβαλι συμπληρωματα και τα πεταξα,ηταν οσα ειχαν αποτυχει τα τελευταια 5 χρονια.
ειναι μετρημενα στα δαχτυλα αυτα που δεν δοκιμασα πλεον
 

aggelos88

Active Member
μαυ εβγαινε ακριβη η αναισθητικη κρεμα

οχι δουλεψε θετικα

μονο τα ω3 και το ελαιολαδο.
φετος το καλοκαιρι μαζεψα ενα τσουβαλι συμπληρωματα και τα πεταξα,ηταν οσα ειχαν αποτυχει τα τελευταια 5 χρονια.
ειναι μετρημενα στα δαχτυλα αυτα που δεν δοκιμασα πλεον

Μισο λεπτο αδερφε, εσυ δεν ελεγες οτι δουλευει το ρολλερ και η μεντα ???

αν το ελαιολαδο ειναι καλυτερο απο αυτα ,τι να πω τζαμπα κουραζομαστε τοσα χρονια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μισο λεπτο αδερφε, εσυ δεν ελεγες οτι δουλευει το ρολλερ και η μεντα ???

αν το ελαιολαδο ειναι καλυτερο απο αυτα ,τι να πω τζαμπα κουραζομαστε τοσα χρονια
καλυτερο απο τα συμπληρωματα,τα αλλα 2 δεν ειναι συμπληρωμα
και παλι ισως
 
Μπλουζα