Toppik

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Σε μερικά sites που τα έχει σε "κόντρα", αναφέρετε το nanogen ότι είναι καλύτερο στο να δίνει "σώμα" στα μαλλιά.
Μάλλον σε nanogen θα γυρίσω μου φαίνεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Δεν μου ήρθε ακόμη... Όπως και με το emu oil, μπήκε Ελλάντα στην ώρα του, έκανε να μου έρθει από Αθήνα 2 εβδομάδες... :mad:
 

tsakalos

New Member
Απ: Toppik

η μαγκια με τα κονσεαλερ ειναι να μαθεις να τα βαζεις σωστα. οσο πιο πολυ βαζεις τοσο χειροτερα ειναι. θελει να μην το παρακανεις ωστε να ειναι φυσικο αποτελεσμα και στο τοππικ αμα βαλεις την λακ φινιρισματος το σταθεροποιεις.
 

aprilianos

New Member
Απ: Toppik

Το haircubed το εχει δοκιμασει κανεις?
Εχει κατι βιντεακια εκει περα που φαινετε να κανει δουλεια και εαν ειναι και σπρει δεν εχει φοβο να πεσει στα ρουχα(?) εγω ηθελα να παρω τοπικ αλλα λογω της στολης :) που ειναι ασπρη δεν το διακινδυνευω γιατι εστω και 5-6 θα φαινονται.
 

@ggelos

New Member
Απ: Toppik

Άκη και εγώ nanogen θα πάρω την επόμενη φορά, αλλά επειδή ήταν γεμάτη η συσκευασία είμαι να μην παει χαμένη. Τσάκαλε σε αυτό που λες είσαι τσακαλος.:). 1000% δίκιο, όχι ποαότητα αλλά τεχνική.
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

@ggelos, λένε ότι το nano είναι ποιό δυνατό σε κράτημα.

Πάντως διάβασα κάπου και θα το τσεκάρω καλύτερα, ότι το ενεργό συστατικό του toppik, "keratin", με τον καιρό φράζει τα μαλλιά και δεν αφήνει να λάβουν οξυγόνο.
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Το δοκίμασα χτες. Μου ήρθε κανονικότατα, άρα το τελωνείο δεν το σταματά.
Δεν μπορώ να πω όμως ότι ενθουσιάστηκα.
Παρατήρησα ότι όντως, καλύπτει τα κενά σε χρόνο dt. Αλλά:
-Καταρχάς στο κουτί του αναφέρει ότι πρέπει να χρησιμοποιηθεί και το "λακ" (Firehold Spray) για να κολλήσουν οι ίνες. Αυτό δεν μου πολυάρεσε όταν το διάβασα, γιατί αν δεν έχουμε αυτό τί κάνουμε;
-Δεν κάθεται όπως θες. Θα πρέπει να έχεις και το ειδικό χτενάκι για να μην σου φεύγει προς το μέτωπο (αν βάζεις μπροστά).
-Βαζεις πολύ ποσότητα χωρίς να το θες. Χρειάζεται να χρησιμοποιησεις το ειδικό σπρέυ που δίνουν. Μαζί με την λακ και το σπρέυ, το κόστος ανεβαίνει πάρα πολύ.
-Αν σου φύγει λίγο, δείχνει σαν να έχεις κάρβουνο στο δέρμα. Αν βάλεις πολύ, κάθεται κάτω κάτω και πάλι δείχνει σαν να έβαλες κάρβουνο.
-Έριξα νερό με σφουγγάρι (αν βρέχει, θα σου πέφτει στο κεφάλι με περισσότερη δύναμη) για να δοκιμάσω. Αν είδατε το παραπάνω video, είναι ακριβώς έτσι. Μου έβγαλε μία γραμμή μαύρη, όπου κυλούσε το νερό. Επίσης, αν βραχούν τα μαλλιά, φαίνοντε άσχημα με το toppik.

Η γνώμη μου; Αν πάτε σε γραφείο για λίγες ώρες, χρησιμοποιήστε το. Ειδάλως, για εμένα το προϊόν δεν κάνει.
Ήδη, το ακύρωσα από την καθημερινή μου δραστηριότητα.

Με την λογική ότι μπορεί να πάτε πχ το πρωί στην δουλειά (βάζετε toppik), να γυρίσετε και να κάνετε μπάνιο, να πάτε πχ για καφέ μετά ή γυμναστήριο (βάζετε ξανά toppik), θα σας βγει το μήνα (αν το πάρετε από Ελλάδα) πανάκριβο.
Αν θέλετε να το πάρετε, κοιτάξτε από Αμερική. Είναι αρκετά φτηνότερο, δεν θα σας σταματήσει στο τελωνείο (αρκεί να το πάρετε με usps) και θα μπορέσετε να πάρετε και τα υπόλοιπα του (χτενάκι, σπρέυ και λακ) φτηνά. Αλλά στο σύνολο του είναι ακριβό.
Από μόνο του, το κουτάκι δηλαδή ΔΕΝ κάνει δουλειά ΣΩΣΤΗ.

Όσο αφορά τιμές, η Γαλλική αντιπροσωπία το δίνει 29,50 € (34.50 η δική μας). Δηλαδή στην Ευρώπη για να το πάρετε θα σας βγεί ακριβό.
Σύνολο τί θα χρειαστείτε (οι πρώτες τιμές αφορούν τις τιμές της αντίστοιχης Γαλλικής αντιπροσωπίας, σε παρένθεση με κόκκινο η τιμές της Ελληνικής αντιπροσωπίας για να δείτε διαφορά και τελευταίες οι αντίστοιχες της Αμερικής, για σύγκριση):
Regular Size Toppik 10.3 g 29,50 € (34.50€)(κάθε μήνα ή και δύο φορές τον μήνα, ανάλογα την χρήση) (15.5€ απο Αμερική)
Spray Maximizer Toppik 19,95 € (30€) (13.55€ απο Αμερική)
Toppik Hairline Optimizer 4,95 € (9,5€) (4.25€ απο Αμερική)
Toppik Firehold Spray 8,35 € (14,5€) (6.40€ απο Αμερική)
 

aprilianos

New Member
Απ: Toppik

Να σου πω την αληθεια ημουν πολυ σκεπτικος με αυτο ελεγα οτι για να κολλησουν ετσι δυσκολα, θα θελει και κατι αλλο ασε που μπορει να φυγουν και με το αλλο μετα απο καποιες ωρες και εαν εισαι στην δουλεια 8ωρο+ να πρεπει να βαζει καθε 3 ωρες.
Εαν ειναι ετσι που τα λες δεν αξιζει τον κοπο.
 

alopeciawarrior

New Member
Απ: Toppik

Admin είπε:
Το δοκίμασα χτες. Μου ήρθε κανονικότατα, άρα το τελωνείο δεν το σταματά.
Δεν μπορώ να πω όμως ότι ενθουσιάστηκα.
Παρατήρησα ότι όντως, καλύπτει τα κενά σε χρόνο dt. Αλλά:
-Καταρχάς στο κουτί του αναφέρει ότι πρέπει να χρησιμοποιηθεί και το "λακ" (Firehold Spray) για να κολλήσουν οι ίνες. Αυτό δεν μου πολυάρεσε όταν το διάβασα, γιατί αν δεν έχουμε αυτό τί κάνουμε;
-Δεν κάθεται όπως θες. Θα πρέπει να έχεις και το ειδικό χτενάκι για να μην σου φεύγει προς το μέτωπο (αν βάζεις μπροστά).
-Βαζεις πολύ ποσότητα χωρίς να το θες. Χρειάζεται να χρησιμοποιησεις το ειδικό σπρέυ που δίνουν. Μαζί με την λακ και το σπρέυ, το κόστος ανεβαίνει πάρα πολύ.
-Αν σου φύγει λίγο, δείχνει σαν να έχεις κάρβουνο στο δέρμα. Αν βάλεις πολύ, κάθεται κάτω κάτω και πάλι δείχνει σαν να έβαλες κάρβουνο.
-Έριξα νερό με σφουγγάρι (αν βρέχει, θα σου πέφτει στο κεφάλι με περισσότερη δύναμη) για να δοκιμάσω. Αν είδατε το παραπάνω video, είναι ακριβώς έτσι. Μου έβγαλε μία γραμμή μαύρη, όπου κυλούσε το νερό. Επίσης, αν βραχούν τα μαλλιά, φαίνοντε άσχημα με το toppik.

Η γνώμη μου; Αν πάτε σε γραφείο για λίγες ώρες, χρησιμοποιήστε το. Ειδάλως, για εμένα το προϊόν δεν κάνει.
Ήδη, το ακύρωσα από την καθημερινή μου δραστηριότητα.

Με την λογική ότι μπορεί να πάτε πχ το πρωί στην δουλειά (βάζετε toppik), να γυρίσετε και να κάνετε μπάνιο, να πάτε πχ για καφέ μετά ή γυμναστήριο (βάζετε ξανά toppik), θα σας βγει το μήνα (αν το πάρετε από Ελλάδα) πανάκριβο.
Αν θέλετε να το πάρετε, κοιτάξτε από Αμερική. Είναι αρκετά φτηνότερο, δεν θα σας σταματήσει στο τελωνείο (αρκεί να το πάρετε με usps) και θα μπορέσετε να πάρετε και τα υπόλοιπα του (χτενάκι, σπρέυ και λακ) φτηνά. Αλλά στο σύνολο του είναι ακριβό.
Από μόνο του, το κουτάκι δηλαδή ΔΕΝ κάνει δουλειά ΣΩΣΤΗ.

Όσο αφορά τιμές, η Γαλλική αντιπροσωπία το δίνει 29,50 € (34.50 η δική μας). Δηλαδή στην Ευρώπη για να το πάρετε θα σας βγεί ακριβό.
Σύνολο τί θα χρειαστείτε (οι πρώτες τιμές αφορούν τις τιμές της αντίστοιχης Γαλλικής αντιπροσωπίας, σε παρένθεση με κόκκινο η τιμές της Ελληνικής αντιπροσωπίας για να δείτε διαφορά και τελευταίες οι αντίστοιχες της Αμερικής, για σύγκριση):
Regular Size Toppik 10.3 g 29,50 € (34.50€)(κάθε μήνα ή και δύο φορές τον μήνα, ανάλογα την χρήση) (15.5€ απο Αμερική)
Spray Maximizer Toppik 19,95 € (30€) (13.55€ απο Αμερική)
Toppik Hairline Optimizer 4,95 € (9,5€) (4.25€ απο Αμερική)
Toppik Firehold Spray 8,35 € (14,5€) (6.40€ απο Αμερική)

εγώ διαφωνώ ΕΝΤΕΛΩΣ
βάζω ΤΟΠΠΙΚ 2 χρόνια τώρα και δεν το ξέρει ούτε η γκομενά μου!
Έχω αραίωση μπροστά και πίσω και αν εξαιρέσεις τις 2-3 πρώτες φορές μέχρι να πάρω το ...κολάϊ :D ποτέ δεν έχει κιλήσει ούτε έχει λερώσει. μόνο το μπανιο μου λερώνεται ο νεροχύτης λίγο. Λακ δεν βάζω, δεν είναι απαραίτητο. πάω gym, και ακομα αμα γίνω μούσκεμα δεν φαίνεται. μα΄λλον δεν το έβαλες σωστά Admin. τώρα για βροχή κτλ, γενικά όταν βρέχει ΟΛΟΙ μας προστατευόμαστε οχι για το Τοππικ αλλά για να μην αρπαξουμε καμια πνευμονία! ασε που αν εχεις αραιά μαλλια έχεις αλλο ένα λόγο να προσέχεις με τη βροχή διότι τα βρεγμενα μαλλιά δείχνουν ΑΚΟΜΑ πιο αραιά.
Το μόνο προβλημα με το Τοππικ ειναι πως μου αρέσει τόσο πολυ η εικόνα μου μετά που όταν λούζομαι ... στεναχωριέμαι! αμα μπορέσω να βγάλω τόσα μαλλια ωστε να δείχνω μόνος μου τόσο πυκνός, δεν θέλω ΤΙΠΟΤΑ άλλο!
Αν δεν το θες άλλο, στείλτο μου εμένα! :p
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

aprilianos είπε:
Να σου πω την αληθεια ημουν πολυ σκεπτικος με αυτο ελεγα οτι για να κολλησουν ετσι δυσκολα, θα θελει και κατι αλλο ασε που μπορει να φυγουν και με το αλλο μετα απο καποιες ωρες και εαν εισαι στην δουλεια 8ωρο+ να πρεπει να βαζει καθε 3 ωρες.
Εαν ειναι ετσι που τα λες δεν αξιζει τον κοπο.

Τσέκαρε και τις τιμές που βάζω και αν θέλεις δοκίμασε το από έξω πάντα. ΧΩΡΙΣ τα υπόλοιπα που παρέχει η εταιρία, μην περιμένεις σωστό αποτέλεσμα.

alopeciawarrior είπε:
εγώ διαφωνώ ΕΝΤΕΛΩΣ
βάζω ΤΟΠΠΙΚ 2 χρόνια τώρα και δεν το ξέρει ούτε η γκομενά μου!
Έχω αραίωση μπροστά και πίσω και αν εξαιρέσεις τις 2-3 πρώτες φορές μέχρι να πάρω το ...κολάϊ :D ποτέ δεν έχει κιλήσει ούτε έχει λερώσει. μόνο το μπανιο μου λερώνεται ο νεροχύτης λίγο. Λακ δεν βάζω, δεν είναι απαραίτητο. πάω gym, και ακομα αμα γίνω μούσκεμα δεν φαίνεται. μα΄λλον δεν το έβαλες σωστά Admin. τώρα για βροχή κτλ, γενικά όταν βρέχει ΟΛΟΙ μας προστατευόμαστε οχι για το Τοππικ αλλά για να μην αρπαξουμε καμια πνευμονία! ασε που αν εχεις αραιά μαλλια έχεις αλλο ένα λόγο να προσέχεις με τη βροχή διότι τα βρεγμενα μαλλιά δείχνουν ΑΚΟΜΑ πιο αραιά.
Το μόνο προβλημα με το Τοππικ ειναι πως μου αρέσει τόσο πολυ η εικόνα μου μετά που όταν λούζομαι ... στεναχωριέμαι! αμα μπορέσω να βγάλω τόσα μαλλια ωστε να δείχνω μόνος μου τόσο πυκνός, δεν θέλω ΤΙΠΟΤΑ άλλο!
Αν δεν το θες άλλο, στείλτο μου εμένα! :p
Που διαφωνείς, στις τιμές ή στο τι είδα; Γιατί γράφω 5 πράγματα που παρατήρησα. Σε ποιό ακριβώς διαφωνείς.
Θα σου το στείλω, αν το θες.
Όσο για την πνευμονία, ποτέ δεν με ενόχλησε η βροχή. Αν έχω toppik, θα με ενοχλήσει η βροχή, πρώτη φορά στην ζωή μου...
Είπα και εγραψα ότι παρατήρησα.
Αυτό με την γκόμενα σου, δεν το πιστεύω. Αν το παρατηρήσεις από κοντά, φαίνεται ότι κάτι γίνεται στα σημεία που έχεις το αραίωμα, ειδικά αν έχεις και πολύ αραίωμα.
Το ότι καλύπτει τα σημεία που πέφτει, τα καλύπτει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alopeciawarrior

New Member
Απ: Toppik

Admin είπε:
[quote author=aprilianos link=topic=74.msg4792#msg4792 date=1230218625]
Να σου πω την αληθεια ημουν πολυ σκεπτικος με αυτο ελεγα οτι για να κολλησουν ετσι δυσκολα, θα θελει και κατι αλλο ασε που μπορει να φυγουν και με το αλλο μετα απο καποιες ωρες και εαν εισαι στην δουλεια 8ωρο+ να πρεπει να βαζει καθε 3 ωρες.
Εαν ειναι ετσι που τα λες δεν αξιζει τον κοπο.

Τσέκαρε και τις τιμές που βάζω και αν θέλεις δοκίμασε το από έξω πάντα. ΧΩΡΙΣ τα υπόλοιπα που παρέχει η εταιρία, μην περιμένεις σωστό αποτέλεσμα.

alopeciawarrior είπε:
εγώ διαφωνώ ΕΝΤΕΛΩΣ
βάζω ΤΟΠΠΙΚ 2 χρόνια τώρα και δεν το ξέρει ούτε η γκομενά μου!
Έχω αραίωση μπροστά και πίσω και αν εξαιρέσεις τις 2-3 πρώτες φορές μέχρι να πάρω το ...κολάϊ :D ποτέ δεν έχει κιλήσει ούτε έχει λερώσει. μόνο το μπανιο μου λερώνεται ο νεροχύτης λίγο. Λακ δεν βάζω, δεν είναι απαραίτητο. πάω gym, και ακομα αμα γίνω μούσκεμα δεν φαίνεται. μα΄λλον δεν το έβαλες σωστά Admin. τώρα για βροχή κτλ, γενικά όταν βρέχει ΟΛΟΙ μας προστατευόμαστε οχι για το Τοππικ αλλά για να μην αρπαξουμε καμια πνευμονία! ασε που αν εχεις αραιά μαλλια έχεις αλλο ένα λόγο να προσέχεις με τη βροχή διότι τα βρεγμενα μαλλιά δείχνουν ΑΚΟΜΑ πιο αραιά.
Το μόνο προβλημα με το Τοππικ ειναι πως μου αρέσει τόσο πολυ η εικόνα μου μετά που όταν λούζομαι ... στεναχωριέμαι! αμα μπορέσω να βγάλω τόσα μαλλια ωστε να δείχνω μόνος μου τόσο πυκνός, δεν θέλω ΤΙΠΟΤΑ άλλο!
Αν δεν το θες άλλο, στείλτο μου εμένα! :p
Που διαφωνείς, στις τιμές ή στο τι είδα; Γιατί γράφω 5 πράγματα που παρατήρησα. Σε ποιό ακριβώς διαφωνείς.
Θα σου το στείλω, αν το θες.
Όσο για την πνευμονία, ποτέ δεν με ενόχλησε η βροχή. Αν έχω toppik, θα με ενοχλήσει η βροχή, πρώτη φορά στην ζωή μου...
Είπα και εγραψα ότι παρατήρησα.
Αυτό με την γκόμενα σου, δεν το πιστεύω. Αν το παρατηρήσεις από κοντά, φαίνεται ότι κάτι γίνεται στα σημεία που έχεις το αραίωμα, ειδικά αν έχεις και πολύ αραίωμα.
Το ότι καλύπτει τα σημεία που πέφτει, τα καλύπτει.
[/quote]

Νομίζω είμαι ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΟΣ που διαφωνώ.
Αν και διαφωνώ ΚΑΙ στα υπόλοιπα που λες αλλά δεν θα το κάνω θέμα. Είσαι Admin, είμαι newbie και δεν έχω όρεξη να με διαγράφεις!
Τώρα αν με πιστεύεις η όχι, αυτό είναι πρόβλημά σου!
Και εγώ ΔΕΝ πιστεύω κάποια από αυτά που γράφεις, εκτός να έχεις κάποιο αλάθητο ή
κάποιο Όρκο ειλικρίνειας που οι υπόλοιποι ΔΕΝ έχουν κάνει!
το αν φαίνεται στα ΔΙΚΑ μου μαλλιά ή ΟΧΙ το ξέρω εγώ.
Εσύ να ξέρεις για τα δικά σου.
Έσυ το έγραψες αυτό που παρατήρησες με τη μία φορά εγώ το βάζω σχεδόν κάθε μέρα από τότε που είμουν Ολλανδία, που ΒΡΕΧΕΙ συχνά.
το DERMATCh ας πούμε, ΔΕΝ φεύγει ακόμα και να σε μπουγελώσουν. το Τοππικ μαλλον θα φύγει, αν και μπουγέλο έχω να φάω από το γυμνάσιο!
Μήπως να κάνei κάποιος ένα review με ολα τα προιόντα αυτά κάτω από EXTREME συνθήκες?
Μπουγέλο, Τροχαίο ατύχημα, Ελευθερη πτώση, Head Banging σε Death συναυλία, ανάβαση Ιμαλαίων και να δούμε? :p
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Καταρχάς αυτό με την διαγραφη το θεωρώ άκυρο που το πρόσθεσες, αλλά αφού το είπες ας σου απαντήσω. ΚΑΝΕΝΑ δεν διαγράφω, επειδή έτυχε να έχουμε αντίθετη γνώμη.
Σε ποιό ακριβώς διαφωνείς; Στο ότι αναφέρει η εταιρία την χρήση της λακ; Στην τιμή που έχει Ελλάδα και είναι διπλάσια -σχεδόν- από Αμερική; Στο ότι με το νερό φεύγει; Στο ότι καλύπτει τα κενά σε χρόνο dt;
Στο ότι βάζεις πολύ ποσότητα χωρις να το θες; Άλλωστε και η εταιρία η ιδια συνιστά να χρησιμοποιούμε την συσκευή σπρέυ που η ίδια πουλάει για να κάνουμε οικονομία στο προϊόν της, δεν τα λέω μόνον εγώ.
Τώρα αυτά με τα μπουγέλα, τροχαία κλπ ας μην το αναλύσουμε. Αμα είναι να κάνουμε συζήτηση, ας κάνουμε.Άμα είναι να κάνουμε χαβαλέ, πες μου να ξέρω.

Το παραπάνω video, που δείχνει κάποιον να ιδρώνει και να του στάζει, μπορεί να συμβεί στον καθένα μας.

Επίσης, όπως θα πρόσεξες, αναφέρω τιμές και λέω να το πάρει κάποιος που θα πάει σε γραφείο κλπ. Δεν είπα να μην το πάρει κανένας. Αλλά θα δοκιμάσω και το nano, που λένε εχει καλύτερο κράτημα.
Σε εμένα δεν έκατσε καλά και όπως μπορεί να διαβάσει ο καθένας, αναφέρω το "εμένα" και το έχω και bold στο post μου.

Αν εσένα σου κάνει δουλειά, ΟΚ. Δεν σου είπα να το σταματήσεις κιόλας. Αλλά μην φανατίζεσαι και με κάποιο προϊόν. Γιατί λογικό είναι αν φανατίζεσαι, ότι γράψει/πει κάποιος που δεν μας αρέσει, μας την δίνει.

Το ότι δεν πιστεύεις κάτι που γράφω, είναι απολύτος δικαίωμα σου. Το αν έχω πάρει όρκο ειλικρίνιας ή έχω το αλάθητο που λες, θα πω ότι απλώς έχω μάθει να λέω ότι βλέπω. Αυτά είδα κατα την χρήση του toppik, αυτά έγραψα...

Αν θες να κάνεις σωστή συζήτηση, άσε τα "Head Banging" και κάνε μου quote μόνο αυτά που διαφωνείς, γράφωντας μου και το λόγο.
Μπορεί να έκανα λάθος και θα το διορθώσω...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

alopeciawarrior εσυ μπορει να το βαζεις και 10 χρονια αυτο
οκ ο ακης το εβαλε 1 η 2 και δεν του εκατσε ισως να μην το εβαλε καλα
ισως εχει δικιο ισως εχει αδικο

εσυ που το βαζεις τοσο καιρο και το εχεις δοκιμασει θα επρεπε να δωσεις μερικα tips σε ολους οσους θελουν να το δοκιμασουν
για το πως το βαζεις καλυτερα
σε πια αποσταση
ποια τα συχνα λαθη που κανουν στην αρχη οι χρηστες και λοιπα λογω επειριας σου

και να αφησεις τις ειρωνιες τυπου

"""Και εγώ ΔΕΝ πιστεύω κάποια από αυτά που γράφεις, εκτός να έχεις κάποιο αλάθητο ή
κάποιο Όρκο ειλικρίνειας που οι υπόλοιποι ΔΕΝ έχουν κάνει! """""

"""Αν και διαφωνώ ΚΑΙ στα υπόλοιπα που λες αλλά δεν θα το κάνω θέμα. Είσαι Admin, είμαι newbie και δεν έχω όρεξη να με διαγράφεις!""""


νομιζω δεν αξίζει να μιλας ετσι σε εναν ανθρωπο που δεν εχει δωσει τετοια δειγματα γραφης
οπως ο ακης
ουτε πέταξε κανεναν εξω ετσι απλα χωρις λογω (βλεπε κακες λεξουλες προς μελη) και (διαγραψτε με διαγραψτε με ) για οσους παλιους θυμουνται
 

@ggelos

New Member
Απ: Toppik

Admin είπε:
Αυτό με την γκόμενα σου, δεν το πιστεύω. Αν το παρατηρήσεις από κοντά, φαίνεται ότι κάτι γίνεται στα σημεία που έχεις το αραίωμα, ειδικά αν έχεις και πολύ αραίωμα.
Το ότι καλύπτει τα σημεία που πέφτει, τα καλύπτει.

Όσο αναφορα τη γκόμενα, ούτε η δικιά μου το έχει καταλάβει. Δεν έχω λόγο να πω κάτι που δεν ισχυει. Εγώ πάντως σέβομαι την αποψη του Άκη, υπάρχουν αρκετά άτομα που δεν τα καλύπτει. Πάντως εγω που το χρησιμοποιώ με το maximiser δεν μου πέφτει ούτε στο νιπτήρα(πόλυ σπανια και μόνο στις αρχές. Όπως είπε και ο τσάκαλος, δεν θέλει ποσότητα θελει τέχνη.
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

@ggelos, σου διόρθωσα το post σου για να ξεχωρίζει το quote από το δικό σου post.

Αυτό αναφέρω και εγώ @ggelos. Ρίχνεις πολύ ποσότητα χωρίς να το θες. Άλλωστε η εταιρία συνιστά για να κάνεις οικονομία, καλό είναι να πάρεις και το maximiser. Χωρίς αυτό, ΔΕΝ μπορείς να υπολογίσεις το προϊόν που θα πέσει. Ή τουλάχιστον σε εμένα. Φανταστείτε το, όσοι δεν το έχετε δει, είναι σαν ένα κουτί με τρύπες επάνω. Το ρίχνεις όπως ρίχνεις το αλάτι στο φαγητό. Δεν μπορείς να υπολογίσεις εύκολα (τουλάχιστον στην αρχή) που και πόσο θα πέσει.

Αλλά, καλύπτει ΑΜΕΣΑ τα κενά. Αυτό είναι το καλό του και πρέπει να λέγεται. Άμεσα. Όπου και αν πέσει, τα καλύπτει. Υπόψην, δεν έχω το maximiser, οπότε σε εμένα έπεσε παραπάνω ποσότητα και φαίνονταν.

Και κάτι ακόμη. Δεν το έθαψα το προϊόν, αλλά τα αρνητικά του που είδα τα είπα. Αν πάρω το maximiser και την λακ, λογικό είναι να δω καλύτερα αποτελέσματα. Αλλά σκέτο, δεν το συνιστώ. Άλλωστε, έγραψα και τιμές από Γαλλία, Ελλάδα και Αμερική για να μπορεί ο καθένας να επιλέξει και να δει από που τον συμφέρει να το αγοράσει.

Απλώς μου φαίνεται περίεργος ο φανατισμός μερικών. Εμένα πχ μου αρέσει το Revivogen, γιατί μου έδωσε αποτελέσματα. Αλλά δεν θα "την πω" σε κάποιον που δεν το θέλει. Θα του προτείνω ή το Ζιχ (επειδή λένε πολλοί που το δοκίμασαν καλά λόγια) ή το proscar.
Αλλά δεν θα μαλώσω κιόλας για ένα προϊόν. Εδώ δεν μαλώνω για ομάδα ή κομμα, θα μαλώσω για κάτι τελείος άσχετο;

Παναγιωτης είπε:
ουτε πέταξε κανεναν εξω ετσι απλα χωρις λογω (βλεπε κακες λεξουλες προς μελη) και (διαγραψτε με διαγραψτε με ) για οσους παλιους θυμουνται
3 είναι με ban. Ο πρώτος το είχε δει και καλά social network και έστελνε pm για να γνωριστεί με άτομα από εδώ, ο 2ος ο Στράτος που έβριζε και ο 3ος αυτός που έλεγε καραφλοκάγκουρες μερικά μέλη (δεν θυμάμαι το nick του).
Αλλά αυτό το συγκεκριμένο που ανέφερε ο alopeciawarrior ("Είσαι Admin, είμαι newbie και δεν έχω όρεξη να με διαγράφεις"), έχει και το μυνηματάκι του μέσα. Δεν το είπε, πιστεύω, έτσι όπως διαβάζεται στην αρχή, το είπε με άλλο σκοπό.
 

alopeciawarrior

New Member
Απ: Toppik

Παναγιωτης είπε:
alopeciawarrior εσυ μπορει να το βαζεις και 10 χρονια αυτο
οκ ο ακης το εβαλε 1 η 2 και δεν του εκατσε ισως να μην το εβαλε καλα
ισως εχει δικιο ισως εχει αδικο

δες την απάντησ'η μου παραπάνω

εσυ που το βαζεις τοσο καιρο και το εχεις δοκιμασει θα επρεπε να δωσεις μερικα tips σε ολους οσους θελουν να το δοκιμασουν
για το πως το βαζεις καλυτερα
σε πια αποσταση
ποια τα συχνα λαθη που κανουν στην αρχη οι χρηστες και λοιπα λογω επειριας σου




και να αφησεις τις ειρωνιες τυπου

"""Και εγώ ΔΕΝ πιστεύω κάποια από αυτά που γράφεις, εκτός να έχεις κάποιο αλάθητο ή
κάποιο Όρκο ειλικρίνειας που οι υπόλοιποι ΔΕΝ έχουν κάνει! """""

"""Αν και διαφωνώ ΚΑΙ στα υπόλοιπα που λες αλλά δεν θα το κάνω θέμα. Είσαι Admin, είμαι newbie και δεν έχω όρεξη να με διαγράφεις!""""


νομιζω δεν αξίζει να μιλας ετσι σε εναν ανθρωπο που δεν εχει δωσει τετοια δειγματα γραφης
οπως ο ακης
ουτε πέταξε κανεναν εξω ετσι απλα χωρις λογω (βλεπε κακες λεξουλες προς μελη) και (διαγραψτε με διαγραψτε με ) για οσους παλιους θυμουνται

ΜΕΤΑ θα συνδεθώ με το προιόν και ΔΕΝ το θέλω.
Είναι ΔΥΣΚΟΛο έως αδύνατο σε ΠΟΛΛΟΥΣ να ξεχωρήσουν το άτομο από τη γνώμη
και δεν έχω καμία όρεξη για άλλες επιθέσεις.
δεν είναι καμιά επιστήμη, ΟΛΟΙ μπορούν να το μάθουν ΜΟΝΟΙ τους

έχω δει αλλού να πετάνε έξω, σε forum εξωτερικού.
Το δείγμα γραφής είναι να λέιε πως δεν με πιστεύει όταν λέω πως δεν το ξέρει ουτε η γκόμενά μου.
Δείχνει κακούς τρόπους.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ για αυτόν ύπάρχει άλλος ένας ψεύτης που ΟΥΤΕ αυτού η γκόμενα το ξέρει!
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Ρε alopeciawarrior το τι κάνουν έξω σε άλλα foras είναι δικαίωμα τους.
Και σε πολλά foras μοιράζουν παράνομα αρχεία κλπ, πρέπει να κάνουμε και εδώ το ίδιο;
Το ότι δεν πίστεψα κάτι, δεν πάει να πει ότι είσαι ψεύτης. Άλλωστε, αν θελήσω να σε κατηγορήσω ψεύτη, θα σου το πώ κατάμουτρα.

Τώρα, η γκόμενα σου που κολλάει στο όλο θέμα; Αυτό και μόνο σου δείχνει το τρόπο γραφής μου; Απο εκεί μπορείς να καταλάβεις τους τρόπους μου; Αν ναι, μπράβο σου.

Anyway, δεν το συνεχίζω το θέμα, γιατί δεν πρόκειται να κάνουμε διάλογο.
Επίσης και ο kolokotronis μου έλεγε για το επίπεδο μου. Τόση σημασία έχει αν έχω καλούς τρόπους; Δεν νομίζω να έχω κάνει επίθεση σε κανένα, το αντίθετο μάλιστα, έχω βοηθήσει πολλούς. Τώρα, αν παρεξηγήθηκες με το προϊόν όπως το παρουσίασα δεν έχω να πω κάτι.
Το ότι δεν πιστεύω ότι ούτε η γκόμενα σου το κατάλαβε, δεν εννοούσα ότι είσαι ψεύτης, απλώς εννοούσα λιγάκι δύσκολο για μία που σε βλέπει καθημερινά -σχεδόν- και από κοντά, να μην παρατήρησε αλλαγή. Μπορεί να μην σου το είπε. Αλλά δεν θυμάμαι να έγραψα σε κάποιο post μου την λέξη "ψεύτης". Είρωνας, μπορείς να θεωρηθείς από το post σου που μου απάντησες.
 

alopeciawarrior

New Member
Απ: Toppik

Admin είπε:
@ggelos, σου διόρθωσα το post σου για να ξεχωρίζει το quote από το δικό σου post.

Αυτό αναφέρω και εγώ @ggelos. Ρίχνεις πολύ ποσότητα χωρίς να το θες. Άλλωστε η εταιρία συνιστά για να κάνεις οικονομία, καλό είναι να πάρεις και το maximiser. Χωρίς αυτό, ΔΕΝ μπορείς να υπολογίσεις το προϊόν που θα πέσει. Ή τουλάχιστον σε εμένα. Φανταστείτε το, όσοι δεν το έχετε δει, είναι σαν ένα κουτί με τρύπες επάνω. Το ρίχνεις όπως ρίχνεις το αλάτι στο φαγητό. Δεν μπορείς να υπολογίσεις εύκολα (τουλάχιστον στην αρχή) που και πόσο θα πέσει.

Αλλά, καλύπτει ΑΜΕΣΑ τα κενά. Αυτό είναι το καλό του και πρέπει να λέγεται. Άμεσα. Όπου και αν πέσει, τα καλύπτει. Υπόψην, δεν έχω το maximiser, οπότε σε εμένα έπεσε παραπάνω ποσότητα και φαίνονταν.

Και κάτι ακόμη. Δεν το έθαψα το προϊόν, αλλά τα αρνητικά του που είδα τα είπα. Αν πάρω το maximiser και την λακ, λογικό είναι να δω καλύτερα αποτελέσματα. Αλλά σκέτο, δεν το συνιστώ. Άλλωστε, έγραψα και τιμές από Γαλλία, Ελλάδα και Αμερική για να μπορεί ο καθένας να επιλέξει και να δει από που τον συμφέρει να το αγοράσει.

Απλώς μου φαίνεται περίεργος ο φανατισμός μερικών. Εμένα πχ μου αρέσει το Revivogen, γιατί μου έδωσε αποτελέσματα. Αλλά δεν θα "την πω" σε κάποιον που δεν το θέλει. Θα του προτείνω ή το Ζιχ (επειδή λένε πολλοί που το δοκίμασαν καλά λόγια) ή το proscar.
Αλλά δεν θα μαλώσω κιόλας για ένα προϊόν. Εδώ δεν μαλώνω για ομάδα ή κομμα, θα μαλώσω για κάτι τελείος άσχετο;
Admin, βλέπω που το πάς.
έγραψα τι γνώμη μου, ΈΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ και ΟΧΙ έπειτα από μια ΟΠΩΣ ΕΣΥ
ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΣ την ειλικρίνειά μου, σου απαντάω μετά από ΕΠΙΜΟΝΗ σου για λεπτομερή παραθεση των διαφωνιών μου και ΤΩΡΑ μιλάς για φανατισμό?
μαλλόν ΕΣΥ φαίνεται να έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το προιόν....ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ? ???
Παναγιωτης είπε:
ουτε πέταξε κανεναν εξω ετσι απλα χωρις λογω (βλεπε κακες λεξουλες προς μελη) και (διαγραψτε με διαγραψτε με ) για οσους παλιους θυμουνται
3 είναι με ban. Ο πρώτος το είχε δει και καλά social network και έστελνε pm για να γνωριστεί με άτομα από εδώ, ο 2ος ο Στράτος που έβριζε και ο 3ος αυτός που έλεγε καραφλοκάγκουρες μερικά μέλη (δεν θυμάμαι το nick του).

Αλλά αυτό το συγκεκριμένο που ανέφερε ο alopeciawarrior ("Είσαι Admin, είμαι newbie και δεν έχω όρεξη να με διαγράφεις"), έχει και το μυνηματάκι του μέσα. Δεν το είπε, πιστεύω, έτσι όπως διαβάζεται στην αρχή, το είπε με άλλο σκοπό.
[/quote]

Μπορεί να έχεις δίκιο.
ΕΧΕΙΣ ένα forum με παιδιά που μας απασχολούν τα μαλλιά μας και έχω την εντύπωση πως κατευθύνεις ΕΝΤΟΝΑ κάποια πράγματα.
Όταν ειδικά έχεις την αγένεια να λές σε κάποιον πως δεν πιστεύεις μια ΜΑΡΤΥΡΙΑ του για ΑΛΛΟ άτομο, κατανταει ύποπτο.
Υπό το φως αυτών των γεγονότων, ΔΕΝ θα μου φαινόταν περίεργο να με διαγράψεις.
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

alopeciawarrior είπε:
Admin, βλέπω που το πάς.
έγραψα τι γνώμη μου, ΈΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ και ΟΧΙ έπειτα από μια ΟΠΩΣ ΕΣΥ
ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΣ την ειλικρίνειά μου, σου απαντάω μετά από ΕΠΙΜΟΝΗ σου για λεπτομερή παραθεση των διαφωνιών μου και ΤΩΡΑ μιλάς για φανατισμό?
μαλλόν ΕΣΥ φαίνεται να έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το προιόν....ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ? ???

alopeciawarrior είπε:
ΝΑΙ. Μπορεί να έχεις δίκιο.
ΕΧΕΙΣ ένα forum με παιδιά που μας απασχολούν τα μαλλιά μας και έχω την εντύπωση πως κατευθύνεις ΕΝΤΟΝΑ κάποια πράγματα.
Όταν ειδικά έχεις την αγένεια να λές σε κάποιον πως δεν πιστεύεις μια ΜΑΡΤΥΡΙΑ του για ΑΛΛΟ άτομο, κατανταει ύποπτο.
Υπό το φως αυτών των γεγονότων, ΔΕΝ θα μου φαινόταν περίεργο να με διαγράψεις.

Αυτός ακριβός είναι και ο σκοπός που αναφέρω στον Παναγιώτη. Anyway, το σταματάω εδώ.
Αν κατευθύνω κάποια πράγματα όπως λες, άσε να το κρίνουν οι άλλοι.
Κατάλαβα από το 2ο μύνημα σου που το πας. Πιστεύω θέλεις να σε διαγράψω για να δείξεις ότι όποιος δεν συμφωνεί και καλά με εμένα, τον διαγράφω. Προσπαθείς να περάσεις κάποιο μύνημα μήπως; Πες το καθαρά.

Σου πρότεινα να μου κάνεις quote σε ποια σημεία διαφωνείς μαζί μου. Έγραψα και τα θετικά του (ότι καλύπτει τα κενά) αλλά και τα αρνητικά του, ότι βγαίνει ακριβό, απαιτεί χρήση και άλλων συσκευών/προϊόντων για καλύτερο αποτέλεσμα κλπ.
Που το είδες το περίεργο; Φανατισμό έχω ναι, με όσα προϊόντα κάνουν δουλειά.
Αν καταφέρω και κάνω το toppik να μου δώσει καλά αποτελέσματα, θα το προσθέσω στην λίστα. ειδάλως, θα χρησιμοποιήσω άλλα προϊόντα, αντίστοιχα. Δεν νομίζω να απειλήθηκε κανένας και να του είπα πάρε αυτό αλλιώς το πούλο. Αυτά τα κάνουν στα Αμερικάνικα foras, όπως αυτό που μπάναραν τον τσακαλο.
Ακόμη και οι υπάλληλοι του Μ*** που διαφωνούσαμε έντονα από εδώ, δεν διαγράφηκαν. Οπότε, αυτό με τις διαγραφές που αναφέρεις σκοπίμος επίτηδες, άστο στην άκρη.
Ξεκίνησες με το toppik, συνέχισε να μιλάς γι'αυτό. Δεν χρειάζεται να προσθέτεις άσχετα με το topic θέματα. Αν έχεις παράπονο, πρόσθεσε ένα νέο post στο θέμα που αφορά το site και να συνεχίσουμε την κουβέντα εκεί.
 
Μπλουζα