Veron, fue 3339grafts , 26 & 27/6 hdc

Veron

Well-Known Member
Και μια κοντινη στην πληγη
 

Συνημμένα

  • 20180704_122626.jpg
    20180704_122626.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 887

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Με 3300 μοσχευματα μονο για αυτο το κομματι,θα εισαι παρα πολυ καλα μροστα.Στην ουσια ξεκαθαρισες με το μπροστινο κομματι για παντα.Ειχες και καποια μαμα μαλλια ηδη εκει ...
Η δοτρια σου τι δυνατοτητες εχει ακομα?
Συζητησατε για το μελλον,περι crown-middle?
 

Adriano

Well-Known Member
Update 1ης βδομαδας
    • Λουζομαι 2 φορες την μερα με τα 2 σαμπουαν της κλινικης,το 1ο (Octenisan) θα το συνεχισω μεχρι και την Κυριακη αν και μου ειχαν πει να το σταματησω μετα απο 3-4 μερες.
      Ο λογος ειναι οτι κατα την διαρκεια ενος απο τα λουσιματα στην κλινικη,η γυναικα που με ελουζε ισως εβαλες λιγο δυναμη παραπανω να φυγουν τα κακαδακια και εχει δημιουργησει μια μικρη πληγη.Πριν φυγω το ειδε και ο υπευθυνος της κλινικης αλλα με καθησυχασε.Ελπιζω να μην εχει επηρεασει τα μοσχευματα...Οποτε θα λουζομαι με το αντιμικροβιακο σαμπουαν μεχρι να κλείσει η πληγη
    • Εχω αρχισει να παιρνω βιοτινη 1000μg,ω3 1000μg και Skins,Nails and Hair formula της Solgar (καθε πρωι μετα το πρωινο)
    • Βαζω 1 φορα τη μερα λιγο πριν τον υπνο μεχρι να το απορροφήσει ειτε aloe vera ειτε κρεμα bepanthol στην δοτρια (με βοηθαει αρκετα στον υπνο)
    • Το πρηξιμο εχει φυγει εντελως το κεφαλι μου εχει ερθει στο φυσιολογικο του μεγεθοs
    • Αναμενω να μου στειλουν και τις φωτογραφιες τις κλινικης
    • Ολες οι φωτογραφιες ειναι με flash
    • Επομενο update στον 1ο μηνα

Πολύ ωραίες φωτογραφίες. Εύχομαι τα καλύτερα. Σου πάει το κοντό κούρεμα.
 

Veron

Well-Known Member
Με 3300 μοσχευματα μονο για αυτο το κομματι,θα εισαι παρα πολυ καλα μροστα.Στην ουσια ξεκαθαρισες με το μπροστινο κομματι για παντα.Ειχες και καποια μαμα μαλλια ηδη εκει ...
Η δοτρια σου τι δυνατοτητες εχει ακομα?
Συζητησατε για το μελλον,περι crown-middle?

Η δοτρια εχει αρκετο ψωμι ακομα. Δεν καναμε καποια ουσιαστικη συζητηση , αλλα να σου πω την αληθεια ηδη εχω αρχισει να το σκεφτομαι :rolleyes: γιατι οπως βλεπεις υπαρχει μια σοβαρη αντιθεση με το crown.Νομιζω με max 3000grafts σε mid & crown (δικη μου εκτιμηση) ολοκληρωνεται το παζλ.
Περιμενω πως και πως να περασουν οι μερες να μπορεσω να κουρεψω πλαινα και πισω για να ερθει σε μια συμμετρια το κεφαλι
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θα μπορούσε να μεταφερθεί το νήμα στα περιστατικά τις κλινικής.
Ευχαριστώ!
 

piros75

Well-Known Member
Veron δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά αυτό που αναφέρεις ως πληγή φαίνεται πως είναι μόλυνση, η οποία μπορεί και να εξαπλωθεί. Έχεις μιλήσει με την κλινική.

Ειλικρινά χωρίς να τρομάξεις δες τις φωτογραφίες του παρακάτω συνδέσμου και δες αν χρειάζεται να πάρεις αντιβίωση ή κάτι άλλο γιατί μπορεί στο σημείο αυτό να μην βγει τίποτα από τρίχες, ενώ αν εξαπλωθεί τότε θα μιλάμε για μεγάλο πρόβλημα:
https://www.google.gr/search?biw=12....0....0...1c.1.64.img..2.0.0....0.7dgox5Sklxk
 

Veron

Well-Known Member
Veron δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά αυτό που αναφέρεις ως πληγή φαίνεται πως είναι μόλυνση, η οποία μπορεί και να εξαπλωθεί. Έχεις μιλήσει με την κλινική.

Ειλικρινά χωρίς να τρομάξεις δες τις φωτογραφίες του παρακάτω συνδέσμου και δες αν χρειάζεται να πάρεις αντιβίωση ή κάτι άλλο γιατί μπορεί στο σημείο αυτό να μην βγει τίποτα από τρίχες, ενώ αν εξαπλωθεί τότε θα μιλάμε για μεγάλο πρόβλημα:
https://www.google.gr/search?biw=12....0....0...1c.1.64.img..2.0.0....0.7dgox5Sklxk

Φιλε @piros75 ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!Ευτυχως που σχολιασες γιατι επαγρυπνησες και εμενα και την κλινικη!Εμενα γιατι συνεχιζα να του φερομαι σαν "κακαδακι" ψεκαζα δλδ ακομα με νερο μεχρι να μαλακωσει και να φυγει με το λουσιμο(αν και συρρικνωνοταν σταδιακα).Αλλα και την κλινικη η οποια επικοινωνησε αμεσα μαζι μου μετα το σχολιο σου και που συστησε fucidin για 2-3μερες για να δουμε πως θα εξελιχθει!
 

piros75

Well-Known Member
Πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά. Είναι ύπουλες τέτοιου είδους μολύνσεις να δεν τις προλάβεις.
 

Veron

Well-Known Member
Update 2 εβδομαδων

Η 1η φωτογραφια δειχνει την εξελιξη μετα απο 3 μερες (πρωι-βραδυ) κρεμα Fucidin στο σημειο που παρουσιαστηκε πληγη-μολυνση.

Εχω αρχισει να βρισκω τριχουλες στο λουσιμο,πλεον εχω αρχισει να λουζομαι μια φορα την ημερα.
 

Συνημμένα

  • πληγη_μολυνση.jpg
    πληγη_μολυνση.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 752
  • πανοραμικη.jpg
    πανοραμικη.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 773

spass

Active Member
ευτυχώς φαίνεται να επουλωθηκε σχετικά γρήγορα και χωρίς να έχει χαθεί κάτι απο grafts εάν μπορώ να διακρίνω καλά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
ευτυχώς φαίνεται να επουλωθηκε σχετικά γρήγορα και χωρίς να έχει χαθεί κάτι απο grafts εάν μπορώ να διακρίνω καλά


Τελικά δεν ήταν τραυματισμός?
Μόλυνση ήταν?

Καλημερα,γιατρος δεν ειμαι αλλα αν λαβουμε υποψιν οτι με το που εβαλα fucidin μεσα σε μια μερα σχεδον εξαφανιστηκε τοτε ναι ηταν μολυνση.
 

Veron

Well-Known Member
***Φωτογραφιες κλινικης***
 

Συνημμένα

  • Πριν (4).jpg
    Πριν (4).jpg
    401.3 KB · Προβολές: 858
  • Πριν (5).jpg
    Πριν (5).jpg
    310.2 KB · Προβολές: 793
  • Αμέσως Μετά (2).jpg
    Αμέσως Μετά (2).jpg
    417.9 KB · Προβολές: 700
  • Αμέσως Μετά (1).jpg
    Αμέσως Μετά (1).jpg
    230.2 KB · Προβολές: 677
  • Αμέσως Μετά (3).jpg
    Αμέσως Μετά (3).jpg
    551.8 KB · Προβολές: 716

Pierre

Member
Φίλε μου σου εύχομαι ολόψυχα καλή φύτρωση! Μου θύμισες εμένα πέρυσι τέτοια περίπου εποχή.
Πολύ προσοχή στον ήλιο και γενικά κατά τη διάρκεια των διακοπών (καπέλο απαραίτητα μαζί μέχρι την δύση του ήλιου)!
Προσοχή επίσης μην τυχόν τραυματίσεις την ληπτρια (με ψιλο χτυπήματα).
Κατά την άποψή μου αξίζει να ψεκάζεις για τον 1ο μήνα, ειδικά με τόση ζέστη θα σε ανακουφίζει πολύ!
Τέλος, αν δεις ότι η πληγή επιμένει, μια βόλτα από δερματολόγο δεν βλάπτει (ειδικά μετά και την ταλαιπωρία που τράβηξες με την μεταμόσχευση)
Και πάλι καλά αποτελέσματα εύχομαι!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με την πανοραμική φωτογραφία της κλινικής φαίνεται να είχες αρκετή αραίωση σαν και μένα τότε.
Βέβαια και εσύ και εγώ δεν γλιτώνουμε την δεύτερη στο πίσω μισό του κεφαλιού
Πάντως θα αλλάξει σημαντικά η εικόνα του προσώπου σου στο τελικό αποτέλεσμα.
Υπομονή,έχουμε δρόμο μπροστά.
 

Veron

Well-Known Member
Update 1μηνας ++

Νομιζω εχει πεσει ενα 80%,ισως και λιγο παραπανω

 

Συνημμένα

  • 20180803_224627.jpg
    20180803_224627.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 762
  • 20180803_224859.jpg
    20180803_224859.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 741
  • 20180803_224801.jpg
    20180803_224801.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 717
  • PicsArt_08-03-11.09.15.jpg
    PicsArt_08-03-11.09.15.jpg
    1 MB · Προβολές: 717

Veron

Well-Known Member
Απο δοτρια.....παιρνεις oscar!

Η αληθεια ειναι οτι η δοτρια ειναι λες και δεν την εχεις πειραξει καθολου , δεν φαινεται κατι. Μακαρι η φυτρωση και το τελικο αποτελεσμα να ειναι αναλογο της διαχειρισης της δοτριας!
Σιγα σιγα τελειωνει το σαμπουαν που με ειχε προμηθεύσει η κλινικη, εχετε να προτεινετε καποιο για καθημερινη χρηση?
 
Μπλουζα