Zinc oxide 10%!!!!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11 είπε:
fousekisss είπε:
Οταν το ξεκινησα εβαζα και μινο παραλληλα μια φορα τη μερα.Το σταματησα λογω τριχοπτωσης που δημιουργουσε η οποια ισωσ και να οφειλοταν στο συνδυασμο ζινκ μινο.Επισης ειχα και βαρυ κεφαλι......Εγω παντως θα του ξαναδωσω αλλη μια ευκαιρια μιας και εχω κοψει τη μινο.

To ξεκινησες παλι?
Τι βλεπεις;
οχι ακομα...αλλα οψομεν...
εχω κανα 2 βδομαδες με βουρτσισμα και δεντρολιβανο.
μολις σταθεροποιηθω λογικα θα ξαναβαλω και ζινκ...δεν θελω να μπερδευω πολλα μαζι για να ξερω τι κανει το καθενα.

Παντως εχω μια υποψια που εχει ξαναειπωθει εδω.
Ισως ο ζινκ απετυχε γιατι σχεδον ολοι οσοι βαζαμε το βαζαμε παραλληλα με μινοχ.


Α επισης σκεφτομαι να συνδυασω folligen και ζινκ μαζι απλα δεν ξερω με ποιο να ξεκινησω.
 

cool11

Well-Known Member
Γιατι? Αν αφηνεις καποιες ωρες αποσταση, πχ. πρωι μινοξ, απογευμα ζινκ, δεν ειναι ok?
Η χρηση του ενος, απαγορευει / συγχεεται με την χρηση του αλλου;
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Γιατι? Αν αφηνεις καποιες ωρες αποσταση, πχ. πρωι μινοξ, απογευμα ζινκ, δεν ειναι ok?
Η χρηση του ενος, απαγορευει / συγχεεται με την χρηση του αλλου;

απο οσο γνωριζω αν εχεις τετοια διαφορα ωρων εισαι οκ να βαλεις..δεν αλληλεπιδρά..
 

thimios72

Member
weznem είπε:
cool11 είπε:
Γιατι? Αν αφηνεις καποιες ωρες αποσταση, πχ. πρωι μινοξ, απογευμα ζινκ, δεν ειναι ok?
Η χρηση του ενος, απαγορευει / συγχεεται με την χρηση του αλλου;

απο οσο γνωριζω αν εχεις τετοια διαφορα ωρων εισαι οκ να βαλεις..δεν αλληλεπιδρά..

μηπως ειναι καλυτερα να λουζεσαι πριν τη μινοξ?
 

weznem

Well-Known Member
για αθξηση αποροφφησης ειναι ενα τροπος...λογο του ζεστπου νερου, ανοιγμα πορων...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Βλεπω το σωληναριο του zinc στο μπανιο μου, και λεω, να βαλω, να μην βαλω...:(

ιδού το ερώτημα....

Προσωπική άποψη.. άστο και ασχολήσου με κάτι άλλο καλύτερα πιο αποδοτικό.
 

35007

Member
kapa ξερεις καμμια κρεμα ψευδαργυρου που δεν λαδωνει πολύ και μπορει να χρησιμοποιηθεί στο μαλλι?
Επειδή είναι πολλες οι σελιδες του θεματος θα παρει χρονο να το διαβασει κανεις (σε περιπτωση που εχεις αναφερθεί ηδη).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
kapa ξερεις καμμια κρεμα ψευδαργυρου που δεν λαδωνει πολύ και μπορει να χρησιμοποιηθεί στο μαλλι?
Επειδή είναι πολλες οι σελιδες του θεματος θα παρει χρονο να το διαβασει κανεις (σε περιπτωση που εχεις αναφερθεί ηδη).

δυστυχως ο zinc oxide απο μονος του ειναι λιπαρος πολυ.
οσο μικροτερη περιεκτικοτητα τοσο λιγοτερη λαδιλα.
ειναι ενα κλικ καλυτερη στο θεμα αυτο η zinco cream.
υπαρχει στα ελληνικα φαρμακεια


μιας και αφορα και την συγκεκριμενη ενοτητα εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5041-post-108188.html#pid108188
τα αποτελεσματα μου.
ο συνδιασμος zinc oxide,minoxidil derma roller που ειχα χρησιμοποιησει πιο μετα ειναι οτι πιο δυνατο εχω δοκιμασει σε τοπικο.
ειχα ξεκινησει να βγαζω τριχες στους κροταφους
 

Συνημμένα

  • image_1363026080428529.jpg
    image_1363026080428529.jpg
    79 KB · Προβολές: 67

35007

Member
kapa τι θα ελεγες μετα τη χρηση ρολερ χαμηλου μηκους πχ 0.25 ή 0.5 να γινοταν εφαρμογή στους κροτάφους zinco cream με dactodor (ή elocon) ταυτόχρονα?
Δεν βαζω τη μινοξ μεσα γιατι σ'εμενα ψωφησε. Μηπως ομως πιστευεις ότι αυτά τα δυο θα μπορουσαν την αναστησουν? Να την συμπεριλάβουμε δλδ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
kapa τι θα ελεγες μετα τη χρηση ρολερ χαμηλου μηκους πχ 0.25 ή 0.5 να γινοταν εφαρμογή στους κροτάφους zinco cream με dactodor (ή elocon) ταυτόχρονα?
Δεν βαζω τη μινοξ μεσα γιατι σ'εμενα ψωφησε. Μηπως ομως πιστευεις ότι αυτά τα δυο θα μπορουσαν την αναστησουν? Να την συμπεριλάβουμε δλδ?

0,5 μερα παρα μερα,με καθε μερα zinco cream στους κροταφους.
αδεια περιοχη,δεν εχεις κατι να χασεις.
μην την χρησιμοποιησεις σε σημειο με μαλλι μεχρι να σου αποδειξει οτι δουλεψε,εχει προκαλεσει και αραιωση σε καποιους
και εγω δεν χρησιμοποιω μινοξ για τον ιδιο λογο,δυστυχως το μονο που μπορει να την αναστησει ειναι μια καλη αποχη.εναν χρονο τουλαχιστον
 

edyuser1

Active Member
μην το λες αυτο καπα εγω που σταματησα την μινοξ ενα 2 μηνο και μετα την ξαναρχισα ειδα αισθητη διαφορα.το μονο κακο ηταν οτι ειχα αφισει το κεφαλι χωρις θεραπεια για 1 μηνα και ειχα κατηφορα και μετα ειχα βαλει το cg τον δευτερο μηνα.
 

35007

Member
Εγω χρησιμοποιουσα μινοξ 20 χρονια. Δεν νομιζω 2 μηνες να είναι αρκετοι. Ένα χρονο και βαλε...
 
Μπλουζα