Valandis22, fue, 2000 grafts, 21/4/2015

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

εχεις δικιο @CVIAL ,απλα δε ξερω κατα ποσο ειναι ρισκο μια δευτερη μμ στην περιπτωση μ.Θα κινηθω μεν σε χαμηλες πυκνοτητες,ομως υπαρχουν κ αρκετα προυπαρχοντα μαλλια...
 

andy.k

Active member
Ο φίλος είπε 2000+ αν δε κάνω λάθος, γι αυτό και άφησα ανοιχτό ενδεχομενο ότι μπορεί να είναι 2200 ή κ παραπανω...Ή κλινική αυτή έτσι λέει στις συναντήσεις, έχω πάει κ εγω...ότι δλδ πάμε για 2000+ μοσχεύματα και μπορεί να ειναι κ 2500 τελικά σε μια συνεδρια...προσωπικά δε Συμφωνώ με αυτή τη προσέγγιση αλλά...
 
Ιδια τιμη με τον δημητρη.
Η δοτρια μ ειναι πολυ καλη μεχρι στιγμης,αλλα δεν μπορω να βγαλω ακριβη συμπερασματα λογω της ηλικιας μ
 

dimitris50423

Well-Known Member
cvial δεν θα ελεγα οτι λογω της αραιωσης φαινεται οτι εχει κανει μμ. πολυς κοσμος εχει αραιο μαλλι. αν μου ελεγες απο τη hairline οτι μπορει να καταλαβει καποιος ισως. μπορει να περιμενει τωρα λεω εγω καποια χρονια να δει τι αλλο ειναι να πεσει και βλεπει στο μελλον.. η εικονα σου Βαλαντη ειναι αποδεκτη ετσι οπως εισαι τωρα. πριν εκανε μπαμ οτι εχεις φαλακρα. οπως ειχα και εγω φυσικα
 

poseidonas77

Well-Known Member
βαλαντη βουρ να φτιαξεις την hairline...και στο μελον εαν πεσουν οτι απεμεινε β,γ ζωνη
βαζεις και την υπολοιπη δοτρια και τελειωσες...με πυκνη hairline θα εισαι πολυ καλα
εγω ετσι θα εκανα....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ενα απο τα πράγματα που με ενοχλεί στις Ελληνικές κλινικές ειναι η πυκνότητα στην hairline. Αν μπορούσαν να πετύχουν υψηλές πυκνότητες 55-60 graft με ασφάλεια νομίζω θα ανέβαιναν μια κατηγορία. Το θεμα με την πυκνή hairline ειναι οτι δεν καταλαβαίνεις (η το καταλαβαίνουν μόνο οι μυημένοι) οτι εχεις κανει μμ και αυτό ειναι πολυ σημαντικό. Δημήτρη με πρόλαβες την ωρα που προστάρες έγραφα αυτό το μήνυμα. Ακόμα και η δίκη σου περίπτωση που η φύτρωση ειναι εξαιρετική και σε βοηθάει η τρίχα και το σγουρό αν ειχεις ακόμα 15graft στην hairline θα ήσουν world class example..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

andy.k

Active member
Θεωρώ πάντως ότι εφοσον ο Βαλάντης έχει ποσταρει κ την αποκαλυπτική φωτο ή οποία απεικονίζει την πραγματική κατάσταση, οκ δεν είναι κ κατακριτέο που έβαλε και τις άλλες στις οποίες φαίνεται πιο "γεμάτος" λόγω απόστασης φωτισμού κλπ. Όλοι θεωρώ πως καταλαβαίνουν ότι μονο η κοντινη, πανοραμικη φωτο παρουσιάζει ρεαλιστικά την κατάσταση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είπαμε όταν βάλεις τις αποκαλυπτικές βάζεις και οτι άλλο θες, το ανάποδο δεν ισχύει, εμένα εξάλλου δεν μου αρέσει να κατακρίνω αλλα να προτρέπω...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
εγω cvial εχω ακομη πολυ αποθεμα στη δοτρια. μπορω να κανω πραγματα αν το θελησω. το θεμα ειναι οτι απο τα μοσχευματα που μου εβγαλαν δεν πηγαν χαμενα πολλα. φυτρωσαν σε μεγαλο ποσοστο. τωρα αν καποιος θελει το σουπερ πυκνο αποτελεσμα απο εκει που δεν εχει τριχα κανει και μια πυκνωση και με προσοχη τουμπανιαζει τη hairline ο γιατρος οσο παει. προς το παρον δεν ειναι στα δικα μου σχεδια αυτο.. περιμενω να δω πως θα διαμορφωθει το τελικο μου αποτελεσμα. στον 60 μηνα ειμαι εχω λιγο δρομο ακομα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν εχεις άδικο και εννοείται οτι η γενική φύτρωση ειναι κεφαλαιώδους σημασιας, βέβαια η σύγχρονη πρακτική ειναι να κανείς με την μια την τελική πύκνωση της hairline και συνήθως στην πρώτη μμ. Θα μπορούσα να δεχτώ και την δίκη σου άποψη περί πυκνωσης της hairline αλλα το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα δεν γινεται ούτε σε πρώτο αλλα ούτε και σε δεύτερο χρόνο, αυτό ειναι το θεμα..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

poseidonas77

Well-Known Member
cvial με το συμπαθειο εαν θελει καποιος να γινει world class example θα πρεπει να παει σε εναν λορετζο η χασον...γιατροι για αλλα πορτοφολια...εδω μιλαμε να παρεις ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα και να μπορεσεις
να το καλυψεις οικονομικα...εκτος το οτι ακομα και σε αυτους να πας υψηλο αποτελεσμα δε σου εγγυαται κανενας...υπαρχουν παμπολα παραδειγματα στο νετ απο τοπ γιατρους και μαλιστα και εδω μεσα στο φορουμ απο χασον και ραχαλ...
 

dimitris50423

Well-Known Member
πιθανον να ισχυει αυτο που λες cvial. αν ειχα ομως να επιλεξω μεταξυ μιας μετριας προς καλη hairline αποδεκτη και να εδινα 3000 και μιας πολυ καλης hairline πυκνη και να εδινα 14000 πχ πηγαινοντας σε εναν top ιατρο μαλλον την πρωτη περιπτωση θα διαλεγα παλι. γιατι και με τα χρονια οταν περασουν η σουπερ πυκνη hairline δεν θα ταιριαζει με το υπολοιπο μαλλι και παλι ψευτικη θα μοιαζει. δεν θα ειμαστε παντα 26-27 χρονων να θελουμε τουμπανιασμενες hairline. τι λες?
θυμαμαι και το παιδι που πηγε rahal εδωσε ποσα λεφτα και απογοητευτηκε. σπανιο? συμβαινει ομως
 

andy.k

Active member
Έτσι είναι. Αν έχεις βάλει 40 στη hairline αρχικά, μετά δύσκολο να μπεις ανάμεσα και να βάλεις αλλά 20...ώστε να τα κανείς 60. Που να τα βρεις τα κενά...?Αλλά αν είναι ο Δημήτρης στα 30 του χαρούμενος με τα 40 στη hairline, γιατί να κάνει πύκνωση σε μεγαλύτερη ηλικία? Για εμένα καλύτερα να τα φυλαμε τα grafts για να διορθώσουμε πιθανό μελλοντικό παζλ...
 
Στη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη,προσωπικα δε θα μπορουσα να κανω κατι καλυτερο.Φοιτητης ειμαι π τελειωνει σε κανα διμηνο κ εχω κ το στρατο μπροστα μ.Αν στο μελλον εχω την οικονομικη ευχερια κ την διαθεση θα ολοκληρωσω το αποτελεσμα.Δεν ειχα τη ψευδεσθηση οτι με μια μμ θα γινομουν τουμπανο.Τουλαχιστον πιστευω να εκανα μια καλη αρχη
 

poseidonas77

Well-Known Member
andy δεν ειναι ετσι ακριβως..κοιτα τις μμ του τροφεα να δεις τι εκανε...εβαλε σχεδον μια ολοκληρη δοτρια σε hairline σε norwood 2-3...εκανε πυκνωση στη πυκνωση!!!!
ο cvial εχει δικιο για τις ελληνικες κλινικες..εκει πασχουν..αλλα οταν παω εγω που ειμαι norwood 3 και του πω θελω να εχω ενα καλο αποτελεσμα να τα χτενιζω οπως θελω αλλα θελω και οικονομικα και θελω να μου καλυψεις και το μπιφτεκι..εεεε...απλα να εχω και hairline 60-65 απλα δεν γινεται!!!!
 

poseidonas77

Well-Known Member
ας τα χτενισει ο δημητρης καποια στιγμη στα πλαγια σαν φρατζα δηλαδη και να βγαλει φωτο..εκει θα δειτε αλλο αποτελεσμα...
και ας βαλει και προβολεα μπροστα!!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα