Toppik

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Δεν αντιλέγω, αλλά ο καθένας σκέφτεται και διαφορετικά.
Και κακά τα ψέματα, πολλοί λένε ότι η καράφλα και η κοιλιά είναι γοητεία, αλλά μέσα τους τους καίει και όλοι προσπαθούν να τα κρύψουν.
Μαύρα ρούχα, φαρδιά, μάζεμα το παντελόνι πάνω από τον αφαλό, βάψιμο ξανθιες αντάυγιες το μαλλί για να μην δείχνει αραιό κλπ είναι μερικά από τα τρυκ που χρησιμοποιούντε.
Θα παρατηρήσατε σε πολλούς μεγάλους σε ηλικία, να τραβάνε τα πίσω μαλλιά μπροστά ώστε να κρύβεται το αραίωμα.
Είναι ο καθένας πως το βλέπει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

συμφωνω πως δεν ειναι λυση το toppik αλλα δεν νομιζω να χαλαει κανεναν να φαινεται πως εχει πιο πολλα μαλλια εστω και αν ειναι fake
μπορει οποιος θελει να το χρησιμοποιει παραλληλα με τα προιοντα που βαζει για να βγαλει τριχες η να δυναμωσουν τα μαλλια του
οπως αναφερε και ο ακης αυτο δεν ειναι λυση
αλλα ειναι μια καλη περιπτωση να σου τονωσει λιγο το ηθικο ας πουμε να φαινετε πως εχεις πιο πολλα μαλλια
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Ε, ναί είναι αλλιώς το θέμα. Και διάβασα σε ένα forum (insomnia, δεν θυμάμαι καλά) ένας το χρησιμοποιούσε 2 χρόνια και του έδινε καλό αποτέλεσμα.
Αλλά δεν έπερνε κάτι άλλο και έτσι με τον καιρό το αραίωμα συνέχιζε.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Toppik

εγω το βλεπω σαν μια καλη λυση το toppik παντα σε παραλληλη χρηση με regaine kai revivogen και fugnoral
χωρις αυτα τα τελευταια τζαμπα το περνεις
αλλα παραλληλα με αυτα το βλεπω πολυ καλο
 

tsakalos

New Member
Απ: Toppik

ολα τα consealers κανουν καλη δουλεια αρκει να χρησιμοποιουνται σε λιγη ποσοτητα για να ειναι undetectable. τιποτα βεβαια δεν ειναι τελειο. αυτα δουλεουν καλα για την κορυφη και το κεντρο αλλα οχι για hairline. χρησιμοποιω τοπικ στην κορυφη το καλυτερο αποτελεσμα το εχεις με το maximiser οταν το ψεκαζεις απο μακρια. επισης ενα καλο ειναι το dermatch το οποιο ειναι και πολυ καλο για να κρυβει τις φαρδιες ουλες απο strip www.dermatch.com

το δικο μου crown μετα απο dermatch
 

dont

New Member
Απ: Toppik

Ρε αγαπητε Ακη σε πληρωνουν και τα λες αυτα;
Πως ειναι δυνατον μετα απο τοσες διαφημησεις που εχετε δει και μετα απο χρηση εχετε διαπιστωση πως ειναι μαπα να δεχεσαι τοσο ευκολα πως αυτα που γραφουν και δειχνουν ειναι αποτελεσματικα.
Το μονο που κανεις ειναι να το διαφημιζεις και το σημαντικοτερο χωρις να το εχεις δοκιμασει.
Ακου λοιπον αυτο, γιατι οι φωτο που εβαλες και βρισκονται στο site του toppik ειναι εντελως παραπλανιτικες και σαφεστατα εχει γινει επεμβαση με προγραμα τυπου fotoshop. Το προιον αυτο οπως λεει και δειχνει ο φιλος Tsakalos εχει αποτελεσμα μονο σε αραιο μαλλι και σε καμμια περιπτωση στο βαθμο που δειχνουν οι φωτο οπου τους εχουν βαλει "κανονικα" μαλλια. Το μονο που κανει το προιον αυτο ειναι να θολωνει λιγο το τοπιο κυριος καλυπτοντας το δερμα με αποτελεσμα να μην γυαλιζει.
Επησεις εγω κατα τη διαρκεια της χρησης του διαπιστωνα την τριχοπτωση να εντυνεται.
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Ναι, όπως πολύ καλά το κατάλαβες και απορώ πώς με διαβάζετε μερικοί, λες και είμαστε δίπλα, τα παίρνω ναι και μάλιστα λέω συνεχώς σταματήστε το propecia/proscar, πετάξτε την rogaine από το παράθυρο και δώστε στο σκύλο σας το Revivogen.
Όπως θα είδες το έχω σε όλες σχεδόν τις σελίδες, στα αποτελεσματικά προϊόντα και αλλού, καλύπτωντας όλο το φάσμα των επιλογών.
Οκ?Ικανοποιημένος; Αμα θες τα μοιραζόμαστε κιόλας γιατί περισσεύουν...

Για ποιές διαφημίσεις αναφέρεις;;
Το συγκεκριμένο βρίσκεται σε προτίμηση σε πολλά forums από χρήστες. Διάβασες τα post μου καθόλου ή βγήκες να το παίξεις και καλά "ο σωστός κριτής που το μάτι του βρίσκεται σε συνεχή προσπάθεια να μην διαβάσει κάτι που δεν του αρέσει"?

Απο τις "διαφημίσεις" μου:
Admin είπε:
Το συγκεκριμένο προϊόν ΔΕΝ είναι θεραπεία. ΔΕΝ κάνει το παραμικρό για τα μαλλιά μας.
Αλλά είναι κοσμητικό. Κάτι σαν το makeup για τις γυναίκες.
Admin είπε:
Το toppik είναι καλό για τα λεφτά του και σου είπα, είναι σαν να έχεις μία καλή κολώνια που θα την έβαζες σε "καλές" περιπτώσεις.
Τίποτα παραπάνω δεν κάνει στα μαλλιά μας, το ξανααναφέρω αυτό. Ή σκέτο νερό ρίχνετε στα μαλλιά ή αυτό, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει στην τριχόπτωση.

Πάντως, πρόσεξα ότι οι κου#αλες αλλάξαν την εικόνα με μία που έχει τιμή. Θα την σβήσω την συγκεκριμένη από το post μου.

Όσο για το αραιά μαλλιά, για κάτι τέτοιο αναφέρω και εγώ. Κάτι τέτοιο αναφέρουν δεκάδες χρήστες που το δοκίμασαν. Δεν είπα ότι κάνει τον βέγγο "μαλλιά". Όσο για το ότι είδες έντονη τριχόπτωση με αυτό, δεν το σχολιάζω...
 

dont

New Member
Απ: Toppik

Καταρχειν οτι σε πληρωνουν ηταν τροπος του λεγειν, λιγο αστοχο χιουμορ, sorry.
Αναφερομουν στις διαμημησεις προιοντων που υποσχονται θαυματουργα πραγματα. Αν ριξεις μια ματια παλι στις φωτο θα καταλαβεις τι ενωω, εκει που δεν εχουν καθολου μαλλι τους δειχνουν στην επομενη με κανονικο τριχοτο κεφαλι. Αυτο ειναι το εντελος παραπλανητικο και να μην χρειαζεται να επαναλαμβανομαστε.
 

Άκης

Administrator
Απ: Toppik

Δεν κατάλαβες για ποιό λόγο το έβαλα.
Το συγκεκριμένο ΔΕΝ θα το έβαζα όπως δεν έχω βάλει πολλά άλλα που τα θεωρώ snake oils.
Το συγκεκριμένο το έβαλα επειδή μπορεί να κρύψει ένα ελαφρύ αραίωμα στο μαλλί.
Όταν θέλω να δω ένα προϊόν που δεν το έχω δοκιμάσει, πηγαίνω σε πολλά forums εξωτερικού και διαβάζω απόψεις.
Αν δεν το βρώ, στέλνω emails σε κανα 2-3 γιατρούς που έχουν blog (Αμέρικα και αυτοί) για να δω γνώμες.
Δεν πάω καρφί στην εταιρία και κάνω clopy-paste τις photos τους.
Το ίδιο θα έκανα και για το laser (ε, για το laser εντάξει, "δεν τα βρήκα" με την εταιρία τους ακόμη, αν τα βρω θα αφαιρέσω και την μεσαία πρόταση από την υπογραφή μου :p ), που το έχω θάψει γιατί δεν κάνει δουλειά, απλά.

Δεν κάνει καμία δουλειά στην τριχόπτωση μας. Είναι σαν να έχεις λίγο κοιλιά και να "παίζεις" το πουκάμισο πάνω από την ζώνη για να μην φαίνεται...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MAVERICK

New Member
Απ: Toppik

To αγόρασα και αυτό απο περιέργεια .
Είναι καλό μόνο για περιοχές με μικρή αραίωση , είναι σαν καρβουνόσκονη την οποία πρέπει να ρίχνεις κάθε μέρα στο κεφάλι σου και βέβαια αν ιδρώσεις ή αν βρέξει θα τρέχουν τα ζουμιά!!
Ακριβό για αυτό που προσφέρει , θες αλλα τόσα για να πάρεις το maximazer για να το απλώνεις καλύτερα αλλά το σημαντικότερο : δεν δίνει λύση
 

Ntia

New Member
Απ: Toppik

Είσαι σίγουρος ότι αν ιδρώσεις ή βρέξει τρέχει? Η εταιρία διαβεβαιώνει για το αντίθετο...
 

MAVERICK

New Member
Απ: Toppik

Καλά αυτά που δείχνει η εταιρία και στο διαφημιστικό δεν πρέπει να γίνονται ούτε στα παραμύθια!
Πως γίνεται με σκόνη ( ίνες) να κάνεις τέτοια δουλειά ;
To άλλο που ρωτάς το τσέκαρα μετά απο τρέξιμο
 

alexandros26

New Member
Απ: Toppik

Την χαιρετούρα μου σε όλους καταρχήν ως νέο μέλος του φόρουμ!
Αγόρασα το toppik πριν μια εβδομάδα και μπορώ να πω οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα...
Πάντως όποιος έχει μεγάλα κενά στην κεφαλή του καλύτερα να μην το δοκιμάσει.
Με τον ιδρώτα δεν παρατήρησα να φεύγει.Μόνο με το λούσιμο...Το καλό είναι οτι η αυτοπεποίθησή σου μεγαλώνει και η ψυχολογία σου ανεβαίνει!!!Είναι κάτι όπως είπε και ο admin σε ένα προηγούμενο μήνυμα"μια καλή κολώνια" για ειδικές περιπτώσεις... ;)
 

alexandros26

New Member
Απ: Toppik

Το πήρα ταχυδρομικώς με αντικαταβολή(41,50e)η μικρή συσκευασία.Κάνε μια δοκιμή Ντία...Εμένα μου άρεσε πολύ!
 

Dimi24

New Member
Απ: Toppik

Γεια αυτους που εχουν μικρη αραιωση το toppik ειναι super!!τουλαχιστον σε μενα...κ δν εχω παρατηρησει να φευγει με ιδρωτα κτλπ γτ το βαζω κ στο γυμναστηριο...το θεμα ειναι οτι πρπ να ακολουθειτε κ καποια θεραπεια συγχρονως..εμενα το ερωτημα μου ειναι αν μπορω να το χρησιμοποιοω μαζι με regain.
 

Ntia

New Member
Απ: Toppik

Καλά σίγουρα το toppik είναι ένα καλό καμουφλάζ, σε καμιά περίπτωση δεν θεωρείται θεραπεία. Όσο για το regaine δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το toppik δεν είναι φάρμακο. Αλλά σίγουρα θα πρέπει να έχει απορροφηθεί και να έχει στεγνώσει καλά το regaine για να βάλεις το toppik γιατί δεν θα δείχνει και τόσο καλό οπτικά αν δεν έχει στεγνώσει...
 
Μπλουζα