Toppik

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Τοppik

παιδια εγω το παραγγειλα για τον father μου για πλακα και ακομα κλαιω τα 40 ευρω βεβαια μου ειπαν να το στειλω πισω και να μου δωσουν τα λεφτα αλλα σιγα τωρα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοppik

τι βαθμό έχει ο πατέρας σου στην κλίμακα norwood;
-δεν καλύπτει το προϊόν από 3ν και πάνω-χρειάζεται να υπάρχουν τρίχες στις οποίες προσκολλούνται τα ρινίσματα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τοppik

θα παρακαλεσω πριν ανοιξει καποιος ενα θεμα
να κανει μια αναζητηση μηπως και υπαρχει ηδη
οπως σε αυτην την περιπτωση

το παρον θα συγχωνευτει με το αλλο
 
Απ: Toppik

Παιδιά έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις που οι απαντήσεις ίσως μας βοηθήσουν να μάθουμε όλη την αλήθεια γύρω από το τοπικ. Καταρχήν αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί καθημερινά με μέτρο ταυτόχρονα με τη θεραπεία που ακολουθούμε και δεν έχει τυχόν παρενέργειες καταλαβαίνουμε όλοι ότι λύσαμε το πρόβλημα της τριχόπτωσης μένοντας πιστοί πάντα στη θεραπεία!Θέλω να ρωτήσω τον tsakalo και τον grtt που το χρησιμοποιούσε για 7 χρόνια αν το χρησιμοποιούσαν καθημερινά, αν είδαν τίποτε παρενέργειες σε συνδιασμό με τη θεραπεία που έκαναν και αν εντεινόταν η τριχόπτωση στα σημεία που έβαζαν.Επίσης θέλω να ρωτήσω τον dont ο οποίος παρατήρησε έντονη τριχόπτωση το διάστημα που έβαζε τοπικ αν έκανε θεραπεία ταυτόχρονα και να μας βάλει αν γίνεται φωτογραφίες πριν και μετά. Επίσης Άκη αν θες ρώτα τον γιατρό που σου σου έστειλε e-mail αν δεν υπάρχει πρόβλημα να βάζουμε το τοπικ κάθε μέρα και αν υπάρχουν τυχόν παρενέργειες. Εγώ θα ρωτήσω αύριο για το τοπικ ένα δερματολόγο στην πάτρα που θεωρείται καλώς πηγαίνοντάς του τα συστατικά και θα σας πω αύριο τι μου είπε...
 
Απ: Toppik

Α και κάτι άλλο για σένα Άκη. Είχα πάρει από το Σούλα μία αρμάνι κολόνια σε μικρό μπουκαλάκι πολύ γαμάτη και έλεγα ότι θα τη βάζω μόνο σε "εκλεκτές περιστάσεις". Ε βγήκα την ίδια μέρα με την παρέα Λοστ και λέω δεν την βάζω σιγά.Καθώς ήμασταν στριμωγμένοι, περνά μία κοπέλα από δίπλα μου, και μου λέει "πολύ ωραία η κολόνια σου".Γνωριστήκαμε, έγιναν και κάτι όμορφα σκηνικά την άλλη μέρα και από τότε την έβαζα συνέχεια!Την τελείωσα μέσα σε ένα μήνα. Αλλά στην Πάτρα όπου σπουδάζω δεν έγινε τίποτα, οπότε έβγαλα το συμπέρασμα ότι η κολόνια πιάνει μόνο πάνω από το αυλάκι!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Toppik

Δεν θυμάμαι ρε φίλε πρέπει να το πέταξα το μπουκαλάκι. Πάντως πιο γαμάτη είναι η armani attitude που είχε ένας φίλος μου. Απαντήστε όσοι γνωρίζετε σε αυτά που ρωτάω...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

Olympia Larisas είπε:
Παιδιά έχω να κάνω κάποιες ερωτήσεις που οι απαντήσεις ίσως μας βοηθήσουν να μάθουμε όλη την αλήθεια γύρω από το τοπικ. Καταρχήν αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί καθημερινά με μέτρο ταυτόχρονα με τη θεραπεία που ακολουθούμε και δεν έχει τυχόν παρενέργειες καταλαβαίνουμε όλοι ότι λύσαμε το πρόβλημα της τριχόπτωσης μένοντας πιστοί πάντα στη θεραπεία!
το toppik δεν αποτελεί λύση
ένας γνωστός πλαστικός χειρουργός λέει ότι δεν επηρεάζει καμία θεραπεία και είναι ακίνδυνο,αρκεί το στάδιο norwood να'ναι έως 3ν και να μην υπάρχει ενεργή φλεγμονή του δέρματος ή της τρίχας
βέβαια όπου η αραίωση είναι πλήρης,και δεν υπάρχουν τρίχες να κολλήσουν τα ρινίσματα,δεν κάνει δουλειά
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

για παρενεργειες δεν εχω ακουσει τπτ
τι παρανεργειες να εχει δεν μπορω να φανταστω
οσο για το αν πειραζει την θεραπεια παλι πιστευω πως δεν την πειραζει καθολου
αρκει πριν βαλεις τις λοσιον σου να καθαριζεις καλα το κεφαλι σου
γιατι αν δεν κανεις μπανιο το toppik δεν φευγει καλα απο το κεφαλι σου οποτε εκει ισως εππηρεασει την αποροφηση της λοσιον σου
αλλα αν πλενεις καλα το κεφαλισ σου και φυγει πιστευω εισαι οκ

δεν το εχω ψαξει πολυ γιατι ειναι προχειρη λυση και δεν με ενδιαφερει
αν καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο ας μας πει
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Αυτά έχουν οι καλές κολώνιες :p . Αρε lost, τί κρύβεις :D :D

Αν θα έχει κάποιο side το toppik, θα είναι κάποια φαγούρα ίσως, αν είσαι υπερευαίσθητος σε κάποιο συστατικό του (όπως και σε κάθε τοπικό). Κάτι άλλο δεν έχει ακουστεί. Άλλωστε συνιστάτε και από γιατρούς σε άτομα που έχουν κάνει μεταμόσχευση (για να καλύψει τυχών σημάδια μέχρι να βγουν τα μαλλιά) επειδή είναι ασφαλές.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

Olympia Larisas είπε:
Δεν θυμάμαι ρε φίλε πρέπει να το πέταξα το μπουκαλάκι. Πάντως πιο γαμάτη είναι η armani attitude που είχε ένας φίλος μου. Απαντήστε όσοι γνωρίζετε σε αυτά που ρωτάω...
και εγώ armani χρησιμοποιούσα κάνα 5χρονο αλλά τόσο επιτυχία δεν είχα...
αυτό που διάβασα είναι ότι αποσύρθηκε η trusardi aqua λόγω του εθισμού που προκαλούσε από τις αναθυμιάσεις μίας ουσίας <---αυτή χρησιμοποιούσα 20-25 χρονών,με πολύ επιτυχία...!!!!
 

Ntia

New Member
Απ: Toppik

Τι λες τώρα, η Trussardi η Aqua??? Μα γιατί? Κρίμα, ωραία κολώνια...
Το toppik ένα απλό καμουφλάρισμα είναι από ότι ξέρω. Δεν το χρησιμοποιήσα ποτέ, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να προκαλέσει κάτι.
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Επειδή έψαχνα να παραγγείλω το toppik, έτσι για δοκιμή, λέω ας δω στην Ελλάδα πόσο το έχουν σε σχέση με έξω, για να το πάρω από εδώ άμα είναι.

Σε γενικές γραμμές το έχουν πανάκριβο οι δικοί μας εδώ.
πχ υπάρχει site που δίνει πακέτο
0.36 oz hair-building fibers
0.09 oz hair-building fibers
4-oz Fiberhold spray
στην τιμή $28.56 (aka 22.52€ + Shipping & Handling: $4.97), ενώ από εδώ το ίδιο πακέτο βγαίνει 59€...

Το μπουκάλι των 10.3gr από εδώ έχει 34.5€ ενώ μπορεί να βρεθεί το μεγάλο των 25gr σε τιμή 30€.

Θα κοιτάξω αύριο, γιατί θα την κάνω σε λίγο, να βρω κάποιο online shop που να έχει και toppik και rogaine να πάρω μια και καλή, να μην πληρώνω ένα σωρό μεταφορικά.
 

sot

Member
Απ: Toppik

για κοιτα να παρουμε και απο αυτο μιας και αρχισαμε τις παραγγελιες απο το εξωτερικο ας του δωσουμε να καταλαβει... :D :D
 

Apaixtos

New Member
Απ: Toppik

Καλησπέρα σε όλους!
Χρησιμοποιώ το Toppik αρκετουσ μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Ουσιαστικά θεωρώ την μόνη λύση για κάποιον που δεν μπορει να συμφιλιωθεί με την ιδέα της αραίωσης και της φαλακρας.
Αν έχει κάποιος κάποια απορία, ας ρωτήσει.. :)
 
Μπλουζα