Stripar, injertocapilar (lorenzo), fue, 2992grafts, 21-22/11/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
@Stripar καλή φύτρωσε καταρχήν αλλά μας ξενερώνεις... κάνε περιγραφή για την εμπειρία σου με λεπτομέρειες κτλ. Το έχεις. Καλή ανάρρωση
 

renos espresso

Active Member
Στο μυαλο μου ειχα τον @Stripar με πολυ λιγοτερο και μαλλι και κακη δοτρια... δεν μπορουσα αλλιως να εξηγουσα στο μυαλο μου το τοσο μεγαλο παθος που εχει επιδειξει σ αυτο το φορουμ και την αναβλητικοτητα του σε μμ..
βλεποντας την πλουσια κομη του στο βιντεο συνειδητοποιησα το ποσο τελειομανης ειναι...
Καλη επιτυχια!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε Reno, η αναβλητικότητα του έχει να κάνει με τις πολύ μεγάλες πιθανότητες σοκλος. Δεν είναι προφανές; Η μαμά πυκνότητα στην λήπτρια περιοχή ήταν 80-100g/cm2. Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό; Πύκνωση σε τέτοιες πυκνότητες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumparos

Well-Known Member
Stripar με ρεγουλα την ντουντα κατά την διάρκεια της φυτρωσης...:D:D..
 
Τελευταία επεξεργασία:

renos espresso

Active Member
Φίλε Reno, η αναβλητικότητα του έχει να κάνει με τις πολύ μεγάλες πιθανότητες σοκλος. Δεν είναι προφανές; Η μαμά πυκνότητα στην λήπτρια περιοχή ήταν 80-100g/cm2. Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό; Πύκνωση σε τέτοιες πυκνότητες;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Με παρεξηγησες αγαπητε Cvial.
Αναφερα πως φανταζομουν σχεδον αδειο το μαλλι του σε δοτρια κ ληπτρια λογω της αναβλητικοτητας του σε μμ.
Δεν ηξερα πως ηταν...μεχρι που ειδα το βιντεο..που μαλιστα εντυπωσιαστηκα απ το πλουσιο μαλλι του.
Βεβαια:
Εκτιμω πως το 95% των ανθρωπων που θα ειχαν το μαλλι του @Stripar δεν θα τολμουσαν να εκαναν μια τετοια επεμβαση...βασικα ουτε που θα το σκεφτοντουσαν (απλα θα ακολουθουσαν μια αγωγη)
Για μενα ειναι προς τιμην του που προχωρησε σε μμ και ειμαι σιγουρος οτι λογω της εμπειριας και των 2 σας αλλα και του γιατρου φυσικα, θα καταφερει ενα τελειο αποτελεσμα σε μια οπως φαινεται τοσο απαιτητικη μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
O Stripar ακολουθεί εδώ και χρόνια την πιο δυνατή αγωγή που υπάρχει (Ντούντα) γι αυτό και έχει διατήρησει αυτό που βλέπεις. Τα φάρμακα δεν μπορούσαν να του προσφέρουν κάτι άλλο.

Επιπρόσθετα οι γωνιές φύτρωσης του μαλλίου του είναι σχεδόν κάθετες και αυτό έχει σαν συνέπεια να χρειάζεται πολύ μεγαλύτερη πυκνότητα από ένα φυσιολογικό μαλλί για να μην φαίνεται άδειος όταν τον κοιτάς από πάνω.

Ήταν λοιπόν μια εξαιρετικά δύσκολη περίπτωση, στα όρια του αν μπορεί να γίνει ή όχι μμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
cvial, έχεις εικόνα για τα μεγέθη των εργαλείων του Λορέντζο στην περίπτωση του Στριπαρ, ο εξαγωγέας μου φάνηκε αρκετά μεγάλης διαμέτρου, μπορεί και πάνω από 1χλσ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Στο μυαλο μου ειχα τον @Stripar με πολυ λιγοτερο και μαλλι και κακη δοτρια... δεν μπορουσα αλλιως να εξηγουσα στο μυαλο μου το τοσο μεγαλο παθος που εχει επιδειξει σ αυτο το φορουμ και την αναβλητικοτητα του σε μμ..
βλεποντας την πλουσια κομη του στο βιντεο συνειδητοποιησα το ποσο τελειομανης ειναι...
Καλη επιτυχια!!

Και γω για πιο καραφλο τον ειχα στο μυαλο μου και τελικα ηταν αφανας για τα δικα μου στανταρ:p Ισως λογω του αβαταρ του. Βεβαια με δεδομενο οτι παιρνει ντουτα πολλα χρονια δεν αμφισβητω οτι ειχε κανονικο προβλημα ο φιλος μας.

Stripar με γεια το καινουριο μαλλι και καλη φυτρωση!!! :)
 

Stripar

Established Member
2 μέρες στη Μαδρίτη για μια μμ που άργησε 8 χρόνια. Εξαιρετικό ενδιαφέρον σαν περίπτωση και πολύ υλικό για παρουσίαση.
Καταρχήν

Να ευχαριστήσω το φίλο μου Cvial,
για το χρόνο του, την παρέα του και το κοινό μεράκι και αγάπη που μοιραζόμαστε στα δρώμενα των μεταμοσχεύσεων.

Η συνεχής αναζήτηση μας και η "μικροσκοπική" έρευνα σε παγκόσμιο επίπεδο για την ιδανική κλινική, γιατρό και πρωτόκολλα μεταμοσχεύσεων, έτσι ώστε να αναλάβει μία απαιτητική περίπτωση Diffuse Thining και ένα FULL restoration αυτής, ενός κατά τα άλλα "δύσκολου" ασθενή...μας οδήγησε στην Μαδρίτη,
σε ένα παλιό και έμπειρο γνώριμο, τον JOSE!

Το απολαύσαμε και μένει να δούμε τώρα την συνέχεια...

;)
 

Stripar

Established Member
Να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για τις ευχές και το ενδιαφέρον τους!.

Θα απαντήσω σε όλους ξεχωριστά...

Για να ΜΗΝ ξεχνιόμαστε όμως :
(μερικά δεδομένα)

3.jpg

4.jpg

1.jpg

2.jpg
 

tasos33

Well-Known Member
Strip καλη φυτρωση και παλι, πολυ καλος λογος και καλη temporal σε συνδυασμο με το μεγαλο ευρος της δοτριας θα πρεπει να σου δινουν ηρεμια για το μελλον οσον αφορα την αραιωση, αν και πισω ειχες αναλογη πυκνοτητα με τα πλαινα τοτε θα μιλουσαμε για δοτρια μαμουθ.
 

Stripar

Established Member
Stripar .....
Το πήρες απόφαση τελικά να γίνεις Χατζηνικολάου εεεεε?????
Καλά αποτελέσματα φιλαράκι !!!!
Τόσα χρόνια υπομονής, επιμονής και αναζήτησης...ήταν η κατάλληλη στιγμή!
Σ´ευχαριστώ φίλε μου
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα