super zix

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Λοιπον μου ηρθε ενα μυνημα απο καποιον που λεει οτι το super zix ειναι απατη .
Ακη τη εχεις να πεις?
Να μην κανει κανεις τιποτα με αυτο το προιον πριν λυθει αυτο το ζητημα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: super zix

AVTOS O KAPOIOS EIMAI EGO...

PAIDIA KALOPROAIRETA TA LEO ETSI???
KAI EGO SIMPASXO K TO XO PSAXEI POLI.....TO THEMA PLEON PROSPATHO NA MIN GINOMAI EVKOLA THIMA...
EXO XODEPSEI POLLA LEFTA SE OLA AVTA...

STO THEMA MAS TORA PRIN KAPOIES MERES DIABASA GIA TO ZIX K EIDA APOTELESMATA SE FOTO....
POU EIXAN TRABIXTEI TO 2004!!!!!!!!1 TO 2006 O IDIOS POU TRABIXE TIS FOTO(LEE1) PARADEXETE OTI TO ZIX TOU EKANE PERISOTERRO KAKO PAPA KALO....

http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=57301&FTVAR_MSGDBTABLE=&STARTPAGE=4

LEEI OTI EINAI FOBERA METANIOMENOS POU TO XRISIMOPOIISE K OTI PLEON XRISIMOPIEI NIZ/MIN/K KATI AKOMA....

KALO THA EINAI NA MIN EPIBARINETE TO KEFALI SAS ME TETOIA..

EPISIS KATI POU MOU EKANE FOBERI ENTIPOSI OTAN EPSAXA GIA TO ZIX EINAI FOTO TOU ZIX CREATOR...KATI POU DEN EIDA POTE.....K AVTO GIATI IPOSTIRIZEI OTI TO XRISIMOPOIEI K O IDIOS...GIATI ARAGE DEN EDEIXE TA APOTELESAMTA POU EIXE???????

SIXGARITIRIA GIA TO SITE...........
 

Ntia

New Member
Απ: super zix

Κώστα,

Υπάρχουν άτομα εδω που χρησιμοποιούν καιρό κάποια προιόντα. Αυτοί είναι κατάλληλοι να σε βοηθήσουν. Εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το revivogen αλλά το σκέφτομαι αφού συνηστάται και στα δύο φύλλα. Επίσης προτειμώ να πάρω κάτι που ξέρω ότι είναι δοκιμασμένο και αποτελείται κυρίως από φυτικά συστατικά. Είμαι στο φορουμ από τον Ιούνιο και έχω ενημερωθεί αρκετά. Δεν λέω ότι όλα είναι σωστά αλλά στατιστικά τα περισσότερα έχουν βάση. Γι' αυτή τη πάθηση μετρά πολύ η βοήθεια των συμπασχόντων. Προσωπικά έχω βοηθηθεί πολύ μια και έχω τρέξει πολύ και σε γιατρούς και σε φαρμακεία και δει και την απογοήτευση. Και φυσικά να μη ξεχνάμε ποτέ ότι ότι δουλεύει σε μας ίσως να μην βοηθήσει κάποιον άλλο.
 

magic810

New Member
Απ: super zix

loipon ego pali pistevo einai na kaneis kata kairous kapoies therapeies...
toulaxiston ego avto kano...
oxi omos me sigekrimena proionta...avto to leo dioti arketoi dermatologoi pou exo episkeftei mou exoun pei oti einai kako na sinithizei to derma kapoio proion giati xanei tin drastikotita tou....den xero kata poso isxiei alla to tiro...

palaiotera exo xrisimopoiisei ta panta apo mia opiadipote lotion mexri mexri tis anagnorismenes therapeies apo fda...klp..

mporo na po oti exo kathisterisei arketa tin trixoptosi...
oxi omos k oti tin exo kerdisei...

stin ousia kerdizo xrono xoris na exo elpides oti to malli pou eixa kapote tha xanaginei opos imoun otan imoun 18...
alla perimeno na brethei kati enantion tou tou gonidioy pou lene oti prokalei tin trixoptosi....
i akoma k avto pou lene gia ta blastokytara....

den eimai k toso aisiodoxos omos giati oi megales etaireies pou emporevontai ta diafora skevasmata exoun terastia kerdi.....
k den xero kata poso tha epitrepsoun na karpoforisei opoiadipote erevna....
episis miso olous avtous pou bgainoun kata kairous k lene gia thavmatourgo proion me tromera apoelesmata...k mou deixnoun foto me apotelesmata trion minon pou kapoios eixe trelo problima k xafnika xefirosan trixesss.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IMARTON k skefteite tous anthropous pou pairnoun 700E merokamato k epeidi exoun kollima me to malli dinoun ena mistho gia na agorasoun tin opoiadipote pap..ria..!

telos panton den eimai kata ton therapeion alla kata opoiadipote kompogianiti....

epeisis eimai tis apopsis oti an iparxoun apotelesmata tha mas to pei kapoios pou exoume dipla mas me kati dokismasmeno k oxi me foto meso internet.....

exo kanei arketes therapeies k exo dei 5% apotelesma alla protimo to 5% para to 0% me iposxeseis tou 100% ;)!!!
exo akoma mallia arketa gia na po oti den me boithisan orismenes k DIAFORETIKES therapeies pou exo xrisimopoiisiei kata kairous....
kouragio paidia k min apogoiteveste..k opos eipe kapoios sofos ........
an ipirxe kati kata tis trixoptosis tha tan proto thema se ola ta deltia.....
Y.G.:GIRO APTIN TRIXOPTOSI EXEI XTISTEI MIA TERASIA BIOMIXANIA ME TERASTIA KERDI....OPOIOS KATALAVE KATALABE........(KLINIKES ME TERASTIOUS TZIROUS K OLA AVTA TA OPOIA GNORIZETE..)
DLD PISTEVO OTI AKOMA K NA IPIRXE KATI POU NA ANTIMETOPIZE TIN TRIXOPTOSI DEN XERO KATA POSO THA GINOTAN GNOSTO K TI KERDI THA EPEFERE.....DISKOLO! .-
 

karaflas_1

New Member
Απ: super zix

Ετσι γιαυτο λεω και γω καλα ειναι να τους κανουμε ποιο πλουσιους απο οτι ειναι περνοντας ψευτικες ελπιδες για ολες τις μουφες που μας πασερνουν
 

karaflas_1

New Member
Απ: super zix

Oσες τριχες ειναι ψιλες οι χνουδι θα πεσουν τωρα τη να λεμε ?
Αμα ειναι ψιλες ολες θα πεσουν ολες αμα ειναι να γινεις βεγγος οτι ειναι γενετικα προκαθορισμενο θα γινει τωρα εσεις αν θελετε να πιστευετε οτι θα εχετε διαφορα κανετε οτι θελετε δεν με αποσχολη
 

magic810

New Member
Απ: super zix

i megaliteri therapeia se diarkeia pou exo kanei einai i legomeni big 3 niz/reg/fin i opoia kratise gia 2 xronia xoris zeledes xoris tpt k pistos sto rantebou mou me ola ta parapno kathe bradi...(oso itan efikto)..

i alithia einai oti den perimena na mou pesoun gia na xekiniso to otidipote...
episis prin apo aftin eixa xekinisei therapeia apo dermatologo gia oxto mines...

telos panton opoiadipote therapeia kratise pano apo 6 mines itan apo giatro...opoiadipote alli oute treis mines...
 

magic810

New Member
Απ: super zix

k epeidi me rotises gia poso kairo prepei na kratame mia therapeia apoti xero k apoti mou xoun pei giatroi toulaxiston exi mines...... k avto giati mou to xoun pei oi ekastote giatroi pou exo kata kairouss episkefthei...

an me rotiseis gia therapeis tou k..lou tis stamatousa poli noritera giati aisthanomoun oti kati den pigaine kala...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimi24

New Member
Απ: super zix

Εχει καταντησει κουραστικο ομως σε καθε τοπικ να λες τα ιδια κ τα ιδια..σεβασου καποιους κανονες κ εμας που ειμαστε στο ιδιο φορουμ...τελειωνε με το spam..το καταλαβαμε τι θες να πεις.
 

Άκης

Administrator
Απ: super zix

Λοιπόν ο stratos μας χαιρέτησε 4 ever. Αν και του έκανα μία εβδομάδα περιορισμό, διάβασα τα υπόλοιπα θέματα και είδα ότι δεν πέρνει να υπάρχουν άτομα με τέτοιους τρόπους.

Πάμε παρακάτω.
Καταρχάς το Zix δεν έχει κάτι το επιβλαβές. Τα έχω ελέγξει ένα προς ένα τα υλικά. Δεν βάζετε κάτι περίεργο μέσα.
Επίσης, το Zix ΔΕΝ πρέπει να χρησιμοποιήτε κοντινά με rogaine, εκεί προκαλεί τρομερή τριχόπτωση. Η διαφορά τους πρέπει να είναι το min 3 ώρες. Αν διαβάσετε, όσοι είδαν έντονη τριχόπτωση, είναι από αυτό.
kostas, το Revivo περιέχει περισσότερα υλικά για: τριχοφυία, αντιοξειδωτικα. Μην μπερδεύεσαι.

Και μην ακούτε τις φοβίες του Stratou ή "----------", λόγια ή φοβίες ασχέτων.
Είναι σαν να σας πάω και να σας αφήσω σε ένα σπίτι ερειμωμένο για ολόκληρο το βράδυ. Θα φοβηθήτε, αλλά δεν θα ξέρετε τί φοβάστε. Το άγνωστο, αυτό που φοβάτε και ο stratos που δεν γνωρίζει ούτε καν ελάχιστα Αγγλικά για να δει στο net, είναι το χειρότερο...

magic810, θα ηθελα μερικές πληροφορίες.
Καταρχάς πρώτο σου λάθος. Όλες οι θεραπείες πρέπει να κρατάνε το λιγότερο ένα χρόνο, για να κρίνεις τί παίζει με αυτή.
Επίσης, δεύτερο λάθος είναι να σταματάς μία θεραπεία και να ξεκινάς άλλη. Αυτό φυσικά πάει πακέτο με το παραπάνω.
Δοκιμάζεις για ένα χρόνο κάτι, βλέπεις τί κάνει στο κεφάλι σου, το αλλάζεις ή το συνεχίζεις.
Το μαλλί σου ΔΕΝ πρόκειται να ξαναγίνει όπως όταν είσουν 18 χρ γιατί οι θύλακες μας άφησαν. Όσοι επιβίωσαν, θα σου ξαναδώσουν μαλλιά.

Τί θεραπείες ήταν αυτές που έκανες από γιατρό; Μπορείς να μας τις πεις αναλυτικά;
Επίσης, με ποιά θεραπεία είδες 5% αποτέλεσμα; Και τί εννοείς; Τριχοφυίας ή περιορισμού της τριχόπτωσης;;;

magic810 είπε:
k epeidi me rotises gia poso kairo prepei na kratame mia therapeia apoti xero k apoti mou xoun pei giatroi toulaxiston exi mines...... k avto giati mou to xoun pei oi ekastote giatroi pou exo kata kairouss episkefthei...

an me rotiseis gia therapeis tou k..lou tis stamatousa poli noritera giati aisthanomoun oti kati den pigaine kala...
Με το παραπάνω τί εννοείς;
Σου είπε ο γιατρός να κρατάς την θεραπεία 6 μήνες για ποιό λόγο; Να δεις αν έχει αποτέλεσμα;
Ή 6 μήνες είναι αρκετοί;
Πληροφοριακά, για έναν που χάνει τα μαλλιά του για 5 χρόνια, οι 6 μήνες άντε να του δείξουν ελαφρά περιορισμένη τριχόπτωση...
Υπάρχουν περιπτώσεις που είχαν έντονη τριχοφυία σε 18 μήνες, οπότε το 6 μήνες ο γιατρος σου, μάλλον αστεία το είπε...
 

magic810

New Member
Απ: super zix

ΠΑΜΕ παλι απτην αρχη εχω ξεκινησει θεραπειες απο τα 18 μου χρονια οταν ακομα το μαλλι μου ηταν ακμαιο ....και ειμαι 27...ακομα εχω μαλλι....
γνωριζω περισσοτερο αποτι πιστευεις για την τριχοπτωση..
το ξαναλεω δεν πουλαω κατι κ δεν εχω κανενα συμφερον απο εδω μεσα...

οταν μου λες για αστεια δεν πηγα στο γιατρο οταν γυαλιζε το κεφαλι μου αλλα οταν ηταν ακομα γεματο τριχες...
αφου μου εκανε τριχοριζογραμμα μετα απο καποιεσ μερες με ενημερωσε για την θεραπεια που πρεπει να λαβω..η θεραπεια που μου εδωσε 5% αποτελεσμα ηταν 1)βιοκαπ σαμπουαν διοτι ηταν ελαφρυ για το δερμα τη κεφαλης 2)φιναστεριδη 1mg 3)regaine 5%
η θεραπεια που μου εδωσεο συγκεκριμενος γιατρος σε αυτον ειχα παει στα 22 μου αφου ειχαν προηγηθει αλλεσ θεραπειες.

Η συζητηση που ειχαμε ηταν οτι εχει ενεργοποιηθει γονιδιο με ενημερωσε οτι αυτο μπορει να συμβει στα 18 μπορει στα 25 μπορει στα 30 μπορει και ποτε...η υγεια των τριχων μου ηταν στο 60% οπωσ εδειχε το αποτελεσμα του τριχοριζογραματος..μου ειπε οτι θα ξεκινησουμε θεραπεια τουλαχιστον για 6 μηνες και επειτα θα πηγαινα να με ξαναδει...αυτην την θεραπεια τηα εκανα για διο χρονια..
να διευκρινισω οτι τιην σταματησα διοτι απο σχολια χρηστων και φιλων εμαθα οτι οταν τη σταματησεις η τριχοπρτωση επανερχεται...
ετσι θεωρησα οτι πρεπει να στραφω σε αλλη θεραπεια που δεν θα συνεβαινε αυτο...
η αληθεια ειναι οτι αν και επεφταν τριχες απο τα μαλλια εγω ειχα ακομα μαλλια...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: super zix

στους περισσοτερους ανθρωπους η τριχοπτωση ξεκιναει απο τα 20 ως τα 30 συν πλην 2 χρονια
οτι σοβαρο ειναι να χασεις το χανεις μεσα σε αυτες τις ηλικες
η προληψη παντα βοηθαει

το χειροτερο ειναι πως οσο χρησιμοποιεις μια θεραπεια κατα της dht τα μαλλια σου ειναι οκ
οταν ομως την σταματησεις με την παροδο του χρονου δηλαδη σε λιγους μηνες τα μαλλια θα αρχισουν να πεφτουν
δεν εχει βρεθει ακομη δυστυχώς μια θεραπεια που να τελειωνεις μια καλη
και ειμαστε αναγκασμενοι να χρησιμοποιουμε οφορου ζωης
οπως ειπε και ο ακης να το δουμε σαν το βουρτσισμα των δοντιων
σαν ρουτινα καθημερινη και απαραιτητη
αν σκεφτει κανεις ποσο χρονο σπαταλαμε την μερα σε διαφορες χαζομαρες
ειναι κριμα να μην αφιερωνουμε λιγο απο τον χρονο μας για τα μαλλια μας
 

Άκης

Administrator
Απ: super zix

Admin είπε:
Σου είπε ο γιατρός να κρατάς την θεραπεία 6 μήνες για ποιό λόγο; Να δεις αν έχει αποτέλεσμα;
Ή 6 μήνες είναι αρκετοί;
Πληροφοριακά, για έναν που χάνει τα μαλλιά του για 5 χρόνια, οι 6 μήνες άντε να του δείξουν ελαφρά περιορισμένη τριχόπτωση...
Υπάρχουν περιπτώσεις που είχαν έντονη τριχοφυία σε 18 μήνες, οπότε το 6 μήνες ο γιατρος σου, μάλλον αστεία το είπε...

magic810 είπε:
οταν μου λες για αστεια δεν πηγα στο γιατρο οταν γυαλιζε το κεφαλι μου αλλα οταν ηταν ακομα γεματο τριχες...
Όπως μπορεις να καταλάβεις από τις παραθέσεις, το αστεία το είπα για το τί σου είπε ο γιατρός, όχι τί έκανες εσύ....


magic810 είπε:
να διευκρινισω οτι τιην σταματησα διοτι απο σχολια χρηστων και φιλων εμαθα οτι οταν τη σταματησεις η τριχοπρτωση επανερχεται...
ετσι θεωρησα οτι πρεπει να στραφω σε αλλη θεραπεια που δεν θα συνεβαινε αυτο...
η αληθεια ειναι οτι αν και επεφταν τριχες απο τα μαλλια εγω ειχα ακομα μαλλια...
Έκανες δύο χρόνια θεραπεία και την σταμάτησες; Καταρχάς ναί αυτό ισχύει για ΟΛΕΣ τις θεραπείες, ακόμη και για την μεταμόσχευση. Δεν μπορείς ή καλύτερα ΔΕΝ πρέπει να σταματήσεις κάτι.

Δεν υπάρχει ακόμη η θεραπεία όπου θα μπορεσεις να πάρεις ένα χάπι πχ και να σταματήσει την υπαίτιο για την τριχόπτωση μας, την DHT.
Πιστεύω θα πάρει καμια 10αριά χρόνια και αν...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα