Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

το έκανα και το έβαλα σε ένα παλιό μπουκάλι από Tricomin, για να μην βάζω το dropper.
Έχει λαδί χρώμα, όπως θα δείτε και στην photo...

DSC00266.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Βασικά παιδιά, να πω ότι είναι "ελαφρύ". Δεν λαδώνει όπως το Revivogen και δεν φαίνεται.
Μπορεί να το βάλει κανείς και όταν είναι να βγει έξω. Επίσης δεν μυρίζει άσχημα.

Ένα που παρατήρησα, είναι ότι η σκόνη ή του ψευδάργυρου ή της β6 δεν διαλύεται οποτε θέλει συνέχεια ανακάτεμα πριν την χρήση του (και στην photo θα δείτε τον αφρό από το "κούνημα", αλλά στον πάτο φαίνεται η σκόνη).
Επίσης θέλει να είναι στο ψυγείο αν δεν χρησιμοποιήτε...

Το βημα τώρα.
Το νερό που πήρα μου βγήκε 0.80€ το 5λιτρο.
Το οινόπνευμα 5€ τα 400ml.

Φανταστείτε ποσότητα τωρα. Οινόπνευμα και νερό έβαλα ~50ml περίπου. Για ένα χρόνο φτάνει χαλαρά (η συνολική ποσότητα, όχι αυτό που έφτιαξα).

Τα υπόλοιπα μου βγήκαν 47.07 EUR τα υλικά, 6.00 EUR Shipping and Packaging ,4.29 EUR Handling Fee (από το email αυτά)...
Δείτε δηλαδή πόσα πλήρωσα για ποσότητα ικανή να μου κρατήσει ~1χρόνο...

Έπαθα πλάκα με τις βιταμίνες B6. Τρομερή συσκευασία. Φανταστειτε έχουν ένα καπάκωμα που ανοίγει δύσκολα, μέσα βαμβάκι και αυτό που υπάρχει και στα παπούτσια τα καινούρια να αποροφά την υγρασία. Είχαν δίκιο που έλεγαν να είναι καλής ποιότητας οι βιταμίνες γιατί παίζει τεράστιο ρόλο στην απόδοση του προϊόντος.

Η κατασκευή γελοία. Ποιό δύσκολο είναι να γράψεις ένα post :D

Βάζεις εκεί που θες το νερό και το οινόπνευμα. Ρίχνεις λίγο polysorbate, τα υπόλοιπα (palmetto κλπ), σπας τα χάπια (zinc & b6) γιατί θέλουμε την σκόνη και αυτά έχουν ένα πλαστικό "φιλμ" και τα ανακατεύουμε καλά.

Αυτό ήταν. Πραγματικά αν μπορεί να βρει κανείς τα υλικά ας το δοκιμάσει. Αναφέρεται σαν καθαρό DHT blocker, δεν παρέχει δηλαδή regrowth, αλλά πέρνει κανείς το regain και είναι οκ.

Τώρα θα δω διαφορά; Θα μου πέσουν ότι έχω; Δεν ξέρω, εν αναμονή και αυτό...
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ακη οπως εγραψες πως το εκανες αν θες βαλε κ το καθε προιον που χρησιμοποιησες απο που το πηρες.
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Αυτά υπάρχουν στο 1ο και 2ο ποστ αυτού του θέματος.Links, αναφορές κλπ.
 

dim74

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

δηλαδη αν παω με αυτη την συνταγη σε ενα καλο φαρμακειο θα μπορεσει να μου το φτιαξει?αξιζει τον κοπο?ποσο κοστιζει περιπου?
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Αν έχει απ'όλα, γιατί όχι; Και αν είναι μερακλής και δεν βαριέται.
Βασικά, το πόσο κοστίζει δεν ξέρω (στο φαρμακείο δηλαδή).
Το πόσο μου βγήκε το αναφέρω παραπάνω.

Αν αξίζει τον κόπο, θα σας πω σε λίγους μήνες. Τα σχόλια πάντως παραμένουν θετικά.
Αν είδες την photo μου που έβαλα στο post που μιλάω για μένα, θα δεις ότι έχει διαφορά με το Revivogen.
Το συγκεκριμένο το αναφέρουν καλύτερο από το Revivogen γιατί είναι καθαρό DHT blocker.
Τωρα αν σε εμένα μου δώσει καλά αποτελέσματα, δεν ξέρω.
Αναμενω...
 

sot

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Γεία σου Ακη
Με ενδιαφέρει να φτιάξω το souper zix, εσύ που το εφτιαξες πως το βλέπεις μέχρι τώρα, έχει αποτέλεσμα? αξιζει να το φτίαξω?
εστειλα email στο [email protected] για το polysorbate 80 αν υπαρχει προβλημα να το στειλει ελλαδα, αλλα δεν μου εχει απαντηση.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

υπαρχει λινκ που σου δειχνει που πουλαν το polysorbate 80
και γενικα για υλικα εδωσε μερικα λινκ ο ακης δες και αν δεν βρεις κατι πες μας

οσο για το πως το βλεπει δεν νομιζω πως μπορει να σου πει αν ειναι αποτελεσματικο μιας και το χρησιμοποιει λιγες ημερες
αν δεν περασουν 3μηνο και πανω και λιγο ειπα
δεν μπορουμε να εχουμε ξεκαθαρη αποψη - εικονα για ενα προιον
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Όπως σου τα είπε ο Παναγιώτης, sot.
Εδώ το revivogen και έκανα κανα 8μηνο για να πω ότι εντάξει, δεν πήγαν και χαμένα τα λεφτά που έδωσα.
Σε λιγότερο από μήνα, δεν μπορώ να κρίνω καθόλου το Zix. Αν δεις σε ξένα forums λένε άριστα λόγια, οπότε καλό πρέπει να είναι.
Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι δεν έχει ερεθισμούς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sot

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

να σε ρωτησω και κατι αλλο....
στο λινκ αυτο http://www.vrp.com/ProductPage.aspx?ProdID=1100
οταν πας να το αγοράσεις, δεν σου χρεωνει τα μεταφορικα οπως σε άλλα site. θα τα πληρωσω στο ταχυδρομειο οταν ερθει τα μεταφορικά???
 

bad boy

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

παιδια μην το αφησετε να βρασει πολυ γιατι δεν θα κανει το καιμακι πανω πανω και στο φουρνο οχι 15 λεπτα αλλα 20 λεπτα ειδικα αν εχετε βαλει φαρινα γιωτης για μαλλια αφανα...α και μην ξεχασετε...αυριο στην εκπομπη της βεφας εχει συνταγη για κοτσιδακια αλα κρεμ με σως μαδερας...αντε τυχερακηδες...απο βδομαδας ολοι με μαλλια θα ειστε!!!χα χαχχαχα!!!!
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

bad boy είπε:
παιδια μην το αφησετε να βρασει πολυ γιατι δεν θα κανει το καιμακι πανω πανω και στο φουρνο οχι 15 λεπτα αλλα 20 λεπτα ειδικα αν εχετε βαλει φαρινα γιωτης για μαλλια αφανα...α και μην ξεχασετε...αυριο στην εκπομπη της βεφας εχει συνταγη για κοτσιδακια αλα κρεμ με σως μαδερας...αντε τυχερακηδες...απο βδομαδας ολοι με μαλλια θα ειστε!!!χα χαχχαχα!!!!
Βλέπω έχουμε και έναν που πιστεύει είναι αστείος στην κοινότητα. Καλό αυτό, να μας διασκεδάζουν όταν είμαστε down.

dim74 είπε:
μα ποσο...εισαι?ποσο?
;)

sot είπε:
να σε ρωτησω και κατι αλλο....
στο λινκ αυτο http://www.vrp.com/ProductPage.aspx?ProdID=1100
οταν πας να το αγοράσεις, δεν σου χρεωνει τα μεταφορικα οπως σε άλλα site. θα τα πληρωσω στο ταχυδρομειο οταν ερθει τα μεταφορικά???
Που το λέει ότι δεν σε χρεώνει. Απ'ότι είδα λέει από ένα ποσό και πάνω δεν χρεώνει. Αν πάντως δεν σε χρεώσει, δεν θα τα πληρώσεις Ελλάδα
 

bad boy

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΤΕ..ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ.ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ..ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣΑΡΚΑΖΟΜΑΙ..ΔΕΝ ΕΧ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ..ΤΟ ΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΠΙΑ..ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ. ;D ;)
 

sot

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

αντε ξεκινησα τις παραγγελιες απο το εξωτερικο.
να δω ποτε θα ερθουν.... :)
τις καψουλες με βιταμινη β6 της εχουν και εδω στα φαρμακεια.
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

bad boy είπε:
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΤΕ..ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ.ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ..ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣΑΡΚΑΖΟΜΑΙ..ΔΕΝ ΕΧ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ..ΤΟ ΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΠΙΑ..ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ. ;D ;)
Οκ. Απλώς μερικά αστεία μπορεί να παρεξηγηθούν ή να μην καταλάβει κάποιος το πνεύμα σου και να νομίσει ότι λες κάτι γι'αυτόν, u know what i mean...

sot είπε:
αντε ξεκινησα τις παραγγελιες απο το εξωτερικο.
να δω ποτε θα ερθουν.... :)
τις καψουλες με βιταμινη β6 της εχουν και εδω στα φαρμακεια.
Το κακό με την Β6 είναι να βρεις καλής ποιότητας. Διάβασε τι γράφω γι'αυτό. Αν πάρεις κακής ποιότητας, θα έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που θα περιμένεις.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

ρε bad boy
γραφε ρε συ με μικρα γραμματα ειναι κουραστικα τα κεφαλαια

οσο για τα μεταφορικα ειναι σχεδον απιθανο να πληρωσεις μεταφορικα εδω
απο οσο εχω κανει αγορες απο ιντερνετ και ασχετα πραγματα απο λοσιον και διαφορα για μαλλια
απο οτιδηποτε και αν αγοραα μεσα στην τιμη ηταν και τα μεταφορικα
η σου λεει καπου οτι τα μεταφοριακ κοστιζουν τοσο
το προσθετεις στην αρχικη τιμη πληρωνεις με χρεωστικη η πιστωτικη
και οταν ερθει ελλεδα απλα το παραλαμβανεις
 

sot

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Το κακό με την Β6 είναι να βρεις καλής ποιότητας. Διάβασε τι γράφω γι'αυτό. Αν πάρεις κακής ποιότητας, θα έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που θα περιμένεις.

δηλαδη ακη να παρω απο το λινκ που εχεις βαλει???
 
Μπλουζα