Toppik

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Παμια ερωτηση...Τοπικ βαζετε σε στεγνο μαλλι η μετα απο χρηση λακ η πηλου;ποιο δινει καλυτερο αποτελεσμα συμφωνα με την εμπειρία σας.Εγω τωρα θα αρχισω
 
Παμια ερωτηση...Τοπικ βαζετε σε στεγνο μαλλι η μετα απο χρηση λακ η πηλου;ποιο δινει καλυτερο αποτελεσμα συμφωνα με την εμπειρία σας.Εγω τωρα θα αρχισω

βαζεις σε στεγνο μαλλι. λακ βαλε μετα για να δεσει. αν δεν εισαι πολύ αραιος δεν χρειαζεται λακ. εβαζα για 7 χρονια Τοπικ χωρις λακ, πλεον εχω αραιωσει αρκετα σε Nw5 οποτε βαζω συνεχεια λακ.
 

spi

Well-Known Member
βαζεις σε στεγνο μαλλι. λακ βαλε μετα για να δεσει. αν δεν εισαι πολύ αραιος δεν χρειαζεται λακ. εβαζα για 7 χρονια Τοπικ χωρις λακ, πλεον εχω αραιωσει αρκετα σε Nw5 οποτε βαζω συνεχεια λακ.
Σ ευχαριστώ για την απάντηση.Απλα φοβαμαι χωρις λακ η κάποιο παρομοιο είδος καλοπισμου μηπως αρχιζει να φευγει
 
Σ ευχαριστώ για την απάντηση.Απλα φοβαμαι χωρις λακ η κάποιο παρομοιο είδος καλοπισμου μηπως αρχιζει να φευγει

κανε δοκιμη. αν δεν πειραματιστείς , δεν θα μαθεις να το χρησιμοποιείς σωστα. εγω βαζω ΤΟΠΙΚ από Σεπ 2009.
 

Briner

Active Member
Σ ευχαριστώ για την απάντηση.Απλα φοβαμαι χωρις λακ η κάποιο παρομοιο είδος καλοπισμου μηπως αρχιζει να φευγει
Κατ' εμέ η λακ είναι απαραίτητη (και δυνατή λακ) και πολύ περισσότερο για να αποφύγεις ανεπιθύμητες καταστάσεις σε βροχή και δυνατό αέρα. Επίσης, η λακ θα προστατέψει αρκετά από μουτζούρες.
 

Dynamics

Active Member
Το κινεζικο κατα 99% ειναι sevich το ιδιο βαζω και εγω..νομιζω 7 ευρω τα 100 γρ κ κανω την δουλεια μ...2 χρονια δεν εχει καταλαβει κανεις ακομα τπτ απλα θα πρεπει να βρω λιγο με το χρωμα γτ οταν βαζω ειναι σκουρα τα μαλλια μ σε σχεση με οταν δεν βαζω..
 

Briner

Active Member
«Άνοιξε» το χρώμα με γκρι σκόνη. Εγώ το έκανα με αναλογία 1 γκρι προς 2 σκούρο καστανό και μου βγήκε πολύ καλά. Μιλάω πάντα για την σκόνη Sevich.
 

Dynamics

Active Member
«Άνοιξε» το χρώμα με γκρι σκόνη. Εγώ το έκανα με αναλογία 1 γκρι προς 2 σκούρο καστανό και μου βγήκε πολύ καλά. Μιλάω πάντα για την σκόνη Sevich.
μισο λεπτο τι γκρι σκονη ακριβως?να παρω και γκρι τοπικ θες να πεις?οταν λες 1 προς 2?πως εκανες την μιξη?πχ 1 κουταλια γκρι και 2 σκουρο και μετα ανακατεμα?
 

tasos33

Well-Known Member
Παίδες η Πολωνία απ όπου αγόραζα αν όχι γνήσιο τοπικ, απομίμηση στο 98% στα 43 ευρώ μαζί με μεταφορικά, τα τελευταία 4+ χρόνια μου έριξαν άκυρο στην τιμή αυτή. Πλέον μου το δίνουν με 58+μεταφορικάτα 55gr . :mad::mad::mad::mad:

Προς ενημέρωση όλες οι ευρωπαϊκές χώρες στο επίσημο site πάντα τα 55γρ παίζουν γύρω στα 65 ευρώ. Εδώ ο αναστασακης το έδινε 100. Ούστ.

Στις φώτο θα δείτε τιμή Αγγλίας και τον τιμοκατάλογο των Πολωνων.

Αναγκαστικα λόγω καπιταλ θα αγοράσω από Ελλάδα τώρα γιατί δεν μπορώ να κάνω εμβασμα αλλά το επόμενο θα είναι από Πολωνια πάλι.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2018-04-02-00-30-18-853_com.android.chrome.png
    Screenshot_2018-04-02-00-30-18-853_com.android.chrome.png
    138.4 KB · Προβολές: 227
  • Screenshot_2018-03-29-12-31-31-234_com.google.android.apps.docs.png
    Screenshot_2018-03-29-12-31-31-234_com.google.android.apps.docs.png
    370.9 KB · Προβολές: 232

Briner

Active Member
μισο λεπτο τι γκρι σκονη ακριβως?να παρω και γκρι τοπικ θες να πεις?οταν λες 1 προς 2?πως εκανες την μιξη?πχ 1 κουταλια γκρι και 2 σκουρο και μετα ανακατεμα?
Μιλάω πάντα για σκόνη Sevich. Ναι, εννοώ ότι χρειάζεται να πάρεις και γκρι σκόνη. Τώρα, σε τί αναλογία θα τη βάλεις, θα πρέπει να πειραματιστείς. Εγώ έκανα 2-3 διαφορετικά μείγματα, για να δω ποιο ταιριάζει καλύτερα. Π.χ. ένα μείγμα με μισή κουταλιά γκρι και μια ολόκληρη σκούρο καστανό. Ένα άλλο με μια και μια κουταλιά κ.ο.κ.

Όταν κατέληξα στην σωστή αναλογία, στην περίπτωσή μου, πήρα ένα πλαστικό μπολ του παγωτού, έβαλα μέσα έναν φάκελο με γκρι σκόνη και δυο φακέλους με σκούρο καστανό, έκλεισα το καπάκι και ταρακούνησα για ένα λεπτό, ώστε να ανακατευτούν καλά οι σκόνες μεταξύ τους και να μην υπάρχουν «φωλιές» με γκρι ή καστανό χρώμα.

Προσωπικά, αγοράσω φακέλους των 100 γρμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikanta

New Member
Λέω να δοκιμάσω και εγώ toppik
Από κίνα θα πάρω οπότε σκέφτομαι αυτά τα φακελάκια των 100 γραμμαρίων που λέτε
Αν δεν κάνω λάθος στο ebay είναι SEVICH Refill
Χρειάζομαι και ένα "μπουκαλάκι" και αυτό που είναι σαν σπρέι σωστά?
Παίζει να μπορώ να χρησιμοποιήσω κάτι άλλο για να το εφαρμόζω στο μαλλί μου για να αποφύγω το κλασσικό επειδή είναι πανάκριβο?
Τίποτα άλλο χρειάζομαι?
 

Dynamics

Active Member
Λέω να δοκιμάσω και εγώ toppik
Από κίνα θα πάρω οπότε σκέφτομαι αυτά τα φακελάκια των 100 γραμμαρίων που λέτε
Αν δεν κάνω λάθος στο ebay είναι SEVICH Refill
Χρειάζομαι και ένα "μπουκαλάκι" και αυτό που είναι σαν σπρέι σωστά?
Παίζει να μπορώ να χρησιμοποιήσω κάτι άλλο για να το εφαρμόζω στο μαλλί μου για να αποφύγω το κλασσικό επειδή είναι πανάκριβο?
Τίποτα άλλο χρειάζομαι?
μπουκαλακι εχεις?100 γραμμαρια απο αλι παρε!βαζεις κερι αντι για τζελ φτιαχνεις το λουκ που θες...ριχνεις σκονη ανακατευεις αν θες λιγο για να κατσει καλυτερα(αναλογα το προβλημα βεβαια) ριχνεις λακ ετοιμος
υγ τι ψεμματα λετε στις γκομενες για το τοπικ?
εγω λεω οτι ειναι ειδικη λακ που δινει ογκο στο μαλλι :p στα παπαρια μου χαιδευουν μαλλια και τα νυχια τους τιγκα στο τοπικ :p η λακ ογκου φταιει :p
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
υγ τι ψεμματα λετε στις γκομενες για το τοπικ?
εγω λεω οτι ειναι ειδικη λακ που δινει ογκο στο μαλλι :p στα παπαρια μου χαιδευουν μαλλια και τα νυχια τους τιγκα στο τοπικ :p η λακ ογκου φταιει :p

Iστοριες γέλιου και κλαμματος άστα να πάνε.
 

Dynamics

Active Member
Iστοριες γέλιου και κλαμματος άστα να πάνε.
εχθες φασωνα μια 23αρα η λευκη μπλουζα μ εγινε καφε απο το μεικ απ οποτε ειδικα αυτες δεν μπορουν να που τπτ!Γενικα μην κρατατε κομπλεξ με το τοπικ...κανει κακο σε εσας αρχικα..1000 φορες πες μια μαλακια σαν την δικη μ παρα να λες μην με ακουμπας κτλ
 

tasos33

Well-Known Member
23αρααααα... ντροπή σου αλήτη που διακορευεις αγνες κορασιδες.  Για να σου κάνε το μπλουζάκι χάλια μάλλον one night stand εκανεςέ :D:D:D

εχθες φασωνα μια 23αρα η λευκη μπλουζα μ εγινε καφε απο το μεικ απ οποτε ειδικα αυτες δεν μπορουν να που τπτ!Γενικα μην κρατατε κομπλεξ με το τοπικ...κανει κακο σε εσας αρχικα..1000 φορες πες μια μαλακια σαν την δικη μ παρα να λες μην με ακουμπας κτλ
 

Dynamics

Active Member
23αρααααα... ντροπή σου αλήτη που διακορευεις αγνες κορασιδες.  Για να σου κάνε το μπλουζάκι χάλια μάλλον one night stand εκανεςέ :D:D:D
χαχαχα τραβιεμαι καιρο αλλα γκομενικα μονο οχι σχεση κτλ... χαχαχα εχω αδυναμια στις 18-25 :p
 
Μπλουζα