Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Reve

Active Member
weznem είπε:
Atsibir είπε:
Καλησπέρα παιδιά. Καταρχήν ένα μεγάλο μπράβο για όλο το φόρουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά το μείγμα που αναφέρεται στο πρώτο ποστ είναι τελικά dht blocker , αν είναι αποτελεσματικό και πόσο κοστίζει η παρασκευή του (πόσο περίπου έδωσαν στον φαρμακοποιό τους) ευχαριστώ και πάλι. Και κάτι άλλο τελικά θα μου προτείνατε το revivogen η το μείγμα?

καλησπερα φιλε,καλως ηρθες στο φορουμ μας... :welc:
αρχικα προτείνω να ανοιξεις θρεντ στο σχετικα με εσας και να μας πεις το ιστορικο σου στο θεμα τριχοπτωση, αν εβαζες και φωτογραφιες θα ειχαμε πληρέστερη εικόνα για να σε κατατοπίσουμε στο τι χρειάζεσαι..
,τοπικα μπλοκερ υπαρχουν και αλλα σπιρολακτονη, αμπουλες προγεστερονης κτλ... δυστυχως για να εχεις εικονα ομως πρεπει να διαβασεις να ενημερωθεις τα τοπικα σε αλλους δουλευουν σε αλλους οχι, ακομα και αν χρησιμοποιουν το ιδιο τοπικιο...

Αυτό που πρακτικά ψάχνω και δεν το έθεσα σωστά (λάθος μου) είναι αν θα αξιζε να αγοράσω το revivogen shampoo.Ουσιαστικά επειδή έχω θεραπεία ψάχνω ένα δυνατό anti-dht σαμπουάν να το χρησιμοποιήσω χρόνια. Ευχαριστώ πολύ και μπράβο και πάλι


Αυτό που πρακτικά ψάχνω και δεν το έθεσα σωστά (λάθος μου) είναι αν θα αξιζε να αγοράσω το revivogen shampoo.Ουσιαστικά επειδή έχω θεραπεία ψάχνω ένα δυνατό anti-dht σαμπουάν να το χρησιμοποιήσω χρόνια. Ευχαριστώ πολύ και μπράβο και πάλι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
fougoral 2 φορες την βδομαδα,δυνατο και καθημερινο δεν γινεται..
το ρεβιβο ειναι πολυ ακριβο γι αυτα που προσφερει ασυζητητί..
καλυτερα να παρεις ru σκονη απ εξω η να παρεις τα χαπια κερατιν..
προσωπικη αποψη..
 

Reve

Active Member
Καλησπέρα παιδιά. Ρώτησα σήμερα για το fungoral σε 3 διαφορετικά φαρμακεία και μου είπαν ότι αυτό το σαμπουάν ενδείκνυται μόνο σε κάποιον ο οποίος έχει μύκητες ή ξηροδερμία και δεν έχει καμία σχέση με τριχόπτωση αυτό μου το είπαν και οι 3. Για dht δεν μου πρότειναν κάποιο. Αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ένα καλό DHT blocker shampoo ας βοηθήσει σας παρακαλώ. weznem ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις και τον χρόνο σου φίλε.
 

weznem

Well-Known Member
δεν ειναι για τριχοπτβση καλα σου πανε αλλα εμεις το βαζουμε γιατι ειναι μπλοκερ..δυτ..
για μπες στο http://www.frezyderm.gr/Templates/Index.asp εγω χρησιμοποιουσα της τριχοπτωσης..
για μπλοκερ δυτ σιγουρα εδω http://www.keratene.eu/shop/index.php δεν το χει παρει κανεις,και ειναι μονο απο ιντερνετ παραγγελια..
 

Reve

Active Member
Μια μεγάλη καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Αφού διάβασα τις 85 σελίδες έχω μια ερώτηση ίσως είναι και πολύ καχύποπτη. Αυτό το hairmuck που αναφέρεται στην σελίδα http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_shoppingcart.htm μήπως είναι επικίνδυνο? Δηλαδή ποιος ξέρει τι μπορεί να έχει βάλει αυτός εκεί? Μπορεί να είναι το οτιδήποτε. Υπάρχει περίπτωση να πάθουμε τπτ? συγχωρέστε τον σκεπτικισμό μου. Οι οδηγίες είναι φοβερές (στο φορουμ εννοω). Και κάτι άλλο τα αποτελέσματα των μελών που το χρησιμοποιούν μακροχρόνια? Ευχαριστώ πολύ
 

cool11

Well-Known Member
Γιατι λετε οτι το zix δεν διατηρειται εκτος ψυγειου?
Πως τα συστατικα του, που ηρθαν απο αμερικη πακετακι και ταξιδευαν επι βδομαδες, δεν χαλανε εκτος ψυγειου?
Η αναμειξη στοιχειων που δεν χρειαζονται ψυγειο, μας οδηγουν σε ενα διαλυμα που χρειαζεται ψυγειο?
 

cool11

Well-Known Member
Επειδη μιλαμε οτι το  topic του zix εχει γινει πλεον 5 ετών(!) (και 85 σελίδων αισίως!), μπορουμε να κανουμε μια δημοσκοπηση γι αυτο, ωστε να φανει καποια ταση απο τις γνωμες οσων το εχουν δοκιμασει; Αλλιως ειναι δυσκολο να βγει ενα συγκροτημενο νοημα, μεσα σε δημοσιευσεις 5 ετων και αμετρητων σελιδων.
Με μια δημοσκοπηση (αναλογη ισως με αυτη που εγινει για το ζιρτεκ), ευκολα και γρηγορα θα εχουμε μια αποτυπωση της πραγματικοτητας, βασει των εμπειριών μας.
 

weznem

Well-Known Member
δεν χρειαζεται απλα δεν θα κρατησεις τα μαλλια σου με αυτο,ποιο πολυ για να κοροιδευομαστε ειναι,οτι το παλευουμε και κατι κανουμε..
αν δεν δουλεψει και ο ψευδαργυρος σε μπλοκερ,τουλαχιστον διατηρησο οσον εχεις.. η ρυ η φινα η κερατιν η καμια αλλη λυση απλα τα πραγματα, για μπλοκερ παντα, για επανεκφυση κανουν δουλεια αρκετα τοπικα στο μπλοκερ ομως κολλαει διοτι ειναι βαθυτερο το προβλημα..
 

cool11

Well-Known Member
Δηλαδη λες, οτι ειναι ανθρακες και το zix? Ετσι για να λεμε οτι κατι κανουμε? That's all with zix?

Ετσι ειναι παιδια? :(
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Δηλαδη λες, οτι ειναι ανθρακες και το zix? Ετσι για να λεμε οτι κατι κανουμε? That's all with zix?

Ετσι ειναι παιδια? :(

για εμενα ναι..η σπιρο ειναι πιο δυνατη απο το ζιχ διοτι ειναι αντιανδρογοννο και παλι αποτελεσμα μηδεν...
εγω σου ειπα που καταληγω.. ερευνητης δεν ειμαι να ξερω γιατι δεν κανει δουλεια η σπιρο μπορει να μην εχουμε το καταλληλο οχημα, μπορει αν το καναμε με αλλο οχημα να εκανε θαυματα,μπορει αν την βαζαμε μετα απο ντερμα ρολλερ να εκανε παπαδες αλλα μπορει και να μας εβγζε βυζια αρα να το κοβαμε.. οποτε ολα ρευστα.. οπως εχει ως τωρα ομως δηλαδη οινοπνευμα προπυλεν γλυκολ και η δραστικη ουσια δεν κανουν τιποτα.. το ερωτημα ειναι τι φταιει και δεν δινει κανενα τοπικο(δεν ξερω τι κανει το ρυ σε συγκριση με την φινα) οτι η φινα και η ντουντα σε αποτελεσματα στο μαλλι,ασε τις παρενεργειες.. αν θελεις κατι αποτελεσματικο για να εχεις μαλλια μετα παο δεκα χρονια ο δρομος ειναι η φινα,μακαρι να αλλαξει αυτο αλλα δεν το βλεπω ως τωρα..τωρα μετα τιθεται το ερωτημα και θα παιρνω χαπι ορμονικο δεκα χρονια?τι να σου πω..δεν ξερω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Παντως, δεν μπορω να θεωρησω, οτι αυτα τα γνωστά 'τοπικά', ειναι τοσο αχρηστα, γιατι αν δεν τα βαζαμε, απλα δεν θα ειχαμε καν μαλλι! Κουτση στραβη συντηρηση, κατι παλευουμε παντως. Το λεω γιατι μπορει να μην εχουμε το αποτελεσμα που θελουμε, αλλα κανω τη συγκριση με το να μην εβαζα τιποτε, και το ισοζυγιο ειναι θετικο.
Δεν μπορω να πειστω οτι 'βαζω τοπικα'(που λενε δεν κανουν τιποτε)=ιδιο αποτελεσμα με το να μην βαζω τοπικά.
Δεν θεωρω οτι κατι τετοιο ισχυει.
 

weznem

Well-Known Member
εγω εβαζα 2 χρονια σπιρολακτονη και μολις την εκοψα ειδα και επανεκφυση,και καμια κατηφορα
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Θα σταθώ στην κουβέντα του Ανδρέα.. υπάρχουν περιπτώσεις όπου θεραπείες σε κάποια άτομα αντί για καλό έκαναν το αντίθετο.. Και μόλις τις έκοψαν εκεί που νόμιζαν ότι τέρμα και παίζει κατρακύλα, είδαν και regrowth.. εννοείται ότι ισχύει.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ναιιι φιλε πραγματι.. η airol εχει τα περισσότερα περιστατικά όντως σε σχέση με άλλα.. Να σε ρωτήσω τώρα που το έφερε η κουβέντα, έβλεπες μόνο κατηφόρα και μόλις την έκοψες είδες επανέκφυση?
 

cool11

Well-Known Member
Δεν ειμαι ο πλεον ειδικος με τους διαφορους 'ορισμους'.
Επανεκφυση δεν ειδα. Ωστοσο, κατι καλυτερο βλεπουν τα ματια μου, εστω ενα μικροτατο χνουδακι, εκει που τα ειχε κανει η airol κρανιου τόπο!
 

alex2539

New Member
Στην δικη μου περιπτωση που το προβλημα ειναι μικρο κανει δουλεια. Εχω δει μειωση στον αριθμο των τριχων που φευγουν..
Η αμεσως μετα πιο ηπια επιλογη μετα το zix ποια ειναι σε τοπικο?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
alex2539 είπε:
Στην δικη μου περιπτωση που το προβλημα ειναι μικρο κανει δουλεια. Εχω δει μειωση στον αριθμο των τριχων που φευγουν..
Η αμεσως μετα πιο ηπια επιλογη μετα το zix ποια ειναι σε τοπικο?

Ακριβώς.. το Super Zix είναι για περιπτώσεις που είναι στα πολύ αρχικά στάδια της αραίωσης, σε τέτοιες περιπτώσεις κάνει δουλειά..
 

cool11

Well-Known Member
Θεωρω απίστευτα χρησιμη την ψηφοφορια για το "Cetirizine pgd2 blocker". Μπορεί σε άλλους να μην λεει πολλα, ειδικα αν καταγινονται ολη μερα με τα θεματα τριχοπτωσης, εχουν καλο μνημονικό, και θυμούνται ταυτοχρονως δεκαδες αποψεις, αλλα σε μενα, και πιστευω και σε πολλους αλλους, αν κρινω και απο τις ψηφους, φανηκε χρησιμο.

Μπορουμε να κανουμε κατι αναλογο, μια ψηφοφορια, για το super zix? Ειναι ενα τοπικ ετων, δεν ειναι φρεσκο να μην ξερουμε τι θα γινει/που θα καταληξει, και ενα αποκρυστάλλωμα σε μια ψηφοφορια θα εδινε συνοπτική πληροφόρηση σε καθε ενδιαφερομενο.

Επειδη σαν απλο μελος δεν βλεπω να εχω τη δυνατοτητα δημιουργιας ψηφοφοριας, μπορει καποιος moderator να την κανει?
 
Μπλουζα