Stemoxydine τοπικα για τα μαλλια

aaa

Member
Αυτο ειναι νεα θεραπεια για τα μαλλια.
https://www.minoxidilmax.com/stemoxydine-5-vs-minoxidil-vs-aminexil-review-hair-loss-ingredients
Δεν πιστευω οτι ειναι ισαξια της μινοξιδιλης αλλα ειναι μια καλη εναλλακτικη και μπορει να χτησιμοποιειται και ταυτοχρονα.
Εγω παρολες τις οδηγιες για μια φορα την ημερα, βαζω δυο φορες την ημερα μικρη ποσοτητα και οχι τοσο πολυ που λενε στις οδηγιες, με μασαζ τοπικο και εχω δει πυκνωση
Παρενεργειες καμια μα καμια και αμα θες τη χρησιμοποιεις για να στρωνεις τα μαλλια εαν ειναι νωπα. Σε στεγνα ειναι πιο καλο ομως το αποτελεσμα και εμφανιζονται πυκνοτερα
https://www.pharmacytop.gr/el/products/vichy-dercos-neogenic-gel-fluide-4x42ml
large_20160310112605_vichy_dercos_neogenic_gel_4x24ml.jpeg

ψιλοακριβη ειναι αλλα βαζοντας τη φορα δυο μονο πατηματα του aplicater κραταει πολυ. Ετσι βαζοντας δυο φορες την ημερα μου κρατα 20 μερες με ενα μηνα το μπουκαλακι
Επισης ανοιγει το χρωμα των μαλλιων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aaa

Member
Ομως πρεπει να περιοριζετε τη χρηση της λοσιον για 3 μηνες οχι περισσοτερο. την χρησιμοποιησα 6 μηνες και εβγαλα μυκητες με κνησμο σε ολο μου το σωμα και δεν περναγαν με πολλα φαρμακα. Την εκοψα πια τη λοσιον και εγινα μετα το λουσιμο καλα, επισης η πυτιριδα μου θεριεψε. Να ηταν τυχαιο; Απο την αλλη εγινα καλα μολις την εκοψα. Σαν να ειχα καποιας μορφης αλλεργια σε αυτην, ομως εβαζα 6 μηνες συνεχως ενω αυτοι λενε τρεις μηνες το χρονο στις οδηγιες. Για τρεις μηνες ειναι αρκετα καλη για εμενα αλλα οχι περισοοτερο
 

felaini

Active Member
Επηρεαζει την χρηση της μονοξιδιλης εαν τα χρησιμοποιεις ταυτοχρονα; Εννοω μες την ημερα.. πχ πρωι μονοξυδιλη το βραδι αυτο το φιδελαιο;; Τι εχεις δει ακριβως με την χρηση του;; Επειδη ειναι πανακριβο, εχουμε απτα αποτελεσματα;
 

aaa

Member
χρησιμοποιησα και ταυτοχρονα μινοξιδιλη. Δε λεει στις οδηγιες να αποφευγεις συνδυασμους. Παντως τρομερα αποτελεσματα μην περιμενεις. Αυτοι εχουν εργασια που αποδεικνυει πυκνωση λενε. Εμενα κατι εκανε ώσπου γεμισα μυκητες
 

kyriakh

μανουλα
Εντάξει δεν τηρησες όμως και της οδηγίες χρήσης...3 μήνες λέει έξη έβαζες...άλλη δοσολογία έλεγε αλλη.εβαλες...εγω πάντως που χρησιμοποίησα πριν ένα χρόνο το υγρό οχι.σε τζελ αυτό εδώ ήταν πάρα πολύ καλό..και σε συνδυασμό με μινοξυδιλη
 

nine

Active Member
η stemoxydine της Loreal (serioxyl) σε εμενα δεν εκανε κατι απο αποψη regrowth. Ισως φτιαχνει λιγο την κατασταση στο μαλλι.
 

aaa

Member
ε σιγουρα κανεις καλυτερη δουλεια, ομως εμενα μου παρουσιαστηκε υπερταση στην μινοξιδιλη και μετα ταχυκαρδια που η δευτερη ειναι γνωστη και αποδεκτη παρενεργεια της μινοξιδιλης. Η υπερταση δεν ειναι συνηθισμενη εχω αλλους δυο στο ιντερνετ
Η φιναστεριδη εχει παρενεργειες μειωσης της λιμπιντο πιθανα και μετα τη διακοπη, αλλα φυσικα οχι σε ολους. Οποτε εκει να δεις αν φοβαμαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jothess

Member
Εγω εβαζα μινοξιδιλη κ μεσα στο μπουκάλι επισης εβαζα φιναστεριδη 5χαπια το μηνα καιβτα διελυα οποοπό επερνα τ μηνα 5mgφινα.επισης εβαζα και airol κ λουζομουνα με σαμπουαν κετοκοζανολης. Ετσι εβγαλα καπια μαλλια.. Αλλα κοκινιζε το κεφάλι μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
αμα καθε ημερα ψεκαζεσαι συνεχως με ενα καρο διαφορα ειναι να αναρωτιεσαι μετα για αλλεργια και πιτυριδα?
 

jothess

Member
Αυτό ναι οντως ειναι ενα θέμα.. Αλλα με airol ψιλοκαταλαγιαζει τ κεφαλι γενικως στρωνει επιδερμίδα το κεφάλι..
 
Μπλουζα