Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

turnfiji123

Active Member
@GOMI θα ήθελα να σου στείλω ένα pm για 2 πραγματάκια που αφορούν την τέστο κυρίως αλλα δεν μπορώ μέσω του forum. Πως μπορώ να σου στείλω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@MariosOik , τα έχω αναφέρει όλα στην πρώτη σελίδα του θέματος, αλλά λόγω ψυχολογίας δεν θα στο πρότεινα να κάνεις τπτ από αυτά, γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γίνεις χειρότερα. Πρέπει να ξέρεις τι κάνεις και γιατί το κάνεις και να μπορείς να κρίνεις την εξέλιξη προς τα που πάει ώστε να διακόψεις εγκαίρως.
Εκτός αυτού η περίοδος του καλοκαιριού είναι εντελώς ακατάλληλη για roller και ενδεχομένως και για prp.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@GOMI θα ήθελα να σου στείλω ένα pm για 2 πραγματάκια που αφορούν την τέστο κυρίως αλλα δεν μπορώ μέσω του forum. Πως μπορώ να σου στείλω?

Τα pm τα έχω απενεργοποιήσει γτ δεν προλαβαίνω να απαντώ σε όλα τα μηνύματα...Ότι αφορά εξετάσεις κλπ μπορείς να ποστάρεις εδώ..
http://www.hairlossgr.com/threads/Αποτελέσματα-εξετάσεων.9126/page-19
 

MariosOik

Active Member
@GOMI σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...! Δυστυχως κακα τα ψεματα, οσο περισσοτερο μορφωνεσαι και μπαινεις εδω μεσα, τοσο χειροτερευει η ψυχολογια... πιστευεις παντως οτι η μινοξ(κλεινω τωρα 2 μηνες και η τριχοπτωση μειωθηκε) σε συνεργασια με φινα που παιρνω πολλα χρονια(εκανα εξετασεις) θα βοηθησει στην επανεκφυση. Εκτος απο ενα διαστημα ουτε μηνα πριν 5 χρονια, το κεφαλι μου σε τοπικες θεραπειες ειναι παρθενο. Αυτες ειναι 2 φωτο με φλας(απο την ζωνη πισω και μετα τα εχω ξανακοντυνει ελαχιστα για να ειναι ομοιομορφα και τα πλαινα τα κουρευω γιατι μεγαλωνουν γρηγοροτερα. Πριν 12 μερες τα ειχα παρει ολα με μηδεν.) πιστευεις οτι αν τα αφησω να μακρυνουν θα ειναι καλυτερο το αποτελεσμα και θα φυγει η πολυ ασπριλα ή να τα αφησω κοντα. Εχω λεπτη και ισια τριχα.
 

Συνημμένα

  • IMG_6795.PNG
    IMG_6795.PNG
    1.8 MB · Προβολές: 109
  • IMG_6796.JPG
    IMG_6796.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 114
Τελευταία επεξεργασία:

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To πως θα τα κουρεύεις, είναι καθαρά θέμα γούστου. Τι σου αρέσει εσένα και κυρίως τι σου πηγαίνει περισσότερο. Δεν βοηθάει κάπου αλλού. Η θεραπεία που κάνεις είναι το Νο.1 στο θέμα τριχόπτωσης. Όλα τ άλλα είναι βοηθητικά και κυρίως πειραματικά.
Θα επανεξετάσεις το όλο πλάνο σου μόλις κλείσεις το 6μηνο. Μέχρι τότε θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς με τίποτα άλλο και να προσέχεις τώρα το καλοκαίρι την έκθεση του τριχωτού στον ήλιο, γιατί αν δεν υπάρχει πυκνό μαλλί να εμποδίζει τις ακτίνες του ηλίου να βλέπουν ευθέως το δέρμα, συνήθως επιδεινώνει.
 

MariosOik

Active Member
To πως θα τα κουρεύεις, είναι καθαρά θέμα γούστου. Τι σου αρέσει εσένα και κυρίως τι σου πηγαίνει περισσότερο. Δεν βοηθάει κάπου αλλού. Η θεραπεία που κάνεις είναι το Νο.1 στο θέμα τριχόπτωσης. Όλα τ άλλα είναι βοηθητικά και κυρίως πειραματικά.
Θα επανεξετάσεις το όλο πλάνο σου μόλις κλείσεις το 6μηνο. Μέχρι τότε θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς με τίποτα άλλο και να προσέχεις τώρα το καλοκαίρι την έκθεση του τριχωτού στον ήλιο, γιατί αν δεν υπάρχει πυκνό μαλλί να εμποδίζει τις ακτίνες του ηλίου να βλέπουν ευθέως το δέρμα, συνήθως επιδεινώνει.
Σ´ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.
 

Dim10

Active Member
@MariosOik
Μακρια αποτο ρολλερ θα εκπλαγείς με το ποσο θα σ καταστρεψει το μαλλι.
Ελεγαν περυσι με ανοιχτά τρια νηματα για τον τραυματισμο κλπ, και καλο θα ηταν να ξεκινησει με τη Μια καποιος με 1.5mm, και φετος λενε για επικίνδυνοτητες και μικροτερα mm ΑΝ θελει καποιος να ρισκαρει.
Ξεχνα το μακρια
 

lalakis

Active Member
@GOMI θελω την βοηθεις σου.προτεινε μου με βαση τις τεελευταιες ερευνες καλυτερα να χρησιμοποιω derminator η roller αν derminator τι χρηση να του κανω ποσο mm κ ποσα λεπτα καθ2 ποτε
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@GOMI θελω την βοηθεις σου.προτεινε μου με βαση τις τεελευταιες ερευνες καλυτερα να χρησιμοποιω derminator η roller αν derminator τι χρηση να του κανω ποσο mm κ ποσα λεπτα καθ2 ποτε

@lalakis για κάποια μέλη που θεωρούν πως οι όποιες προτάσεις βγαίνουν από το μυαλό μας και πως για το αν κάτι δουλέψει ή όχι είναι αποκλειστικά δική μας ευθύνη, έχω πάψει να προτείνω συγκεκριμένα πράγματα.
 

nikosssss

Active Member
Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι και εγώ επιτέλους να ξεκινήσω regain και να δω πως θα παει. Ήμουν κάθετος στην αποχή απο μινοξ φινα κτλπ, αλλα απο οτι βλέπω τουλάχιστον για τη μινοξ δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Για φίνα ούτε λόγος εννοείται..
Λέω λοιπόν να ξεκινήσω μια και βλέπω οτι η αραίωση μου προχωράει αργά αλλά σταθερά και οχι επιθετικά και μπορεί να το σώσω έστω για κάποια χρόνια. Ήθελα να ρωτήσω σε τι τιμή βρίσκεται το regaine 5% των 60ml και αν ο αφρός έναντι του gel είναι υποδεέστερος γιατί σκέφτομαι για αφρό επειδή έχω ακούσει οτι δε λαδώνει τόσο πολύ. Θα ξεκινήσω για ένα τρίμηνο να δω πως παει απο παρενέργειες, πονοκεφάλους, φαγούρα, πρήξιμο κτλπ και θα συνεχίσω αναλόγως. Αν δεν...το σταματάω. Θα το πάω συντηρητικά με μια δοση καθε μέρα και οχι υπερβολές. Η κατάστασή μου είναι όπως φαίνεται παρακάτω σχεδόν όπως πριν 3 χρόνια που θυμάμαι να το ανακάλυψα. Πόσο περίπου λέτε να με βγάζει το μπουκάλι για crown και μονο??

1.png 2.png
 

Rick

Member
@Rick ωραίος. Έχω παραγγείλει και εγώ cordyceps. Πιστεύω για συντήρηση έχουν πολύ καλό ενεργητικό από πίσω τους.
Κράτησε μας ενήμερους αν κάνεις κίνηση με το kelopesia. Με ενδιαφέρει και μένα...
GOMI Καλησπέρα.
Αν και με κάποια καθυστέρηση, με αφορμή το 3ήμερο είχα την ευκαιρία να περάσω ...απέναντι και να κρατάω στα χέρια μου το πολυαναμενόμενο back to the Roots Kelopesia, που τώρα λέγεται Reboost. Και μόνο η ιδέα ότι θα βάλω στο κεφάλι μου discharged exosome (nanoparticle) of stem cells που προέρχονται από ακροποσθίες νηπίων με κάνει να νιώθω κάπως, αλλά εδώ βάλαμε τόσα και τόσα σε μερικά μεμέτ μπεμπέ τσουτσού θα κολλήσουμε;
Δεν ξέρω πως δημιουργώ νέο νήμα για να σας ανεβάσω φωτό από τη συσκευασία και τα συστατικά αν ενδιαφέρει τα μέλη.
Αν μπορεί ας με καθοδηγήσει κάποιος ή ας το δημιουργήσει ο ίδιος για να μπω στη συνέχεια να ανεβάσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
GOMI Καλησπέρα.
Αν και με κάποια καθυστέρηση, με αφορμή το 3ήμερο είχα την ευκαιρία να περάσω ...απέναντι και να κρατάω στα χέρια μου το πολυαναμενόμενο back to the Roots Kelopesia, που τώρα λέγεται Reboost. Και μόνο η ιδέα ότι θα βάλω στο κεφάλι μου discharged exosome (nanoparticle) of stem cells που προέρχονται από ακροποσθίες νηπίων με κάνει να νιώθω κάπως, αλλά εδώ βάλαμε τόσα και τόσα σε μερικά μεμέτ μπεμπέ τσουτσού θα κολλήσουμε;
Δεν ξέρω πως δημιουργώ νέο νήμα για να σας ανεβάσω φωτό από τη συσκευασία και τα συστατικά αν ενδιαφέρει τα μέλη.
Αν μπορεί ας με καθοδηγήσει κάποιος ή ας το δημιουργήσει ο ίδιος για να μπω στη συνέχεια να ανεβάσω.

Γράψε ότι θες εδώ και προσπάθησε όσο το χρησιμοποιείς να ενημερώνεις το νήμα....
http://www.hairlossgr.com/threads/kelopesia-–-reboost.11411/
 

nikosssss

Active Member
Παιδιά να ρωτήσω. Προτιμάτε regaine ή krikland?? έχουν κάποια ουσιαστική δραστική διαφορά, πέραν της τιμής?
Και αν είναι για το δεύτερο, απο που αγοράζουμε??
Γιατί το πρώτο το βρίσκουμε στα φαρμακεία απο οτι βλέπω τις τεράστιες αφίσες στις τζαμαρίες τους...:p
 

leas

Well-Known Member
Παιδιά να ρωτήσω. Προτιμάτε regaine ή krikland?? έχουν κάποια ουσιαστική δραστική διαφορά, πέραν της τιμής?
Και αν είναι για το δεύτερο, απο που αγοράζουμε??
Γιατί το πρώτο το βρίσκουμε στα φαρμακεία απο οτι βλέπω τις τεράστιες αφίσες στις τζαμαρίες τους...:p

Νικολαρα καλυτερα να γραψεις σε αντιστοιχο νημα για την μινοξ να σου απαντησουν τα παιδια.,εδω ειναι καπως ακυρο.,και ισως δεν παρεις και απαντησεις.,οχι γιατι ειναι κομπλεξαρες αλλα για να μπορει ο καθενας μετα οταν διαβαζει και ψαχνει καποια πργματα να υπαρχει μια ροη σε αυτα που διαβαζει..
φιλικα αγορινα.
 

Dim10

Active Member
@lalakis τσεκαρε μια εδω τι ελεγες το '14
1.5 ρολερ μια φορά το μήνα μου φαίνεται είναι η καλύτερη λύση..πιστεύω οτι το παραλάβουν με το ρόλερ μερικοί σε σημείο να καταστρέφουν το δέρμα γιαυτό δεν βλέπουν αποτελεσματα

Απορω τοτε γτ το μια το μηνα εγινε μια τη βδομάδα , σε νηματα , με παρακινηση να ξεκινησει καποιος με τη μια 1.5 , και οχι με 0.5 ενω βγηκε ψιλοπροσφατα νημα με καλυτερες επιδράσεις στο μαλλι . Ψαξε να δεις.

Βεβαιως ειναι δικια μας η ευθυνη , οχι ομως οταν εχουμε σαν απορια αν ειναι καλυτερο το 0.5 εξαρχης και μετα βλεπουμε το 1.5 , και παιζουν συμβουλές του τυπου "ξεκιναμε με 1.5 μια φορα τη βδομάδα με βαση τις ερευνες"

Αλλα ελεγαν οι ερευνες αλλιως κατανοηθηκαν και δημοσιευτηκαν.
Δε το λεω μονο εγω ειναι κ αλλα μελη.
 

lalakis

Active Member
Απλα δε ξερουμε τι μας γινεται κ βγαζουμε συμπερασματα.δε ξερεις σε τι βαθμο σου επιβραδυνει την τριχοπτωση ,υπαρχουν ατομα που χουν δει αποτελεσματα εδω μεσα υπαρχει η χρυση τομη για τον καθενα και ειναι διαφορετικη πως να χρησιμοππιει το ρολερ.εγω αυτο π ξερω ειναι οτι εδω κ 3 4 χρονια πειραμαρζιομαι με αυτο χωρις να χω ενα σταθερο μοτιβο οτι τσ μαλλια μ εχουν σταθεροποιηθει κ εχω ακομα.αν κ πιστρυω στη περιπτωση μου ταιριαζει το 0.75 ρολερ
 

Dim10

Active Member
Βγαζουμε.συμπερασματα αναλογα με την εικονα και την πορεια που βλεπουν τα ματια μας.
Δε χρειαζεσαι αλλον οδηγο για να καταληξεις καπου
 
Μπλουζα