Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

?
Σε ποιό λες; Αν εννοείς 2 ποστ ποιό πάνω, απλώς αναφέρω τις διορθώσεις. Το μείγμα παραμένει αυτό που λέει στην πρώτη σελίδα, 2ο ποστ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Oκ λες αιθιλικη αλκοολη 70% το οινοπνευμα ξερω οτι ειναι γυρω στα 90% που θα βρουμε σε τετοιο ποσοστο?
 

kostas

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Αιθυλική αλκοόλη βρίσκεις στα φαρμακεία 100%.
Το link με το polysorbate από χτες δεν μου ανοίγει .
Αν τα βρει κάποιος συγκεντρωμένα από κάπου ας δώσει link.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Ακη οπως λεει και ο Κωστας το link του polysorbate 80 ειναι ακυρο αν ξερεις καποιο αλλλο link δωστο μας
 

barman

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

παντως ακη οταν καταφερεις και το φτιαξεις ενημερωσε μας..και περιεγραψε το...και πες μας εντυπωσεις.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Επειδη θελω να το φτιαξω και γω ο θειικος ψευδαργυρος στο link που εβαλες ειναι σε ταμπλετες κανενα αλλο link που να ειναι σε σκονη για να μπορεσουμε να το φτιαξουμε σωστα, με ταμπλετες ειναι ποιο δυσκολο
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

barman είπε:
παντως ακη οταν καταφερεις και το φτιαξεις ενημερωσε μας..και περιεγραψε το...και πες μας εντυπωσεις.
Οκ. Μαζεύω προς το παρών τα υλικά. Ότι δεν βρω θα το παραγγείλω online...
Αν με πιάσουν με όλα αυτά τα υλικά "παραμάσχαλα" και με πανε μεσα για κατασκευή βόμβας, ελπίζω να μου στέλνετε κανα τσιγάρο που και που... :D :D
Και άντε να βρω έμπειρο δερματολόγο στην Λάρισα να τους πεί ότι το μείγμα αυτό είναι για την DHT (και όχι PHT :p)
 

Ntia

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Από ότι έχω δει στις περισσότερες συσκευασίες αυτών των προιόντων δίνουν 12 μήνες αφού ανοιχτεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Ημερομηνία λήξης θα έχει, ασφαλώς. Για μένα, η ημερομηνία λήξης θα είναι η ποιό κοντινή που θα έχει κάποιο προϊόν.
Δηλαδή, γράφουν πάνω οι βιταμίνες ότι θα λήξη πχ το καλοκαίρι του '09 και πες ότι είναι η ποιό κοντινή απ'όλα, ε αυτή θα είναι και η ημερομηνία του σκευάσματος (για μένα).
 

proedros

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Πρόσφατα διάβασα για ένα άλλο προιόν που περιλαμβάνει Saw Palmetto και ψευδάργυρο συνδιασμένο με Β6. Το nanoguard h nanogene. Ωστόσο δεν περιλαμβάνει καθόλου οινόπνευμα και δεν ξέρω κατά πόσο διυσδύει στον θύλακα (χωρίς οινόπνευμα).Άκη εάν θέλεις πες μου την άποψή σου.
 

proedros

Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Αυτό είναι όντως το σαμπουάν.Αλλά είναι ολόκληρη σειρά (με λοσιόν, κάψουλες, αμπούλες κ.α.). Το ανέφερα γιατί περιλαμβάνει κάποιες πολυ συμαντικές ουσίες που ανέφερες πιο πάνω για το super Zix.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Παιδια ολα τα φαρμακεια εχουν θειικο ψευδαργυρο σε σκονη πολυ φθηνο εγω αγορασα σημερα και θειικο ψευδαργυρο και αιθυλικη αλκοολη 70% 3,50 ευρω αυτα τα 2.
Ρωτησα το φαρμακοποιο αν μπορει να κανει το μιγμα και μου ειπε ειναι πανευκολο φερε τα υλικα να στο κανω.
Τα υπολοιπα θα τα παραγγειλω να ερθουν γιατι δεν υπαρχουν στα φαρμακεια εχουν saw palmetto σε χαπια οχι σε υγρη μορφη και το polysorbate 80% επισης δεν υπαρχει οσο για την βιταμινη B6 βρηκα εχει και απο αυτη το φαρμακειο.
Το απεσταγμενο νερο παμε στο μαρκετ και περνουμε.
Επειδη η ποσοτητα του ψευδαργυρου ειναι ελαχιστη ειναι πολυ δυσκολο να μετρηθει θελει ειδικη ζυγαρια που να μετραει mg
ειναι πολυ μικρη ποσοτητα 220mg δεν μπορει να ζυγιστει σε ζυγαρια που μετραει γραμμαρια.
Καλυτερα οποιος θελει να το κανει να παει ολα τα υλικα μαζι με το συνταγολογιο σε ενα καλο φαρμακοποιο
 

Άκης

Administrator
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Ο ψευδάργυρος σε σκόνη, συνήθως συνοδεύεται από ειδικό κουταλάκι-μετρητή.
Φτηνό μέχρι στιγμής έ; Φαντάσου να τα έβρισκες από φαρμακείο όλα, θα σου έβγαινε 20-30€.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Super ZIX. Το δικό σας DHT Blocker!

Στο φαρμακειο λες ποσο θελεις και σου βαζει μεσα σε ενα ειδικο κουτι την ποσοτητα που θες ρωτησα για μετρητη και μου λεει οτι δεν εχουν, η ποσοτητα που χρειαζετε ειναι αμελητεα 220mg καλυτερα να το κανει φαρμακοποιος που ειναι συνηθησμενος σε συνταγες και ξερει περιπου αν του δωσεις την συνταγη, μου ειπε οτι ο θειικος ψευδαργυρος δεν χαλαει αν παραγγειλω τα υπολοιπα του τα παω και το κανει. Ειμαι περιοργος να δω αν δουλευει, και αν ειναι ετσι τοτε θα το πω σε πολλους απο εδω γιατι ειναι μια φθηνη λυση.
 
Μπλουζα