Vinnie1978, fue+fut, 1592 grafts+3056 grafts, 9-10/1/2012

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

vinnie1978 είπε:
Ο ερεθισμος παντως, αν και εχει περασει καιρος, δεν εχει υποχωρησει, με την υπολοιπη ληπτρια πλην crown να ειναι ακομη ερεθισμενη. Εν κατακλειδι λοιπον, 3 μηνες και 5 ημερες μετα την επεμβαση μου δεν εχω δει κατι το ανησυχητικο και η οπτικη βελτιωση που περιμενω, αν και εχει αρχισει, δεν ειναι ακομη εμφανης δια γυμνου οφθαλμου. Οποτε υπομονη και αναμονη :)
Χωρίς να φαινεται πολύ καλά στις φωτογραφίες, σχετικά με τον ερεθισμό στην λήπτρια, φαίνεται πράγματι μια κοκκινίλα μπροστά.
Μετά από 3 μήνες, δεν είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα για να έχεις ακόμη τα σημάδια αυτά; Ο γιατρός σου ανέφερε κάτι πιο συγκεκριμένο πάνω σε αυτό; Μήπως ο ερεθιμσός προέρχεται περισσότερο από την μινοξιδίλη, σε περίπτωση που την χρησιμοποιείς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Αγαπητέ Vinnie, τώρα αρχίζει το «πάρτι» κάνε λίγο υπομονή ακόμα και σιγά, σιγά θα βλέπεις να φυτρώνουν νέες τρίχες (οι οποίες βέβαια, θέλουν και αυτές τους μήνες τους για να «ωριμάσουν»). Όσο για την κορυφή… εκεί θέλει επιπρόσθετη υπομονή… πάντα αργεί περισσότερο. Επίσης πάντα είναι «προβληματική» περιοχή, μιας και το illusion της μεταμόσχευσης σε εκείνο το σημείο δεν συγκρίνεται με το υπόλοιπο τμήμα της λήπτριας, κυρίως λόγω της γωνίας έκφυσης των τριχών. Έτσι, αν υποθέσουμε ότι στην κορυφή έχεις την ίδια πυκνότητα μοσχευμάτων με το υπόλοιπο κεφάλι, το αποτέλεσμα θα είναι λιγότερο καλό εκεί…(εκ πείρας ορμώμενος…)
 

Lazaros

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Εύγε φίλε Vinnie! Και πάλι σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!
 

stefos

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

vinnie1978 είπε:
Μετα απο παροτρυνση κυριως του αγαπητου koskar κανω ενα update για να δειξω πως εξελισσεται η κατασταση 3 μηνες και 5 ημερες μετα την επεμβαση μου. Φυσικα οποιαδηποτε παρατηρηση ή σχολιο ειναι καλοδεχουμενη. Αυτα δε τα οποια θα ηθελα να σημειωσω εγω προσωπικα αυτην τη στιγμη ειναι τα εξης. Οσον αφορα στην ουλη του στριπ η βελτιωση ειναι αξιοσημειωτη, το shockloss πανω και κατω απο αυτην αποκαθισταται αργα και σταθερα και αισιοδοξω βασιμα οτι οταν αυτο θα εχει αποκατασταθει στο 100% και θα εχει υποχωρησει η κοκκινιλα σε αυτην, θα ειμαι σε θεση να επιλεξω ακομη και κοντο κουρεμα για πισω. Οσον αφορα στην κατασταση της δοτριας γενικοτερα πλεον εχει περασει καιρος και εχουν φυγει ολοι οι ερεθισμοι και τα σπυρακια. Θεωρω οτι δουλευτηκε ομοιομορφα καθως δεν εντοπιζω σημεια με μεγαλυτερη αραιωση απο αλλα. Για την δοτρια λοιπον εως τωρα ειμαι ευχαριστημενος αλλα προσμενω σε μια ακομη καλυτερη φυτρωση στην ουλη και γυρω απο αυτην και φυσικα στην υποχωρηση της κοκκινιλας. Ελπιζω δε να υπαρχει για αυτα ακομη αρκετο περιθωριο βελτιωσης. Οσον αφορα τωρα στην κατασταση της ληπτριας, ενω μπροστα στη χερλαιν και στο κεντρο εχει αρχισει η αναπτυξη οπως και στα πλαινα τριγωνακια δεν ισχυει το ιδιο για το crown οπου δεν εχω δει ακομη κινητικοτητα. Στα τριγωνακια επιπλεον το ενα εχει παρει καλυτερη αναπτυξη απο το αλλο, αλλα και στα δυο η φορα των τριχων ειναι απολυτα φυσιολογικη για εκεινο το σημειο με την απαραιτητη κλιση και γωνια προς τα μεσα. Επισης ενω για ενα χρονικο διαστημα η συνολικη μου εικονα ηταν χειροτερη απο οτι ηταν πριν τη μεταμοσχευση λογω shockloss, πλεον ειμαι σε μια συνολικα καλη κατασταση, αν οχι ιδια με την αρχικη παντως πολυ κοντα σε αυτην. Ο ερεθισμος παντως, αν και εχει περασει καιρος, δεν εχει υποχωρησει, με την υπολοιπη ληπτρια πλην crown να ειναι ακομη ερεθισμενη. Εν κατακλειδι λοιπον, 3 μηνες και 5 ημερες μετα την επεμβαση μου δεν εχω δει κατι το ανησυχητικο και η οπτικη βελτιωση που περιμενω, αν και εχει αρχισει, δεν ειναι ακομη εμφανης δια γυμνου οφθαλμου. Οποτε υπομονη και αναμονη :) . Χριστος Ανεστη σε ολα τα μελη του φορουμ με υγεια!!!
καλησπερα και καλα αποτελεσματα σου ευχομαι να εχεις. Εχει σαιτ ο δρ Γε***ιου?
 

nekon

Member
vinnie καλη επιτυχια και απο μενα.εισαι στο πενταμηνο και απο προσωπικη πειρα αναφερω οτι ειναι διαστημα στο οποιο καταλαβαινεις σχεδον ξεκαθαρα αν το αποτελεσμα εχει τα φοντα να σε δικαιωσει.δε λεω τελικο αποτελεσμα αλλα τα μηνυματα αρχιζουν και γινονται ξεκαθαρα.περιμενουμε τα αποτελεσματα σου και για σενα και για μας!o γιατρος ειναι ονομαστος και σιγουρα πολυς κοσμος τον εχει στα υποψην του.τελος η ολη σου σταση στο thread δειχνει σωστο και ποιοτικο ανθρωπο και ειναι ωραιο να συναντας τετοιους στο forum.
 

koskar

Member
RE: Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

vinnie1978 είπε:
Μετα απο παροτρυνση κυριως του αγαπητου koskar κανω ενα update για να δειξω πως εξελισσεται η κατασταση 3 μηνες και 5 ημερες μετα την επεμβαση μου. Φυσικα οποιαδηποτε παρατηρηση ή σχολιο ειναι καλοδεχουμενη. Αυτα δε τα οποια θα ηθελα να σημειωσω εγω προσωπικα αυτην τη στιγμη ειναι τα εξης. Οσον αφορα στην ουλη του στριπ η βελτιωση ειναι αξιοσημειωτη, το shockloss πανω και κατω απο αυτην αποκαθισταται αργα και σταθερα και αισιοδοξω βασιμα οτι οταν αυτο θα εχει αποκατασταθει στο 100% και θα εχει υποχωρησει η κοκκινιλα σε αυτην, θα ειμαι σε θεση να επιλεξω ακομη και κοντο κουρεμα για πισω.
...............
Φιλε vinnie περιμένουμε το update σου, καθώς φαντάζομαι οτι τωρα πλέον εισαι στην πιο παραγωγική φάση ανάπτυξης των grafts. Ελποίζω συντομα να εχουμε κάποιες φωτογραφίες σου για να αξιολογήσουμε και την δουλεια της νέας κλινικής του Γεωργίου. Να προσέχεις τον ήλιο.
 

Leonidas

New Member
Τώρα θα φωνάξουμε εμείς την ηλεκτρονική δίωξη να βρει τον Vinnie!χαχαχαχαχα!Από κει που κουραζόμασταν από τα μεγάλα posts του τώρα κουραστήκαμε από την απουσία του. Ελπίζω να μην φταίει γι αυτό η κλινική.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Leonidas

New Member
.....από την αρχή φαινόταν.Μακροσκελή posts, απόλυτα ορθογραφημένος, συνεχείς επαίνους στην κλινική και τυφλή υποστήριξη, απαντούσε εμμέσως σε κάθε παρατήρηση σχετικά με τα μέλη του προσωπικού, πόσταρε μελέτη από το pubmed, λίγες δικές του φωτό χωρίς τα χαζοδιαφημιστικά από πίσω (αν δεν δω από πίσω το πιγκάλ της τουαλέτας δεν πιστεύω κανέναν χαχαχαχαα!) . Έτσι θα πρέπει να γράφουμε εδω μέσα, αν και στα ισπανικά ο τύπος τα σπάει και είναι 100% αληθινός http://foro.recuperarelpelo.com/viewtopic.php?t=36231
 
Οντως, Λεωνίδα. Και μιας κ το ανέφερες , εχει ανοιχτει καποιο θρεντ για το συγκεκριμενο γιατρό απο την Ισπανία εδώ?
 

Leonidas

New Member
Ο Ισπανός είναι πολύ καλός. Έχει άριστες συστατικές και από τους Καναδούς του Βανκούβερ για FUE. Δεν έχει κάποιο ειδικό θρέντ αλλά έχει αναφερθεί σποραδικά. Είναι από τους ελάχιστους που έχουν πολλά βιντεάκια αλλά και πολλούς πελάτες που συνεχίζουν για πολύ καιρό να ενημερώνουν τα forums με φωτογραφίες.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ τον βλέπω συχνά στο skype που μιλάμε, δεν έχει χρόνο πολύ αλλα δεν θέλει να ασχοληθεί πλέον με φόρουμς, τούμπανο έχει γίνει, αγνώριστος που τον είδα, πανευτυχής και αλλαγμένος απίστευτα!!! Έχει μαλλιά και δεν ασχολείται όπως είπε ο adriano.
 

alekontas

Member
Δεν είπαμε να ασχοληθεί dance,,,,να μας δείξει και μας πόσο τουμπανο εγινε λέμε,,, 2 φώτος ζητάμε να δούμε τη δουλειά του συγκεκριμένου....όχι απο κουτσομπολιό,,,,είπαμε...τεσπα μετο ζόρι παντρειά δεν....
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Θα τον παρακαλέσω να βάλει, πιστεύω θα θέλει και αυτός όμως ειναι λίγο στεναχωρημένος γιατι στο παρελθόν δέχθηκε σκληρή κριτική.

alekontas είπε:
Δεν είπαμε να ασχοληθεί dance,,,,να μας δείξει και μας πόσο τουμπανο εγινε λέμε,,, 2 φώτος ζητάμε να δούμε τη δουλειά του συγκεκριμένου....όχι απο κουτσομπολιό,,,,είπαμε...τεσπα μετο ζόρι παντρειά δεν....
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Θα τον παρακαλέσω να βάλει, πιστεύω θα θέλει και αυτός όμως ειναι λίγο στεναχωρημένος γιατι στο παρελθόν δέχθηκε σκληρή κριτική.

Και εμείς πρώτοι δεχθήκαμε σκληρό δούλεμα...
 
Μπλουζα