Toppik

Veron

Well-Known Member
Θελω να ρωτησω καποιον που εχει προσωπικη εμπειρια ΕΑΝ περνανε ολες οι συσκευασιες τοπκ απο χειραποσκευη σε αεροπλανο καθως και οι λακ
Θενξ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω προσωπικά έχω περάσει και σε αρκετά αεροδρόμια. Μακεδονία-Βενιζέλος-Κύπρου και εξωτερικού.
Προτιμούσα να τα σπάω σε συσκευασίες των 12 γραμμάριων (original toppik).
Έβαζα στο σχολικό σάκο ένα στην χειραποσκευή ένα και στην μεγάλη βαλίτσα. Αυτό το κάνα σε περίπτωση που έχανα κάτι.
Ποτέ δεν με ανάφερε κανένας τι είναι αυτό το κουτάκι.
 

Veron

Well-Known Member
Εγω προσωπικά έχω περάσει και σε αρκετά αεροδρόμια. Μακεδονία-Βενιζέλος-Κύπρου και εξωτερικού.
Προτιμούσα να τα σπάω σε συσκευασίες των 12 γραμμάριων (original toppik).
Έβαζα στο σχολικό σάκο ένα στην χειραποσκευή ένα και στην μεγάλη βαλίτσα. Αυτό το κάνα σε περίπτωση που έχανα κάτι.
Ποτέ δεν με ανάφερε κανένας τι είναι αυτό το κουτάκι.

η λακ?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πάνω από 100 ml έχεις θέμα. Συνήθως αυτά τα έβαζα στην μεγάλη βαλίτσα που πάει στις αποσκευές κάτω στο αεροπλάνο άλλα τελευταία φορά που ταξίδεψα με χειραποσκευή αγόρασα λακ από εκεί με μετά την άφησα εκεί.
Προσπάθησε να αγοράσεις μια μικρή από Super market η είδη καλλυντικών.
Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση να κάνουν τα στραβά μάτια το πολύ πολύ να την κατασχέσουν.
 

spi

Well-Known Member
Παιδιά με το Τοπικ που βάζω τώρα τελευταία βλέπω να πέφτουν περισσότερες τρίχες. Πόσο το αφήνετε στο μαλλί σας; Δεν ξέρω αν φταίει η άνοιξη
 

renos espresso

Active Member
Παιδιά με το Τοπικ που βάζω τώρα τελευταία βλέπω να πέφτουν περισσότερες τρίχες. Πόσο το αφήνετε στο μαλλί σας; Δεν ξέρω αν φταίει η άνοιξη
Καλο ειναι αμα το βαζεις το πρωι να το ξεβγαλεις το βραδυ καλα με σαμπουαν.
Δεν υπαρχει καποια αποδειξη οτι το τοππικ προκαλει τριχοπτωση.
Ομως λογικο ειναι κατα την προσωπικη μου αποψη οταν τουμπανιαζουμε με τοππικ να μην αναπνεει το κεφαλι μας και να εχουμε πτωση τριχων χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι θα σταματησει το τριχοθυλακιο να βγαζει τριχα..
Με αυτην την λογικη να μην κοιμασαι με τοππικ ετσι ωστε να υπαρχουν καποιες ωρες που ειναι καθαρο το κεφαλι σου!
 
παιδια τα μαλλια αν είναι να πεσουν θα πεσουν. μη μασατε από ΤΟΠΙΚ. βαζω από Σεπτεμβριο 2009 που ημουν Nw3 και κοντευω να φτασω πλεον Nw5. παταω τα 48 πλεον ηλικια.
 

renos espresso

Active Member
παιδια τα μαλλια αν είναι να πεσουν θα πεσουν. μη μασατε από ΤΟΠΙΚ. βαζω από Σεπτεμβριο 2009 που ημουν Nw3 και κοντευω να φτασω πλεον Nw5. παταω τα 48 πλεον ηλικια.
πω βρε φιλε μου! Αρχικα μπραβο για την θετικη σου ενεργεια.
Εγω το ειχα ξεκινησει το 2011 για επτα χρονια (εκανα μετα μμ και το σταματησα).
Ο λογος που μου εκανε εντυπωση να σου απαντησω ειναι οτι εγω που ειχα οπως και εσυ nw5 μου ηταν πολυ ψυχοφθορο η χρηση του τοππικ (να σου δωσω ομως και την πληροφορια οτι ουτε οι φιλοι μου ηξεραν για την χρηση τοππικ οποτε αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να αυξανεται η ψυχολογικη φθορα και πιεση μου)
 

dk1984

Member
Μια ερωτηση προς σε οσους χρησιμοποιουν τοπικ το τελευταιο καιρο παρατηρω να εχω θεμα ακομα και με χαλαρη βροχη οταν βαζω τοπικ κανει αμεσως σημαδια στο κεφαλι συν το οτι μονο με νερο φευγει ολο χωρις να βαλω σαμπουαν κατι που παλια δε το παρατηρουσα το εχω αγορασει απο ελληνικα σαιτ κομμωτηριων παιζει να ειναι fake η να το ανακατευουν με fake toppik.? Τα μπουκάλια μοιαζουν αυθεντικα
Να προσθεσω οτι το χρησιμοποιω χρονια δεν ειναι πρωτη φορα που βαζω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ναι,παίζει να είναι fake. Έχω πάρει από κομμωτήριο τελευταία με ακριβώς όλο ίδιο με το original toppik.
Σύγκρινε την σκόνη οπτικά με το μάτι και αν έχεις και original να δεις αν είναι ίδιο και επίσης παρατήρησε όταν το ρίχνεις στο κεφάλι αν βγαίνει δύσκολα από τις τρυπούλες,δηλαδή αν παιδεύεσαι πιο πολύ για να πέσει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Μια ερωτηση προς σε οσους χρησιμοποιουν τοπικ το τελευταιο καιρο παρατηρω να εχω θεμα ακομα και με χαλαρη βροχη οταν βαζω τοπικ κανει αμεσως σημαδια στο κεφαλι συν το οτι μονο με νερο φευγει ολο χωρις να βαλω σαμπουαν κατι που παλια δε το παρατηρουσα το εχω αγορασει απο ελληνικα σαιτ κομμωτηριων παιζει να ειναι fake η να το ανακατευουν με fake toppik.? Τα μπουκάλια μοιαζουν αυθεντικα
Να προσθεσω οτι το χρησιμοποιω χρονια δεν ειναι πρωτη φορα που βαζω
Έχει προχωρήσει η αραίωση σου?
 

tol

Well-Known Member
Mε το toppik.gr ειστε ευχαριστημένοι? Νομιζω ειναι λιγο χυμα η κατασταση τους εκει.
Φιλε Τασο, ειναι οντως λιγο χυμα, αλλά εχουν καλες τιμες στα προϊοντα.

Η μεγαλη συσκευασια των 55 γρ. στοιχιζει 64 ευρω και δωρεαν μεταφορικα.

Προσωπικα με καθημερινη χρηση βγαζω πανω απο τεσσερεις μηνες....επομενως το κοστος ειναι μικρο, το προϊον γνησιο και το αποτελεσμα αρκετα ικανοποιητικο.
 

tasos33

Well-Known Member
Φιλε Τασο, ειναι οντως λιγο χυμα, αλλά εχουν καλες τιμες στα προϊοντα.

Η μεγαλη συσκευασια των 55 γρ. στοιχιζει 64 ευρω και δωρεαν μεταφορικα.

Προσωπικα με καθημερινη χρηση βγαζω πανω απο τεσσερεις μηνες....επομενως το κοστος ειναι μικρο, το προϊον γνησιο και το αποτελεσμα αρκετα ικανοποιητικο.
Σήμερα ήρθε η παραγγελία, 1*55 και1*27 σύνολο 129 χωρίς την έκπτωση, αν και τους το είχα πει. Τις προηγούμενες φορές έπαιρνα 1*27 και 1*12 στα 74€ με έκπτωση συν κουριερ.
Επισης τις δύο τελευταίες φορές τα 12gr ήταν σαφώς λιγότερο από. 12γρ.
 

dk1984

Member
Έχει προχωρήσει η αραίωση σου?
Περιπου στα ιδια..Ξερω οτι με ρωτας μηπως και αραιωσα τοσο που δε στεκεται πια στο μαλλι αλλα το νερο μου κανει εντυπωση που που το διωχνει πανευκολα παλια εβαζα σαμπουαν τωρα με λιγη παραπανω πιεση το νερο και εχει φυγει με τη μια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας Ισως παραγγειλω και απο το τοπικgr μηπως και δω διαφορά
 

Ntinos2G

New Member
Καλησπέρα!
Έχω χρησιμοποιήσει μόνο ένα προϊόν της MANE που μοιάζει με το Toppik. Τα αποτελέσματα μου άρεσαν μπορώ να πω, αλλά αυτό το συγκεκριμένο βγάζει πολύ χρώμα... Είναι και το Toppik έτσι; Γενικά, μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο προϊόν το οποίο βγάζει ΜΟΝΟ ίνες και όχι χρώμα βαφής που σου κάθεται στο δέρμα;
Ευχαριστώ πολύ
 

tol

Well-Known Member
Καλησπέρα!
Έχω χρησιμοποιήσει μόνο ένα προϊόν της MANE που μοιάζει με το Toppik. Τα αποτελέσματα μου άρεσαν μπορώ να πω, αλλά αυτό το συγκεκριμένο βγάζει πολύ χρώμα... Είναι και το Toppik έτσι; Γενικά, μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο προϊόν το οποίο βγάζει ΜΟΝΟ ίνες και όχι χρώμα βαφής που σου κάθεται στο δέρμα;
Ευχαριστώ πολύ
Φιλε μου, αν εχεις διατηρησει δικα σου μαλλια (π.χ. το 50% της αρχικης πυκνοτητας) και δεν εχεις αδειες/φαλακρες περιοχες, το toppik κανει θαυματα. Δεν ειναι βαφη. Ειναι μονο ινες που καθονται στα ηδη υπαρχοντα μαλλια και δινουν ογκο και πυκνοτητα.

Με την προϋποθεση λοιπον οτι υπαρχει ηδη μια σχετικα καλη πυκνοτητα, το toppik μπορει να σε μεταμορφωσει σε Ρουβα, χωρις να γινεται αντιληπτο απο κανεναν.
 
Μπλουζα