Stolis’s repair case dhi κα b.μπιρου 1547 fue/2802 τρίχες ακούρευτη συνεδρία

Stolis43

Member
Κλεισαμε και το πενταμηνο με μικρες διαφορες σε σχεση με το τετραμηνο,φαινεται οτι οι νεες τριχες αρχιζουν να χοντραινουν...
 

Συνημμένα

  • DSC_0017.JPG
    DSC_0017.JPG
    1 MB · Προβολές: 272
  • DSC_0026.JPG
    DSC_0026.JPG
    754.7 KB · Προβολές: 263

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Κλεισαμε και το πενταμηνο με μικρες διαφορες σε σχεση με το τετραμηνο,φαινεται οτι οι νεες τριχες αρχιζουν να χοντραινουν...

τι ακριβως μας δειχνεις εδω? για να φανει η φυτρωση της επεμβασης πρεπει να βγαλεις πανοραμικη φωτογραφια. τα μοσχευματα μπηκαν πιο πισω.. καλη συνεχεια στη φυτρωση σου..
 
  • Like
Reactions: tol

Stolis43

Member
Επειδη παλευω μονος,με μια dslr δεν μπορω να βγαλω πιο μακρινες πανοραμικες...μαλλον ειναι πολυ κοντινες?
Αλλες δυο λιγο καλυτερες...
 

Συνημμένα

  • DSC_0009.JPG
    DSC_0009.JPG
    913 KB · Προβολές: 215
  • DSC_0028.JPG
    DSC_0028.JPG
    663.8 KB · Προβολές: 224

dimitris50423

Well-Known Member
ιδιες με τις προηγουμενες.. σκυψε το κεφαλι και βγαλε φωτο.. πισω μπηκαν μοσχευματα stoli οχι στη hairline. ;)
 

Stolis43

Member
Βαλαμε απο hairline αναμεσα στα παλια μοσχευματα,ολη ζωνη Α και Β...Αν ζουμαρεις τις φωτο διακρινονται οι μικρες τριχουλες...
 

kardinalios

Well-Known Member
Εξαρτάται πως θα δεις το ποτήρι φίλε @Stolis43 . Αν το ζητούμενο ήταν να έχεις ένα καλο αποτέλεσμα από άποψη πυκνότητας τότε δεν υπάρχει επιτυχία .
Αν όμως το ζητούμενο ήταν το δέσιμο με τις προηγούμενες μμ και η δημιουργία μιας φυσιολογικής εικόνας ενός ανθρώπου με μια διάχυτη αραίωση τότε υπάρχει μεγάλη βελτίωση . Η συνολική εικόνα πλέον του κεφαλιού σου είναι εξαιρετικά βελτιωμένη .
Με βάση τα δεδομένα μιλάμε για μια τίμια δουλειά σε ένα πολύ δύσκολο περιστατικό . Τουλάχιστον τώρα έχεις ένα full head of hair αραιό μεν αλλά με μαλλιά παντού .
Υ.Γ : Δεν ξερω αν είχε να δώσει η δοτρια 1000 μοσχεύματα ακόμα . Αν τα είχε επρεπε να μπουν . Αν έμπαιναν θα μιλούσαμε για μια τεράστια αλλαγή .
 

dimi92gr

New Member
Φίλε νομίζω σε πάει πολύ καλά μέχρι τώρα. Τουλάχιστον δεν υπάρχει πλέον αυτό το αντι αισθητικό κενο στο μέσο του κεφαλιού και φένεται πιο φυσιολογικό. Παρόλα αυτά δείχνει αραιό και για αυτό μακάρι να συνεχιστεί και άλλο η φύτρωση σου. Πόσο τις εκατό νομίζεις οτι έχεις φτάσει?
 

Stolis43

Member
Συμφορουμιτες μου,ειχα ξεγραψει υψηλες πυκνοτητες με την δοτρια που ειχε απομεινει,αλλα και με την κλινικη που επελεξα,με τον τροπο που παλι επελεξα (ακουρευτη).Το θεμα μου ηταν να κλεισει το κενο και να μην μεινω με το "στεφανι" σε ενα αδειο κεφαλι.Ειμαι ηδη ευχαριστημενος με την εξελιξη της επεμβασης,ειμαι στο εξαμηνο,και φανταζομαι εχει να δωσει αρκετα ακομη,καθως ειμαι γεματος με μικρες τριχουλες που απο εβδομαδα σε εβδομαδα μεγαλωνουν...Ηδη χρησιμοποιω εδω και αρκετο καιρο την μιση ποσοτητα τοπικ,με πολυ φυσικο πλεον αποτελεσμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Έκανε δουλίτσα η γιατρός . Έδεσε το πάνω μερος με το πλαϊνό . Έκλεισε το κενό . Έχει κάνει μια καλή προσπάθεια σε ένα πολύ ταλαιπωρημένο κεφάλι και με πολύ λίγα grafts . Επειδή τους έχω κράξει πολύ το τελευταίο διάστημα ομολογώ ότι η παραπάνω προσπάθεια είναι τίμια .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stolis43

Member
Η κα Μπιρου ειναι ΘΕΑ σε ολα της.-
...και αν ξαναεμπαινα στην διαδικασια εχω καμια 1000g καβατζα...αλλα δεν...
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Εξαρτάται πως θα δεις το ποτήρι φίλε @Stolis43 . Αν το ζητούμενο ήταν να έχεις ένα καλο αποτέλεσμα από άποψη πυκνότητας τότε δεν υπάρχει επιτυχία .
Αν όμως το ζητούμενο ήταν το δέσιμο με τις προηγούμενες μμ και η δημιουργία μιας φυσιολογικής εικόνας ενός ανθρώπου με μια διάχυτη αραίωση τότε υπάρχει μεγάλη βελτίωση . Η συνολική εικόνα πλέον του κεφαλιού σου είναι εξαιρετικά βελτιωμένη .
Με βάση τα δεδομένα μιλάμε για μια τίμια δουλειά σε ένα πολύ δύσκολο περιστατικό . Τουλάχιστον τώρα έχεις ένα full head of hair αραιό μεν αλλά με μαλλιά παντού .
Υ.Γ : Δεν ξερω αν είχε να δώσει η δοτρια 1000 μοσχεύματα ακόμα . Αν τα είχε επρεπε να μπουν . Αν έμπαιναν θα μιλούσαμε για μια τεράστια αλλαγή .
Θα συμφωνησω με το ποστ, αποκατασταθηκε ηδη η φυσικοτητα κ πρεπει να υπαρξει προοδος κ τους επομενους μηνες. Βεβαια αν μπορουσες να ανεβασεις κ τις φωτο της κλινικης θα ηταν πιο ολοκληρωμενη η παρουσιαση, καλη συνεχεια!
 

Tsek

Well-Known Member
Αν όντως είναι μόνο 1547 γκραφς, μιλάμε για εκπληκτικό αποτέλεσμα οσον αφορά την κάλυψη γιατι έκλεισες το μισό κεφάλι, όταν άλλοι ρίχνουν 2.000 (και βάλε) γκραφς στο κρόουν.
 

piros75

Well-Known Member
Νομίζω ότι αυτό που πάλευες πραγματοποιήθηκε. Καμία σχέση με το πριν πλέον δείχνει πολύ φυσικό. Καλή συνέχεια.
 

Stolis43

Member
...καμια συμβουλη για καλοκαιρι και θαλασσα?Το αλατι και ο ηλιος επιρεαζουν τα μαλλια μας?Τι να αποφευγουμε γενικα?Βιταμινες διεκοψα και λεω να κανω αλλο ενα τριμηνο τετραμηνο στο φθινοπωρο...
 

nino24

Member
Βλέπω μια περιοχή που έχει αρχίσει να μαυρίζει . Αυτό από μόνο του είναι κάτι πολύ θετικό . Από ότι καταλαβαίνω είσαι μεγάλος ηλικιακά οπότε σίγουρα η φυτρωση θα συνεχιστεί για αρκετούς μήνες ακόμα .
Δεν φαίνεται κακή δουλειά . Η γιατρός αυτή είναι η φωτεινή εξαίρεση στην Dhi . Δεν έπρεπε σίγουρα να στην κάνει ακουρευτη αλλά σέβομαι τους προβληματισμούς σου για τον κοινωνικό και επαγγελματικό σου περίγυρο .
Η φυτρωση έχει ακόμα να δώσει , η δοτρια πάει καλά .
Παιδιά, για hairline και πύκνωση σε B περιοχή, η ακούρευτη συνέδρια (στην δότρια μόνο) είναι κάτι που πρέπει να αποφεύγουμε; Δεν μπορεί να γίνει η ίδια δουλειά εκτός αν ο γιατρός είναι έμπειρος; Φαντάζομαι έχει και παραπάνω κόστος; Συγνώμη που πετάγομαι, απλά βρήκα την ευκαιρία να κάνω μια παρένθεση.
 

nino24

Member
Συμφορουμιτες μου,ειχα ξεγραψει υψηλες πυκνοτητες με την δοτρια που ειχε απομεινει,αλλα και με την κλινικη που επελεξα,με τον τροπο που παλι επελεξα (ακουρευτη).Το θεμα μου ηταν να κλεισει το κενο και να μην μεινω με το "στεφανι" σε ενα αδειο κεφαλι.Ειμαι ηδη ευχαριστημενος με την εξελιξη της επεμβασης,ειμαι στο εξαμηνο,και φανταζομαι εχει να δωσει αρκετα ακομη,καθως ειμαι γεματος με μικρες τριχουλες που απο εβδομαδα σε εβδομαδα μεγαλωνουν...Ηδη χρησιμοποιω εδω και αρκετο καιρο την μιση ποσοτητα τοπικ,με πολυ φυσικο πλεον αποτελεσμα...
Δηλαδή η ακούρευτη συνέδρια δεν μπορεί να δώσει υψηλές πυκνότητες;
 
Μπλουζα