Stripar, injertocapilar (lorenzo), fue, 2992grafts, 21-22/11/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mic6

Well-Known Member
Όπως και να χει, ακόμα και λάθος να κάνω, ήλπιζα να έχω δικαίωμα να λέω τη γνώμη μου χωρίς αυτή να χαρακτηρίζεται αστεία, ειδικά από τους mod.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όταν το μαλλί έχει αυτό το ιδιαίτερο κράτημα σε αυτήν την πυκνότητα και στυλ σκατζοχοιρακι ίσως δίνει αυτήν την αίσθηση.
Αν παρατηρήσεις τους μαύρους που ξυρίζουν το κεφάλι έχουν μια hairline αλφάδι αν και του stripar δεν το λες με τίποτα αυτό.
Επίσης αν δούμε το τελικό αποτέλεσμα και με άλλο styling αν φυσικά μεγαλώσει το μαλλί του τότε θα δούμε διαφορετικά πράματα.

Page1.jpg
 

mic6

Well-Known Member
Αν και αν και αν, οκ.
Εγώ μια φωτό είδα και είπα ότι δεν μου φαίνεται και η πιο φυσική hairline που έχω δει. Και επιμένω σε αυτό χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Harris_G

Well-Known Member
Στο 5μηνο "αν" εχει mic, τι να κανουμε. Μη παρασυρεσαι συναισθηματικα, με ολο το σεβασμο.
 

Tsek

Well-Known Member
Ο λόγος που δεν φαίνεται απόλυτα φυσική
-(αν εξαιρέσουμε το κενό μπροστά που επιβάλλεται να κλείσει )- είναι οτι έχει έρθει περίεργα μπροστά σε σχέση με τους κροτάφους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν το πριν και το μετά σας φαίνονται ίδιας φυσικότητας, πάω πάσο. Απλά είπα να σχολιάσω επειδή έχουμε βγάλει όλες τις hairlines στο φόρουμ αφύσικες και αυτή τη λατρέψαμε.
6d9a42ef8775185ae1ae1ff63ae8eac6.jpg
20c6d930f826d497dd90667ab51448e5.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Είναι αυτές φώτο για σύγκριση; (Μήκος τρίχας, γωνία λήψης, κλπ). Αν θες να πεις κάτι τουλάχιστον κάντο σωστά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Panos1982

Well-Known Member
Η απολυτη φυσικοτητα!!!! Η απολυτη ομως!!!
Η εξελιξη στις μεταμοσχευσεις ειναι εδω κ εχει ενα ονομα λορεντζο μαδριτη!!!
Οτι πληρωνεις παιρνεις!!!
Φτου φτου!!!

Εκανες Οπαδικο μυνημα .
Καλο θα ειναι να μην θεοποιουμε και να μην κραζουμε αντιστοιχα κανεναν παρα με γνωμονα μονο την αντικειμενικοτητα.
Οπως ακριβως σε νημα του mic6 π.χ εβλεπα κατηγοριες κ διαφορα αλλα οπαδικα ετσι βλεπω κι εδω μια αντιστοιχη αποθεωση εκει που δεν υπαρχει αντικειμενικο αποτελεσμα που να χριζει θεοποιησης.
Η φυτρωση ειναι ακομα σε ενα ποσοστο της ταξεως του 30% τουλαχιστον στο ορατο ματι ( μεσω των φωτο ) πως μπορεις να μιλας για απολυτη φυσικοτητα ? σε τι ? στα μαμα μαλλια που κυριως βλεπουμε ? τοτε ναι , τα φυσικα του ειναι οποτε εχουν φυσικοτητα,
τα μεταμοσχευμενα δεν εχουν βγει ακομα να χτισουν την νεα hailine να δουμε κ να κρινουμε αν ειναι φυσικη η οχι.

ειδες ενα 30% φυτρωσης κ αποθεωσες ενα αποτελεσμα. Αν η φυτρωση ειναι αυτη κ σταματησει εδω θα συνεχισεις να το αποθεωνεις κ να λες φτου φτου κ τη φυσικοτητα κ φυτρωση ηταν αυτη ?? δε νομιζω....

Καλο ειναι να ειμαστε αντικειμενικοι απεναντι στον οποιονδηποτε γιατρο κ οχι να κανουμε τα στραβα ματια αν κατι σταβωσει σε εναν τοπ κ τουμπαλιν να κραζουμε με το ζορι αν ειναι ελληνας γιατρος.


Καλη επιτυχια κατα τα αλλα στον στριπαρ,
ευχομαι να παρεις αυτο που πληρωσες και να δεις αυτο που επιθυμεις.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αν το πριν και το μετά σας φαίνονται ίδιας φυσικότητας, πάω πάσο. Απλά είπα να σχολιάσω επειδή έχουμε βγάλει όλες τις hairlines στο φόρουμ αφύσικες και αυτή τη λατρέψαμε.
6d9a42ef8775185ae1ae1ff63ae8eac6.jpg
20c6d930f826d497dd90667ab51448e5.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Επειδη εχω δεχτει πολυ σκληρη κριτικη οταν παρουσιαζα εγω τη μεταμοσχευση μου εχω πω οτι εδω βλεπουμε γυρω γυρω ηλιο και στο κεφαλι του stripar και τη hairline σκια. πιθανον απο το ατομο που εβγαλε τη φωτογραφια.
οταν κατα καιρους εισαι ακρως απαιτητικος στις παρουσιασεις αλλων και ζητας τα παντα φροντισε να κανεις σωστη παρουσιαση οταν ερθει η δικη σου ωρα.
Και οχι μια φωτο στην αρχη και μια στο τελος.. Δεν ειχα σκοπο να το σχολιασω αλλα ειχα αυπνιες σημερα και ξεθαψε το νημα ο panos
Καλη ποιοτητα φωτογραφιων αλλα στη σκια ολες.
καλο θα ηταν να δουμε και σε ηλιο και με βρεγμενο μαλλι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
Εγώ τουλάχιστον έχω κάποιες φωτογραφίες σε ήλιο, εσενα ένα ολόκληρο φόρουμ σε κηνυγουσε για δυο χρόνια και ακόμα τπτ.!
Αναλώσου να «ψαρεύψεις» κανένα νέο πελάτη μην και φύγει για Κύπρο μεριά και και άσε τις υποδειξεις του κ*λου όπως συνηθίζεις...
 

felaini

Active Member
Εγω ειμαι οπαδος του λορεντζο το λεω κ το δηλωνω ευθεως και μαζευω χρηματα για να κανω την μεταμοσχευση μου στον κορυφαιο γιατρο για μενα στην ευρωπη!
Εχω δει απο κοντα δυο περιστατικα το ενα ολοκληρωμενο του cvial( θα συμφωνησουμε πιστευω εδω πως ειναι στα δυο τρια καλυτερα του φορουμ ) κ το αλλο του στριπαρ που ηταν γυρω στις 15 μερες χειρουργημενος κ οταν μου το πε δεν το πιστευα διοτι το μαλλι του κ η φυσικοτητα του δειχναν μαμισια κατασταση διχως ενα σημαδακι το εχω ξανααναφερει αυτο κ εμεινα εντυπωσιασμενος! Στα ματια μου στο 30% του στριπαρ κ απ τις φωτο τις ακρως αποκαλυπτικες βλεπω την απολυτη φυσικοτητα-πυκνοτητα..
Επισης δεν υπαρχει βιντεο μεταμοσχευσης στο γιουτιουμπ του λορεντζο που να μ εχει προβληματισει κ σε μεγαλα nw οχι στα μικρα.. δειχνουν ολα φυσικοτατα κ μια απαραμιλη μαεστρια στις ικανοτητες του.. μπες κ δες..
τον θεωρω οντως τοπ γιατρο δεν μ εχει πεισει αλλος.. οι ελληνες με φοβιζουν με τα πιο πολλα αρνητικα αποτελεσματα τους..οι κυπριες με αποθαρρυναν στα ραντεβου τους με την προχειροτητα τους κ την εκτιμηση του με το χερι ελα κυπρο κ θα δουμε τι κ πως.. κ ο τουρκος που οντως ειναι αρκετα καλος με προβληματιζει λογω της μεταμοσχευσης του αγγελου που δεν μ επεισε κ εβαλε αρκετα γκραφτ κ κατι μυτερες χερλαιν αφυσικες που βλεπω κατα καιρους.. για αλλους γιατρους δεν το χω ψαξει..
οποτε εν κατακλειδι θεωρω τον λορεντζο κλαση μεγαλη..
Στα αρνητικα του το κοστος..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Μην βαλεις και ποτε στον ηλιο δεν με ενδιαφερει ουτε περιμενω να δω κατι. Εγω εχω βαλει.
Εγω τη γνωμη μου για τη δουλειά που κανει η ah* σε σχεση με τα λεφτα που παιρνει θα τη λεω οτι και να λες. Πιστευω οτι αξιζει σε πολλες περιπτωσεις. Οπως και ο καθενας στηριζει τη δικη του επιλογη. Εσυ εχεις παει στο παρελθον μελη του φορουμ σε κλινικες. (Και ανελαβες και την παρουσιαση στο φορουμ που δεν εγινε ποτε). Δεν εχω σκοπο να γεμιζω το νημα με ασχετα αλλα εσυ αρχισες τις κατηγοριες. Δεν μου αρεσει να κανω σε νηματα παρουσιασεων αυτο που γινοταν και στο δικο μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Εγώ διέκρινα και διεκρίνω μια συμπεριφορά κρυψίνου!.
Τόσο στην παρουσίαση σου, όσο και στα στρογγυλεμένα σχόλια για την abc.
Μην ξεχνάμε ότι η κουτοπονηριά σου οδήγησε σε κατεστραμμένες δοτριες μελών όπου ανοιχτά γύρισαν και είπαν ότι εσυ ήσουν ο κύριος υπαίτιος !!!
Καλά για την υπερευαισθησία σου σε πολλά θέματα και την αναισθησία σου σε άλλα,
αντιλαμβανόμαστε και πολλά πολλά αλλά,
Που κάποια αυτά δεν απασχολούν το φόρουμ αλλά την επιστήμη και την κοινωνία....
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν το συνεχιζω απλα σου επιστρεφω ολους τους χαρακτηρισμους.
Υπαρχουν και παρα πολλοι που μου ειπαν ευχαριστώ (αν και δεν χρειαζοταν) που ολοκληρωσα την παρουσιαση μου και ειδαν οτι ειχαν την ευκαιρία στην Ελλαδα να διορθωσουν το προβλημα τους χωρις να χρειάζεται να δωσουν μια περιουσια στο εξωτερικο. Καλη συνεχεια. ;)
 

renos espresso

Active Member
Εγω θα πω οτι ο στριπαρ ειναι πολυ σκληρος με τον Δημητρη.
Υπαρχει μια αληθεια και πρεπει να λεγεται... Για υψηλα nw με εισοδημα επιβιωσης η ahc ειναι μονοδρομος..
Εμενα προσωπικα αλλαξε η ζωη μου προς το καλυτερο και η αληθεια ειναι οτι το πρωτο νημα που διαβασα για ahc ηταν του Δημητρη...
 

Panos1982

Well-Known Member
@felaini δεν διαφωνω σε κατι στα παραπανω που ανεφερες. Μπορεις να επιλεξεις οποιον γιατρο θελεις για το κεφαλι σου αναλογα με τα κριτηρια σου. Ο καθενας εχει τα δικα του κριτηρια και με βαση αυτα κανει την επιλογη του.

Στην ουσια εχεις δει 1 ολοκληρωμενο αποτελεσμα live οπως ειπες κ εχεις βγαλει το συμπερασμα σου.
ΝΑ σου πω οτι αν δεις τον danceworld live π.χ θα σχηματισεις επισης τρελα θετικη αποψη για τον γεωργιου γιατι εχει
κεντησει επανω του. Επισης το εκανε με λιγοτερα χρηματα απ οτι θα το εκανε στον λορεντζο και το εποτελεσμα ειναι πραγματικα εκπληκτικο.
Ο λορεντζο και κατα την δικη μου αποψη ειναι ενας ανθρωπος συνεπης στην δουλεια του κ αρκετα σχολαστικος οποτε τον θεωρω σαν επιλογη, σιγουρα μια πολυ καλη επιλογη, αλλα δεν ειναι ο μονος. Υπαρχουν πολλοι εκει εξω που κανουν την ιδια δουλεια και την κανουν με μερακι κ σχολαστικοτητα. π.χ Dr muresanu hattingen (αν τον γνωρισεις απο κοντα θα καταλαβεις )
κ πολλοι αλλοι βεβαια.
Τωρα το οικονομικο σιγουρα ειναι ενα θεμα . τον λορεντζο τον βρισκω πολυ ακριβο και θεωρω οτι μπορω να βρω στην αγορα ιδιο προιον με καλυτερη τιμη για να σου μιλησω με ορους εμποριου. και οχι μονο μια ενναλακτικη αλλα πολλες υπαρχουν διαθεσιμες πλεον.

Επειδη ειπαμε για οπαδικα να το πω κ στην διαλεκτο την οπαδικη το οτι καποια ομαδα ειναι το φαβορι και εχει ακριβοπληρωμενους παιχτες και το μπατζετ της ειναι στον θεο δεν σημαινει οτι νικαει παντα , πολλες φορες νικαει το αουτσαιντερ με πολυ λιγοτερα μπατζετ κ πιο οικονομικους παιχτες κ ειναι εξ ισου αξιομαχο.
Επισης για να σχολιασουμε και το πως επαιξε μια ομαδα περιμενουμε να τελειωσει το παιχνιδι οχι οταν ειναι ακομα στην σεντρα, κι εμεις να μιλαμε για θριαμβο.

Τελος το μονο που ηθελα να πω και ο λογος που εκανα το προηγουμενο ποστ ειναι οτι προσωπικα προτιμω τον δημιουργικο διαλογο παρα τον οπαδικο γιατι δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα.
Χανεται το μετρο.
Οταν εισαι οπαδος καποιου ειτε μιλαμε για ομαδα , ειτε για γιατρο , ειτε για πολιτικο , ειτε για θρησκεια ,
τοτε εχεις παρωπιδες και δε μιλας αντικειμενικα.

Το μονο που μπορω να σχολιασω για τον στριπαρ ( αν κ ειναι πολυ εμπειρος δεν χρειαζεται καποιου τα σχολια ) ειναι οτι δεν ειχε καθολου σοκλος κ δεν εχασε φυσικα μαλλια , αλλα προσωπικα δεν περιμενα οτι θα ειχε ετσι κι αλλιως γιατι χρησιμοποιει και avodart και εχει παει κ σε καλο γιατρο. Κι εγω 2 επεμβασεις εχω κανει σε διαφορετικους γιατρους αναμεσα σε φυσικα μαλλια παντα, αλλα σοκλοςς (μονιμο ) δεν ειχα.

ΑΠο δω κ περα περιμενουμε την φυτρωση και το τελικο αποτελεσμα να δουμε πως θα δειξει , αλλα οποιο κι αν ειναι αυτο δε θα με εκανε προσωπικα να αλλαξω την γνωμη μου για τον γιατρο. Προσωπικα εχω εγκρινει ηδη τις πρακτικες του κ τον τροπο που λειτουργει κ τον θεωρω πολυ αξιοπιστο. Δεν περιμενω το αποτελεσμα του στριπαρ ουτε κ θα αλλαζα γνωμη γι αυτον αν εβλεπα ενα κακο η μετριο αποτελεσμα να ειχε καποιος.
( μοναδικη εξαιρεση αν αρχισουν μαζικα να ερχονται κακα αποτελεσματα απο καποια στιγμη και μετα οπως εγινε παλια π.χ με Alvi armani )
 
Τελευταία επεξεργασία:

mic6

Well-Known Member
Εγω θα πω οτι ο στριπαρ ειναι πολυ σκληρος με τον Δημητρη.
Υπαρχει μια αληθεια και πρεπει να λεγεται... Για υψηλα nw με εισοδημα επιβιωσης η ahc ειναι μονοδρομος..
Εμενα προσωπικα αλλαξε η ζωη μου προς το καλυτερο και η αληθεια ειναι οτι το πρωτο νημα που διαβασα για ahc ηταν του Δημητρη...
Κι εγώ το ίδιο και έχω στείλει άλλους τρεις φίλους στην ach και μου είναι όλοι υπόχρεοι ήδη και μόνο από το αποτέλεσμα του 6μηνου-7μηνου τους
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ τουλάχιστον έχω κάποιες φωτογραφίες σε ήλιο, εσενα ένα ολόκληρο φόρουμ σε κηνυγουσε για δυο χρόνια και ακόμα τπτ.!
Αναλώσου να «ψαρεύψεις» κανένα νέο πελάτη μην και φύγει για Κύπρο μεριά και και άσε τις υποδειξεις του κ*λου όπως συνηθίζεις...

Με έχει φάει στην στροφή γμτ!!! :D:D
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@felaini
Το μονο που μπορω να σχολιασω για τον στριπαρ ( αν κ ειναι πολυ εμπειρος δεν χρειαζεται καποιου τα σχολια ) ειναι οτι δεν ειχε καθολου σοκλος κ δεν εχασε φυσικα μαλλια , αλλα προσωπικα δεν περιμενα οτι θα ειχε ετσι κι αλλιως γιατι χρησιμοποιει και avodart και εχει παει κ σε καλο γιατρο. Κι εγω 2 επεμβασεις εχω κανει σε διαφορετικους γιατρους αναμεσα σε φυσικα μαλλια παντα, αλλα σοκλοςς (μονιμο ) δεν ειχα.

Αυτό δεν ήταν καθόλου δεδομένο. Η χρήση duta (ή μινο) βοηθάει αλλά δεν είναι πανάκεια. Ειδικά στην περίπτωση του Stripar με τέτοια μαμά πυκνότητα είναι ΑΘΛΟΣ και δεν μπορεί να συγκριθεί «γενικώς» με πυκνώσεις σε μαμά μαλλία. Μην ξεχνάμε ότι πολλοί από τους τοπ τον αποθάρρυναν για χρόνια φοβούμενοι το σοκλος (λόγω μεγάλης μαμά πυκνότητας). Εδώ δεν είχαμε ούτε παροδικό σοκλος και αυτό λέει πολλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα