Veron, fue 3339grafts , 26 & 27/6 hdc

Συζήτηση στο φόρουμ 'Μεταμοσχεύση' που ξεκίνησε από το μέλος Veron, στις 11 Ιουνίου 2018.

Tags:
  1. Veron

Veron Member

Και μια κοντινη στην πληγη

Attached Files:

2. Avatar

Google AdSense Guest Advertisement

για να απενεργοποιήσεις τις διαφημίσεις.
  3. naruto

naruto Well-Known Member

Με 3300 μοσχευματα μονο για αυτο το κομματι,θα εισαι παρα πολυ καλα μροστα.Στην ουσια ξεκαθαρισες με το μπροστινο κομματι για παντα.Ειχες και καποια μαμα μαλλια ηδη εκει ...
    Η δοτρια σου τι δυνατοτητες εχει ακομα?
    Συζητησατε για το μελλον,περι crown-middle?

4. Adriano

Adriano Well-Known Member

Πολύ ωραίες φωτογραφίες. Εύχομαι τα καλύτερα. Σου πάει το κοντό κούρεμα.

Veron έχει κάνει like σε συτό.
  5. Veron

Veron Member

Η δοτρια εχει αρκετο ψωμι ακομα. Δεν καναμε καποια ουσιαστικη συζητηση , αλλα να σου πω την αληθεια ηδη εχω αρχισει να το σκεφτομαι :rolleyes: γιατι οπως βλεπεις υπαρχει μια σοβαρη αντιθεση με το crown.Νομιζω με max 3000grafts σε mid & crown (δικη μου εκτιμηση) ολοκληρωνεται το παζλ.
    Περιμενω πως και πως να περασουν οι μερες να μπορεσω να κουρεψω πλαινα και πισω για να ερθει σε μια συμμετρια το κεφαλι

6. hairlosscursed

hairlosscursed Well-Known Member

Προσοχή στα καπνογόνα στην 7 το πρώτο 6αμηνο....μπόμπα ....καλή επιτυχία

MariosOik έχει κάνει like σε συτό.
  7. John_John1

John_John1 Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic.

Θα μπορούσε να μεταφερθεί το νήμα στα περιστατικά τις κλινικής.
    Ευχαριστώ!

8. piros75

piros75 Well-Known Member

Veron δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά αυτό που αναφέρεις ως πληγή φαίνεται πως είναι μόλυνση, η οποία μπορεί και να εξαπλωθεί. Έχεις μιλήσει με την κλινική.

Ειλικρινά χωρίς να τρομάξεις δες τις φωτογραφίες του παρακάτω συνδέσμου και δες αν χρειάζεται να πάρεις αντιβίωση ή κάτι άλλο γιατί μπορεί στο σημείο αυτό να μην βγει τίποτα από τρίχες, ενώ αν εξαπλωθεί τότε θα μιλάμε για μεγάλο πρόβλημα:
    https://www.google.gr/search?biw=12....0....0...1c.1.64.img..2.0.0....0.7dgox5Sklxk

pfpf, MariosOik και Veron έχουν κάνει like σε αυτό.
  9. Veron

Veron Member

Φιλε @piros75 ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!Ευτυχως που σχολιασες γιατι επαγρυπνησες και εμενα και την κλινικη!Εμενα γιατι συνεχιζα να του φερομαι σαν "κακαδακι" ψεκαζα δλδ ακομα με νερο μεχρι να μαλακωσει και να φυγει με το λουσιμο(αν και συρρικνωνοταν σταδιακα).Αλλα και την κλινικη η οποια επικοινωνησε αμεσα μαζι μου μετα το σχολιο σου και που συστησε fucidin για 2-3μερες για να δουμε πως θα εξελιχθει!

piros75 και MariosOik έχουν κάνει like σε αυτό.
  10. piros75

piros75 Well-Known Member

Πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά. Είναι ύπουλες τέτοιου είδους μολύνσεις να δεν τις προλάβεις.

pfpf έχει κάνει like σε συτό.
  11. Veron

Veron Member

Update 2 εβδομαδων

Η 1η φωτογραφια δειχνει την εξελιξη μετα απο 3 μερες (πρωι-βραδυ) κρεμα Fucidin στο σημειο που παρουσιαστηκε πληγη-μολυνση.

Εχω αρχισει να βρισκω τριχουλες στο λουσιμο,πλεον εχω αρχισει να λουζομαι μια φορα την ημερα.

Attached Files:

12. spass

spass Active Member

ευτυχώς φαίνεται να επουλωθηκε σχετικά γρήγορα και χωρίς να έχει χαθεί κάτι απο grafts εάν μπορώ να διακρίνω καλά

13. athenian

athenian Well-Known Member

Τελικά δεν ήταν τραυματισμός?
    Μόλυνση ήταν?

14. Veron

Veron Member

Καλημερα,γιατρος δεν ειμαι αλλα αν λαβουμε υποψιν οτι με το που εβαλα fucidin μεσα σε μια μερα σχεδον εξαφανιστηκε τοτε ναι ηταν μολυνση.

15. Veron

Veron Member

***Φωτογραφιες κλινικης***

Attached Files:

John_John1 έχει κάνει like σε συτό.
  16. Pierre

Pierre Member

Φίλε μου σου εύχομαι ολόψυχα καλή φύτρωση! Μου θύμισες εμένα πέρυσι τέτοια περίπου εποχή.
    Πολύ προσοχή στον ήλιο και γενικά κατά τη διάρκεια των διακοπών (καπέλο απαραίτητα μαζί μέχρι την δύση του ήλιου)!
    Προσοχή επίσης μην τυχόν τραυματίσεις την ληπτρια (με ψιλο χτυπήματα).
    Κατά την άποψή μου αξίζει να ψεκάζεις για τον 1ο μήνα, ειδικά με τόση ζέστη θα σε ανακουφίζει πολύ!
    Τέλος, αν δεις ότι η πληγή επιμένει, μια βόλτα από δερματολόγο δεν βλάπτει (ειδικά μετά και την ταλαιπωρία που τράβηξες με την μεταμόσχευση)
    Και πάλι καλά αποτελέσματα εύχομαι!

17. John_John1

John_John1 Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic.

Με την πανοραμική φωτογραφία της κλινικής φαίνεται να είχες αρκετή αραίωση σαν και μένα τότε.
    Βέβαια και εσύ και εγώ δεν γλιτώνουμε την δεύτερη στο πίσω μισό του κεφαλιού
    Πάντως θα αλλάξει σημαντικά η εικόνα του προσώπου σου στο τελικό αποτέλεσμα.
    Υπομονή,έχουμε δρόμο μπροστά.

Μοιραστείτε τη σελίδα