Stripar, injertocapilar (lorenzo), fue, 2992grafts, 21-22/11/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

felaini

Active Member
Η απολυτη φυσικοτητα!!!! Η απολυτη ομως!!!
Στο χα πει στα μιτινγκ του λορεντζο στριπαρ που ησουν στη μια βδομαδα απ την επεμβαση πως εδειχνες λες κ δεν εχεις κανει χειρουργειο..
Η εξελιξη στις μεταμοσχευσεις ειναι εδω κ εχει ενα ονομα λορεντζο μαδριτη!!!
Οτι πληρωνεις παιρνεις!!!
Φτου φτου!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mic6

Well-Known Member
Καλημέρα αδερφέ πολύ ωραία πάει και πολύ αποκαλυπτικές φώτο. Προσωπικά μου φαίνεται αρκετά αφύσικη η hairline και επίσης το σχήμα λίγο περίεργο για τα γούστα μου. Θα περίμενα κάτι καλύτερο από μια τόσο πολυδιαφημισμένη κλινική.

Χαρά στο κουράγιο σου που σταμάτησες τη μινοξ και καλή συνέχεια φύτρωσης εύχομαι!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλημέρα αδερφέ πολύ ωραία πάει και πολύ αποκαλυπτικές φώτο. Προσωπικά μου φαίνεται αρκετά αφύσικη η hairline και επίσης το σχήμα λίγο περίεργο για τα γούστα μου. Θα περίμενα κάτι καλύτερο από μια τόσο πολυδιαφημισμένη κλινική.

Χαρά στο κουράγιο σου που σταμάτησες τη μινοξ και καλή συνέχεια φύτρωσης εύχομαι!
Εγω παλι αυτο που θα ηθελα να σχολιάσω εντελως συπτοματικα για την χερλαιν ειναι ακριβως το αντιθετο απ αυτο που λες. Για εμενα ενα απ τα πραγματα που το κανει απολυτα φυσιολογικό κ δεν μπορεις να διακρίνεις οτι εχει γινει μμ ειναι η ας το πουμε λιγο αραιωμένη χερλαιν. Δλδ δεν ειναι αυτο το κλασικό «μπουκωμένο» μπροστινό μερος που κανουν ολοι κ πηγαίνοντας το ματι σου κ στο υπολοιπο κεφαλι κατι δεν σου κάθεται καλα ....
 

mic6

Well-Known Member
Εγω παλι αυτο που θα ηθελα να σχολιάσω εντελως συπτοματικα για την χερλαιν ειναι ακριβως το αντιθετο απ αυτο που λες. Για εμενα ενα απ τα πραγματα που το κανει απολυτα φυσιολογικό κ δεν μπορεις να διακρίνεις οτι εχει γινει μμ ειναι η ας το πουμε λιγο αραιωμένη χερλαιν. Δλδ δεν ειναι αυτο το κλασικό «μπουκωμένο» μπροστινό μερος που κανουν ολοι κ πηγαίνοντας το ματι σου κ στο υπολοιπο κεφαλι κατι δεν σου κάθεται καλα ....
Ε γι'αυτό αυτό είμαστε εδώ για να διαφωνούμε!

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Pes

Active Member
Όλο θερμές ευχές στον φίλο μου... Η εικόνα που βλέπω είναι για ένα μαλλί τόσο πυκνό στο μέλλον που θα θες να βγάλεις τριχες(χαχαχχα). Όλα πάνε βάση σχεδίου και η hairline απλά έχει να δώσει πάρα πολλά ακόμα...
 

tasos33

Well-Known Member
Ναι μεν αλλά, δηλαδή τώρα δείχνει αραιωμένο γιατί είναι στο πενταμηνο, σε πέντε μήνες θα ειναι διαφορετικά.



Εγω παλι αυτο που θα ηθελα να σχολιάσω εντελως συπτοματικα για την χερλαιν ειναι ακριβως το αντιθετο απ αυτο που λες. Για εμενα ενα απ τα πραγματα που το κανει απολυτα φυσιολογικό κ δεν μπορεις να διακρίνεις οτι εχει γινει μμ ειναι η ας το πουμε λιγο αραιωμένη χερλαιν. Δλδ δεν ειναι αυτο το κλασικό «μπουκωμένο» μπροστινό μερος που κανουν ολοι κ πηγαίνοντας το ματι σου κ στο υπολοιπο κεφαλι κατι δεν σου κάθεται καλα ....
 

Harris_G

Well-Known Member
Να τελειωσει η φυτρωση και βλεπουμε ρε παιδες, τι συμπερασματα βγαζετε δλδ απο τωρα (αναφερομαι και στα αποθεωτικά και στα επικριτικά); @Stripar εμπρός και πρόλογο μη τρώς
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Να τελειωσει η φυτρωση και βλεπουμε ρε παιδες, τι συμπερασματα βγαζετε δλδ απο τωρα (αναφερομαι και στα αποθεωτικά και στα επικριτικά); @Stripar εμπρός και πρόλογο μη τρώς
Κουβεντα να γινεται ... οπως κ να χει 5-6 μηνα χαράζεις πορεια κ βγαζεις συμπερασματα ...
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
H μέχρι τώρα πορεία είναι αργή αλλά σταθερή.

Σίγουρα έχει παίξει ρόλο το κόψιμο της Minoxidil,
πέρυσι των Ιούλιου 3-4 μήνες πριν την μτχ και ή μη χρήση της πλέον,
όμως
όπως έχω πεί και παλιότερα ήθελα να απαλλαγώ απο αυτό το καθημερινό βάσανο και
να απολαμβάνω το σύνολο των μαλλιών μου
μτχ και μή ακόμα και άν το αποτέλεσμα αργήσει 1-2 μήνες παραπάνω λόγω της μή χρήσης της.

Τα θετικά :

Μηδαμινό Schock Loss και απο ότι φαίνεται έντονη διεργασία για το επόμενο 2 μηνο - τρίμηνο.

Το αποτύπωμα της δότριας είναι πολύ καλό,
υπό κάποιες γωνίες κάπου κάτι αχνoφένεται και ιδίως στα πλαϊνά όπου τα κουρεύω αρκετά πιο κοντά,
όμως θα περιμένω ακόμα ένα δίμηνο για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα...
και την στοιχειώδη υπομονή που απαιτείται για την κορύφωση του αποτελέσματος !.
Για τη δοτρια σου δεν τιθεται θεμα ουτως η αλλως, σε ειδα κ ξυρισμενο μετα την επεμβαση κ δε φαινοταν το παραμικρο. Σχετικα με την εξελιξη στην ληπτρια παρατηρω οτι ηδη το σχημα της hairline εχει αλλαξει, το κενο που υπηρχε και σε χαλουσε, αρχισε να μαυριζει κ να γεμιζει οπως κ ολη η hairline να σχηματιζεται εκ νεου, τωρα στο κεντρο που ηταν κ το ζορικο της υποθεσης στη μεγεθυνση των φωτο φαινονται τα καινουρια grafts απλα θα σου παρει δυο μηνακια ακομη για να δωσουν ογκο στην περιοχη. Η επεμβαση σου στα σημεια νομιζω πως θα ειναι επιτυχημενη, ειναι ηδη τεχνικα, ελπιζω βεβαια να καλυψει τις προσδοκιες σου που ειναι πολυ υψηλες!! Καλη συνεχεια φιλε!
 

paulakos266

Active Member
Παναγια μου τι δοτρια ειναι αυτη σαν σκαντζόχοιρου ειναι γενικα εχεις πολλοι δυνατο μαλλι παντου κ εχει να δωσει κ αλλο.stripar γτ δεν συνεχιζεις minox μεχρι το 12μηνο που ολοκληρωνεται το αποτελεσμα τις μμ? η δεν εχει μαλλον αλλο νοημα να σε βοηθησει στην χερλαιν ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tsek

Well-Known Member
Εγω παλι αυτο που θα ηθελα να σχολιάσω εντελως συπτοματικα για την χερλαιν ειναι ακριβως το αντιθετο απ αυτο που λες. Για εμενα ενα απ τα πραγματα που το κανει απολυτα φυσιολογικό κ δεν μπορεις να διακρίνεις οτι εχει γινει μμ ειναι η ας το πουμε λιγο αραιωμένη χερλαιν. Δλδ δεν ειναι αυτο το κλασικό «μπουκωμένο» μπροστινό μερος που κανουν ολοι κ πηγαίνοντας το ματι σου κ στο υπολοιπο κεφαλι κατι δεν σου κάθεται καλα ....
Το βασικό όταν πας για επέμβαση είναι να έχεις μια δυνατή και φυσική hairline για μην σκάνε με περιέργεια τα βλέμματα πάνω σου.
Πρώτα σχεδιάζεται η hairline και μετά ακολουθούν τα υπόλοιπα.
Τα δε αδύναμα σημεία υπο γωνία στα πλάγια απλά τα συνηθίζεις και δεν ασχολείσαι. Δύσκολο να εξαλειφθούν αλλά και πρακτικά "αδιάφορο" καθως τα βλέπεις μόνο εσύ στον καθρέφτη ή τα πιάνει μόνο η κάμερα. Δεν φαίνονται στο μάτι.
Όλη η μάχη είναι το μπροστά.
Αναμένουμε την εξέλιξη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Κανονικα αυτή τη στιγμή δε θα έπρεπε να συζητάμε για το πόσο θα πυκνώσει η hairline η για το αν σταμάτησε την μινοξ ο @Stripar.

Ολη η ουσια για μένα έως τώρα είναι το μηδενικό σοκ λος, σε ένα ήδη πυκνο κεφάλι.
Μέχρι τώρα λέγαμε σε κάποιους '' ειναι νωρις ακομα για μμ, εχεις πολυ μαλλι''.
Εκ του αποτελέσματος κρίνεται πως η μετάβαση από τον Τούρκο στον Ισπανό έφερε την δικαίωση.

Στριπ πιστεύεις πως ο Τούρκος θα πετύχαινε μηδενικό σοκ λος?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είναι αστείο το σχόλιο του Mic περί μη φυσικότητας της hairline, όταν επι της ουσίας αυτό που βλέπουμε είναι η φυσική του hairline που ήταν «φαγωμένη» σε διάφορα σημεία από την ΑΑ και τα οποία αποκαταστάθηκαν. Η εξέλιξη είναι αργή αλλά όχι ως προς την φύτρωση. Με μια προσεκτική ματιά φαίνεται ότι παντού υπάρχουν μαύρα στίγματα, σημάδι ότι τα graft έχουν ξεκινήσει να φυτρώνουν. Αυτό που καθυστερεί είναι η ωρίμανση και πάχυνση της τρίχας που επηρεάζει την τελική εικόνα. Αυτό είναι το έργο που προσφέρει η μίνο που πολύ ορθώς σταμάτησε ο Stripar.

Δυστυχώς η εκτεταμένη χρήση μίνο σε πολλά αποτελέσματα του φόρουμ τείνει να δημιουργήσει την έντυπωση ότι τα αποτελέσματα των 5-6 μηνών είναι περίπου και τα τελικά, κάτι που είναι εντελώς λανθασμένο όταν δεν γίνεται χρήση της. Στην δική μου περίπτωση το μεγάλο «μπαμ» στην εικόνα έγινε από τον 6ο στον 8ο όταν οι τρίχες άρχισαν να παίρνουν όγκο.

Συγχαρητήρια στον Stripar και για τις αποκαλυπτικές φώτο. Του εύχομαι καλή συνέχεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Harris_G

Well-Known Member
Κουβεντα να γινεται ... οπως κ να χει 5-6 μηνα χαράζεις πορεια κ βγαζεις συμπερασματα ...
Giorgo ( χρόνια σου πολλά παρεπιπτόντως). Μπορεί να έχουμε διαχωρίσει τις δύο πτυχές μιας ΜΜ ως 1) πυκνότητα 2) φυσικότητα όμως στην περίπτωση του Stripar του οποίου τα "μαμά" μαλλιά ειναι αρκετα πυκνά, , μιλάμε για situation 2 σε 1 γιατί για να επιτυχθεί φυσικότητα θα πρέπει η hairline να πυκνώσει αρκετά και να δένει με τα πιο πίσω. Από τη στιγμή λοιπόν που δεν υπάρχει ολοκλήρωμένη φύτρωση δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπερασμα (άσχετα που στο τέλος θα δικαιωθεί).
 

mic6

Well-Known Member
Είναι αστείο το σχόλιο του Mic περί μη φυσικότητας της hairline, όταν επι της ουσίας αυτό που βλέπουμε είναι η φυσική του hairline που ήταν «φαγωμένη» σε διάφορα σημεία από την ΑΑ και τα οποία αποκαταστάθηκαν. Η εξέλιξη είναι αργή αλλά όχι ως προς την φύτρωση. Με μια προσεκτική ματιά φαίνεται ότι παντού υπάρχουν μαύρα στίγματα, σημάδι ότι τα graft έχουν ξεκινήσει να φυτρώνουν. Αυτό που καθυστερεί είναι η ωρίμανση και πάχυνση της τρίχας που επηρεάζει την τελική εικόνα. Αυτό είναι το έργο που προσφέρει η μίνο που πολύ ορθώς σταμάτησε ο Stripar.

Δυστυχώς η εκτεταμένη χρήση μίνο σε πολλά αποτελέσματα του φόρουμ τείνει να δημιουργήσει την έντυπωση ότι τα αποτελέσματα των 5-6 μηνών είναι περίπου και τα τελικά, κάτι που είναι εντελώς λανθασμένο όταν δεν γίνεται χρήση της. Στην δική μου περίπτωση το μεγάλο «μπαμ» στην εικόνα έγινε από τον 6ο στον 8ο όταν οι τρίχες άρχισαν να παίρνουν όγκο.

Συγχαρητήρια στον Stripar και για τις αποκαλυπτικές φώτο. Του εύχομαι καλή συνέχεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αστείος είσαι και φαίνεσαι αγαπητέ κι εσύ και τα σχόλια σου.

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Mic το μαλλί του Stripar είναι στυλ Χατζηνικολαου ,βούρτσα δηλαδή ,όπως φυσικά αυτό ήταν και εκ φύσεως το στυλ του μαλλιού του. Θα ήταν αφύσικο αν έκανε κάτι διαφορετικό.
Γνώμη μου φυσικά.
 

mic6

Well-Known Member
Αν το πριν και το μετά σας φαίνονται ίδιας φυσικότητας, πάω πάσο. Απλά είπα να σχολιάσω επειδή έχουμε βγάλει όλες τις hairlines στο φόρουμ αφύσικες και αυτή τη λατρέψαμε.
6d9a42ef8775185ae1ae1ff63ae8eac6.jpg
20c6d930f826d497dd90667ab51448e5.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα