Video απο πραγματικα καλο hair system

cmos516

Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Μα ετσι δεν ειναι ρε φιλε?Γιατι καπου διαβασα οτι αποτελει την τελευταια λυση,και οτι με τα φαρμακα και τις θεραπειες που υπαρχουν σημερα...κουραφεξαλα,τι να τα κανεις τα φαρμακα να τα παιρνεις μια ζωη για να εχεις μαλλια,να τρωω ολες τις παρενεργειες συν την ταλαιπωρια,και τα οποια τι?αμα εισαι σαν τον Τσακωνα προκειτε να δεις μαλλια ποτε?
Μετα παλι μεταμοσχευση ειναι μια καλη "πατεντα" αλλα πιστευω με περιορισμενες δυνατοτητες ,να σου λειπουν δηλαδη λιγα μαλλακια και οχι πολλα,και εχει σχετικο... ποσοστο επιτυχιας .
Πιστευω θα ηταν οτι καλυτερο , εαν "υλοποιοταν" μια μερα με καποιο τροπο ,αυτο που αναφερω.

Και φυσικα παντα θα πιστευω,και θα εχω στο πισω μερος του μυαλου μου,το γεγονος οτι σιγουρα την εχουν σκεφτει μια τετοια λυση ,ομως το οικονομικο ωφελος που εχουν τετοιες εταιριες ας πουμε hair system,ειναι πολυ μεγαλυτερο,προκειμενου να μην σε εχουν καθε μηνα για συντηρηση σταθερο πελατη και να κονομανε...
Ασε με τα φαρμακα τι γινετε ,εδω αυτη τη στιγμη που μιλαμε, μπορει ηδη να εχει ανακαλυφθη εμβολιο για την τριχοπτωση(λεμε τωρα),δεν θα βγει ποτε στην αγορα ομως (οπως αυτο του καρκινου...)γιατι το αντιστοιχο με το παραπανω ισχυει και με τις φαρμακοβιομηχανιες ,που ζουν απο μας του ταλαιπωρους με τα χιλιαδες προιοντα που εχουν βγαλει κατα τις τριχωπτωσης...
Σχεδον ετσι λειτουργουν τα παντα δυστηχως,"ολοι θελουν να σε εχουν πελατη"παρε παραδειγμα παιρνεις ενα αυτοκινητο ,ενας κατασκευαστης αυτοκινητων σχεδιαζει παντα ετσι τη δομη ενος κινητηρα χρησιμοποιοντας εσκεμενα εξαρτηματα που να υποκειντε σε φθορα (αναλωσιμα)μετα απο καποια χλμ.Νομιζεις εσυ οτι δεν μπορουσαν να βγαλουν ενα αυτοκινητο με μηδενικη σχεδον συντηρηση??Δεν το κανουν ομως.
Γιατι αραγε αντικατασταθηκε η αθανατη καδενα εκκεντροφορου-με τον αναλωσιμοτατο ιμαντα χρονισμου,αραγε???
Θυματα ειμαστε φιλε,οτι θελουν μας κανουν ,στην αγνοια μας .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dont

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

Ωραια αυτα που λετε αλλα να πω και εγω δυο πραγματα για να αλληλοσυμπληρωνομαστε.
Πιστευω πως η καθε εταιρια μεταμοσχευσης ( που εταιρια ειναι και απλα εχει μερικους χειρουργους) δεν εχει καμμια σχεση με την ερευνα και την γενετικη, αυτοι απλος ασκουν απλη χειρουργικη, αφαιρουν ενα κοματι δερμα, διαιρουν τις τριχες και τις τοποθετουν ξανα (αυτα κανουν με λιγα λογια) συνεπως δεν εχουν την δυνατοτητα να δωσουν καλυτερη λυση και απλα εκμεταλευονται την κατασταση. Μετα οι φαρμακοβιομηχανιες αν πουμε πως σκεφτονται με τον τροπο που λετε, γιατι να μην φτιαξουν ενα καταπληκτικο φαρμακο που θα σου βγαζει ολα τα μαλλια και φυσικα για να εχουν και περαιτερο κερδος, να χρειαζεται να το περνεις μια ζωη. Αν ειναι και τοσο ευκολο ας βγαλουν και ενα για να μας κανει το πεος 25 cm, το υψος 190 cm κτλ. Δεν λεω πως δεν προσπαθουν να κερδισουν χρημα αλλα οι συγκεκριμενοι δεν εχουν την δυνατοτητα να δωσουν οριστικη λυση. Οσο για την περουκα

Το προβλημα της τριχοπτωσης δεν ειναι σημερινο, υπαρχει οσο υπαρχουμε και παντα προσπαθουσαμε να το αντιμετωπισουμε. Πιστευω πως οποιος απο τους επιστημονες ασχολειτε δεν υπαρχει περιπτωση να βρηκε την οριστηκη καλη λυση χωρις σοβαρες παρενεργιες και να κρατηθει αυτο κρυφο ειναι αδυνατον σημερα.

Ας μου πει καποιος καποιον και θα παω να του βαλω την καραμπινα στο κεφαλι και αν θελει ας μην μου πει την λυση. :p :p :p :p

Ευχαριστως να ακουσω και αλλες αποψεις.
 

George3V

Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

dont είπε:
Το προβλημα της τριχοπτωσης δεν ειναι σημερινο, υπαρχει οσο υπαρχουμε και παντα προσπαθουσαμε να το αντιμετωπισουμε. Πιστευω πως οποιος απο τους επιστημονες ασχολειτε δεν υπαρχει περιπτωση να βρηκε την οριστηκη καλη λυση χωρις σοβαρες παρενεργιες και να κρατηθει αυτο κρυφο ειναι αδυνατον σημερα.

Ευχαριστως να ακουσω και αλλες αποψεις.

Στο συγκεκριμένο φίλε dont συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
 
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

οντως το περουκακι καταπληκτικο!!!! και γω το χα σκεφτει.. οτι δεν μπορουν να φτιαξουν ενα μονιμο περουκακι χιχι.... αλλα με ολα αυτα... βρε παιδια με μελαγχολισατε :( που οντως ειναι η αληθεια furious3
 

Hopefull

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

dont είπε:
Αν ειναι και τοσο ευκολο ας βγαλουν και ενα για να μας κανει το πεος 25 cm, το υψος 190 cm κτλ.
Ας μου πει καποιος καποιον και θα παω να του βαλω την καραμπινα στο κεφαλι και αν θελει ας μην μου πει την λυση. :p :p :p :p

Ευχαριστως να ακουσω και αλλες αποψεις.

Ψηλε (1.90) η αποψη μου ειναι οτι γ***ς (25cm) και δερνεις(καραμπινα). χαχαχαχαχαχ να σαι καλα ρε φιλε μ αρεσει πως τα λες.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

??? ??? ??? ???
ξαναβαλε γρηγορα την περουκααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :D :D :D
 

takis7

New Member
Απ: Video απο πραγματικα καλο hair system

γιατι ρε akisellas αν κλεισει η πληγη σαν τη ρεα τουτουτζη θα ειναι
 

kamounias

Member
cmos516 είπε:
Παιδια οντως το αποτελεσμα απο το βιντεακι ειναι οντως εκπληκτικο-απιθανο θα ελεγα,εαν δεν ειχε και τα μειωνεκτιματα που αναφερθηκαν απο τα παιδια παραπανω.
Οντως μια τετοια λυση μπορει να εχει το καλυτερο οπτικο αποτελεσμα(τι καλυτερο? -το τελειο-φυσικο αποτελεσμα 99,999%)
ομως δεν παυει να ειναι εκτος απο ψυχοφθορο ,(και αυτο θα μου πεις το αντιμετωπιζεις ,μιας το "συνυθηζεις"),εκεινο ομως που δε "παλευετε"ειναι η ρομπα που μπορει να γινεις και να γελοιοποιηθεις εντελως ,καποια ατυχη στιγμη...συν τις φαγουρες και τα ξεκολληματα τα οποια αναφερθηκαν παραπανω.
Γιαααααα μια στιγμη ομως!!!
Το οπτικο αποτελεσμα ειναι τελειο και φυσικοτατο,ενα μεγαλο μερος του προβληματος αν αναλογιστει κανεις εχει λυθει..., σωστα?
Και αν κατσει και αναλογιστει λιγο περισσοτερο (ειμαι σιγουρος πολυ περισσοτεροι θα το χετε κανει),θα παρατηρησει οτι ολα τα μειωνεκτηματα της λυσης αυτης,ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ ,ανερχονται στη μη μονιμοτητα του προιοντος.
Φανταστητε λοιπον μια μερα αυτο το φυσικοτατο περουκακι να γινοταν με καποιο τροπο(που πιστευω δεν ειναι και τοσο δυσκολο) ενα με το κεφαλι (εστω χειρουργικα-με ραμματα κατι!)να μην εβγαινε ποτε ,οπως ποτε δεν βγαινει ενα ψευτικο δοντι του οδοντιατρου ,ή η σιλικονη-εμφυτευμα του πλαστικου ή ενας πλαστικος αρθρωτος συνδεσμος γονατου,τις αρθρωπλαστικης χειρουργηκης.
Με λιγα λογια θελω να πω πως ναι μεν τα μειωνεκτηματα της μεθοδου συμφωνω την καθιστουν "απαγορευτικη ",αλλα με βαση αυτο που αναφερα παραπανω πιστευω βρισκομαστε (μαλλον βρισκοντε καποιοι ,γιατι δεν εχω ανδ.αλωπεκια-ακομη τουλαχιστων :D-ολους τους αντρες τους φοβιζει ομως...) πολυ κοντα στην οριστικη λυση μια για παντα του προβληματος.

Βεβαια το ιδανικοτερο θα ητανε για ολους , μαζι με τα εμβολια που μας κανουν στο στρατο να μας καναν μια μερα μαζι και εμβολιο κατα τις ανδρ.αλωπεκιας και να μη καραφλιαζαμε ποτε οι ανδρες, ομως επειδη ακομη αυτο αργει πολυ απ'οτι βλεπω και επειδη τα φαρμακα δεν κανουν τιποτα,και η μεταμοσχευση δεν μπορει να σου δωσει τα μαλλια που ειχες παιδι...
Ετσι όπως τα λες ειναι φιλε.....αν με κάποιο τροπο γινόταν μόνιμο θα ηταν ότι καλύτερο υπάρχει !!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα