Tattoo hair replication

seeker

Verified MM member
Καλησπερα παιδιά. Ανακάλυψα μολις μια πολυ καλη ιδέα για την καλύτερη εμφανιση των μαλλιών. Και αυτος ειναι η χρηση μικρο-tattoo στο -πρωην- τριχωτο της κεφαλης, το οποιο δινει την εντυπωση της υπαρξης ριζας στο σημειο εκεινο και φυσικα κάνει το κρανίο πιο μαύρο και μειωνει κατα πολυ την αντιθεση. Τσεκαρετε το εδω:

http://www.artistryconceptshairreplication.com/gallery.htm

Επισης μπορειτε να δειτε εδω ποσο μικρη διαφορα εχει εμφανισιακα απο την απλη τριχα. Τολμω να πω οτι δεν μπορει να ανιχνευθει:

http://www.artistryconceptshairreplication.com/abouthairreplication.htm





Το ερωτημα ειναι, κατα ποσον μπορει να ακολουθηθει αυτη η τεχνικη σε καποιον που εχει παντου μαλλια αλλα λιγο αραια (οπως εγω), απλως για να τα σκουρυνει και να μη φαινεται καθολου και πουθενα η τριχοπτωση. Και συνεχιζοντας φυσικα τη θεραπεια μου με Big 3. Στη τελευταια εικονα στα results, βλεπουμε πως ο κυριως που εχει καποια μαλλια -αν και πολυ λιγα- εχει ακολουθησει τη τεχνικη χωρις προβλημα. Δεν θα επρεπε υποθετικα ομως η τεχνικη αυτη να καταστρεψει καποια θυλακια;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Tattoo hair replication

φιλε αυτη την ιδεα τη σκεφτομουνα χρονια και πιστευα οτι θα ειναι πολυ καλη ιεδα ειδικα για τους μελαχρινους και να που εγινε :) καλο!!!!!!
 

seeker

Verified MM member
Απ: Tattoo hair replication

Επισης εχω την εντυπωση οτι δυσκολα θα κοστιζει πανω απο 500 ευρω, οποτε ειναι μια ποιοτικη λυση για οσους εχουν απλα αραιωση ή ειναι ικανοποιημενοι απο την εμφανιση ενος πολυ κοντου κουρεματος.
 

kabamarou

Member
Απ: Tattoo hair replication

καλή λύση φαίνεται αν αποδεχθείς ότι θα ακολουθήσεις για όλη σου την ζωή όμως ένα πολύ κοντό κούρεμα :chinscratch
 

seeker

Verified MM member
Απ: Tattoo hair replication

Εστειλα mails σε 5-6 tatoo artists στην Αθηνα και περιμενω απαντησεις. Αν βρεθει εστω και ενας που να μπορει να το κανει (εξειδικευμενα ομως, με λεπτη βελονα και καταλληλο χρωμα, μη γινει πρασινο μετα απο καιρο!!) θα το ποσταρω εδω.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Tattoo hair replication

ωραιος ,ενα μενει μην μιας πιασουν κ πολλοι το κωλο διοτι πλακα πλακα αυτοι που τα θελουν πολυ κοντα τα μαλλια τους θα πανε τρεχοντας κ τα μαγαζια με ταττοο θα κανουν κολοτουμπες να τα κανουνε . Επιζω οταν αρχισουν να μην εχουν μεγαλη αποκλιση στις τιμες με αυτες του εξωτερικου ...
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Tattoo hair replication

Τωρα που το θυμηθηκα SOS υπαρχει site - προγραμμα που ανεβαζεις βαζεις την φωτο σου κ αυτο σου δειχνει πανω στο κεφαλι σου συμφωνα με την φωτο σου διαφορα κουρεματα ? Να δω μηπως μου παει κ καραφλος ρε γαμωτο . Πρεπει να υπαρχει ,ξερεις κανεις κατι ?
 

seeker

Verified MM member
Απ: Tattoo hair replication

Aπο τη dermagrafics.gr μου απαντησαν πως εχουν αναλαβει και στο παρελθον αντιστοιχη διαδικασια και να περασω απο κει να συζητησουμε τις λεπτομερειες. Το αναφερω για οποιον ενδιαφερεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Tattoo hair replication

καλη λυση για μεγαλες κλιμακες και μετα ουτε μινοξιδιλες ουτε φιναστεριδες ουτε τπτ αρκει να σου πηγαινουν τα ξυρισμενα
 

omar77

New Member
Απ: Tattoo hair replication

Ρε παιδια να φαινεται το κεφαλι ξυρισμενο κ να παει να στο χαιδεψει η γκομενα για να δει πως ειναι η ξουρα και να πιανει λειο δερμα?
Για ξεφτιλα το βλεπω
 

giorgio10

New Member
Απ: Tattoo hair replication

Είναι πολύ παλιό το θέμα αλλά θέλω να πω πως έχω δει ένα παλικάρι που λογικά έχει κάνει κάτι τέτοιο.Δε ξέρω αν έχει τύχει να δείτε απο κοντά κάτι τέτοιο αλλά ξέρω πως εμένα μου φάνηκε πολύ πολύ ψεύτικο.Ήταν τόσο ίσιο λες και χρησιμοποιούσε χάρακα και έκανε μπαμ οτι κάτι δε πάει καλά με το μαλλί του.Δε ξέρω ίσως δεν ήταν καλός αυτός που πήγε ή απλά αυτό είναι το όλο θέμα μα το τατού.Εμένα μου φάνηκε πολύ ψεύτικο και αντιαισθητικό.Αν βεβαια έχει κάνει τατού...
 
Μπλουζα