Vinnie1978, fue+fut, 1592 grafts+3056 grafts, 9-10/1/2012

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

alekontas είπε:
No news.....good news vinnie???????? 8)
Σε λίγο ο Vinnie συμπληρώνει 3 μήνες, οπότε φαντάζομαι είναι ακόμη οριακά για να μας πεις τις πρώτες του εντυπώσεις.
Πάντως καλό θα ήταν να μας έδειχνε ανά μηνά την εξέλιξή του, καθώς αποτελεί εδώ για το forum το πρωτο δείγμα της νέας κλινικής στην Κύπρο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Vinnie περιμένουμε τις ενημερώσεις σου με αγωνία!!!
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Ειναι πολυ νωρις για να τον ρωταμε εντυπωσεις μιας και στο πενταμηνο το αποτελεσμα μπορει να ειναι απο 10-50% αναλογως την περιπτωση και τον κυκλο της τριχας του καθενος.
Vinnie κατα την αποψη μου ουτε να ενθουσιαζεσαι ουτε ν απογοητευεσαι τους επομενους δυο μηνες,απλα προσπαθησε να μην τα κοιτας καν γιατι δεν εχει καμμια σημασια τι βλεπεις στο δεδομενο σταδιο.Σε 2-3 μηνες θα βγαλεις τα πρωτα συμπερασματα και εχεις ολο τον χρονο μετα να κρινεις το αποτελεσμα καπου στο 9-10 που θα εχουν αρχισει να παχαινουν και οι τριχες που βγηκαν.
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

hair_dreamer είπε:
Ειναι πολυ νωρις για να τον ρωταμε εντυπωσεις μιας και στο πενταμηνο το αποτελεσμα μπορει να ειναι απο 10-50% αναλογως την περιπτωση και τον κυκλο της τριχας του καθενος.
Vinnie κατα την αποψη μου ουτε να ενθουσιαζεσαι ουτε ν απογοητευεσαι τους επομενους δυο μηνες,απλα προσπαθησε να μην τα κοιτας καν γιατι δεν εχει καμμια σημασια τι βλεπεις στο δεδομενο σταδιο.Σε 2-3 μηνες θα βγαλεις τα πρωτα συμπερασματα και εχεις ολο τον χρονο μετα να κρινεις το αποτελεσμα καπου στο 9-10 που θα εχουν αρχισει να παχαινουν και οι τριχες που βγηκαν.
Απλώς θα ήταν προτιμότερο να παρακολουθούμε την εξέλιξή τους ανα μήνα, ώστε να αξιολογήσουμε τα πρώτα αποτελέσματα της νέας κλίνικης.
Τωρα που τους χρειαζόμαστε εχουν "εξαφανιστει" από το forum. Ελπίζω πολύ σύντομα να έχουμε νέα τους.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

koskar είπε:
Απλώς θα ήταν προτιμότερο να παρακολουθούμε την εξέλιξή τους ανα μήνα, ώστε να αξιολογήσουμε τα πρώτα αποτελέσματα της νέας κλίνικης.
Τωρα που τους χρειαζόμαστε εχουν "εξαφανιστει" από το forum. Ελπίζω πολύ σύντομα να έχουμε νέα τους.
Σιγουρα μας βοηθα ολους η ενημερωση,αλλα οπως καταλαβαινεις και συ ειναι πολυ εντονη η ψυχολογικη πιεση που μαλλον θα περναει αυτο τον καιρο ο vinnie γιατι πρωτος απο ολους περιμενει τ αποτελεσματα,απλα μεχρι τον 5-6 μηνα ειναι πολυ πιθανο ειτε ν απογοητευτεις ειτε να ενθουσιαστεις προωρα και αδικα,γι αυτο του προτεινω να μην ασχοληθει με το αποτελεσμα μεχρι τοτε.Εμεις εδω θα μαστε οταν και αν θελει να μας ενημερωσει,το θεμα ειναι να μην αγχωνεται και να γινει γινει η δουλεια του στο τελος.
 

kirkteach

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα pm με το τηλέφωνο της κλινικής και το mail?
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

hair_dreamer είπε:
Σιγουρα μας βοηθα ολους η ενημερωση,αλλα οπως καταλαβαινεις και συ ειναι πολυ εντονη η ψυχολογικη πιεση που μαλλον θα περναει αυτο τον καιρο ο vinnie γιατι πρωτος απο ολους περιμενει τ αποτελεσματα,απλα μεχρι τον 5-6 μηνα ειναι πολυ πιθανο ειτε ν απογοητευτεις ειτε να ενθουσιαστεις προωρα και αδικα,γι αυτο του προτεινω να μην ασχοληθει με το αποτελεσμα μεχρι τοτε.Εμεις εδω θα μαστε οταν και αν θελει να μας ενημερωσει,το θεμα ειναι να μην αγχωνεται και να γινει γινει η δουλεια του στο τελος.
Συμφωνω σε όλα αυτά, αλλά όταν είχε πρωτοξεκινήσει η κόντρα μεταξύ των κλινικών στην Κύπρο υπήρχε από όλους μαζική συμμετοχή σε μάλλον ανούσια πράγματα.
Τώρα που θεωρώ ότι υπάρχει ανάγκη για ουσιαστική ενημέρωση με βάση την εξέλιξη των αποτελεσμάτων της μεταμόσχευσης υπάρχει απουσία ενημέρωσης.
Πάντως και για την νέα κλινική εφόσον θέλει να προεσελκύσει πελάτες, θα επρεπε στην ιστοσελίδα της να είχε φροντίσει να κάνει συμφωνία με τους πρώτους πελάτες για να βλέπουμε τουλάχιστον εκεί τα πρώτα αποτελέσματα των μεταμοσχέυσεων. Ξέρουμε την πολύ καλή φημη του γιατρού αλλά παράλληλα ζητάμε και χειροπιαστιες αποδειξεις για την συνέχεια της πολύ καλής δουλειας.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

koskar είπε:
Τώρα που θεωρώ ότι υπάρχει ανάγκη για ουσιαστική ενημέρωση με βάση την εξέλιξη των αποτελεσμάτων της μεταμόσχευσης υπάρχει απουσία ενημέρωσης.

Είναι νωρίς ακόμα για να δούμε αποτελέσματα ....
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

koskar είπε:
Συμφωνω σε όλα αυτά, αλλά όταν είχε πρωτοξεκινήσει η κόντρα μεταξύ των κλινικών στην Κύπρο υπήρχε από όλους μαζική συμμετοχή σε μάλλον ανούσια πράγματα.
Τώρα που θεωρώ ότι υπάρχει ανάγκη για ουσιαστική ενημέρωση με βάση την εξέλιξη των αποτελεσμάτων της μεταμόσχευσης υπάρχει απουσία ενημέρωσης.
Πάντως και για την νέα κλινική εφόσον θέλει να προεσελκύσει πελάτες, θα επρεπε στην ιστοσελίδα της να είχε φροντίσει να κάνει συμφωνία με τους πρώτους πελάτες για να βλέπουμε τουλάχιστον εκεί τα πρώτα αποτελέσματα των μεταμοσχέυσεων. Ξέρουμε την πολύ καλή φημη του γιατρού αλλά παράλληλα ζητάμε και χειροπιαστιες αποδειξεις για την συνέχεια της πολύ καλής δουλειας.
Eτσι ακριβως ειναι αλλα μαλλον θα παρει κανα δεκαμηνο μεχρι να μπορεσει ο γιατρος να εκθεσει τα πρωτα του αποτελεσματα ολοκληρωμενα και με το δικο του επιτελειο.Δες το και αλλιως ομως το θεμα,καλυτερα να εχουμε πιο αργη και καθολου επαγγελματικη ενημερωση απο παιδια οπως ο vinnie ακομα και χωρις φωτο,παρα να μπλεξουμε με poster boys που λεει και ο hopefull.Πιστευω σε 2-3 μηνες που θα σκασουν τα πρωτα αποτελεσματα-χαμογελα θα δουμε και μεις την εξελιξη.
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

tropheus είπε:
Είναι νωρίς ακόμα για να δούμε αποτελέσματα ....
Δεν αναφέρομαι στο τελικο αποτέλεσμα, όλοι γνωρίζουμε ότι αυτό θα το δούμε σε 10-12 μήνες από την μεταμόσχευση. Απλώς θεωρούσα ότι θα βοηθούσε και μια αναφορά με φωτογραφίες ανά μήνα για την παρακολούθηση της εξέλιξης των αποτελεσμάτων της μεταμόσχευσης.
Μου φαίνεται παράξενο όταν δεν υπήρχε ουσιαστικός λόγος για posts να υπάρχουν πολυσελιδες αναφορες σε "ανούσια" πράγματα και τώρα που νομίζω ότι όλοι θέλουμε να δουμε, ώστε και την μεταβατική κατάσταση προς το τελικό αποτέλεσμα, να μην έχουμε διαθέσιμη την πληροφορία αυτή.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Καλημερα σε ολα τα μελη του φορουμ! Αν και θεωρω οτι αυτην τη στιγμη δεν εχω να πω κατι αξιοσημειωτο καθως παρολο που τα νεα μαλλια αρχισαν να κανουν την εμφανιση τους, χωρις ομως να υπαρχει καποια δραματικη αλλαγη στην εικονα μου, θα ηθελα απλα να καταθεσω την αισιοδοξια μου απο την μεχρι τωρα εξελιξη της επεμβασης μου και να υποσχεθω οτι τις προσεχεις ημερες θα ανεβασω φωτογραφιες, συμμεριζομενος απολυτα την αποψη του αγαπητου koskar, οπου και θα πω περισσοτερα τοσο για τις εντυπωσεις και αυτα που εχω αποκομισει γενικοτερα μεχρι αυτην τη στιγμη, οσο και για την εως τωρα πορεια της μεταμοσχευσης μου ειδικοτερα, απο την οποια ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Και παλι καλημερα σε ολους και καλο Πασχα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

vinnie1978 είπε:
να υποσχεθω οτι τις προσεχεις ημερες θα ανεβασω φωτογραφιες, συμμεριζομενος απολυτα την αποψη του αγαπητου koskar, οπου και θα πω περισσοτερα τοσο για τις εντυπωσεις και αυτα που εχω αποκομισει γενικοτερα μεχρι αυτην τη στιγμη, οσο και για την εως τωρα πορεια της μεταμοσχευσης μου
Φιλε Vinnie περιμένουμε όπως κατάλαβες με ανυπομονησία.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Μετα απο παροτρυνση κυριως του αγαπητου koskar κανω ενα update για να δειξω πως εξελισσεται η κατασταση 3 μηνες και 5 ημερες μετα την επεμβαση μου. Φυσικα οποιαδηποτε παρατηρηση ή σχολιο ειναι καλοδεχουμενη. Αυτα δε τα οποια θα ηθελα να σημειωσω εγω προσωπικα αυτην τη στιγμη ειναι τα εξης. Οσον αφορα στην ουλη του στριπ η βελτιωση ειναι αξιοσημειωτη, το shockloss πανω και κατω απο αυτην αποκαθισταται αργα και σταθερα και αισιοδοξω βασιμα οτι οταν αυτο θα εχει αποκατασταθει στο 100% και θα εχει υποχωρησει η κοκκινιλα σε αυτην, θα ειμαι σε θεση να επιλεξω ακομη και κοντο κουρεμα για πισω. Οσον αφορα στην κατασταση της δοτριας γενικοτερα πλεον εχει περασει καιρος και εχουν φυγει ολοι οι ερεθισμοι και τα σπυρακια. Θεωρω οτι δουλευτηκε ομοιομορφα καθως δεν εντοπιζω σημεια με μεγαλυτερη αραιωση απο αλλα. Για την δοτρια λοιπον εως τωρα ειμαι ευχαριστημενος αλλα προσμενω σε μια ακομη καλυτερη φυτρωση στην ουλη και γυρω απο αυτην και φυσικα στην υποχωρηση της κοκκινιλας. Ελπιζω δε να υπαρχει για αυτα ακομη αρκετο περιθωριο βελτιωσης. Οσον αφορα τωρα στην κατασταση της ληπτριας, ενω μπροστα στη χερλαιν και στο κεντρο εχει αρχισει η αναπτυξη οπως και στα πλαινα τριγωνακια δεν ισχυει το ιδιο για το crown οπου δεν εχω δει ακομη κινητικοτητα. Στα τριγωνακια επιπλεον το ενα εχει παρει καλυτερη αναπτυξη απο το αλλο, αλλα και στα δυο η φορα των τριχων ειναι απολυτα φυσιολογικη για εκεινο το σημειο με την απαραιτητη κλιση και γωνια προς τα μεσα. Επισης ενω για ενα χρονικο διαστημα η συνολικη μου εικονα ηταν χειροτερη απο οτι ηταν πριν τη μεταμοσχευση λογω shockloss, πλεον ειμαι σε μια συνολικα καλη κατασταση, αν οχι ιδια με την αρχικη παντως πολυ κοντα σε αυτην. Ο ερεθισμος παντως, αν και εχει περασει καιρος, δεν εχει υποχωρησει, με την υπολοιπη ληπτρια πλην crown να ειναι ακομη ερεθισμενη. Εν κατακλειδι λοιπον, 3 μηνες και 5 ημερες μετα την επεμβαση μου δεν εχω δει κατι το ανησυχητικο και η οπτικη βελτιωση που περιμενω, αν και εχει αρχισει, δεν ειναι ακομη εμφανης δια γυμνου οφθαλμου. Οποτε υπομονη και αναμονη :) . Χριστος Ανεστη σε ολα τα μελη του φορουμ με υγεια!!!
 

Συνημμένα

  • DSC_0084.JPG
    DSC_0084.JPG
    349.3 KB · Προβολές: 775
  • DSC_0087.JPG
    DSC_0087.JPG
    393.2 KB · Προβολές: 798

alekontas

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Vinnie σ ευχαριστούμε για τισ φωτος πανω που σε μια στιγμή ξενερώνουμε απίστευτα με όλα αυτά που παίζονται εδώ μέσα...Εντυπωσιαστικα με την ουλή μετα απο 3 μήνες και είναι ετσι???? :worshipperΥπομονή και χρονια πολλα φίλε
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

vinnie1978 είπε:
Μετα απο παροτρυνση κυριως του αγαπητου koskar κανω ενα update για να δειξω πως εξελισσεται η κατασταση 3 μηνες και 5 ημερες μετα την επεμβαση μου. Φυσικα οποιαδηποτε παρατηρηση ή σχολιο ειναι καλοδεχουμενη
Φιλε vinnie σε ευχαριστω για την αποδοχή του αιτήματος, άλλωστε νομιζω ότι πολλοί εδω στο forum περιμένουμε να δούμε έστω και σταδιακά την εξέλιξη του αποτελέσματος από την μεταμόσχευσή σου στην νέα κλινική στην Κύπρο.
Το βασικό που έχω να παρατηρήσω από τις φωτογραφίες είναι η πολύ καλή εικόνα της δοτριας, όπου η ουλή δεν φαινεται καθόλου (στην photo).
Για την λήπτρια όπως ανεφερες και εσυ από τον 4 μήνα και μετά θα έχουμε τα πρωτα αποτελέσματα, καθώς ακόμη δεν φαινεται κάτι αξιοσημείωτο. Το καλύτερο, εφοσον θα έχεις τη δυνατότητα, θα ήταν να υπήρχε να συγκριτικό πριν και μετά.
Ελπίζω σιγά σιγά εδω στο forum να μην αναλονώμαστε άλλο σε πράγματα ανούσια, αλλά πλέον το όποιον ελευθερο χρόνο μας διαθέτουμε εδώ να τον αξιοποιούμε με τον καλύτερο τρόπο για την ουσιαστική και σωστή ενημέρωση όλων μας.
 
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

κοσκαρ συμφωνω μαζί σου σε όσα γράφεις. Μέχρι ποιο μήνα πιστεύεις ότι βγαίνουν τα μεταμοσχευμένα?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Φιλε συγχαρητηρια για τις φωτογραφιες που ανεβασες,αν και νομιζω οτι ειναι υποχρεωση ολων εδω στο site να ανεβαζουν φωτογραφιες μιας και ολοι ειμαστε μια παρεα και πρεπει να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας.Οντως η ουλη δεν φαινεται καθολου,ειναι ομως νωρις για να βγαλεις τα συμπερασματα σου για το αποτελεσμα της μεταμοσχευσης.Θα ηθελα να δω μια φωτογραφια σου τελη Μαιου ,αρχες Ιουνιου.Με αυτη τη μεταμοσχευση εχεις τελειωσει η σου εχει προτεινει ο γιατρος κ συμπληρωματικη?
 

koskar

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

marmaromenos είπε:
κοσκαρ συμφωνω μαζί σου σε όσα γράφεις. Μέχρι ποιο μήνα πιστεύεις ότι βγαίνουν τα μεταμοσχευμένα?
Μέχρι τον 8 μήνα. Ολη η εξέλιξη λαμβάνει χώρα από τον 4-8 μήνα. Εάν μιλάμε για vertex ίσως χριαστεί να περιμένεις μέχρι τον 9-10 μήνα.

ΜΙΚΕΣ είπε:
Με αυτη τη μεταμοσχευση εχεις τελειωσει η σου εχει προτεινει ο γιατρος κ συμπληρωματικη?
Δυστυχώς πάντα χρειάζεσαι και δευτερη μεταμόσχευση, ειδικά όταν αρχικά είσαι από ΝW-3 και πάνω.
Εξαρτάται και από την θεραπεία που ακολουθείς εάν και θεωρω ότι χρονικά κάποια στιγμή αναγκαστικά θα καταλήξεις εκ νέου στην λύση της μεταμόσχευσης.
 

PANOS101

Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Vinnie σου εύχομαι και πάλι να εχεις το αποτέλεσμα που θέλεις
Εχεις εικόνα των grafts που έβαλες ένα τετρ.εκατοστο;
Τι περιοχή καλύψες και αν μπήκαν τα ίδια grafts μπροστα-μέση-πλάι(μόνοτρίχα η πολυτριχα)
Και σε περιοχές χωρις η με λιγα-πολλα φυσικα μαλλια;
Στα τριγωνακια επίσης ποσα σου βάλανε;
Ευχαριστώ
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Μεταμόσχευση στον Dr. Μιχάλη Γε***ίου (9 & 10 Ιαν. 2012)

Το crown φυτρώνει πιο αργά vinnie, έχει άλλο κύκλό. Κατα τα άλλα ειναι νωρίς ακόμη αλλά δείχνεις να είσαι σε καλό δρόμο, η δότρια πολύ καλύτερα και αυτή έχει δρόμο ακόμη. Πιστεύω στην τελική θα είσαι καλά, ένας άνθρωπος που απο ελάχιστα μαλλιά θα έχει μια αξιοπρεπέστατη εικόνα που θα συμβαδίζει και με το ηλικιακό σου προφίλ.
 
Μπλουζα