The 7th World Congress for Hair Research.

panoslydios

New Member
Για το πουτσο ειναι αυτα.

Για καποιο λογο εκκρινει προσταγλανδινες ο οργανισμος μας.
Αρα το να τις μπλοκαρουμε ειναι no no.

Τι στα διαολο ?τη μια dht blocker,την αλλη pdg2 blocker.
Παει χαλασε αυτος ο κοσμος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
ναι μονο το ιωδιο ειναι η λυση χαλασε ο κοσμος τι πρσταγλαδινες ψαχνουν οι μαλακες σκατα πτυχια εχουν βλακες.... αντι να παρουνε ιωδιο να γεμισει το κεφαλι τους μαλλια πειραματιζοντε με μαλακιες....
 

weznem

Well-Known Member
panoslydios είπε:
Για καποιο λογο εκκρινει προσταγλανδινες ο οργανισμος μας.
Αρα το να τις μπλοκαρουμε ειναι no no
η σκεψη σου ειναι σωστη.. το θεμα δεν ειναι να σταματησουμε την παραγωγη των προσταγλανδινων(για την πληρη θεραπεια),το θεμα ειναι να δουμε τι φταιει και εκκρίνονται οι κακες προσταγλανδινες... αν απλα τις μπλοκαρουμε απλα πολεμαμε ενα συμπτωμα καποιας βλαβης..μπορει να ειναι αποδωτικο και αυτο αλλα δεν ειναι η μονιμη λυση.. η μονιμη λυση θα ηταν να βρουμε τον λογο για τον οποιο οργανισμος μας δινει εντολη να γινονται οι εκκρίσεις αυτες.. κατι σαν την δυτ μπλοκαρωντας την σταματαμε την εξελιξη της ραφλας,επειδη μπλοκαρουμε ενα απο τους μηχανισμους της... α/α,αυτο ομως δεν ειναι η λυση της α/α.. βεβαια μεχρι την μονιμη θεραπεια αν βρεθει ποτε ,θα ειμαστε ευτυχεις αν βρουμε ποιο αποδοτικα οπλα απεναντι στην μαχη..
 

baldy

Member
weznem είπε:
ρε παιδαι αυτη ειναι ηλιθια καραμελα με το συμπαθειο κιολας,με αυτην την λογικη δεν επρεπε να βγει τιποτα περα απο την μινοξιδιλη και βγηκε,αφου θα μας τα επαιρναν ετσι και αλλιως..
η απαντηση ειναι ο ανταγωνισμος φιλε μου..αν καποιος βγαλει κατι καλυτερο ξερει οτι θα τα παρει χονδρα σταματηστε να διαιωνιζεται εναν μυθο απελπισιας κυριως..

οι μεταμοσχευσεις ειναι αυτες που θα πλητονταν οχι οι θεραπειες,το να βγει η κλωνοποιηση δεν σταματα το να προσπαθεις να κρατησεις τα μαλλια σου και να αποφυγεις μια δαπανοφορα και περιπλοκη έπεμβαση στη οποια υπαρχουν παντα ο κινδυνος της αποτυχιας και ο συνεχης κινδυνος των κενων.Αντιθετως η ευρεση θεραπειας κατα τις φαλακρας θα εκανε μεγαλη ζημια στις μεταμοσχευσεις.Αλλα οπως προειπες δεν παιζει αυτο αφου μιλαμε για ανταγωνισμο,ο καθενας κοιτα βγαλει κατι καλυτερο για να τα παρει καλυτερα.Εκτος αν υπαρχει καποια ατυπη συνεργασια μεταξυ τους ωστε να εχουν και οι δυο την ασφαλεια τους
 

weznem

Well-Known Member
αν πετυχε η κλωνοποιηση δεν θα ξαναπεσουν ποτε τα μαλλια σου..μπορει να πεφτουν απο το κοστος της επεμβασης βεβαια...
 

baldy

Member
εγω πιστευω οτι το συνεδριο αυτο θα μας πει οτι το προβλημα της ανδρικης καραφλας λυνετε μια και καλη


οταν ο αντρας βαλει περουκα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
baldy είπε:
εγω πιστευω οτι το συνεδριο αυτο θα μας πει οτι το προβλημα της ανδρικης καραφλας λυνετε μια και καλη

Εννοείται...
mach3.jpg
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Georgex6 είπε:
http://www.nature.com/jid/journal/v133/n5/full/jid2013110a.html
παιδια εχει κανεις προσβαση σε αυτο?

George, από ότι βλέπω μπορούμε να κάνουμε registration, θα μπορούμε να έχουμε πρόσβαση έτσι απλά? η μετά θα χρειαστεί και συνδρομή η κάτι τέτοιο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sito

Active Member
Georgex6 είπε:
sito είπε:
Georgex6 είπε:
http://www.nature.com/jid/journal/v133/n5/full/jid2013110a.html
παιδια εχει κανεις προσβαση σε αυτο?

Σε τι ακριβώς πρόσβαση;
ειναι αποσπασματα απο αυτα που θα συζητηθουν στο συνεδριο

Ορίστε το κείμενο....
 

Συνημμένα

  • jid2013110a.pdf
    809.4 KB · Προβολές: 1,258

Georgex6

Well-Known Member
sito είπε:
Georgex6 είπε:
sito είπε:
Georgex6 είπε:
http://www.nature.com/jid/journal/v133/n5/full/jid2013110a.html
παιδια εχει κανεις προσβαση σε αυτο?

Σε τι ακριβώς πρόσβαση;
ειναι αποσπασματα απο αυτα που θα συζητηθουν στο συνεδριο

Ορίστε το κείμενο....
μπραβο ρε παικτη


Κυριοι
η καρδια της ενημερεωσης στον αγωνα κατα τις τριχοπτωσης χτυπαει στη Σκωτια
το διημερο που μας περασε ειχαμε το 7 hair world congress
και αυριο εχουμε νεο συνεδριο οπου μεταξυ αλλων θα μιλησει και η histogen
International Investigative Dermatology Annual Meeting
May 8 - 11, 2013
Edinburgh, Scotland
Histogen to present "Embryonic-like cell-secreted proteins induce hair growth in a phase I/II trial in male pattern baldness".


Θυμαστε τον dr Nigam???
εχει παει στο συνεδριο και μεταξυ αλλων κανει και τον ρεπορτερ
http://www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-117838-page-0-category-1-order-last_answer-descasc-DESC.html
 

weznem

Well-Known Member
χορτασαμε συνεδρεια φιλε,ειμαστε εμπειροι πλεον...δεν μου λενε τιποτα τα συνεδρεια.. ο καθρεφτης μου μου λεει οτι μεχρι τωρα χορτασαμε συνεδρεια...τα πολλα λογια ειναι φτωχεια,οι πραξεις μιλανε καλυτερα..και τοσες δεκαετιες τωρα απλα μιλανε πολυ...διχως καμια αλλαγη στην εξελιξη ραφλας
 

Antinoos

Member
weznem είπε:
χορτασαμε συνεδρεια φιλε,ειμαστε εμπειροι πλεον...δεν μου λενε τιποτα τα συνεδρεια.. ο καθρεφτης μου μου λεει οτι μεχρι τωρα χορτασαμε συνεδρεια...τα πολλα λογια ειναι φτωχεια,οι πραξεις μιλανε καλυτερα..και τοσες δεκαετιες τωρα απλα μιλανε πολυ...διχως καμια αλλαγη στην εξελιξη ραφλας

Πες τα ρε weznem.. Πες τα γιατι τους σιχαθηκα πια. Αντε με τα λαμογια. Μονο φραγκα. Τιποτε αλλο. Αυτο ειναι τα συνεδρια. Θα τους πουμε καμια μαλακια καινουργια, θα την τσιμπησουμε την επιχορηγησουλα και ολα οκ
 

dimos18

Member
Εγώ πάντως είμαι αισιόδοξος ότι θα πάρουμε πολύ υλικό για έρευνα από το συνέδριο.
 
Μπλουζα